Ομοφυλόφιλος αδερφός

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ο αδερφός σας, ανακοινώνει ότι είναι ομοφυλόφιλος και ζητά την βοήθεια σας για να το ανακοινώσει στους γονείς σας. Ποια είναι η στάση σας, δεδομένου ότι οι γονεις σας είναι αντίθετοι σε αυτή την ιδέα και πιθανων να το τραβήξουν στα άκρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ανάλογα την περίπτωση... Αν ήταν διακριτικός και ΔΕΝ προκαλούσε με την συμπεριφορά του ίσως και να τον υποστήριζα... Αν όμως άρχιζε να κουνιέτε και γενικά να συμπεριφέρετε ως "κραγμένη" τότε πραγματικά δεν μπορώ να ξέρω ποια θα ήταν η συμπεριφορά μου... Το πιθανότερο να μην ήταν και η καλύτερη... Μλκια μου? Ισως... επιλογές είναι αυτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Θα έτρεχα στους γονείς. "ΕΕΕΕΕΕ μαντέψτε ποιος το γύρισε στην κοπτική-ραπτική!":jumpy:

...πλάκα κάνω :D

Η αλήθεια είναι ότι η κατάσταση είναι πολύ εξωπραγματική για μένα. Από τη μια δεν έχω αδερφό γκέι (ή μάλλον έχω έναν αδερφό που παραείναι... ζώον, πώς να το πω... γορίλας, ρε παιδί μου... δε βγαίνει σε γκέι βέρσιον, πώς να το κάνουμε!), από την άλλη οι γονείς μου είναι πολύ απελευθερωμένοι.

Σε μια υποθετική περίπτωση που βρίσκομαι σε εντελώς άλλη οικογένεια, προφανώς στους γονείς θα το υποστήριζα το παιδί, και μέχρι τα άκρα αν χρειαζόταν. Από εκεί και πέρα, μεταξύ μας μάλλον θα τον πίεζα να είναι διακριτικός και σεμνός, αν μη τι άλλο για το καλό του (γιατί όλοι ξέρουμε τι καφρίλα κυκλοφορεί!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σίγουρα δεν θα πανηγύριζα...εδώ που τα λέμε δεν είναι και οτι καλύτερο μπορεί να συμβεί...Ωστόσο θα με ενοχλούσε περισσότερο αν ο αδερφός μου ήταν ρατσιστής ,φονιάς ,κλέφτης και αποτελούσε ουσιαστικό ενόχλημα για την κοινωνία μας.....Μάλλον θα το συζητούσα πολύ μαζί του...να καταλάβω πως του προέκυψε αυτό...και αν υπάρχει κανένα περιθώριο αλλαγής...Άν όμως η κατάσταση ήταν μη αναστρέψιμη.....εντάξει δεν θα το έκανα θέμα χωρίς να σημαίνει οτι δεν θα τον προτιμούσα αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Ο αδερφός σας, ανακοινώνει ότι είναι ομοφυλόφιλος και ζητά την βοήθεια σας για να το ανακοινώσει στους γονείς σας. Ποια είναι η στάση σας, δεδομένου ότι οι γονεις σας είναι αντίθετοι σε αυτή την ιδέα και πιθανων να το τραβήξουν στα άκρα.
Αφού υποθέτουμε ότι είναι αντίθετοι , θα τον πίεζα να μην το ανακοινώσει... Και να είναι πολύ διακριτικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αφού υποθέτουμε ότι είναι αντίθετοι , θα τον πίεζα να μην το ανακοινώσει... Και να είναι πολύ διακριτικός...




το αυτό ακριβώς :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα τον στήριζα και πλάι του θα προσπαθούσα να δώσω στους γονείς μας να καταλάβουν ότι υπάρχουν και χειρότερα πράγματα στη ζωή απ το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Θα τον στήριζα 100% και ό,τι και να γινόταν με τους γονείς μας.Φαντάζομαι πως αυτό θα περίμενε,οι γονείς συχνά απορρίπτουν ή πληγώνουν τα παιδιά λόγω της διαφορά ηλικίας και αντιλήψεων αν όμως κι εγώ τον απέρριπτα τότε θα ένοιωθε αποκλεισμένος απο όλη την οικογένεια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Σίγουρα δεν θα πανηγύριζα...εδώ που τα λέμε δεν είναι και οτι καλύτερο μπορεί να συμβεί...Ωστόσο θα με ενοχλούσε περισσότερο αν ο αδερφός μου ήταν ρατσιστής ,φονιάς ,κλέφτης και αποτελούσε ουσιαστικό ενόχλημα για την κοινωνία μας.....Μάλλον θα το συζητούσα πολύ μαζί του...να καταλάβω πως του προέκυψε αυτό...και αν υπάρχει κανένα περιθώριο αλλαγής...Άν όμως η κατάσταση ήταν μη αναστρέψιμη.....εντάξει δεν θα το έκανα θέμα χωρίς να σημαίνει οτι δεν θα τον προτιμούσα αλλιώς...

Αυτό ακριβώς.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το φανταστώ γιατί πρώτον οι γονεις μου είναι άτομα που θα το δέχονταν και το ξέρω γιατί έχουμε κάνει συζήτηση πάνω σε τέτοιο θέμα
και δεύτερον έχω αδερφή την ΤΑΖ οπότε.....

Πάντως δεν θα με πείραζε αλλά να μην ήταν και πολύ χτυπητό σε σημείο να βέφεται κτλ κτλ όπως έχω συναντήσει στην δουλέιά μου, αλλά διακριτικός όπως γνωρίζω τέτοιο άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ είχα παλιά ένα φίλο που είχε μεγαλύτερο αδερφό γκέυ, τελικά έγινε και αυτός γκέυ.

Ο αδερφός μου δε βγαίνει σε gay version όπως είπε και η Nessie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Ναι ισχύει αυτό, αν κάποιος έχει μεγαλύτερο αδερφό γκέι είναι πολύ πιθανό να είναι και ο ίδιος γκέι. Έχει να κάνει με το περιβάλλον της μήτρας της μητέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Ναι ισχύει αυτό, αν κάποιος έχει μεγαλύτερο αδερφό γκέι είναι πολύ πιθανό να είναι και ο ίδιος γκέι. Έχει να κάνει με το περιβάλλον της μήτρας της μητέρας.

πως καλέ???

Αν ο αδερφος μου ήταν gay....θα'χα ρίξει το γέλιο της αρκουδας:D

Θα του επισήμανα τους κινδύνους που ενέχουν οι σεξουαλικές σχέσεις και θα στεκόμουν δίπλα του, τσεκάροντας όλους τους gay φιλους του..Αν έβρισκα κάτι παράξενο, θα του το έλεγα.
Όσον αφορά τους γονείς, θα έκανα αυτό που κάνω πάντα...θα τους υποσχόμουν ότι θα τον προσέχω σε ότι κάνει και θα τον βοηθώ όταν χρειάζεται (make up όμως θα πάρει δικό του, μη σφαχτούμε:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Μη με κάνεις τώρα να ανοίξω και άλλο thread! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Μη με κάνεις τώρα να ανοίξω και άλλο thread! :P

αν σε βοηθά να μου εξηγήσεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Κοντολογίς: Έρευνες έχουν δείξει ότι κάθε φορά που μια γυναίκα εγκυμονεί αγόρι, το περιβάλλον της μήτρας αλλάζει και αυξάνονται οι πιθανότητες τα αγόρια που θα ακολουθήσουν να είναι ομοφυλόφιλα. Αν λοιπόν ο αδερφός που έχει ήδη γεννηθεί είναι ομοφυλόφιλος, λογικά η πιθανότητα ομοφυλοφιλίας είναι πολύ μεγάλη για τον επόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σαπιοκάραβο και βουλιαγμα στ' ανοιχτά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Σαπιοκάραβο και βουλιαγμα στ' ανοιχτά. ;)
Tι θέλει να πει ο ποιητής άραγε? :confused: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Προς Michelle: Δε θέλει πολύ φαντασία, ακολούθησε το ένστικτό σου... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επειδή δεν με καθοδηγεί και τόσο το ένστικτό μου, μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top