• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Φροντίζετε τον εαυτό σας;

icfan

Νεοφερμένος

Ο icfan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το έχω ακούσει και γω αυτό-τώρα αν αληθεύει 100% δεν ξέρω.
Ισχύει 100% διότι αρκετές βιταμίνες καταστρέφονται σε υψηλές θερμοκρασίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
έφτασα 100 κιλά περίπου. Λέει κάτι αυτό?

Άμα πιάνεις τα 100, τότε η ευχή είναι άντε να τα χιλιάσεις... :D Πλάκα κάνω ηρέμησε. ;) Βασικά εξαρτάται από το ύψος σου. Αν είσαι αρκετά ψηλός δεν θα μοιάζεις χοντρός. Ήξερα παιδί στη σχολή που πάτησε τα 120 σε μια φάση-μετά έπεσε στα 95 περίπου, αλλά ήταν 1,93 και δεν του φαινόταν για χοντρός. Εντάξει μια μικρή κοιλίτσα ρε παιδί μου. Μετά στα 95 ήταν... στέκα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Κι εγώ είμαι σίγουρος ότι θα τα χάσω, είμαι γενικότερα ασανσέρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Πιστεύω ότι είμαι το παράδειγμα του ανθρώπου που δεν φροντίζει τον εαυτό του. Γυμνάζομαι αλλά σε σημείο που να φτάνω να καταπονώ το σώμα μου και την καρδιά μου, τρώω αλλά δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να πάρει πάνω από 600 θερμίδες τη μέρα, κοιμάμαι αλλά όχι πριν τις 3... Πάντως δεν καπνίζω, ούτε πίνω εε εκτός αν πάω σε κανά club οπότε θα πιω 1-2 ποτάκια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Σε μικρή ηλικία είχα πάθει εχινόκκοκο στον πνεύμωνα,απο τότε πρέπει να προσέχω αρκετά,οπως να μην καπνίζω(απαγορευεται το καπνισμα για μένα)και παρόλλο που έχω αδυναμία στο φαγητο απο έξω ,προσπαθώ να τα αποφεύγω,όσο για γυμναστική,δεν τη μπορώ με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
τα τελευταία 10 χρόνια, τον καταστρέφω, μαζί με τη ζωή μου....
κάπως έχω αρχίσει να αλλάζω το πρόγραμμα, αλλά αφήνω τα υπόλοιπα στον χρόνο και προσπαθώ να σκέφτομαι λιγότερο....
θα τον ζορίσω όσο μπορώ τώρα, για να δω τις διαφορές....
να νιώσω λίγο διαφορετικά και να νιώσω λίγο τη δύναμη, που έχασα στο πέρασμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές θα έλεγα πως δεν ταλαιπωρώ ιδιαίτερα τον οργανισμό μου.

Σπάνια τρώω σαβούρες (πίτσα, γύρο, γαριδάκια, πατατάκια), τρώω φρούτα και λαχανικά (ίσως όχι αρκετά όμως), σπάνια τρώω κρέας ή πίνω καφέ. Από αλκοόλ πίνω 1-2 μπίρες την εβδομάδα. Δεν καπνίζω ούτε κάνω χρήση ναρκωτικών. Κοιμάμαι αρκετά (περίπου 8 ώρες). Αποφεύγω τα συσκευασμένα τρόφιμα (μπισκότα κλπ).

Το κακό είναι πως πλέον δεν έχω καθορισμένες ώρες γευμάτων και επίσης δεν ασκούμαι συστηματικά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
έχω αρχίσει και τον στρώνω τελευταία.... :strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Τον τελευταιο καιρο προσεχω πολυ περισσοτερο τον εαυτο μου απο οτι παλιοτερα!!! Εχω κοψει τα πολλα γλυκα και το γρηγορο φαγητο,τρωω περισσοτερα λαχανικα και φρουτα συγκεκριμενες ωρες και προσπαθω οσο γινεται να αθλουμαι.... :vroum: Και ελπιζω για το καλυτερο!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top