La pianiste - Η δασκάλα του πιάνου (2001)

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ ειδα χτες το "Η δασκάλα του Πιάνου" και δεν κατάλαβα σχεδον τίποτα. Αμαν αυτές οι γαλλικες ταινιες, πρεπει να είσαι είτε σκηνοθέτης είτε προικισμένος με 6η αίσθηση για να τις καταλάβεις. την έχει δει κανεις ρε παιδιά να μου εξηγήσει τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Εγώ ειδα χτες το "Η δασκάλα του Πιάνου" και δεν κατάλαβα σχεδον τίποτα. Αμαν αυτές οι γαλλικες ταινιες, πρεπει να είσαι είτε σκηνοθέτης είτε προικισμένος με 6η αίσθηση για να τις καταλάβεις. την έχει δει κανεις ρε παιδιά να μου εξηγήσει τπτ?
Κάτι ακόμη ξέρει κάνεις γιατι μαχαιρώθηκε στο τέλος η καθηγήτρια :/ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Κάτι ακόμη ξέρει κάνεις γιατι μαχαιρώθηκε στο τέλος η καθηγήτρια  :/ :hmm:
Την έχω δει καιρό αλλά απ'ότι θυμάμαι, είχα και εγω αυτήν την απορία! γενικά η τύπισσα ήταν σούπερ μαζοχίστρια και αν έχεις την ταινία σε DVD η τελευταία σκήνή που μαχαιρώνεται ονομάζεται "σημάδι στην καρδιά" ή κάπως έτσι, και μάλλον θέλει να δείξει ότι της πλήγωσε την καρδιά και τα αισθήματα ο μικρός, γι'άυτό κάνει ένα σημάδι στην καρδιά τηςμε το μαχαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Την έχω δει καιρό αλλά απ'ότι θυμάμαι, είχα και εγω αυτήν την απορία! γενικά η τύπισσα ήταν σούπερ μαζοχίστρια και αν έχεις την ταινία σε DVD η τελευταία σκήνή που μαχαιρώνεται ονομάζεται "σημάδι στην καρδιά" ή κάπως έτσι, και μάλλον θέλει να δείξει ότι της πλήγωσε την καρδιά και τα αισθήματα ο μικρός, γι'άυτό κάνει ένα σημάδι στην καρδιά τηςμε το μαχαίρι!
Μα αυτό φανήκε ότι την πληγώσε από πόλλες σκήνες πχ τότε που μπήκε για δεύτερη φόρα στο σπίτι της ο βαλτερ :/(όχι ο Valder)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Μα αυτό φανήκε ότι την πληγώσε από πόλλες σκήνες πχ  τότε που μπήκε για δεύτερη φόρα στο σπίτι της ο βαλτερ  :/(όχι ο Valder)
την δευτερη φορά είναι τότε που την πλάκωσε στο ξύλο? Μα αυτό ήθελε και το γούσταρε αυτό που γινόταν! Στο τέλος τον είδε με άλλη γυναίκα και κατάλαβε ότι ενώ του είχε ανοιχτεί, εκείνος την "πρόδωσε" και την αντικατέτησε με κάποια άλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

un chien andalou

Νεοφερμένος

Ο un chien andalou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Εγώ ειδα χτες το "Η δασκάλα του Πιάνου" και δεν κατάλαβα σχεδον τίποτα. Αμαν αυτές οι γαλλικες ταινιες, πρεπει να είσαι είτε σκηνοθέτης είτε προικισμένος με 6η αίσθηση για να τις καταλάβεις. την έχει δει κανεις ρε παιδιά να μου εξηγήσει τπτ?

Είναι το ψυχογράφημα μίας σεξουαλικά και συναισθηματικά καταπιεσμένης γυναίκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
την δευτερη φορά είναι τότε που την πλάκωσε στο ξύλο? Μα αυτό ήθελε και το γούσταρε αυτό που γινόταν! Στο τέλος τον είδε με άλλη γυναίκα και κατάλαβε ότι ενώ του είχε ανοιχτεί, εκείνος την "πρόδωσε" και την αντικατέτησε με κάποια άλλη
Χμμμ με αλλή γυναίκα εννοείς με την μαθητριά της που όταν τους είδε πήγε και έβαλε γυαλία στο παλτό της μαθήτριας της? Αυτό έγινε πρίν την δεύτερη φόρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Χμμμ με αλλή γυναίκα εννοείς με την μαθητριά της που όταν τους είδε πήγε και έβαλε γυαλία στο παλτό της μαθήτριας της?  Αυτό έγινε πρίν την δεύτερη φόρα
Όχι με αυτήν την κοπέλα. Αν θυμάμαι καλά στο τέλος ο τύπος μπαίνει με μια μεγάλη παρέα και έχει μια κοπέλα ψιλο-αγκαλιά και δεν δίνει σημασία στην δασκάλα, απλά της πετάει ένα ξερό "γεια" και φεύγει. Και η δασκάλα καταλαβαίνει ότι όλα τελειώσαν και ότι μάλλον έχει βρει άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
weak τπτ δε σου ξεφευγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Όχι με αυτήν την κοπέλα. Αν θυμάμαι καλά στο τέλος ο τύπος μπαίνει με μια μεγάλη παρέα και έχει μια κοπέλα ψιλο-αγκαλιά και δεν δίνει σημασία στην δασκάλα, απλά της πετάει ένα ξερό "γεια" και φεύγει. Και η δασκάλα καταλαβαίνει ότι όλα τελειώσαν και ότι μάλλον έχει βρει άλλη.
Δεν το είχα πρόσεξει ότι ήταν ψιλο-αγκαλία .... Όμως και πάλι το μαχαίρι το είχε πάρει από το σπίτι της ,δλδ πριν δεί αυτο αρά πως ήξερε ότι είχαν τελείωσει ? :hmm: :/ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Δεν το είχα πρόσεξει ότι ήταν ψιλο-αγκαλία .... Όμως και πάλι το μαχαίρι το είχε πάρει από το σπίτι της ,δλδ πριν δεί αυτο αρά πως ήξερε ότι είχαν τελείωσει ? :hmm: :/ :worry:
ε! μια καλή μαζοχίστρια σν κι αυτή πάντα κουβαλάει μαζί της τα εργαλεία τησ δουλείας ;). Μάλλον το είχε μαζί της απλά για να προκαλέσει πόνο στον εαυτό της άσχετα από τον άλλο (ως μέσο ανακούφισης και ευχαρίστησης) και τελικά βρήκε χρησιμότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top