Χαρτιά για εκλογές

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λοιποοοον. Φετος ψηφιζω για πρωτη φορα, αν και εχω ενηλικιωθει εδω και 4 χρονια, γιατι τις αλλες φορες ημουν εκτος Ελλαδας. Ξερω οτι δεν χρειαζεσαι πλεον εκλογικο βιβλιαριο αλλα μονο ταυτοτητα. Αυτο που με ενδιαφερει να μαθω, κυριως απο ατομα που ειναι σε παρομοια κατασταση με τη δικη μου (δλδ "προσφατα" ενηλικιωθηκαν) ειναι εαν χρειαζεται καποια διαδικασια για να γραφτω στους εκλογικους καταλογους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Και εγώ ψηφίζω φέτος πρώτη φορά :) και θα πάω να ψηφίζω μόνο με την ταυτότητα στον δήμο μου μιας και από όσο μου έιπαν δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Οπότε λογικά και εσύ στον δήμο που είσαι γραμμένη θα πας να ψηφίσεις με την ταυτότητα σου χωρίς να χρειάζεται κάτι επιπλέον. Βέβαια ας μας πει και κάποιος άλλος για να είναι σίγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιποοοον. Φετος ψηφιζω για πρωτη φορα, αν και εχω ενηλικιωθει εδω και 4 χρονια, γιατι τις αλλες φορες ημουν εκτος Ελλαδας. Ξερω οτι δεν χρειαζεσαι πλεον εκλογικο βιβλιαριο αλλα μονο ταυτοτητα. Αυτο που με ενδιαφερει να μαθω, κυριως απο ατομα που ειναι σε παρομοια κατασταση με τη δικη μου (δλδ "προσφατα" ενηλικιωθηκαν) ειναι εαν χρειαζεται καποια διαδικασια για να γραφτω στους εκλογικους καταλογους!
Το μόνο που χρειάζεται είναι να συμπληρώσεις επί τόπου αυτήν την φόρμα και να δεις πού ψηφίζεις, αν είσαι γραμμένη. ;)
Πας εκεί μόνο με την ταυτότητα. :)



Υ.γ. Το Ε.Ε.Α. άστο κενό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε χρειαζεσαι κατι αλλο, λογικα εισαι ηδη εγγεγραμμενη στους καταλογους..
Μονο για να γλιτωσεις την ταλαιπωρια, ΜΗ βασιστεις στο οτι θα ψηφισεις στο ιδιο σχολειο που ψηφιζουν κι οι δικοι σου..Κανε ενα τηλεφωνακι στον δημο ή δεν ξερω αν υπαρχουν στο ιντερνετ καπου τα ονοματα, για να δεις που πρεπει να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δε χρειαζεσαι κατι αλλο, λογικα εισαι ηδη εγγεγραμμενη στους καταλογους..
Μονο για να γλιτωσεις την ταλαιπωρια, ΜΗ βασιστεις στο οτι θα ψηφισεις στο ιδιο σχολειο που ψηφιζουν κι οι δικοι σου..Κανε ενα τηλεφωνακι στον δημο ή δεν ξερω αν υπαρχουν στο ιντερνετ καπου τα ονοματα, για να δεις που πρεπει να πας.

Νομιζω οτι ξερω που ειμαι, εκει που ειναι και τα χαρτια μου λογικα, ε?

Θενξ παιδακια, παω να δω αυτο του Γιωργου!

ψ. οκ, με βρηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τα χαρτια σου, τι εννοεις;
Στα σχολεια πηγαινουν μονο τα ονοματα, δεν υπαρχει κατι αλλο, απλα καλο ειναι να βεβαιωθεις πριν πας να ψηφισεις σε ποιο σχολειο ειναι το ονομα σου..
Στον δημο σου θα ειναι σιγουρα, το σχολειο ειναι το θεμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τα χαρτια σου, τι εννοεις;
Στα σχολεια πηγαινουν μονο τα ονοματα, δεν υπαρχει κατι αλλο, απλα καλο ειναι να βεβαιωθεις πριν πας να ψηφισεις σε ποιο σχολειο ειναι το ονομα σου..
Στον δημο σου θα ειναι σιγουρα, το σχολειο ειναι το θεμα :)

Α ναι, σορρυ, δεν εξηγησα. Ο δημος που ειμαι γραμμενη ειναι χωριο, οποτε ενα σχολειο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν ψήφισα πρώτη φορά δε συμπλήρωσα κανένα χαρτί. Έδωσα την ταυτότητά μου, ψήφισα και πήγα σπίτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Μιας που κι εγώ μάλλον θα ψηφίσω φέτος [και πρώτη φορά], μπορεί να μου περιγράψει κάποιος πώς είναι στο περίπου η διαδικασία της ψηφοφορίας; :redface::)




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Περιμενεις,περιμενεις,περιμενεις,μπαινεις στην αιθουσα..δινεις την ταυτοτητα σου σε καποιον που θα ναι σ'ενα θρανιακι.. αυτος λεει το ονομα σου σε καποιον αλλο που εχει τα χαρτια με τα ονοματα και σε διαγραφουν..περνας στο διπλανο γραφειακι, σου δινουν εναν πακο με τα ψηφοδελτια και τον φακελο. Τα παιρνεις και μπαινεις στο παραβαν. Σταυρωνεις οσα πρεπει (δε θυμαμαι ποσους υποψηφιους πρεπει, αλλα συνηθως ειναι γραμμενο στον πινακα :P), το βαζεις στον φακελο και βγαινεις. Πας, και το ριχνεις. Δεν ξεχνας να παρεις την ταυτοτητα σου. Αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
...και όσοι πέρνετε άδεια γιατί ψηφίζετε εκτός Αθηνών (και πάνω από 200 χλμ), μη ξεχάσετε τη βεβαίωση ότι ψηφίσατε από την εφορευτική επιτροπή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν θέλει πια εγγραφή σε εκλογικούς καταλόγους; :blink:

Κοίτα να δεις που φτάσαμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αυτόματα γίνεται αυτό, νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αυτόματα γίνεται αυτό, νομίζω.

νι... με το που κλείνεις τα 18 [εμένα τουλ κανείς δεν με έψαξε την τελευταία φορά κανείς και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έκανα εγώ κανένα χαρτί για να πακετωθω να τρέχω να ψηφίζω! :)--γμτ ... καλά την ειχα γλυτώσει το 2000 που είχα αμελήσει να κάνω τα χαρτιά μου :(]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πήρα στο ΚΕΠ, πλέον ναι γίνεται αυτόματα η εγγραφή στους εκλογικούς καταλόγους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το μόνο που χρειάζεται είναι να συμπληρώσεις επί τόπου αυτήν την φόρμα και να δεις πού ψηφίζεις, αν είσαι γραμμένη. ;)
Πας εκεί μόνο με την ταυτότητα. :)



Υ.γ. Το Ε.Ε.Α. άστο κενό.
Και βλέπετε από την παραπάνω φόρμα (του ΥΠ.ΕΣ.) πού ψηφίζετε. Αναφέρει μάλιστα και την τελευταία ενημέρωση.
Εγώ από εκεί έμαθα για τις Δημοτικές/Νομαρχιακές πέρσι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Περιμενεις,περιμενεις,περιμενεις,μπαινεις στην αιθουσα..δινεις την ταυτοτητα σου σε καποιον που θα ναι σ'ενα θρανιακι.. αυτος λεει το ονομα σου σε καποιον αλλο που εχει τα χαρτια με τα ονοματα και σε διαγραφουν..περνας στο διπλανο γραφειακι, σου δινουν εναν πακο με τα ψηφοδελτια και τον φακελο. Τα παιρνεις και μπαινεις στο παραβαν. Σταυρωνεις οσα πρεπει (δε θυμαμαι ποσους υποψηφιους πρεπει, αλλα συνηθως ειναι γραμμενο στον πινακα :P), το βαζεις στον φακελο και βγαινεις. Πας, και το ριχνεις. Δεν ξεχνας να παρεις την ταυτοτητα σου. Αυτα!

χμμ πολύ μούφα μου ακούγεται :hmm: (όχι ότι είχα κάτι υπόψη μου που θα μου φαινόταν ok :P )

Thanks!


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top