Θα κοπεί το αναλογικό τηλεοπτικό σήμα στις 3 Φεβρουαρίου;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Στην Πάτρα γράφει στα κανάλια κάθε λίγο οτι το αναλογικό σήμα θα σταματήσει να εκπέμπει στις 3 Φεβρουαρίου και να προμηθευτούμε αποκωδικοποιητές;
Εγώ δεν έχω και βαρίεμαι να πάρω αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μήπως είναι Μπλόφα;
2ο θα γίνει σε όλη την Ελλάδα ή μονο στην Πάτρα;
Ποιο αποκωδικοποιητή μου προτείνετε εφόσον κοπεί το σήμα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Σου προτείνω να μην βλέπεις καθόλου τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:D εχει μερικές καλές εκπομπές όπως αυτό με τους κηπουρούς στο μέγκα και μερικές σειρές που μου αρέσουν . Επίσης μου αρέσει και το master chef junior
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ολα αυτά νομίζω τα έχει και online, άκουσα ότι εξελίχθηκαν τα ελληνικά κανάλια.

Επί του θέματος, μούφα μου ακούγεται, δεν πιστεύω να ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι πατρα εισαι?εδω αναμενω ,,να δω ναι,,θα κοπει η εκπομπη,,αλλα οχι αμεσως νομιζω στην αθηνα ηδη κοπηκε σε μερικα μερη,,μεχρι τελη 2012 πρεπει ολα να ειναι ψηφιακα ειναι ευρωπαικη πολιτικη.. για περισσοτερες λεπτομερειες..δες εδω


παντως η τηλεοραση δεν αντικαθισταται απο το ιντερνετ,,, αλλο το ενα αλλο το αλλο,,, η τηλεοραση ειναι πιο αμεση και ζωντανη,,, και με καλυτερη ποιοτητα και αναλυση και ηχο ειδικα με ψηφιακη απο τα βιντεακια στο νετ..

σε λιγα χρονια,,θα υπαρχει απλα ενα δικτυο,,πληροφοριων με ηχο εικονα κλπ,,η απολυτη ενωση ιντενρετ τηλεορασης ερχεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
γιατι πατρα εισαι?εδω αναμενω ,,να δω ναι,,θα κοπει η εκπομπη,,αλλα οχι αμεσως νομιζω στην αθηνα ηδη κοπηκε σε μερικα μερη,,μεχρι τελη 2012 πρεπει ολα να ειναι ψηφιακα ειναι ευρωπαικη πολιτικη.. για περισσοτερες λεπτομερειες..δες εδω
:worry: εγώ ναι απλά δε ξέρω αν θα κοπεί ταυτόχρονα και σε αλλες περιοχες. Δηλαδή θα κοπεί :( τι αποκωδικοποιητή τώρα θα αγοράσω :(
edit: το προφιλ μου γράφει ότι γράφω από Αθήνα δε ξέρω γιατί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε αλλαξε το,(κανε κλικ στην εικονα σου και πατα πορτραιτο.),τι πατρα μενεις? :worry: ειμαστε συμπατριωτες και δεν το ηξερα?:P


αποκωδικοποιητη εναν MPEG4 των 30 ευρω παρε εγω ευτυχως πηρα προσφατα τηλεοραση με ενσωματωμενο οποτε ειμαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
ε αλλαξε το,(κανε κλικ στην εικονα σου και πατα πορτραιτο.),τι πατρα μενεις? :worry: ειμαστε συμπατριωτες και δεν το ηξερα?:P
:D εκεί δίπλα στο ischool γράφω Πάτρα και δε πρόσεξα ότι εδώ γράφω Αθήνα εδώ. Αθήνα έχω να πατήσω ένα χρόνο και τους Aθηναίους τους θεωρώ ψώνια.

Επρεπε το στεκι να ανιχνεύει αυτόματα μέω ip την περιοχή και να γράφει που γράφουμε κάθε φορα όπως τα social networks.

Ωραία θέλω να αγοράσω έναν αποκωδικοποιητή εδώ στην Πάτρα (Πλαίσιο να πάω ή υπάρχει κανά αλλο μαγάζι λιγότερο μουράτο αλλά καλύτερο) που δε ξέρω
____________________

Βρήκα bug στο στεκι : Με το firefox δε μπορώ να αλλάξω την μπάρα της περιοχής οπότε θα ξαναείμαι Αθηναίος τι να κάνουμε athens4ever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτο εχει ηδη γινει σε καποιες περιοχες, στην Ροδο πχ εχει γινει εδω και καναν χρονο. Δεν θα παψουν ολα να εκπεμπουν αναλογικο σημα, αλλα τα μεγαλα ιδιωτικα θα σταματισουν. Τα 3 κρατιικα εκπεμπουν μονο αναλογικο, οπως και καποια τοπικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αυτο εχει ηδη γινει σε καποιες περιοχες, στην Ροδο πχ εχει γινει εδω και καναν χρονο. Δεν θα παψουν ολα να εκπεμπουν αναλογικο σημα, αλλα τα μεγαλα ιδιωτικα θα σταματισουν. Τα 3 κρατιικα εκπεμπουν μονο αναλογικο, οπως και καποια τοπικα.
δηλαδή σε 3 μέρες θα βλέπω μόνο ετ1 και νετ; και το αχελώος που δε το έχω δει ποτε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top