Γιατί να είναι κατακριτέο;

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τι είναι το σεξ ρε παιδιά και...αργεί, τρόλλευ αθήνα-παγκράτι;

Aν υπάρχει ένα θέμα όπου τα λόγια....περισσεύουν δεν είν άλλο παρά αυτό! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Έχω μια φίλη μεγάλης ηλικίας που το μότο της είναι "στο δείχνω αλλά δε στο δίνω". Και δεν είναι πουτ@να. Αυτό έκανε χρόνια στις σχέσεις της, και σας πληροφορώ πως πέρασε πολύ καλά με τους συντρόφους της. Τον άντρα της τον έψηνε κάνα χρόνο (ήταν φίλοι και φλέρταραν απλά) ώσπου να του κάτσει. Μιλάμε βέβαια για άλλα χρόνια. Μου έχει τύχει να με πολιορκεί άντρας και όταν είδε οτι το σεξ δεν είναι στα άμεσα θέλω μου, να εξαφανιστεί.

Δεν μπορώ να παραβλέψω οτι όταν γνωρίζεις κάποιον, βγαίνετε μαζί και πας στο κρεβάτι μαζί του με το γεια σας, θα σε θεωρήσει κάπως. Εύκολη; Πουτ@να; Απλά θα του κάνει κακή εντύπωση; Κάτι πάντως κακό θα σκεφτεί. Από την άλλη το θέμα για μένα είναι απλό: δεν μπορώ να πάω στο κρεβάτι με κάποιον αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Οπότε εκεί κόβεται κάθε αναρώτηση. Αν νιώσω, προχωρώ.

Με πειράζει όμως να ακούω οτι ο άντρας κάποια στιγμή θα χάσει την υπομονή του και θα λακίσει. Και μη μου λέτε για φυσικές ανάγκες, γιατί αποκλείεται να έχει περάσει τη ζωή του έχοντας πάντα μια γυναίκα. Στάνταρ θα υπάρχουν διαστήματα στη ζωή του που ήταν μόνος. Οπότε μπορεί να κάνει λίγη υπομονή, δε θα πεθάνει. Το καλό πράγμα αργεί να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν ειναι να 'ρθει, θε να ρθει, αλλιως θα προσπερασει...
Εαν καποιος εναγωνιως περιμενει την ωρα για "κοκο", και 2 μερες να κανει να ερθει η στιγμη, θα του φανει "αιωνας".
Οπως κι εαν εχει δεν υπαρχουν στανταρντ. Η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη και οι παραγοντες που επηρεαζουν διαφοροι.
Η καταλληλη στιγμη ειναι εκεινη που και οι δυο θα νοιωσουν οτι θελουν το κατι παραπανω...
Εαν δεν μπορεις να περιμενεις, δεν κανεις για τον αλλον και εκεινος για εσενα αντιστοιχα..
Σιγα μην του κατσω ή μη μου κατσει με το ρολοι ανα χειρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Το απόλυτο non paper Οττο!!!:D:D

... [δε μιλαμε για σεξ ήδη αποτην πρωτη συναντηση φυσικά]

Μισό για να καταλάβω: δε μιλάμε "φυσικά" για σεξ από την πρώτη συνάντηση:
α) επειδή δεν είναι η περίπτωση για την οποία συζητάμε - μας ενδιαφέρουν όλες οι υπόλοιπες, ή
β) επειδή αυτή που θα προχωρούσε στην σεξουαλική πράξη (ο Χριστός κι η μάνα του μαζί! πώς εκφράζομαι έτσι ώρες ώρες :confused:) από την πρώτη συνάντηση, θα την κατέτασσες στις τσ*λες και π*τάνες και δεν θα την ξανάβλεπες ποτέ;

Όχι τίποτε άλλο αλλά για να σιγουρευτώ πάνω σε ποιες βάσεις τίθεται το ερώτημα. :hmm:

Υ.Γ. Otto???? Υποκλίνομαι! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Μισό για να καταλάβω: δε μιλάμε "φυσικά" για σεξ από την πρώτη συνάντηση:
α) επειδή δεν είναι η περίπτωση για την οποία συζητάμε - μας ενδιαφέρουν όλες οι υπόλοιπες, ή
β) επειδή αυτή που θα προχωρούσε στην σεξουαλική πράξη (ο Χριστός κι η μάνα του μαζί! πώς εκφράζομαι έτσι ώρες ώρες :confused:) από την πρώτη συνάντηση, θα την κατέτασσες στις τσ*λες και π*τάνες και δεν θα την ξανάβλεπες ποτέ;

Όχι τίποτε άλλο αλλά για να σιγουρευτώ πάνω σε ποιες βάσεις τίθεται το ερώτημα. :hmm:

Μιλω φυσικα για την περιπτωση α)!:)
Η τετριμμενη,η περιπτωση ν=0 δε με ενδιαφερει!
Με ενδιαφερει λοιπον η περιπτωση ν>0 (ν= 1,2,3,..... - οπου 1,2,3 οι τιμες των συναντήσεων!)

Δε νομιζω πως διαφανηκε καπου πως (θα μπορουσα ποτέ να) υπονοουσα την περιπτωση β)!
Οχι και (τετοια) προκαταληψη!!:D

Μου έχει τύχει να με πολιορκεί άντρας και όταν είδε οτι το σεξ δεν είναι στα άμεσα θέλω μου, να εξαφανιστεί. .
Λογικο δεν ηταν?
Κολλητό ειχε,δεν ηθελε κι αλλον!!
Γυναικα - με ολα οσα αυτο συνεπαγεται ηθελε.:)
Δεν μπορώ να παραβλέψω οτι όταν γνωρίζεις κάποιον, βγαίνετε μαζί και πας στο κρεβάτι μαζί του με το γεια σας, θα σε θεωρήσει κάπως. Εύκολη; Πουτ@να; Απλά θα του κάνει κακή εντύπωση; Κάτι πάντως κακό θα σκεφτεί. Από την άλλη το θέμα για μένα είναι απλό: δεν μπορώ να πάω στο κρεβάτι με κάποιον αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Οπότε εκεί κόβεται κάθε αναρώτηση. Αν νιώσω, προχωρώ..
Συμφωνα με τα ισχυονται ηθικα στερεοτυπα,ενδεχομενως να κακοχαρακτηριστεις! Φυσικα παιζει και ρολο τι σταση κρατα ο ανδρας ατομικα απεναντι σε αυτη την κατάσταση και κατα ποσο εχει απεγκλωβιστει / ισορροπησει απο τα δεσμα αυτα. Προσωπικα δε θα κακοχαρακτηριζα μια τετοια γυναικα.

Οκ...εσυ δεν εισαι του αμεσου σεξ,...εισαι πιο παραδοσιακή:θες να υπαρχει πρωτα η συναισθηματική "σάλτσα". Εισαι σιγουρη ομως πως αυτο δεν ειναι ουσιαστικα ενα αλλοθι για να υπηρετήσεις υποσυνειδητα πιστα την εδραιωμενη ηθική που θελει τη γυναικα να μην το δινει γρηγορα και αμεσα? Δηλ. μηπως τελικα αυτο το συναισθημα που λενε οι γυναικες πως πρεπει να νιωσουν πρωτα ,τελικα δεν ειναι τιποτε αλλο παρα μια πολύ έξυπνη πλύση εγκεφαλου που αυτη η ηθική τους εχει κανει,προκειμενου να φρεναρει τη σεξουαλικότητα τους και να φροντιζει να ειναι παντα περι του σεξ ηθικα σύμφωνες?

Μηπως αυτο το συναισθηματικο προαπαιτουμενο ειναι απλα ενα υποσυνειδητο φρενο που τους εχει επιβληθει?
Με πειράζει όμως να ακούω οτι ο άντρας κάποια στιγμή θα χάσει την υπομονή του και θα λακίσει. Και μη μου λέτε για φυσικές ανάγκες, γιατί αποκλείεται να έχει περάσει τη ζωή του έχοντας πάντα μια γυναίκα. Στάνταρ θα υπάρχουν διαστήματα στη ζωή του που ήταν μόνος. Οπότε μπορεί να κάνει λίγη υπομονή, δε θα πεθάνει. Το καλό πράγμα αργεί να γίνει.
Και η υπομονη εχει και τα ορια της. Καποια στιγμη ο ανδρας θα πρεπει να ειναι σε θεση να καταλαβει το ματαιο των προσπαθειων του και να παψει να συντηρει τη ματαιοδοξια της ...πολιορκουμενης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Λογικο δεν ηταν?
Κολλητό ειχε,δεν ηθελε κι αλλον!!
Γυναικα - με ολα οσα αυτο συνεπαγεται ηθελε.

Είπα "στα άμεσα θέλω μου", δηλαδή των επόμενων ημερών... Ένας άντρας που δεν μπορεί να περιμένει, για μένα είναι αυτός που κυβερνάται από το π... του, το οποίο σημαίνει οτι ποτέ δε θα δώσει συναίσθημα και δεν τον ενδιαφέρει. Αυτός ο άντρας λοιπόν δε με αφορά. Ο άντρας που θα περιμένει διακριτικά να του δώσεις το έναυσμα είναι αυτός που θέλει να νιώσει κάτι για σένα, να σε γνωρίσει, να δει αν ταιριάζετε, αυτός δηλαδή που θα δώσει συναίσθημα στην πορεία. Κι αυτός είναι που αξίζει να αγαπήσεις. Τον άλλον μπορείς να τον έχεις καλώντας σε κάποιο ροζ 090.

Οκ...εσυ δεν εισαι του αμεσου σεξ,...εισαι πιο παραδοσιακή:θες να υπαρχει πρωτα η συναισθηματική "σάλτσα". Εισαι σιγουρη ομως πως αυτο δεν ειναι ουσιαστικα ενα αλλοθι για να υπηρετήσεις υποσυνειδητα πιστα την εδραιωμενη ηθική που θελει τη γυναικα να μην το δινει γρηγορα και αμεσα? Δηλ. μηπως τελικα αυτο το συναισθημα που λενε οι γυναικες πως πρεπει να νιωσουν πρωτα ,τελικα δεν ειναι τιποτε αλλο παρα μια πολύ έξυπνη πλύση εγκεφαλου που αυτη η ηθική τους εχει κανει,προκειμενου να φρεναρει τη σεξουαλικότητα τους και να φροντιζει να ειναι παντα περι του σεξ ηθικα σύμφωνες?

Μηπως αυτο το συναισθηματικο προαπαιτουμενο ειναι απλα ενα υποσυνειδητο φρενο που τους εχει επιβληθει?

Μιλάς λες και το σεξ είναι κάποιο έγκλημα που φοβάμαι να κάνω. Μα θα το ευχαριστηθώ κι εγώ (ποτέ δεν ξέρεις αλλά τέλος πάντων:P). Λες να έχω υποβάλλει τον εαυτό μου σε τέτοια δοκιμασία λόγω μιας υποσυνείδητης ηθικής; Εφόσον αυτό που θα γίνει θα το θέλω κι εγώ, δε με βιάζει κανείς. Έχω όμως το δικαίωμα να απαιτήσω να γίνει με τον δικό μου τρόπο. Κι αυτός είναι να το νιώσω εγώ και να πάρω το μήνυμα οτι κι ο άλλος δε σκέφτεται συνεχώς "άντε μωρή, πότε θα μου κάτσεις γιατί με έχει φάει η μ@λ@κία";" (συγνώμη για την έκφραση).

Όταν δύο άνθρωποι έχουν συναισθήματα μεταξύ τους δεν μπαίνει καμία λογική. Κι η ηθική είναι γέννημα της λογικής...

Και η υπομονη εχει και τα ορια της. Καποια στιγμη ο ανδρας θα πρεπει να ειναι σε θεση να καταλαβει το ματαιο των προσπαθειων του και να παψει να συντηρει τη ματαιοδοξια της ...πολιορκουμενης

Δε σε κατηγορώ γι' αυτό που λες. Υπάρχουν όντως γυναίκες που ψήνουν τον άντρα επίτηδες για χίλιους δυο λόγους. Δεν το αρνούμαι. Το θέμα είναι να μπορείς να ξεχωρίσεις το τσουρούφλισμα επί τούτου (για το κέφι της, για να τον τεστάρει, για να του φάει τα λεφτά όσο τον έχει στο περίμενε κλπ) από την πραγματική ανάγκη μιας γυναίκας να νιώσει πράγματα και να προχωρήσει μετά από αυτό.

Είναι σαν να σου λέω να κάνεις σεξ και την ίδια στιγμή να σου μιλάω για τα φορολογικά μου. Θα μπορούσες να προχωρήσεις; Έτσι νιώθω κι εγώ αν μου πεις να κάνω σεξ χωρίς συναίσθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα μπορούσε να είναι κακό να συνουσιάζεται κανείς με το καλημέρα σας, είναι ότι δε θα είχε χρόνο να τσεκάρει αν ο υποψήφιος έχει εμφανείς αλλοιώσεις που οφείλονται σε σεξουαλικώς μεταδιδόμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα μπορούσε να είναι κακό να συνουσιάζεται κανείς με το καλημέρα σας, είναι ότι δε θα είχε χρόνο να τσεκάρει αν ο υποψήφιος έχει εμφανείς αλλοιώσεις που οφείλονται σε σεξουαλικώς μεταδιδόμενα.

Πολύ απόλυτο το να λες οτι αυτός είναι ο μόνος λόγος, χωρίς να διαφωνώ στο οτι είναι σημαντικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα μπορούσε να είναι κακό να συνουσιάζεται κανείς με το καλημέρα σας, είναι ότι δε θα είχε χρόνο να τσεκάρει αν ο υποψήφιος έχει εμφανείς αλλοιώσεις που οφείλονται σε σεξουαλικώς μεταδιδόμενα.
Αν ειναι να την πατησεις,την πατας και με το καληνύχτα σας!:):D
Μπορει να σου κάτσει σε οποιαδήποτε φαση της διαδικασιας.

Δεν ξορκιζεις τον κινδυνο ετσι.:)

Πολύ απόλυτο το να λες οτι αυτός είναι ο μόνος λόγος, χωρίς να διαφωνώ στο οτι είναι σημαντικός.
Συμφωνώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


"κατακριτέο" ήταν ακόμα την εποχή που ήμουν εγώ στην εφηβική ηλικία διότι η σεξουαλική πράξη θεωρούνταν
επισφράγισμα/επιβεβαίωση μιας σοβαρής σχέσης που θα οδηγούσε σε γάμο και συνεπώς όταν προσφέρονταν
από την πρώτη/δεύτερη βραδυά αντιμετωπιζόταν ώς έλλειψη στοιχειώδους ηθικής για τη γυναίκα (για τον
άνδρα, όπως πάντα, ήταν απλά "μαγκιά" του που την "κατέφερνε" )


επειδή όμως η αίσθηση του τι είναι κοινωνικώς αποδεκτό σήμερα έχει αλλάξει (και δη στις μεγαλουπόλεις),
η εικόνα που έχω εγώ διαμορφώσει είναι ότι, το πόσο είναι διατεθιμένος ένας άνδρας να περιμένει είναι
άμεση συνάρτηση του ηλικιακού γκρουπ στο οποίο βρίσκεται το ζευγάρι

όσο μικρότερης ηλικίας είναι η κοπέλα τόσο περισσότερο της δικαιολογείται το να είναι διστακτική και να θέλει
αρκετό χρόνο προκειμένου να αισθανθεί άνετα και να αποφασίσει να προχωρήσει σ αυτό το βήμα - όσο
μεγαλύτερης ηλικίας είναι (και συνεπώς ποιο "έμπειρη" ) τόσο ποιο ανυπόμονος γίνεται ο άνδρας που βρίσκεται
απέναντι της και τόσο ποιο πρόθυμος είναι να της προσάψει κατηγορίες του στυλ "το κάνει για να με
καψουρέψει"/ "μα γιατί κάνει τη δύσκολη?? πρώτη της φορά είναι??"


στην δεκαετία που βρίσκομαι εγώ τα περιθώρια υπομονής είναι μηδενικά - το αρσενικό που με πλησιάζει το
κάνει επειδή θεωρεί ότι αρκεί να το ζητήσει και θα το έχει η/και δεν έχω πλέον (λόγω ηλικίας) και τόσο
μεγάλα περιθώρια επιλογών (άρα δεν θα είμαι "δύσκολη" περίπτωση) :)


το πραγματικά εκπληκτικό είναι ότι, επειδή πλέον τυχαίνει να θεωρώ την ερωτική συμβατότητα βασικό συστατικό στη βιωσιμότητα μιας μακρόχρονης σχέσης και επομένως αν όντως μου αρέσει κάποιος άντρας αρκετά για να τον θεωρήσω πιθανό σύντροφο, δεν βρίσκω τον λόγο να παίζω μαζί του τις κουμπάρες σ αυτόν το τομέα, παρά το ότι αρχικά αυτή μου η στάση φάνηκε ότι "εκτιμήθηκε", στη συνέχεια των σχέσεων είχα πάντα την
αίσθηση του ότι δεν κατάφερνα να πείσω με τις απαντήσεις μου τους εκάστοτε συντρόφους μου ότι δεν λειτουργώ "έτσι" με όλους τους άνδρες ... ότι είμαι απίστευτα σταθερή όταν κάνω μια επιλογή και ότι δεν "δίνομαι" σε όλους όσους μου αρέσουν αν δεν υπάρξει κάτι ιδιαίτερο που να με τραβήξει δίπλα τους (κάτι που συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια) ... ότι δεν τους στέρησα με τη συμπεριφορά μου την ικανοποίηση του κυνηγιού γιατί το ότι με "τσάκωσαν" στο δόκανο σχετικά εύκολα δε σημαίνει ότι μπορούν να με κρατήσουν και δίπλα
τους με την ίδια ευκολία ... ότι καθόλη τη διάρκεια της σχέσης θα υπάρχουν στιγμές που θα
πρέπει να "απολογηθώ" και να "αιτιολογήσω" αυτή την αρχική μου αυθόρμητη συμπεριφορά ...


και έτσι βρίσκομαι να καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ο άνδρας, σε όλες τις ηλικίες, και άσχετα με το τι δηλώνει
και το πόσο θεωρεί ότι πρέπει να περιμένει, κατά βάθος πιστεύει ότι αν σε έχει "γρήγορα" (όπως αυτός το
ορίζει) είσαι "εύκολη" και "βολική" και σταδιακά στο μυαλό του σε απαξιώνει


μοναδική εξαίρεση σ αυτόν τον κανόνα είναι το να σε ερωτευθεί πραγματικά
(εκεί μπορεί να σε περιμένει επ αόριστον, ακόμα και αν αυτό ισοδυναμεί με χρόνια ....)



:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Η ανάλυση της Estartu για τα ηλικιακά γκρουπ, τουλάχιστον όσον αφορά τις ηλικίες μας, με βρίσκει εν γένει σύμφωνο. Θα συμπληρώσω, ότι μια γυναίκα με ώριμη ηλικία ξέρει πολύ καλά την αξία της σεξουαλικής πράξης και δεν αναλώνεται σε ανούσια ηθικολογικά γυμνάσματα. Δυστυχώς όμως οι ανόητοι κατά τη γνώμη μου ηθικοί περιορισμοί βρίσκονται έντονα εμφυτευμένοι στα κεφάλια των αντρών, σε σημείο που οι γυναίκες, όπως μας έδειξε παραπάνω η συνομιλήτρια με πολύ εύγλωττο τρόπο, δεν ξέρουν πώς ακριβώς να φερθούν, έτσι ώστε να μην χαρακτηριστούν "κάπως".

Μας κάθεται εύκολα; Ε, τότε είσαι σίγουρα πουτανίτσα και η μαμά μας είπε πως με τέτοια παλιοθήλυκα δεν πρέπει να κάνουμε παρέα.

Μας κάθεται δύσκολα; Ε, τότε είναι πολύ ηθική και μας θυμίζει την αειπαρθένο μητέρα μας, οπότε μας κόβεται το ενδιαφέρον.

Μας κάθεται κάπου στο ενδιάμεσο; Ε, τότε δεν ξέρει τι θέλει επιτέλους η κοπέλα!!

Δυστυχώς, χιλιάδες χρόνια ιουδαιοχριστιανικής αλλοτρίωσης έχουν διασπάσει το αρχετυπικό-φιλοσοφικό τρίπτυχο της Παρθένας-Μητέρας-Πόρνης, και το έχουν διαστρεβλώσει τόσο πολύ, ώστε μέσα στα τρίσβαθα της αντρικής και της γυναικείας ψυχής το μόνο που υπάρχει είναι η σύγχιση συμβόλων, εννοιών και καταστάσεων.

Προσωπικά θεωρώ ότι ο κάθε ένας από εμάς είναι ταξιδιώτης στις θάλασσες της μοίρας και ότι ως τέτοιος, προκειμένου να πορευτεί μακρύτερα στο Δρόμο, θα πρέπει να απαλλαγεί από κάθε περιττό φορτίο. Κατά συνέπεια θα πρέπει, ειδικά εμείς οι μεγαλύτεροι, να μάθουμε ν' απλοποιούμε τη ζωή μας και επιτέλους να σταματήσουμε να αναπαράγουμε τα πρότυπα και τους προβληματισμούς της εφηβείας μας.

Πιστεύω πως αυτό που έχω να δώσω σε μια γυναίκα είναι το ίδιο πολύτιμο με αυτό που έχει να μου δώσει εκείνη και πως σ' αυτά τα πράγματα δεν χωρούν διαπραγματεύσεις, εξ ου και το γελαστικό μου ποστ παραπάνω. Για να πάρει λοιπόν από εμένα κάτι που πραγματικά ν' αξίζει, θα πρέπει να μου δείξει ότι το θέλει πολύ και να το διεκδικήσει με αξιώσεις, όπως το ίδιο πρέπει να κάνω κι εγώ απ' την πλευρά μου. Στο Δρόμο που ταξιδεύω, έχω ανάγκη από ερωμένη, συνταξιδιώτισσα και συμπολεμίστρια, που στις κρίσιμες στιγμές θα τραβήξουμε το σπαθί ταυτόχρονα και θα σταθούμε πλάτη με πλάτη απέναντι στον κίνδυνο· δεν μου χρειάζεται περιττό φορτίο στην πλάτη.

Εάν λοιπόν δεν είναι έτοιμη για το Δρόμο, εάν δεν ξέρει τι ζητάει από εμένα και τι έχει να μου δώσει ως αντίδωρο, ας πάει σπιτάκι της κι ας ζήσει με τις φαντασιώσεις της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Σίγουρα θα ακουστεί κάπως χαζό, αλλα, πώς κάνει κανείς one night stand? Εννοώ, σε τι μέρη πας κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Το one night stand, ή αλλιώς σεχ της μιας νύχτας, γίνεται συνήθως σε μπαρ - κλαμπ κλπ. Ε τώρα πώς γίνεται, αφού έχεις πιεί τον κ*λαράκο σου, μπανίζεις το γκομενάκι στην παραδίπλα παρέα. Με τόσο που έχεις πιεί, σίγουρα θα σου φαίνεται καλός. Πας εκεί, κι αρχίζεις να του αναλύεις τη θεωρία χορδών (αγγλιστί string theory). Αμέσως το γκομενάκι το πιάνει το νόημα και σου λέει να πάτε στις τουαλέτες για να μιλήσετε πιό άνετα που θα έχει και ησυχία. Πάτε και του δείχνεις πειραματικά την παραπάνω θεωρία :P

Δεν ήθελα να σε κοροιδέψω, στην πορεία μου βγήκε το κρύο αστείο που έγραψα, αλλά δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα.. Πας σε ένα κλαμπ, κι αν τα βρεις με τον άλλον καταλήγετε στην τουαλέτα / στενάκι / κρεβάτι / αποθήκη... Χωρίς δεσμεύσεις και τηλέφωνα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ισως το θεμα να μην ειναι στο οτι σε
θα πει τσουλακι η γειτονισσα , φιλοι κτλ γενικοτερα η κοινωνια αλλα στον κατα καποιο τροπο κυνισμο της φασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
It's just sex,what's wrong with that??
Ειναι απλως μια ικανοποιηση μιας αναγκης μου νοιωθουν δυο ανθρωποι. Δεν υπαρχει κατι κατακριτεο σε αυτο.

Οσο για το ερωτημα της Φραουλας.Να προσθεσω οτι δεν ειναι αναγκη να πιεις ολον τον Βοσπορο πριν.Και μονο ο αντρας να εχει πιει λιγακι αρκει.

Συγχωρεστε με για τον κυνισμο.
Αλλα δεν νομιζω να υπαρχει αντρας(ελευθερος και μονος) που να αρνηθει ερωτικη προταση απο γυναικα χωρις να του ζητησει τιποτα παραπανω.
Κατα τα αλλα με καλυψε το adespoto :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
It's just sex,what's wrong with that??
Ειναι απλως μια ικανοποιηση μιας αναγκης μου νοιωθουν δυο ανθρωποι. Δεν υπαρχει κατι κατακριτεο σε αυτο.
ναι ρε συ αλλα απο καποιους ειναι κατακριτεο γι αυτο ανοιξε το θεμα . ο λογος ειναι στο γιατι απο καποιουσ να ειναι κατακριτεο..
Συγχωρεστε με για τον κυνισμο.
Αλλα δεν νομιζω να υπαρχει αντρας(ελευθερος και μονος) που να αρνηθει ερωτικη προταση απο γυναικα χωρις να του ζητ θησει τιποτα παραπανω.
Κατα τα αλλα με καλυψει το adespoto :D
ναι ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
ο λογος ειναι στο γιατι απο καποιουσ να ειναι κατακριτεο..

Υπάρχουν πολλοί λόγοι... Από πουριτανισμό μέχρι.. ζήλεια και ανασφάλεια. Εγώ πάντως δεν θα χαρακτήριζα τσούλα μια γνωστή μου που έχει κάνει one night stand. Σιγά το πράγμα δηλαδή.. Αν δεν κοροιδεύεις κανέναν τότε γιατί να ντρέπεσαι;; Να ντρέπονται όσοι μας παριστάνουν τους σεμνούς και σοβαρούς και κάνουν άλλα χειρότερα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εμένα με εξοργίζει, και με στενοχωρεί μπορώ να πω, το γεγονός ότι αν ένας άντρας έχει πάει με πολλές και κάνει one night stands θεωρείται μάγκας και επικροτείται, ενώ αν κάνει τα αντίστοιχα μια γυναίκα, θεωρείται πουτάνα, ανήθικη και την κοιτάζουν με μισό μάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Εμένα με εξοργίζει, και με στενοχωρεί μπορώ να πω, το γεγονός ότι αν ένας άντρας έχει πάει με πολλές και κάνει one night stands θεωρείται μάγκας και επικροτείται, ενώ αν κάνει τα αντίστοιχα μια γυναίκα, θεωρείται πουτάνα, ανήθικη και την κοιτάζουν με μισό μάτι

ο καθενας κοιταει τους αλλους, αναλογα με τι δικαιωμα αφηνεις να σε κοιταξουν.
Ακομα και αν το παρουν απο μονοι τους, παντα μπορεις να παρεις πισω οτι σου ανηκει. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εμένα με εξοργίζει, και με στενοχωρεί μπορώ να πω, το γεγονός ότι αν ένας άντρας έχει πάει με πολλές και κάνει one night stands θεωρείται μάγκας
...επίσης χαρακτηρίζεται και ως "σαβουρογ@μης" :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top