Η μεγαλύτερη απογοήτευση από φίλους...

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
τότε δεν συγχωρείς πραγματικά

Συγχωρώ, για μένα σημαίνει δεν κρατώ κακία, δεν εκδικούμαι και, εν μέρει, κατανοώ. Αλλά παράλληλα προσέχω περισσότερο με το συγκεκριμένο πρόσωπο, ώστε να μη με μετατρέψει εκ νέου σε "θύμα" του.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astronomy_lover

Νεοφερμένος

Η astronomy_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χμμμ απογοήτευση από φίλους....Ναι, όταν έχασα έναν δικό μου άνθρωπο και ενώ μιλούσαμε και κάναμε παρέα δεν μου είπε ενα συλληπητήρια, να μου πει : είσαι καλα? Της το ανέφερα και ήθελε να βγει και από πάνω...Τέσπα, την απομάκρυνα για την δική μου ψυχική ηρεμία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
για ένα συλλυπητήρια την απομάκρυνες? το ότι ήταν δίπλα σου εκείνη την περίοδο δεν το σκέφτηκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το πόσο σε νιώθει κάποιος το βλέπεις από τις πράξεις του και όχι από τα λόγια του.

-Johnny15 2016.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astronomy_lover

Νεοφερμένος

Η astronomy_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μα δεν ήταν δίπλα μου..Είχε εξαφανιστεί...Όταν την έστειλα να δω τι κάνει απλά μου απάντησε είμαι διακοπές. .Της το ειπα και ουτε καν μου ειχε απαντησει..Έπειτα όταν την είδα μετά από λίγο καιρό τυχαία μου είπε ένα απλό γεια...Δεν έδειξα τίποτα. ..Έπειτα από κάνα δυο αλλά σκηνικά πήρα την αφορμη και τα ειπα...Μπήκε σε άμυνα, ήθελε να βγει από πάνω και έτσι κατάλαβα ότι δεν είχε νόημα να το συνεχίσω. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στην αρχη ηταν πολυ δυσκολο να βλεπεις ανθρωπους που ησουν διπλα τους ολες τις δυσκολες στιγμες τους να σε "ξεχνουν" οταν τους εχεις αναγκη αλλα δυστυχως το ποιοι αξιζουν φαινεται μοναχα στα δυσκολα!!

Λαθος... Οι φιλοι δε φαινονται μοναχα στα δυσκολα. Στα δυσκολα κι ενας ασχετος θα βρεθει να σε παρηγορησει. Και στα δυσκολα φαινεται ο φιλος αλλα και στισ χαρες σου και στισ επιτυχιεσ σου φαινεται. Αν σε στηριζει κοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
στισ χαρες σου και στισ επιτυχιεσ σου φαινεται. Αν σε στηριζει κοκ

Ε, βέβαια!:eek: Εκεί είναι η ουσία. Στην αποτυχία μου την παίρνει την καθεμία να το παίξει μεγαλόψυχη. Όταν όμως έχω κάποια επιτυχία, εκεί καταλαβαίνω ποια από τις φίλες μου είναι φίλη επί της ουσίας κι όχι μόνο σε επίπεδο ρητορικής. (Ωστόσο, αν και το εκτιμώ, δεν έχω καμία αξίωση να χαρούν με την επιτυχία μου). Παρόλα αυτά, στην ψυχή μου έχουν θέση όλες μου οι φίλες. Δέχομαι τον κάθε άνθρωπο όπως είναι, κυρίως για να διασφαλίζω τη δική μου ψυχική ηρεμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Λαθος... Οι φιλοι δε φαινονται μοναχα στα δυσκολα. Στα δυσκολα κι ενας ασχετος θα βρεθει να σε παρηγορησει. Και στα δυσκολα φαινεται ο φιλος αλλα και στισ χαρες σου και στισ επιτυχιεσ σου φαινεται. Αν σε στηριζει κοκ
Υπάρχουν λίγο πολύ οι δύο πλευρές.. Ο φίλος που στα καλά είναι κομπλέ και εκεί αλλά μόλλις εμφανιστεί πρόβλημα την κάνει με ελαφρά μη τυχόν χάσει την καλοπέρασή του ή αντίθετα αυτός που θα σε παρηγορεί (και καλά) αλλά στις καλές σου θα στραβώσει γιατί μάλλον δεν θέλει να σαι έτσι.

fuck them σε κάθε περίπτωση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εγώ πριν χρόνια είχα μαλώσει με ένα παιδί από την παρέα και όλη η παρέα μετά στράφηκε εναντίον μου, σε σημείο να μείνω μόνος. Δεν έκανα τίποτα, απλά το παιδί ήταν πολύ εγωϊστής και ότι ήθελε και ότι έλεγε έπρεπε να γίνετε. Έκανα υπομονή και μια μέρα δεν άντεξα, του τα έψαλα, και έγινε ότι έγινε -.-

Έκανα μετά νέες παρέες σε νέο σχολείο -.-

Και αυτά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.

Και μόνο όποτε είναι μόνος και θέλει να έχει παρέα και στο παίζει καλός φίλος και όταν είναι με την υπόλοιπη παρέα να σε έχει ξεχασμένο και να σε θάβει -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η μεγαλύτερη απογοήτευση που έχω πάρει από μια πολύ στενή μου φίλη είναι το γεγονός ότι μονοπωλεί τη συζήτηση γύρω από τα δικά της προβλήματα, λες κι εγώ δεν υπάρχω. Τον Μάρτη μάλιστα εγώ ήμουν με γαστρεντερίτιδα και σπασμένο χέρι και με τους δύο γονείς μου άρρωστους κι εκείνη μου έλεγε με τις ώρες τα παράπονά της για κάποια συναδέλφισσα. Εγώ καθόμουν και την άκουγα, ενώ είχα -και έχω- πολύ σοβαρότερα προβλήματα. Όταν της έκανα μια κουβέντα γι' αυτό το θέμα, απόρησε θεωρώντας με υπερβολική! Τι να πεις; Τη δέχομαι όπως είναι, γιατί κι εγώ δεν είμαι τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Η μεγαλύτερη απογοήτευση που έχω πάρει από μια πολύ στενή μου φίλη είναι το γεγονός ότι μονοπωλεί τη συζήτηση γύρω από τα δικά της προβλήματα, λες κι εγώ δεν υπάρχω. Τον Μάρτη μάλιστα εγώ ήμουν με γαστρεντερίτιδα και σπασμένο χέρι και με τους δύο γονείς μου άρρωστους κι εκείνη μου έλεγε με τις ώρες τα παράπονά της για κάποια συναδέλφισσα. Εγώ καθόμουν και την άκουγα, ενώ είχα -και έχω- πολύ σοβαρότερα προβλήματα. Όταν της έκανα μια κουβέντα γι' αυτό το θέμα, απόρησε θεωρώντας με υπερβολική! Τι να πεις; Τη δέχομαι όπως είναι, γιατί κι εγώ δεν είμαι τέλεια.
Εγώ δεν πιστεύω πως είναι έτσι όπως το βλέπεις. Τι πάει να πει την δέχεσαι όπως είναι; Αυτό που είναι σου αρέσει δηλαδή;
Εγώ τέτοιους ανθρώπους τους θεωρώ εξαιρετικά εγωιστές και ανίκανους να προσφέρουν την παραμικρή βοήθεια σε ένα φίλο, γιατί οι φίλοι είναι και γι' αυτό. Να μιλάμε, να ανταλάσσουμε απόψεις, να λέμε τα προβλήματά μας αλλά και να μας δίνουν ένα χέρι στα ζόρια μας. Και το ίδιο εννοείται πως κάνουμε κι εμείς.
΄Ετσι όπως περιγράφεις την φίλη σου, είναι η αδελφή μου και αφού είναι αδελφή μου είμαι αναγκασμένη να την έχω στην ζωή μου, αν όμως δεν ήταν αίμα μου θα είχε φάει delete προ πολλού... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω πως είναι έτσι όπως το βλέπεις. Τι πάει να πει την δέχεσαι όπως είναι; Αυτό που είναι σου αρέσει δηλαδή;
Εγώ τέτοιους ανθρώπους τους θεωρώ εξαιρετικά εγωιστές και ανίκανους να προσφέρουν την παραμικρή βοήθεια σε ένα φίλο, γιατί οι φίλοι είναι και γι' αυτό. Να μιλάμε, να ανταλάσσουμε απόψεις, να λέμε τα προβλήματά μας αλλά και να μας δίνουν ένα χέρι στα ζόρια μας. Και το ίδιο εννοείται πως κάνουμε κι εμείς.
΄Ετσι όπως περιγράφεις την φίλη σου, είναι η αδελφή μου και αφού είναι αδελφή μου είμαι αναγκασμένη να την έχω στην ζωή μου, αν όμως δεν ήταν αίμα μου θα είχε φάει delete προ πολλού... :/:

Δεν έχεις άδικο. Δεν μου είναι εύκολο όμως να την απομακρύνω οριστικά. Απλώς κάποιες φορές δεν σηκώνω το τηλέφωνο, γιατί δεν αντέχω τη γκρίνια της. Νιώθω άσχημα βέβαια, γιατί ξέρω ότι, για να με πάρει τηλέφωνο, έχει ανάγκη να μιλήσει. Δεν γίνεται όμως διαφορετικά. Αν της απαντάω κάθε μέρα, θα τρελαθώ. Περιορίζομαι στο να πίνω μια φορά τον μήνα έναν καφέ μαζί της. Ευτυχώς έχω κι άλλες φίλες, με τις οποίες υπάρχει αμοιβαιότητα.

Μιας και απ' ό,τι έχω καταλάβει είσαι ζωόφιλη, θα σου πω το εξής: Η γάτα μου καταλαβαίνει πολύ περισσότερο. Παίρνω πολύ περισσότερα από την τετράποδη "φίλη" μου, παρά απ' αυτή την κοπέλα που προανέφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μιας και απ' ό,τι έχω καταλάβει είσαι ζωόφιλη, θα σου πω το εξής: Η γάτα μου καταλαβαίνει πολύ περισσότερο. Παίρνω πολύ περισσότερα από την τετράποδη "φίλη" μου, παρά απ' αυτή την κοπέλα που προανέφερα.
Δυστυχώς ξέρω πολύ καλά τι εννοείς... Αλλά όσο και να τα αγαπάμε τα ζώα δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την ανθρώπινη συντροφιά, κακά τα ψέμματα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Mε τις φιλίες δεν τα πήγα ποτέ καλά.Με τα κολλητιλίκια κυρίως.Πάντα κάτι γινόταν και χάλαγε το γλυκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πρόκειται για κάτι που έγινε χτες με μια φίλη μου. Δεν είναι σοβαρό, αλλά εμένα με πλήγωσε. Μιλούσα χτες με μια φίλη μου στο τηλέφωνο και τις έφταιγαν όλοι/ες και όλα, ο προϊστάμενος, η μάνα της, ο φίλος της κτλ. Ε, κάποια στιγμή κουράστηκα και της είπα ότι τα δικά μου προβλήματα είναι πολύ σοβαρότερα και χρειάζομαι κι εγώ στήριξη, αλλά δεν γκρινιάζω όλη την ώρα και μου λέει θρασύτατα: "Όχι, Τέσα, εσύ πρέπει πάντα να είσαι όρθια, να μας στηρίζεις!" Ε, όχι, αυτό είναι πολύ εγωιστικό από την πλευρά της! Κι εγώ άνθρωπος είμαι! Δεν μπορεί μόνο να ανέχομαι τη γκρίνια της! Είχα το δικαίωμα να αντιδράσω μια φορά. Επειδή προσποιούμαι και κρύβω την ψυχική μου κόπωση από τα διάφορα προβλήματα, δυστυχώς της έχω δώσει την εντύπωση ότι είμαι τέρας αντοχών. Έλα όμως που δεν είναι έτσι. Περιττό να σας πω ότι δεν έκλεισα μάτι λόγω αυτής της διαφωνίας, γιατί ένιωσα αμφίθυμα συναισθήματα: από τη μια ένιωσα θυμο που αδιαφορεί για τις δικές μου ανάγκες κι από την άλλη ενοχές που της μίλησα απότομα. Δεν θέλω να γκρινιάζω, αλλά με έφερε στα όριά μου. Το θετικό είναι ότι τα βρήκαμε. Το φίλο και το σκύλο σου με τα ελαττώματά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τέσα, νομίζω πως χρειάζεσαι εντατικά μαθήματα στο πως να μην δίνεις δεκάρα για τους άλλους, γιατί μου φαίνεται πως νοιάζεσαι σε παθολογικό πλέον βαθμό και πρέπει να επαναφέρεις μια ισορροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top