Πιάνετε καλά όλα τα κανάλια σας;

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
ηθελα να βαλω,αλλα γιατι να πληρωνω εξτρα χρηματα το μηνα?Μου φτανει το CNN!
Παντως μαρεσουν πολυ τα ξενα καναλια.Μπορω να βλεπω για ωρες χωρις να καταλαβαινω τιποτα!!(σ.σ. Αραβικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δεν πληρώνεις έξτρα χρήματα. Τα 500 και πλέον κανάλια είναι ανοιχτά. Για τα κρυμμένα πληρώνεις αν θέλεις! Κανείς δεν σε υποχρεώνει. Μπορείς μια ζωή τα βλέπεις τσάμπα τα free to air κανάλια. Γι αυτά μιλούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ηθελα να βαλω,αλλα γιατι να πληρωνω εξτρα χρηματα το μηνα?Μου φτανει το CNN!
Παντως μαρεσουν πολυ τα ξενα καναλια.Μπορω να βλεπω για ωρες χωρις να καταλαβαινω τιποτα!!(σ.σ. Αραβικα)

Όντως δεν πληρώνεις τίποτα, μόνο μία φορά τον εξοπλισμό. Περίπου 100-150Ε για ένα "καλό" "πακετάκι".

Το e-shop είχε και πακέτο με π.χ. 50Ε, https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808088&sid=1

Εγώ σόρυ κι όλας 60αρι πιάτο το θεωρώ πολύ μικρό.

Εγώ για δορυφορική (σύνολο 150Ε εφάπαξ) προτείνω:
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808085
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808081
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.752668
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Σωστός :no1: Εγώ έχω διπλό lnb γιουνιβέρσαλ και πιάνω Ηοtbird και Βadr και πιάνω γύρω στα 1000 κανάλια free:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Okay!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δεν το εχω ψαξει κι ολας.
Μου φαινεται πως ναι.
Αλλιως δν θα εβλεπε ολη μερα ο πατερας μου.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όχι, χάλια. Έχουμε 3 ενισχυτές για να πιάσουμε αξιοπρεπώς τα δημόσια που είναι τα μονα της προκοπής. Αν θέλω ψηφιακά (έχω αποκωδικοποιητή) της ΕΡΤ βάζω μια επιπλέον εσωτερική κεραία και κάτι καταφέρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Αν ξέρεις ξένες γλώσσες βάλε δορυφορική. Θα πιάνεις πάνω από 500 κανάλια μόνο με τον Hotbird (κυρίως αγγλικά, γαλλικά, ιταλικά, αραβικά, περσικά)
Λοιπόν. Οι επικρατέστεροι δορυφόροι είναι οι Hotbird (που χρησιμοποιεί η Nova) και Astra.

Ουσιαστικά το τι πιάτο θα επιλέξετε εξαρτάται από τα κανάλια που θέλετε.
Τα κανάλια του BBC π.χ. που εκπέμπονται στο Βρετανικό τηλεοπτικό δίκτυο προβάλλονται μόνο μέσω Astra (εκτός από το BBC World).
Επίσης τα βρετανικά κανάλια του Astra δεν εκπέμπονται σε μικρό πιάτο. Ανάλογα με την περιοχή στην οποία βρίσκεστε θέλετε ακόμα μεγαλύτερο πιάτο όπως είπε και ο djohn.

ηθελα να βαλω,αλλα γιατι να πληρωνω εξτρα χρηματα το μηνα?Μου φτανει το CNN!
Παντως μαρεσουν πολυ τα ξενα καναλια.Μπορω να βλεπω για ωρες χωρις να καταλαβαινω τιποτα!!(σ.σ. Αραβικα)

Η μόνη εκπομπή που αξίζει είναι αυτή του Larry King στο CNN κατά τη γνώμη μου. Είναι βαρετό να παρακολουθείς ένα ειδησεογραφικό καθαρά κανάλι. Μία ενδιαφέρουσα λύση είναι η τηλεοπτική Deutsche Welle που έχει πρόγραμμα και σε Αγγλικά και σε Γερμανικά ή και το Arte σε Γερμανικά και σε Γαλλικά. Η μεν Deutsche Welle δεν είναι καθαρά δημοσιογραφικό κανάλι (έχει και εκπομπές για πολιτισμό) και το Arte είναι καθαρά πολιτιστικό κανάλι.
-----------------------------------------
https://www.ses-astra.com/business/uk/satellite-fleet/index.php
για Astra

και https://www.eutelsat.com/satellites/hot-bird.html
για Hotbird
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Αναφορικά με το αν πιάνουμε όλα τα κανάλια, η απάντηση είναι ναι και μπορώ να πω με πολύ καλή ποιότητα εικόνας εκτός από ένα - δυό, τώρα για το πρόβλημά σου: Κι να στείλεις mail δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν κάτι -βέβαια δε χάνεις και τίποτα-. Δοκίμασε να βρείς κανένα τηλέφωνο και τους πεις ότι δεν υπάρχει πομπός στο κέντρο εκπομπής από το οποίο κάνεις λήψη και θα σε ενημερώσουν από το τεχνικό τμήμα -πιστεύω-. Αφού δεν εκπέμπει γενικά το κανάλι στην περιοχή σου το μόνο που μπορείς να κάνεις αν θέλεις πολύ να το παρακολουθήσεις η μόνη σου λύση είναι η nova. Θα το βρείς και στο φθηνότερο πακέτο της που έχει περίπου 20 μηνιαία συνδρομή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ολα τα πιανουμε, μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγώ πρέπει να φτιάχνω την κεραία για κάθε ξεχωριστό κανάλι :)

Ενώ στο Κάιρο έχω Nova! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top