• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πώς να βελτιώσουμε την υγεία των μαλλιών μας;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παρόλο που έχω λιπαρά μαλλιά, δεν λαδώνουν! Ίσως φταίει το σγουρό που θέλει γενικά υγρασία για να μη φριζάρει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγω βάζω σαμπουάν με aloe vera και γίνονται πολύ απαλά και δεν μου κάνουν και ψαλίδα... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:D πως να βελτιώσεις την υγεία των μαλλιών σου :))) εύκολη απάντηση

μη τα βάφεις, μη βάζεις κρέμες, ζελέ και ότι άλλο να ναι πάνω σε αυτά. Αν κάποια/ος βάφει τα μαλλιά του από τα 17 τότε δε φταίει η φύση για την κακή υγιεινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
:D πως να βελτιώσεις την υγεία των μαλλιών σου :))) εύκολη απάντηση

μη τα βάφεις, μη βάζεις κρέμες, ζελέ και ότι άλλο να ναι πάνω σε αυτά. Αν κάποια/ος βάφει τα μαλλιά του από τα 17 τότε δε φταίει η φύση για την κακή υγιεινή.

Αμαν ρε Φοκο...Το ****σες και ψοφησε.... Σαν να λεμε.. "θελω να κοψω το τσιγαρο" και απανταμε "ευκολο..Δεν φταιει η φυση που ξεκινησες το καπνισμα...Ψοφα τωρα."

Ερωτηση τωρα: Τι να κανω για να εχω πιο απαλα μαλλια...Γιατι ειναι σαν αχυρα τα ατιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αμαν ρε Φοκο...Το ****σες και ψοφησε.... Σαν να λεμε.. "θελω να κοψω το τσιγαρο" και απανταμε "ευκολο..Δεν φταιει η φυση που ξεκινησες το καπνισμα...Ψοφα τωρα."

Ερωτηση τωρα: Τι να κανω για να εχω πιο απαλα μαλλια...Γιατι ειναι σαν αχυρα τα ατιμα.

κόψτα γουλί και άσε να βγουνε άλλα. Αυτά που θα βγούνε θα είναι πιο υγιή από οποια κρέμα και να χρησιμοποιήσεις.


Όσο αφορά το τσιγάρο όποιος το έχει μετανιωσει το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κόψει το τσιγάρο. Ότι φάρμακο και να χρησιμοποιήσει δε θα έχει πιο θετικό αποτέλεσμα από το κόψιμο του τσιγάρου.

Τα πράγματα είναι απλά εμείς τα κάνουμε πολύπλοκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ίσως σε λάθος θέμα αλλά νταξ
Μήπως ξέρετε αν τα προϊόντα μαλλιών (ανδρικά) τύπου spray,gel,wax,matte ,pomade κλπ επηρεάζουν τα μαλλιά ? ή αν επιφέρουν την τριχόπτωση?(γενικά ξέρω ότι μόνο ένας λόγος υπάρχει που πέφτουν στα δεν ξέρω ,θέλω να ρωτήσω και για άλλες γνώμες )
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ίσως σε λάθος θέμα αλλά νταξ
Μήπως ξέρετε αν τα προϊόντα μαλλιών (ανδρικά) τύπου spray,gel,wax,matte ,pomade κλπ επηρεάζουν τα μαλλιά ? ή αν επιφέρουν την τριχόπτωση?(γενικά ξέρω ότι μόνο ένας λόγος υπάρχει που πέφτουν στα δεν ξέρω ,θέλω να ρωτήσω και για άλλες γνώμες )
φανταζομαι πως οχι εκτος αν εχεις αλλεργια και σου προκαλεσουν δερματοπαθεια;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
φανταζομαι πως οχι εκτος αν εχεις αλλεργια και σου προκαλεσουν δερματοπαθεια;
Έχω δοκιμάσει που και που αλλά το απέφευγα επειδή φοβόμουν αυτό και δεν έβαζα κάθε φορά .Εκτός αυτού είχα μια κοντό μαλλί που δεν ήθελε προϊόντα,σε σχέση με τώρα που είναι μακριά ...και σκεφτόμουν μήπως κάνω καμιά χαζομάρα και χάσω τα μαλλιά έτσι ώστε να πήγαινα καλύτερα στα κοντα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Ίσως σε λάθος θέμα αλλά νταξ
Μήπως ξέρετε αν τα προϊόντα μαλλιών (ανδρικά) τύπου spray,gel,wax,matte ,pomade κλπ επηρεάζουν τα μαλλιά ? ή αν επιφέρουν την τριχόπτωση?(γενικά ξέρω ότι μόνο ένας λόγος υπάρχει που πέφτουν στα δεν ξέρω ,θέλω να ρωτήσω και για άλλες γνώμες )
Έχω ακούσει ότι η πομάδα και το κερί γενικά δεν κάνουν καλό και ναι έχω ακούσει και περιπτώσεις που σε μερικούς τους πέφτουν τα μαλλιά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι η πομάδα και το κερί γενικά δεν κάνουν καλό και ναι έχω ακούσει και περιπτώσεις που σε μερικούς τους πέφτουν τα μαλλιά.
Να και κάπου εδώ αρχίζουν οι αμφιβολίες μου πάλι 😂😢😢😢
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ότι και να βάλεις, αν είναι να πέσουν θα πέσουν. Αν τα καταστρέψεις από βαφές ξαναφυτρώνουν. Τα μαλλιά πέφτουν από προϊόντα που μπορούν να προκαλέσουν αλλεργία ή εγκαύματα. Στην περίπτωση της αλλεργίας θα ξαναφυτρώνουν. Κατά τα άλλα βάζε ότι θέλεις στα μαλλιά σου. Αν έχεις προδιάθεση για αλωπεκία, δεν σε σώζει τίποτα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top