Ηχεία για desktop

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εχω τα ηχεια της LCD οθονης αλλα δεν τα χρησιμοποιω και ποτε. Ακουω μουσικη αποκλειστικα και μονο απο τα ακουστικα. Το οτι δεν εχω κουφαθει ακομα μαλλον οφειλεται σε θαυμα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Πήρα τελικά πριν λίγο καιρό τα Z-2300. Είμαι γενικά ικανοποιημένος, αλλά σκέφτομαι και πάλι να μεταβώ σε 5.1 και έχω μια ευκαιρία να αποκτήσω τα Z-5400.

Τα έχει ακούσει κανείς; :hmm:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αφού δε σε ενδιαφέρει ο πολυκάναλος ήχος σε ταινίες και δεν παίζεις παιχνίδια, γιατί 5.1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Αφού δε σε ενδιαφέρει ο πολυκάναλος ήχος σε ταινίες και δεν παίζεις παιχνίδια, γιατί 5.1;
Μου αρέσει το άκουσμα μουσικής από 5,1 κανάλια :(


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε 2 είναι τα κανάλια όμως, απλά ακούς τον ήχο και απο πίσω.
Βασικά με τα 2.1 ηχεία μου αισθάνομαι οτι είμαι μέσα στη μουσική, δεν το καταλαβαίνω οτι έρχεται απο μπροστά. Ίσως είναι και συνήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristakis77

Νεοφερμένος

Ο xristakis77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βέλο (Κόρινθος). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Σας παρουσιάζω, αλλαγή ύστερα από 10 χρόνια, τη μετάβαση μου στα high end ηχεία Airpulse A300 :D (μη δείτε τιμή αν και τα πήρα black Friday-22% :P). Το μπάσο στο τέρμα πάντα, αν και τα έχω πολύ κοντά μου και δεν το αντιλαμβάνομαι όπως πρέπει.





 

Chris2756

Νεοφερμένος

Ο Chris2756 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Η χρηση 5 η 7 ηχειων προυποθετει οτι πρεπει να τοποθετηθουν σε συγκεκριμενο σημειο του χωρου. Αυτο σημαινει οτι η θεση τους μπορει να ειναι δεξια/αριστερα και πισω απο την θεση του ακροατη. Ισως μεσα στη μεση ενος δωματιου και πανω σε βασεις. Αν δεν μπορει να γινει κατι τετοιο δεν θα εχουμε το αναμενομενο ηχητικο αποτελεσμα, οποτε τσαμπα τα χρηματα που δωσαμε.
Επισης απο αρκετες δοκιμες που εχω κανει με ενσωματομενες στην μητρικη καρτες ηχου, εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι δεν αξιζει να επενδυσουμε σε ηχεια ανω των 50-60 Ε. Τα ηχεια μπορει να αξιζουν, αλλα η καρτα ηχου δεν μπορει να εκμεταλευτει τισ δυνατοτητες τους. Καλυτερες ενσωματομενες διαθετουν μονο καποιες πανακριβες μητρικες που λιγοι απο εμας χρησιμοποιουμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top