• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρησμένα πόδια

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Παιδιά το βραδυ που γυρίζω τα πόδια μου είναι πρησμένα, απο τι μπορεί να είναι?
Είναι στους αστραγάλους μου.
Φαιθ τα φωτα σου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Ίσως από:
1) την ορθοστασία(που συνδυάζεται με ακινησία)
2) την ορθοστασία και κίνηση που όμως γίνεται με κουραστικά παπούτσια (στενά, ψηλοτάκουνα) και γενικά με παπούτσια που δεν είναι άνετα.

Πάντως καλά κάνεις και το ψάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης μπορεί να κάνεις κατακράτηση υγρών. Δοκίμασε να πίνεις περισσότερο νερό και να τρως λιγότερο αλάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ορθοστασια το πιο πιθανο.
Αν ομως η δουλεια σου ειναι καθιστικη, εχω ακουσει οτι δεν κανει καλο το να καθεσαι πολλες ωρες και να κρεμονται τα ποδια σου κατω. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Κουνελάκι μια ερώτηση;
Μήπως πήρες βάρος πρόσφατα και απότομα; Αν ναι, τότε είναι καθαρά κατακράτηση υγρών.... Αν όχι μάλλον θα πρέπει να πάς σε κ'αποιον γιατρό (κατά την γνώμη μου)....
Από την άλλη τα πόδια μας κατά το τέλος της μέρας άντα πρήζονται και αυτό οφείλεται στην ορθοστασία.....ή ακόμα και στην απραγία....δηλάδη αν είναι καθηλωμένη για 8 ώρες σε μια καρέκλα....οπότε αν βάλεις όλα τα παραπάνω μαζί συν την αύξηση της θερμοκρασίας....
Πάντως εγώ θα πρότεινα μια επίσκεψη σε κάποιον ειδικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μια γενική ούρων και αίματος δεν θα ήταν κακή ιδεά ....
οι πρησμένοι αστράγαλοι μπορεί να είναι πολλά πράγματα
  • ορθοστασία
  • καθισιό πολλές ωρες
  • κατακράτηση υγρων
  • αυξημένο ουρικό οξυ
σίγουρα δεν είναι κάτι το πολύ σοβαρό αλλά μην το αμελήσεις... κοίταξε το σύντομα για να μην γίνει σοβαρό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Κουνελάκι έλεγξε το μπορεί να είναι κάτι σοβαρό!!
Πες μας πρώτα τι είδος δουλειάς κάνεις -καθιστική ή μη- και τι παπούτσια φοράς! Φρόντισε να φοράς άνετα παπούτσια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Τώρα το είδα κουνελάκι.
Όπως είπαν όλοι οι προηγούμενοι, μάλλον ορθοστασία είναι.Αν έτσι όπως είναι πρησμένα τα πόδια, τα σηκώσεις οριζόντια, υποχωρεί κάπως το πρήξιμο?
Πάντως, αν είναι καιρό που το παθαίνεις και δεις να επιμένει πήγαινε σε έναν γιατρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόν η δουλεια είναι καθιστικη θα την έλεγα??κάτι ενδιαμεσο είναι πάντβως οταν κάθομαι τα πόδια μου κρεμονται. όταν είμαι στην δουλεια ειναι φυσιολογικά, οταν γυρισ το βραδυ και χαλαρωσω εκει πρήζονται.
Έχω πάρει κατι κιλάκια τελευταια:redface:
Παίζει ρόλο και το βάρος?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
θα συμφωνήσω και εγώ η κατακράτηση υγρών είναι συχνή ιδίως, αν ταξιδεύεις με αεροπλάνο συνήθως περνάει μέσα σε 1 μέρα…
δεν κατάλαβα όμως κάθε μέρα συμβαίνει αυτό??
Το επαναλαμβανόμενο πρήξιμο συνήθως οφείλετε σε φλεβική ανεπάρκεια ειδικά με την ζέστη…αν και είσαι νέα μήπως έχεις κιρσούς?? Προκαλούν πρήξιμο ιδιαιτέρα μετά την ορθοστασία.
Επίσης το πρήξιμο των αστραγάλων θεωρείται και σημάδι εγκυμοσύνης….
Και βεβαίως θα πω το πολύ πρωτότυπο να συμβουλευτείς τον γιατρό σου οπωσδήποτε τα οιδήματα των αστραγάλων μερικές φορές οφείλονται σε καρδιακές η νεφρικές παθήσεις, ενώ άμεση προσοχή χρειάζεται όταν παρουσιάζεις οιδήματα σε άλλες περιοχές η έχεις δύσπνοια η ασυνήθιστη κόπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top