Εκμίσθωση κατοικίας

superficial

Νεοφερμένος

Ο superficial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά εγώ μετέβηκα με την γυναίκα μου και τομωρό μου από αθήνα θεσσαλονικη για εύρεση και ενοικίαση κατοικίας καθότι η σύζυγος ξεκινά δουλεία εκεί.αντιλαμβάνεστε τα έξοδα διαμονής για μια εβδομάδα σε ξενοδοχείο και φαγητού.Λοιπόν επί μέρες έψαχνα διαμέρισμα.στο τέλος κατέληξα σε κάποιο που βρήκα μέσω μεσιτικού γραφείου.συναντήθηκα με το παιδί που μένει μέσα το οποίο μου έλεγε ότι θα φυγει από στιγμή σε στιγμή καθώς και με τους ιδιοκτήτες οι οποίοι αφού πηραν την προκαταβολή μου δώσανε τα τηλέφωνα τους και με διαβεβαίωναν για την αναχώρηση του ενοικιαστή.καθησυχάστηκα και έκανα και λιγες μέρες διακοπές πριν έρθω πίσω. πακέταρα τα πράγματα μου είπα στην δική μου νοικοκυρά ότι φεύγω και δυο μέρες πριν την μετακόμιση με παιρνει 8 το βράδυ η μεσίτρια και με ρωτά αν με πήραν τηλέφωνο ο Νανος Α. ο ιδιοκτήτης.Λέω όχι και τότε μου ανακοινώνει ότι ο ενοικιαστής δεν φεύγει.όταν την ρώτησα γιατί δεν με πήρε ο Νανος μου λεει αυτή ότι δεν το θεώρησε απαραίτητο.όταν τον πήρα εγω τηλέφωνο για να ρωτήσω μου απαντά με απάθεια ότι είχε κάτι δουλίτσες και δεν είχε χρόνο να με πάρει(πότε θα είχε σκοπό-όταν εφθανα με τα πράγματα έξω από τοσπίτι?)και θέλετε να μάθετε το κορυφαίο?Μου είπε ότι ρώτησε δικηγόρο και του είπε ότι δεν τρέχει τίποτε εφόσον μου επιστρέψει την προκαταβολη(αυτόν βρήκε χρόνο να τον πάρει). Και η όλη κατάληξη?Μου επέρριψαν και ευθύνες.είπαν ότι εγώ φταίω.εεεελεος.(τα λεφτά τα επέστρεψαν στο μεσιτικό γραφείο βάζοντας τα κατω από την πόρτα)ανθρωποι ή ζώα?ούτε το μωρό μου σεβάστηκαν ούτε εμένα ούτε την γυναίκα μου.Η δικαιολογία?τι να κάνουμε?αφού το παιδί δεν θέλει να φύγει?η αποζημίωση μου εμένα?στα........ μας ενολιγοις .πήγαινε δικαστήριο μου λένε.κοινωνία ανθρώπων είμαστε ή ζώων.ακόμη και η δημοκρατία που λέμε ότι μας προσδιορίζει είναι μια ουτοπία τι θα κανατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
1.ναι , είμαστε κοινωνία ζώων
2.υπέγραψες κάποιο συμβόλαιο και εάν ναι τι γράφει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superficial

Νεοφερμένος

Ο superficial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ενώπιον του μεσίτη πλήρωσα προκαταβολή εξέδωσαν απόδειξη που αναγράφει διεύθυνση και το μήνα.απλώς μου είπαν τα συμβόλαια θα τα κάναμε όταν θα έμπαινα.δώσαμε τα χέρια και ο μεσίτης και ιδιοκτήτης είπαν ότι μεθαύριο θα μπω μέσα.ο μεσίτης μου βρίσκει απόλυτο δίκιο και με υποστηρίζει παρόλο που ο ιδιοκτήτης είναι γνωστός του και πελάτης του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μην δίνεις ποτέ τα χέρια - αυτό γινότανε όσο υπήρχανε ακόμα άντρες
όταν δίνεις λεφτά να αγοράζεις απτά πράγματα - ποτέ υποσχέσεις ή διαβεβαιώσεις - αυτά από έναν παθών

κατά τα άλλα , πάντα υπάρχουνε χειρότερα
προχώρα βρες σπίτι και ξέχνα το , αφού δικαστικά μόνο κόπο και χρήματα θα χάσεις , σίγουρα πάντως δεν θα κερδίσεις κάτι

καλή τύχη με την εύρεση σπιτιού :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superficial

Νεοφερμένος

Ο superficial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχεις δίκιο αλλά είναι το γ@μwto.όσο δεν κάνει κανένας τίποτα κάτι τέτοιοι αλήτες αλωνίζουν.ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά υπάρχει και η λεγόμενη "ευθύνη από τις διαπραγματεύσεις". Δεν έχω πολύ χρόνο να το αναλύσω αυτή τη στιγμή απλά ψάξε το με τον όρο ως έχει στον γούγλη και είμαι σίγουρη πως θα βρεις σχετικές αναφορές. Αν νομίζεις ότι συντρέχουν οι προϋποθέσεις και αξίζει τον κόπο κυνήγησέ το.

Στη θέση σου θα έκανα απλά υπομονή και θα ξανάρχιζα το ψάξιμο. Στη θέση σου επίσης θα απέφευγα τους μεσίτες. Την πρώτη χρονιά που έμενα θεσ/κη μέσω μεσίτη έμενα σε ένα χάλια διαμέρισμα στην Δημητρίου Γούναρη επάνω, 500 χρονών, όλα διαλυμένα μέσα, πώς με είχε πείσει δεν το κατάλαβα ακόμα. Μόλις είχαν περάσει 10 μήνες πήρα τα μπογαλάκια μου και πήγα Τριανδρία όπου με τα ίδια λεφτά είχα βρεί ένα διπλάσιου μεγέθους πιο καινούργιο διαμέρισμα σε ήσυχη περιοχή (χωρίς ναρκωμανείς να μας σπάνε την πόρτα τα ξημερώματα)...

1-2 μέρες αν αφιερώσεις στη Θεσ/κη θα βρείς μόνος σου σπίτι, πόδια να'χεις να αντέχουν το περπάτημα και την Θεσ/κη την περπατάς μια χαρά...

"Ευθύνη από διαπραγματεύσεις" ψάξε το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superficial

Νεοφερμένος

Ο superficial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχεις δίκιο το έψαξα.ταιριάζει ακριβώς στην περίπτωση μου.ευχαριστώ πολύ.δεν το ξερα ότι υπήρχαν τόσο ξεκάθαρες και συγκεκριμένες παράμετροι στο νόμο για προστασία των ζημιωμένων από ανάλογες περιπτώσεις, έστω και χωρίς τη σύναψη σύμβασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doubt

Νεοφερμένος

Η Doubt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!

Μάλλον περνώ στο παιδαγωγικό Αλεξανδρούπολης και ψάχνω από τώρα για σπίτι.
Δε γνωρίζω την πόλη δυστυχώς!.
Μπορεί κάποιος που ξέρει,φοιτητής ή κάτοικος, να μου υποδείξει ποιές περιοχές είναι κατάλληλες για φοιτητή του παιδαγωγικού;
Θα χαρώ πολύ αν ανταποκριθεί κάποιος με πληροφορίες π.χ. απόσταση από το κέντρο της πόλης και την περιοχή της σχολής.
Ευχαριστώ πολύ -πολύ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γράψε καλύτερα στο άλλο φόρουμ, το ischool που ειδικεύεται σε φοιτητικά ζητήματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top