Ραβασάκια περσινά ξυνά σταφύλια!

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Οτι ήταν σε χαρτί ή κάποιο δώρο με την καρτούλα του τα εχω κρατήσει σε ενα κουτάκι κάπου καταχωνιασμένα. Καποια sms όμως δυστυχώς τα έσβησα γιατι ζηλευε ο αντρούλης μου οπότε δεν αξιζε για μια αναμνηση να δημιουργήσω ανασφάλεια στην καινούργια σχέση και ειδικά στον γάμο μου ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Έχω κρατήσει σχεδόν τα πάντα. Κατά καιρούς (χρόνια) τα ανακαλύπτω ξεχασμένα μέσα στα συρτάρια μου και συγκινούμαι διαβάζοντάς τα....(ήμουν και ερωτιάρα η άτιμη από μικρή...Μιλάμε για πολύ χαρτούρα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α.. κι εγώ έχω διάφορα.. κάρτες, δώρα, διάφορα.. προχτές ανακάλυψα πάλι κάτι κάρτες και γέλαγα.. κι εγώ πολύ πάθος βρε παιδάκι μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Στα βάθη της ντουλάπας μου μπορεί κανείς να βρει τα πάντα από τους ανθρώπους που σήμαιναν κάτι παραπάνω για μένα και άγγιξαν την ψυχή μου. Δεν φυλάω απλά ραβασάκια και φωτογραφίες, αλλά ακόμα και άχρηστα αντικείμενα τύπου : το χαρτί περιτυλίγματος από το πρωτο δώρο που μου πήρε, το εισιτήριο του λεωφορείου στο πρώτο μας ραντεβού κ.λ.π.

αν δεν έχει περάσει μιάμισυ ώρα ισχύει ακόμα


π.σ. αυτό το θρεντ με συγκίνησε και θυμήθηκα και τις εποχές που έγραφα ραβασάκια . Όχι ότι τώρα ωρίμασα αλλά έτσι για αλλαγή , άλλαξα . Πάντως πολύ ρομαντισμός στο στέκι - ακόμα και από μέλη που είναι σκληρά σαν πέτρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δεν έχω ραβασάκια η sms-mail αλλά κάποιο δωράκι που είχε ιδιέταιρη σημασία το έχω φυλάξει κι εγώ.

Σβήνω όμως όλα τα ηλεκτρονικά αρχεία (μέϊλ, φώτο που δεν εκτύπωσα και τέτοια), γιατί δεν θέλω κάποια στιγμή να ανοίξει ο αγαπημένος μου τον υπολογιστή, να τα βρει και να υποθέσει (αυτονόητα) πως δεν έχω ξεπεράσει ακόμα τον πρώην μου!
Είναι τόσο κακό τελικά να τα κρατάμε αυτα; Κάθε άνθρωπος χρωστάει στους ανθρώπους που ηταν σημαντικοί γι αυτόν την ψυχολογική του ανάπτυξη και άρα ένα κομμάτι του εαυτού του. Δεν είναι φυσιολογικό να θέλει να κρατήσει κάποιος αναμνήσεις απο τότε; Είναι τόσο κατακριταίο να κρατάει τετοια ενθύμια; Σημαίνει υποχρεωτικά οτι δέν έχουμε ξεπεράσει τον άλλον;

Ναι πρίν με ρωτήσετε εγώ στην υποθετική περίπτωση που θα εβρισκα μιας σχέσης μου αντίστοιχα πράγματα θα καταλάβαινα την ανάγκη της να τα κρατήσει (και λέω στην υποθετική γιατι εξώ απο το χωρό πολλά τραγουδια λέγονται, αλλα θελω να πιστεύω οτι θα το νομίζω ακόμα και αν μου τύχει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Προσωπικά ένιωσα πολύ άσχημα όταν τυχαία έπεσαν στα χέρια μου κάτι παλιές φωτογραφίες με την πρώην του.. Δε το περίμενα και ήμουν κάπως απροετοίμαστη για να την δώ! Ε δεν ήταν όποια και όποια πρώην.. Δεν του έδειξα τι ένιωσα, αν και δε ξέρω γιατί αντέδρασα έτσι.. Πάντως το σκεφτόμουν μέρες μετά!

Εγώ αντίθετα δεν έχω κρατήσει τίποτα απο άλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε μου εχουν δωσει ποτε ραβασακια. :'(

μονο ενα γκραφιτι με το ονομα μου εχω κρατησει που μου χε κανει ο τοτε φιλος μου θαμμενο μεσα σενα μπαουλακι με φωτογραφιες απο το σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top