Τούρκικες σειρές: Τι γνώμη έχετε;

Ποιά η γνώμη σας για τα τούρκικα σήριαλ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Δεν βλέπω καθόλου τηλεόραση αυτήν την περίοδο.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ, είναι ανόητα.

    Ψήφοι: 4 80.0%
  • Τα λατρεύω,τα παρακολουθώ ανελλιπώς.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τρελαίνομαι απλά με αυτά ξεφεύγω.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ απλά καμιά φορά,κάνοντας ζάπινγκ θα τα δω.

    Ψήφοι: 1 20.0%

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Στα βραζιλιάνικα,τουλάχιστον,έριχνες και κάνα γελάκι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
:clapup:σοραγια...επικη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τούρκικες σειρές: Τι γνώμη έχετε;
Στηρίζω το δικαίωμα της Φατιμά να μείνει έγκυος και να μεγαλώσει το παιδί του Ονούρ, χωρίς εκείνον. Ο πεθερός, της ο Σουλεϊμάν, πρέπει να την αφήσει να ακολουθήσει τον δρόμο της, πάντα υπό την καθοδήγηση του μεγαλοπρεπούς Αλλάχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Κακα τα ψεματα οι παραγωγες και τα λεφτα που εχουν ριξει σε αυτες τις σειρες φαινονται . Και ειναι λογικο ο μεσος ανθρωπος οταν γυρναει απο την δουλεια του να θελει να κατσει σττο καναπε του και να δει κατι πιασαρικο και μπορω να πω πως μερικα τα εχω παρακολουθησει και εγω οπως το ezel ας πουμε που δεν ηταν αυτα τα κλαψιαρικα αλλα μια καταπληκτικη σειρα που βασιζεται στο κομη μοντεκριστο (φοβερο βιβλιο). Τωρα απο 'εθνικης' αποψεως δεν εχετε αναρωτηθει οτι τις τουρκικες σειρες κατα μεγαλο ποσοστο τις βλεπουν οι γιαγιαδες και οι παππουδες που οσο να ναι οι γονεις τους ή και οι ιδιοι εχουν νιωσει λιγο τον πονο που τους προκαλεσαν οι Τουρκοι? Και στο κατω κατω το φτεξιμο της υπαρξης των τουρκικων σειρων να μην το ριχνουμε μονο στο κοσμακι αλλα και στους τηλεοπτικους σταθμους που αγοραζει με το τσουβαλι τουρκικα.. Μονο το star ορθωνει το αναστημα του πατριωτικα χωρις ενα τουρκικο !!! Μπραβο star :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Πολυ καλυτερες σειρες απο αποψη παραγωγης.Δεν με ανησυχει το γεγονος οτι εχουμε πολλα τουρκικα, αλλα οτι εχουμε πααααρα πολλες σαπουνοπερες.Και οι κωμωδιες που βγαινουν ειναι αθλιοτατες.Υ.Γ. Ezel <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Δε βλεπω καθολου τουρκικα και οχι επειδη θεωρω ¨προδοσια¨ να δω τουρκικο σηριαλ, αλλα γιατι βλεπω ελαχιστα τηλεοραση και οταν δω ε...προτιμω να δω κατι πιο αξιολογο και οχι σαπουνοπερα... Το ιδιο γινοταν και με τα βραζιλιανικα τα βρισκω βαρετα, και εχουν το κλασσικο στυλ σαπουνοπερας που καταληγουν να μου φαινονται τα ιδια και τα ιδια...ερωτας αγαπη εμποδια και φουλ στο μελο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εγω γενικα δεν καθομαι να δω τηλεοραση. (ο,τι σειρα θελω torrent και οκ:P)
Αλλα ειχε τυχει πριν κανα δυο χρονια να παρακολουθησω μια τουρκικη σειρα (νομιζω Κισμετ ονομαζοταν; ). Για το ειδος της νομιζω ηταν καλη σειρα...και το φιναλε ωραιο απ' ο,τι θυμαμαι.
Δηλαδη σαν παραγωγη δεν νομιζω οτι εχουν καποιο θεμα οι σειρες. Ειδικα αν σκεφτουμε οτι ΟΛΕΣ οι ελληνικες ειναι στο ιδιο στυλ (δωματιου, κωμωδια ή δραμα).

Τωρα επειδη δεν εχω παρακολουθησει απο τις τελευταιες τουρκικες δεν ξερω τι παιζει με τις θεματογραφιες και τα ειδη...αλλα γενικα μου φαινονται στα ιδια (ή λιγο ανωτερα) επιπεδα απο τις ελληνικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Στην αρχή ήταν κάτι διαφορετικό και δεν αμφιβάλλω ότι καναδυό από αυτές άξιζαν έστω και περιστασιακής παρακολούθησης...αλλά η απίστευτη αφραγκία και η ξεφτίλα της σημερινής Ελληνικής τηλεόρασης έφερε ως αποτέλεσμα να εισάγονται πλέον με το τσουβάλι Τούρκικες φθηνιάρικες παραγωγές της πορδής οι οποίες πλέον κούρασαν και τους πιο αποχαβνωμένους τηλεθεατές!
Αναλογιστείτε μόνο πως π.χ. η Λάμψη του Φώσκολου (που την κοροϊδεύαμε) που έπαιζε κάθε μέρα ακόμη και στα τελευταία της (γιατί στην αρχή δεν υπήρχε σύγκριση) ήταν πολύ καλύτερη από τις περισσότερες Τούρκικες που τρώμε στη μάπα σήμερα!

Και μια που πιάσαμε την Greco TV:

Πέραν του ότι τέτοιες εκπομπές απαγορεύονται δια ροπάλου πλέον (μια που όλα τα κανάλια έχουν σαφή εντολή να στηρίξουν τις κυβερνήσεις με τα μνημόνια),σκεφτείτε πόσο πλούσιο τηλεοπτικό πρόγραμμα υπήρχε τότε!Συγκεκριμένα μεταξύ 1998-2001 π.χ. ΜΟΝΟ στο κομμάτι "σάτιρα-χιούμορ" είχες την ίδια περίοδο Διαπλεκόμενους,Α.Μ.Α.Ν. και Σεφερλή (όλοι στα ντουζένια τους) και πιθανώς να ξεχνάω και κάποιους ακόμη...τώρα τι έχεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μιλώντας ως ενδυματολόγος, θα πω ότι τα ρούχα στον Σουλειμάν, είναι μεν λάθος, καθώς τέτοια εποχή τέτοιο ντεκοτλέ, δεν υπήρχε, αλλά τα κουστούμια όλα, είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ, πολλή δουλειά και πολύ χρήμα.
Όταν τυχαίνει καμιά φορά να το βλέπει η μάνα μου, κάθομαι και χαζεύω τα ρούχα και παίρνω ιδέες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Μου τη σπάνε όλες και με εκνευρίζουν!! Όποτε ακούω ότι μια καινούργια τούρκικη σειρά έρχεται θέλω να βάλω τα κλάματα....Πάλι;;;
Που πήγαν οι δικές μας ωραίες σειρές με γέλιο;;;Μου άρεσαν τότε οι σαββατογεννημένες...το παρά πέντε....που πήγαν οι ωραίες δικές μας σειρές και τώρα είμαστε αναγκασμένοι να βλέπουμε τις κουτσομπόλες κουνοκώλες και ξιπασμένες τουρκάλες;;;(Ή και κύπριους/ες....) Εξελισσόμαστε σιγά σιγά!!!! Άχρηστες σειρές που δεν προσφέρουν τίποτε ...μόνο αποχαύνωση!!
Η τηλεόραση για μένα έχει πεθάνει προ πολλού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν και δεν με αρέσουν γιατί έχουν το στυλ σαπουνόπερας ομολογώ ότι καμιά φορά καθόμουν να χαζέψω τα ασημένια φεγγάρια και την σιλά γιατί είχε μανάρια πρωταγωνιστές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Που πήγαν οι δικές μας ωραίες σειρές με γέλιο;;;Μου άρεσαν τότε οι σαββατογεννημένες...το παρά πέντε....
No money no honey...κι αυτό δεν είναι φετινό,ο Καπουτζίδης π.χ. προ 4ετίας που γνωριστήκαμε πάνω μου είχε πει ότι είχε 4-5 σενάρια για σειρές παρόμοιου τύπου,αλλά ούτε καν συζητούσαν γι'αυτό λόγω κόστους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
No money no honey...κι αυτό δεν είναι φετινό,ο Καπουτζίδης π.χ. προ 4ετίας που γνωριστήκαμε πάνω μου είχε πει ότι είχε 4-5 σενάρια για σειρές παρόμοιου τύπου,αλλά ούτε καν συζητούσαν γι'αυτό λόγω κόστους!

Μα φυσικά αφού πλέον δεν υπάρχει ούτε για σάλιο ...γι αυτό το λόγο έχουν ''εισβάλλει'' τα τούρκικα στην ελληνική τηλεόραση...διότι δεν κοστίζουν τόσο! Για να μην αναφέρω και την προπαγάνδα που ίσως γίνεται σε κάποιες σειρές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top