Asexual

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Asexual aromantic ουτε κικη ουτε κοκο; δεν καταλαβα... δεν γουσταρει κανεναν; ουτε καν συμπαθεια; σε φαση
antisocial ?

ο asexual ειναι αυτοματα aromantic εκτος σαν να μου λες οτι για το σεξ δε χρειαζεται ρομαντισμος... καπως περιεργο αλλα οκ! if it says it on the internet :P ;)

Αθωο παιδί! Επειδή εμείς νιωθουμε κάτι δεν σημαίνει ότι όλος ο κόσμος λειτουργεί έτσι. Δεν ξέρω τις αιτίες, μπορεί να είναι παθολογικες, μπορεί ψυχολογικες, μπορεί να είναι νορμαλ, πάντως φυσικά και υπάρχει σεξ χωρίς ρομαντισμο και ρομαντισμος χωρίς σεξουαλική επιθυμία.
Α! Και δεν είναι απαραίτητα αντισοσιαλ ο ασεξουαλ. Βασικά δεν νομίζω ότι έχει καμία σχέση η κοινωνικοτητα με τη σεξουαλικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αθωο παιδί! Επειδή εμείς νιωθουμε κάτι δεν σημαίνει ότι όλος ο κόσμος λειτουργεί έτσι. Δεν ξέρω τις αιτίες, μπορεί να είναι παθολογικες, μπορεί ψυχολογικες, μπορεί να είναι νορμαλ, πάντως φυσικά και υπάρχει σεξ χωρίς ρομαντισμο και ρομαντισμος χωρίς σεξουαλική επιθυμία.
Α! Και δεν είναι απαραίτητα αντισοσιαλ ο ασεξουαλ. Βασικά δεν νομίζω ότι έχει καμία σχέση η κοινωνικοτητα με τη σεξουαλικοτητα.

Ξέρεις ότι όλα αυτά τα "α-" έχουν εξηγηθεί ψυχολογικά ως μία απόπειρα να εκφράσεις τον εαυτό σου και να δικαιολογήσεις τα προβλήματά σου, έτσι;



Στην ουσία δεν υπάρχει κανένας Asexual μόνο άτομα που δε βρήκαν το ιδανικό ταίρι τους, σε έναν κόσμο των 9δις+ είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να μη βρήκες έστω 1 άτομο να ταυτίζεσαι συναισθηματικά... άμα δοκίμασες με 4-5 και ξενέρωσες αυτό δε σε κάνει Asexual μόνο προκατειλημμένο απέναντι στους ανθρώπους γενικά και λιγάκι μισάνθρωπο, επειδή πρέπει να είναι μισάνθρωπος όποιος δε νιώθει ερωτική έλξη ή αισθήματα για κάποιον άλλον, δεν υπάρχει "εγώ δεν νιώθω" εκτός άμα μεγάλωσες σε σπηλιά και δεν είχες καμία επαφή με κάποιον άνθρωπο τότε ναι επειδή δεν εξέλιξες τα συναισθήματα, δεν πέρασες παιδική ζωή ή εφηβεία και αφού δεν είχες καν κάποια σχέση οποιαδήποτε μορφής τότε φυσιολογικό το να μην έχεις νιώσει ποτέ αυτό που ξεχωρίζει τον άνθρωπο από τα ζώα, δηλαδή, τα αισθήματα.



Στις μέρες μας όλοι βάζουν ταμπελίτσες επειδή τις έβαλαν κάποιοι άλλοι πρωτύτερα και εφόσον το βλέπουν ως μία έξτρα επιλογή για να διαλέξει κανείς (λες και γίνεται να αυτο-προσδιορίσεις την ίδια σου τη Φύση) λένε "είμαι Asexual" , "είμαι Bisexual", "είμαι Vegan" , "είμαι άθεος" και ένα σωρό άλλα τα οποία δε θα τα σκεφτόταν καν άμα ζούσαν 200 χρόνια πριν ενώ τώρα που τα βρήκαν έτοιμα προσπαθούν να προσανατολιστούν με βάση 'τι υπάρχει για να διαλέξεις' και όχι 'τι είμαι' , μόνο και μόνο επειδή ο άνθρωπος , ως κοινωνικό ζώο, αναζητά την αποδοχή της φυλής και την έγκριση από τα υπόλοιπα μέλη και είναι πολύ ευκολότερο να το πετύχεις αυτό με το να παίρνεις πάνω σου 3-4 ταμπελίτσες που τις έχουν πάρει πόσοι άλλοι και έτσι δεν θα είσαι ο μόνος στο κόσμο που τις έχει..


Άμα κάποιος τον 19ο αιώνα ένιωθε έλλειψη έλξης ή αισθημάτων για κάποια γυναίκα θα το έκρυβε, θα ήταν εσωστρεφής και θα φερόταν φυσιολογικά απλά για να μη τον κρίνουν τα υπόλοιπα μέλη της κοινωνίας.

Άμα κάποιος τον 21ο αιώνα νιώθει έλλειψη έλξης ή αισθημάτων για κάποια γυναίκα, θα δηλώσει "Asexual" απλά για να μπορέσει να ξεφύγει από τη γενική κατακραυγή και να νιώσει απόβλητος χωρίς να είναι, απλά επειδή είναι ένα είδος "αποδεχτής" απομάκρυνσης, αφού υπάρχει σαν έννοια ο "Asexual" και ο "Aromantic" και οι υπόλοιπες σάλτσες, έχουν ειπωθεί μερικά πράματα από παλαιότερες γενιές προβληματισμένων και αποπροσανατολισμένων σεξουαλικά ανθρώπων, επομένως, μπορεί να βασιστεί σε αυτά για να γλυτώσει της κριτικής.

εγώ πιστεύω πως ο έρωτας με τα ζώα είναι κάτι καλό, θα περιμένω καμιά 100αριά χρόνια να βγει κάποιος να το υποστηρίξει αυτό, να τον κάψουν στη πυρά, μετά άλλα 50αριά χρόνια να μαζευτεί σιγά-σιγά πλήθος οπαδών, και μετά από καμιά 200χρόνια από τώρα, άμα ζω, θα μπορώ να βάλω 1 ταμπελίτσα και να εκφραστώ ελεύθερα...


ντάξει... παγκοσμιοποίηση όταν λέμε... αμερικάνικη μόδα, ό,τι νέο βγει αμέσως να το δεχτούμε ως σωστό, επειδή αποκλείεται αυτός που το είπε να ήταν λάθος έτσι, και άμα τολμήσουμε και τον κρίνουμε είμαστε "κατά της προόδου" και "σκοταδιστές" και ένα σωρό άλλες ταμπελίτσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αυτο το πραγμα που επειδη δεν καταλαβαινουμε κατι, βιαζομαστε αμεσως να βγαλουμε ευκολα συμπερασματα και να κανουμε ακραιες συγκρισεις, με ξεπερνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Πω πω δεν ξέρω από που να το πρωτοπιασω. Κοίτα δεν ξέρω τι ζορι τραβας και σε τι σε ενοχλεί να υπάρχει κάτι διαφορετικό από εσένα που στην τελική δεν σε αφορά κιόλας αν για οποιοδήποτε λόγο κάποιος δεν θέλει ή δεν μπορεί να νιώθει και σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτό ανωμαλο και δεν μπορείς να το παρομοιαζεις με την κτηνοβασια. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι ο καθένας μπορεί να παραλογιζεται όσο θέλει αρκεί να μην καταπατά δικαιώματα άλλων. Με την κτηνοβασια προκαλεις κακό σε άλλο ζωντανό ενώ με την ασεξουαλικοτητα, είτε υπάρχουν είτε όχι παθολογικα αίτια, δεν προκαλεις κανέναν και σε τίποτα. Πόσο μάλλον όταν υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι κάτι φυσιολογικό. Επειδή η κοινωνία σου είπε ότι πρέπει να είσαι γ@μιάς για να είσαι αξιο παλικαρι, δεν σημαίνει πρώτον ότι έτσι είναι και δεύτερον ότι μπορείς να κρινεις αυτόν που δεν είναι έτσι. Ο καθένας είναι υπεύθυνος του εαυτού του σε αυτό το θέμα και δεν μας πέφτει λόγος. Και επίσης η ασεξουαλικοτητα δεν είναι κάτι νέο. Υπήρξαν αρκετοί στο παρελθόν όμως πρέπει να εξεταζεις και το πλαίσιο της εκάστοτε κοινωνίας και πόσο επέτρεπε να αναδειχθεί ένα τέτοιο ζήτημα. Αλλά έχει γίνει της μοδός τελευταία να αντιτιθέμεθα σε οτιδήποτε δεν μπαίνει στα δικά μας κουτακια. Δεν κοιταζομαστε και λίγο στον καθρέφτη καλύτερα λέω εγώ? Που έχουμε λύσει όλα μας τα θέματα και μας απασχολούν των άλλων.
Και δεν κατάλαβα κυριε φυσιολογικέ, ποιος ορίζει τι είναι φυσιολογικό και τι όχι? Για ποιο λόγο είναι φυσιολογικό να π#διομ@στε σαν τα κουνελια χωρίς σκοπό αναπαραγωγής και δεν είναι φυσιολογικος ένας gray που έχει και λιγότερους κινδύνους κιόλας? Και ακόμη και μη φυσιολογικό να είναι, τι μας νοιαζει κιόλας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Πω πω δεν ξέρω από που να το πρωτοπιασω. Κοίτα δεν ξέρω τι ζορι τραβας και σε τι σε ενοχλεί να υπάρχει κάτι διαφορετικό από εσένα που στην τελική δεν σε αφορά κιόλας αν για οποιοδήποτε λόγο κάποιος δεν θέλει ή δεν μπορεί να νιώθει και σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτό ανωμαλο και δεν μπορείς να το παρομοιαζεις με την κτηνοβασια. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι ο καθένας μπορεί να παραλογιζεται όσο θέλει αρκεί να μην καταπατά δικαιώματα άλλων. Με την κτηνοβασια προκαλεις κακό σε άλλο ζωντανό ενώ με την ασεξουαλικοτητα, είτε υπάρχουν είτε όχι παθολογικα αίτια, δεν προκαλεις κανέναν και σε τίποτα. Πόσο μάλλον όταν υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι κάτι φυσιολογικό. Επειδή η κοινωνία σου είπε ότι πρέπει να είσαι γ@μιάς για να είσαι αξιο παλικαρι, δεν σημαίνει πρώτον ότι έτσι είναι και δεύτερον ότι μπορείς να κρινεις αυτόν που δεν είναι έτσι. Ο καθένας είναι υπεύθυνος του εαυτού του σε αυτό το θέμα και δεν μας πέφτει λόγος. Και επίσης η ασεξουαλικοτητα δεν είναι κάτι νέο. Υπήρξαν αρκετοί στο παρελθόν όμως πρέπει να εξεταζεις και το πλαίσιο της εκάστοτε κοινωνίας και πόσο επέτρεπε να αναδειχθεί ένα τέτοιο ζήτημα. Αλλά έχει γίνει της μοδός τελευταία να αντιτιθέμεθα σε οτιδήποτε δεν μπαίνει στα δικά μας κουτακια. Δεν κοιταζομαστε και λίγο στον καθρέφτη καλύτερα λέω εγώ? Που έχουμε λύσει όλα μας τα θέματα και μας απασχολούν των άλλων.
Και δεν κατάλαβα κυριε φυσιολογικέ, ποιος ορίζει τι είναι φυσιολογικό και τι όχι? Για ποιο λόγο είναι φυσιολογικό να π#διομ@στε σαν τα κουνελια χωρίς σκοπό αναπαραγωγής και δεν είναι φυσιολογικος ένας gray που έχει και λιγότερους κινδύνους κιόλας? Και ακόμη και μη φυσιολογικό να είναι, τι μας νοιαζει κιόλας..


Δεν διαφωνώ στο 80% αλλα εντάξει δεν μπορεις να πεις ότι είναι φυσιολογικο πράγμα η ομοφυλοφιλια. Όχι επειδή είμαι εγω ρατσιστης ή ότι τους βλέπω με μισο μάτι απεναντίας δεν έχω κανενα πρόβλημα μαζι τους. Αλλα πως θα γινει η αναπαραγωγή. Στη φυση δεν πρέπει να υπάρχει το θηλυκο και το αρσενικο; για να αναπαραχθουν; απλή απορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ στο 80% αλλα εντάξει δεν μπορεις να πεις ότι είναι φυσιολογικο πράγμα η ομοφυλοφιλια. Όχι επειδή είμαι εγω ρατσιστης ή ότι τους βλέπω με μισο μάτι απεναντίας δεν έχω κανενα πρόβλημα μαζι τους. Αλλα πως θα γινει η αναπαραγωγή. Στη φυση δεν πρέπει να υπάρχει το θηλυκο και το αρσενικο; για να αναπαραχθουν; απλή απορια.

Ρε συ devil δεν μιλαω για gay, μιλαω για gray. Αν θέλετε να μιλησουμε για γκει πάμε στο αντίστοιχο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Ρε συ devil δεν μιλαω για gay, μιλαω για gray. Αν θέλετε να μιλησουμε για γκει πάμε στο αντίστοιχο θέμα.

Εσύ φίλε Αγγελε που μου στελνεις και μήνυμα αν έχεις τα κοτσια να τα πεις δημόσια αυτά που λες. Άσε που δεν δηλωσα πουθενά ασεξουαλ, ασε που δεν έχει καμία σημασία αν είμαι ή όχι και μην ανησυχεις, δεν θα χαθεί το ανθρώπινο είδος εξαιτίας μου. Πιο πιθανό να χαθεί από την ανθρώπινη βλακεια που μια χαρά αναπαραγεται.


Ναι ενταξει. Αν και δεν μπορω να καταλαβω τους ασεξουαλικους διοτι ειδικά κάποιες μέρες θέλω σαν τρελος να κάνω σεξ. Δεν μπορω να τους καταλαβω σιγουρα. Αλλα αφου δεν με ενοχλουν δεν θα τους σχολιάσω κιολας. Τι με νοιαζει τι κανουν ας κανουν ότι θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Λοιπόν μόλις 10 λεπτά πριν έπεσα στην λέξη Asexual και άρχισα να την ψάχνω.


Το ε-στέκι ήταν το πρώτο φόρουμ στα ελληνικά και γράφτηκα.


Νομίζω μπορώ να βοηθήσω αρκετά αν δεν σας μπερδέψω.


Λοιπόν είμαι από το 1990 μόνος 32 χρόνια χωρίς σχέση.


πριν από αυτήν την ημερομηνία σαν έφηβος έκανα τον κύκλο μου για να μάθω περί σχέσεως.


Και φυσικά έκανα σχέσεις για αυτό.


Μου άρεσαν οι σχέσεις, είναι ένα καλό ερώτημα.


Η απάντηση είναι ανάλογα με την παρτενέρ υπήρχαν παρτενέρ που τις ήθελες μονάχα για σένα γιατί νόμιζες ότι είναι τέλειες ,άλλες που τις προσπέρναγες και συνέχιζες να ψάχνεις την σχέση , άλλες που πέρναγες υπέροχα αλλά τους άφηνες το χώρο τους και έπαιρνες και εσύ τον χώρο σου να ψάξεις κάτι καλύτερο και παρτενέρ που της απεχθανόσουν για διάφορους λόγους .


Και υπήρχαν και παρτενέρ με όλα τα προηγούμενα ένα στοματικό έρωτά που ήταν ότι καλύτερο στην συγκεκριμένη στάση, μια σχέση από πίσω που την θεωρούσες αξιόλογη αλλά με προοπτικές και μια σχέση από εμπρός που δεν ήθελες να την ξανά επισκεφτείς.


Και τώρα αφού λύσαμε στα γρήγορα την ετεροφυλία ας πάμε στην ομοφυλοφιλία αν και αρνητής του πρωκτικού σεξ σε μένα και αρνητής της επαφής με άντρες ΟΧΙ αρνητής της επαφής του πέους με τον πρωκτό. Ένα καλό μασαζακη αν ταιριάζεις με την παρτενέρ οί για κάποιους περίεργους με τον κύριο μπροστά.


Άρα μέχρι εδώ μια χαρά άραγε τη με οδήγησε μετά από αυτήν την τέλεια ζωή να μείνω μόνος.


Στην αρχή ένα φιλινκ μια αίσθηση που μου έλεγε είναι ωραία να ζεις μόνος.


Κάτι που δεν κατάφερνα ποτέ μετά από λίγο βρισκόμουν σε μια γυναικεία αγκαλιά.


Ποια γυναίκεια αγκαλιά ήταν αυτή, ίσος μια που κυοφορούσε κάποια ασθένεια που την κόλλαγα, κάποια που ήταν παντρεμένη, κάποια ψυχικά διαταραγμένη, η ίσος άπλα κάποια τελεία.


Αλλά τότε τη γίνετε μετά έχεις να βγεις σε έναν κόσμο μπορείς να αντέξεις όλα αυτά που έρχονται και να συνεχίσεις να της λες σε αγαπώ.Εγώ ΟΧΙ


Αυτή νομίζω είναι η δική μου εκδοχή στην ασεξουαλικοτητα ΟΧΙ δεν μπορείς να παντρευτείς μια γυναίκα αν δεν πιστεύεις στην δέσμευση μέσο συμβολαίου
δεν μπορείς να εμπιστευτείς μια γυναίκα όταν οι μισές σχέσεις σου ήταν παντρεμένες,
δεν μπορείς να πιστέψεις μια γυναίκα όταν καταλαβαίνεις ότι μαζί της είχες μια σχέση που δεν τσούλαγε και αυτή επέμενε ότι ήσαστε ζευγάρι ήταν ψέμα μια εξυπηρέτηση της έκανες και σου έκανε και αυτή δεν τσούλαγε και θέλεις να πας παρακάτω χωρίς να σε ενοχλεί και να πρέπει να δώσεις εξηγήσεις,
δεν μπορείς να πεις σε αγαπώ σε μια γυναίκα όταν όλες οι κοπέλες γύρο από αυτήν της παρουσιάζουν την σχέση σου μαζί τους θα λυγίσει όσο και να σε αγάπα το ίδιο και συ για αυτήν αν συμβεί το αντίθετο ,
και δεν μπορείς να κάνεις μια σχέσει όταν σε έχουν κολλήσει οι προηγούμενες κάποια ασθένεια και την κουβαλάς μαζί σου
θα κολλήσεις της επόμενες και πρέπει να προστατεύεις και να σέβεσαι τον έρωτα κάποιοι θα τα καταφέρουν, κάποιοι ζουν απλός σαν ψεύτες, κάποιοι καταστρέφονται, και μένουμε και εμείς οι ασεξουαλικοι.


Και εδώ τιθετε το ερώτημα αν υπήρχε η ιδανική και ήταν η πρώτη σου θα έκανες σχέση μαζί της θα έβαζες τα μαύρα γυαλιά σε αυτά που γράφω.


Αυτό θα το απαντήσω με μια άλλη ερώτηση είσαι άξιος να κάνεις οικογένεια να φέρεις στο κόσμο ζωή κατέχεις την ζωή και μπορείς να δόσεις τον πυρσό σε έναν νέο άνθρωπο που θα γεννηθεί εγώ οχι.


Ελπίζω να βοήθησα γιατί απαγορεύω στον εαυτό μου να έχει οποιαδήποτε σχέση και σιγά σιγά να έχει ξεχάσει τι είναι σεξουαλικότητα. Να κλαίει όταν βλέπει ρομαντικές ταινίες . Να σιχαίνεται στην σκέψη ότι θα γευτεί την ουροδόχο κάποιας γυναίκας. και να ντρεπετε όταν κοιτάει τον υλικό κόσμο γύρο του.
Και ΕΡΩΤΑΣ μπορείτε να μου πείτε περισσότερα τι είναι αυτό.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Λοιπόν μόλις 10 λεπτά πριν έπεσα στην λέξη Asexual και άρχισα να την ψάχνω.


Το ε-στέκι ήταν το πρώτο φόρουμ στα ελληνικά και γράφτηκα.


Νομίζω μπορώ να βοηθήσω αρκετά αν δεν σας μπερδέψω.


Λοιπόν είμαι από το 1990 μόνος 32 χρόνια χωρίς σχέση.


πριν από αυτήν την ημερομηνία σαν έφηβος έκανα τον κύκλο μου για να μάθω περί σχέσεως.


Και φυσικά έκανα σχέσεις για αυτό.


Μου άρεσαν οι σχέσεις, είναι ένα καλό ερώτημα.


Η απάντηση είναι ανάλογα με την παρτενέρ υπήρχαν παρτενέρ που τις ήθελες μονάχα για σένα γιατί νόμιζες ότι είναι τέλειες ,άλλες που τις προσπέρναγες και συνέχιζες να ψάχνεις την σχέση , άλλες που πέρναγες υπέροχα αλλά τους άφηνες το χώρο τους και έπαιρνες και εσύ τον χώρο σου να ψάξεις κάτι καλύτερο και παρτενέρ που της απεχθανόσουν για διάφορους λόγους .


Και υπήρχαν και παρτενέρ με όλα τα προηγούμενα ένα στοματικό έρωτά που ήταν ότι καλύτερο στην συγκεκριμένη στάση, μια σχέση από πίσω που την θεωρούσες αξιόλογη αλλά με προοπτικές και μια σχέση από εμπρός που δεν ήθελες να την ξανά επισκεφτείς.


Και τώρα αφού λύσαμε στα γρήγορα την ετεροφυλία ας πάμε στην ομοφυλοφιλία αν και αρνητής του πρωκτικού σεξ σε μένα και αρνητής της επαφής με άντρες ΟΧΙ αρνητής της επαφής του πέους με τον πρωκτό. Ένα καλό μασαζακη αν ταιριάζεις με την παρτενέρ οί για κάποιους περίεργους με τον κύριο μπροστά.


Άρα μέχρι εδώ μια χαρά άραγε τη με οδήγησε μετά από αυτήν την τέλεια ζωή να μείνω μόνος.


Στην αρχή ένα φιλινκ μια αίσθηση που μου έλεγε είναι ωραία να ζεις μόνος.


Κάτι που δεν κατάφερνα ποτέ μετά από λίγο βρισκόμουν σε μια γυναικεία αγκαλιά.


Ποια γυναίκεια αγκαλιά ήταν αυτή, ίσος μια που κυοφορούσε κάποια ασθένεια που την κόλλαγα, κάποια που ήταν παντρεμένη, κάποια ψυχικά διαταραγμένη, η ίσος άπλα κάποια τελεία.


Αλλά τότε τη γίνετε μετά έχεις να βγεις σε έναν κόσμο μπορείς να αντέξεις όλα αυτά που έρχονται και να συνεχίσεις να της λες σε αγαπώ.Εγώ ΟΧΙ


Αυτή νομίζω είναι η δική μου εκδοχή στην ασεξουαλικοτητα ΟΧΙ δεν μπορείς να παντρευτείς μια γυναίκα αν δεν πιστεύεις στην δέσμευση μέσο συμβολαίου
δεν μπορείς να εμπιστευτείς μια γυναίκα όταν οι μισές σχέσεις σου ήταν παντρεμένες,
δεν μπορείς να πιστέψεις μια γυναίκα όταν καταλαβαίνεις ότι μαζί της είχες μια σχέση που δεν τσούλαγε και αυτή επέμενε ότι ήσαστε ζευγάρι ήταν ψέμα μια εξυπηρέτηση της έκανες και σου έκανε και αυτή δεν τσούλαγε και θέλεις να πας παρακάτω χωρίς να σε ενοχλεί και να πρέπει να δώσεις εξηγήσεις,
δεν μπορείς να πεις σε αγαπώ σε μια γυναίκα όταν όλες οι κοπέλες γύρο από αυτήν της παρουσιάζουν την σχέση σου μαζί τους θα λυγίσει όσο και να σε αγάπα το ίδιο και συ για αυτήν αν συμβεί το αντίθετο ,
και δεν μπορείς να κάνεις μια σχέσει όταν σε έχουν κολλήσει οι προηγούμενες κάποια ασθένεια και την κουβαλάς μαζί σου
θα κολλήσεις της επόμενες και πρέπει να προστατεύεις και να σέβεσαι τον έρωτα κάποιοι θα τα καταφέρουν, κάποιοι ζουν απλός σαν ψεύτες, κάποιοι καταστρέφονται, και μένουμε και εμείς οι ασεξουαλικοι.


Και εδώ τιθετε το ερώτημα αν υπήρχε η ιδανική και ήταν η πρώτη σου θα έκανες σχέση μαζί της θα έβαζες τα μαύρα γυαλιά σε αυτά που γράφω.


Αυτό θα το απαντήσω με μια άλλη ερώτηση είσαι άξιος να κάνεις οικογένεια να φέρεις στο κόσμο ζωή κατέχεις την ζωή και μπορείς να δόσεις τον πυρσό σε έναν νέο άνθρωπο που θα γεννηθεί εγώ οχι.


Ελπίζω να βοήθησα γιατί απαγορεύω στον εαυτό μου να έχει οποιαδήποτε σχέση και σιγά σιγά να έχει ξεχάσει τι είναι σεξουαλικότητα. Να κλαίει όταν βλέπει ρομαντικές ταινίες . Να σιχαίνεται στην σκέψη ότι θα γευτεί την ουροδόχο κάποιας γυναίκας. και να ντρεπετε όταν κοιτάει τον υλικό κόσμο γύρο του.
Και ΕΡΩΤΑΣ μπορείτε να μου πείτε περισσότερα τι είναι αυτό.
Οι ασεξουαλς μια χαρά κάνουν σχέσεις. Απλά απέχουν από το σεξ. Μερικοί κάνουν σπάνιες φορές και μερικοί δεν κάνουν καθόλου. Μερικοί προτιμούν απλά να αυνανίζονται κάποιες φορές, ενώ άλλοι δεν το έχουν ούτε αυτό ανάγκη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν διαφωνώ στο 80% αλλα εντάξει δεν μπορεις να πεις ότι είναι φυσιολογικο πράγμα η ομοφυλοφιλια. Όχι επειδή είμαι εγω ρατσιστης ή ότι τους βλέπω με μισο μάτι απεναντίας δεν έχω κανενα πρόβλημα μαζι τους. Αλλα πως θα γινει η αναπαραγωγή. Στη φυση δεν πρέπει να υπάρχει το θηλυκο και το αρσενικο; για να αναπαραχθουν; απλή απορια.
Άλλο αναπαραγωγή και άλλο σεξουαλικη προτίμηση, τι γουστάρω να κανω στο κρεβάτι, με ποιον και με πόσους.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Τι;
Πώς γίνεται αυτό;

Βασίζεσαι σε εσένα, όχι ότι τα έχω καταφέρει κιόλας, αλλά δεν στηρίζεσαι σε μια σχέση, αποζητάς την γαλήνη και προσπαθείς να ενταχτεις στην κοινωνία επειδή το αξίζεις, ακριβός το αντίθετο με αυτούς που κάνουν μια σχέσει η ένα παιδί και θεωρούν ότι πρέπει να έχουν ρούχα φαγητό λεφτά ταξίδια μόρφωση που όλα αυτά είναι πανέμορφα βέβαια και τα ακολουθω και εγω.


Τώρα αν εννοείς πως γίνετε το ερωτικό χωρίς γυναίκα 30 χρόνια είναι απλό και θέμα τύχης που δεν με έχει κουτουπωσει κάποια. Έχει μια απέραντη ομορφιά η μοναξιά και αν κάνεις σχέσεις θα δεις ότι την αναζητείς πάντα όταν βρίσκεις ευκαιρία .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στη φυση δεν πρέπει να υπάρχει το θηλυκο και το αρσενικο; για να αναπαραχθουν; απλή απορια.

Άλλο αναπαραγωγή και άλλο σεξουαλικη προτίμηση, τι γουστάρω να κανω στο κρεβάτι, με ποιον και με πόσους.

Και για μένα είναι απορία αλλά αν πας ποιο πίσω από την εποχή των ζώων στα φυτά το έχουν το σεξ ανάγκη και αν κάποιο_ κάποια άλλα;

Αλλά όταν ξεπεράσεις την πίεση του αναπαράγομαι χωρίς να πας σε μια άλλη εποχή όπως η Βαβυλώνα π.χ Η σχέση δεν είναι το τη κάνω ερωτικά, και αυτό το τη κάνω ερωτικά και κοινωνικά δεν είναι η κληρονομιά στο παιδί μας αν κάποτε μπορέσουμε και κάνουμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Και για μένα είναι απορία αλλά αν πας ποιο πίσω από την εποχή των ζώων στα φυτά το έχουν το σεξ ανάγκη και αν κάποιο_ κάποια άλλα;
Ωπα ωπα αυτό δεν το είπα εγώ, ο ντεβιλ το είπε, δεν ηερω γτ το δείχνει ως δικη μ παράθεση σχολίου
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Τώρα αν εννοείς πως γίνετε το ερωτικό χωρίς γυναίκα 30 χρόνια είναι απλό και θέμα τύχης που δεν με έχει κουτουπωσει κάποια
Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα. Δεν έχεις πάει με γυναίκα εδώ και τριάντα χρόνια; Ή δεν έχεις κάνει σχέση;🙄
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή έχεις 30 χρόνια να πας με γυναίκα; 😯 Πώς γίνεται αυτό; Μα τον Θεό, τόσα χρόνια αποχής, πρώτα φορά ακούω
Εγκρατεια !
Γιατι πρωτη φορα ?Εννοεις εγκόσμια ?

Ο εκκλησιαστικος μοναχισμος βασιζεται και σε αυτο ;)
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι δεν έτυχε να κάνεις σχέση η είχες κάνει έστω πλατωνικά και δεν σε ενδιέφερε να προχωρήσει στο σεξουαλικό;;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Τι εχω καταλάβει εγώ:

·Ειναι 32 χρόνια μόνος, δεν έχει κάνει σχέση ποτε.
·Παρακατω που λεει ότι έχει κάνει σχέσεις εννοεί ότι έχει κάνει σεξ. Σχέση= σεξ και στάσεις
·Ξέρει ότι δεν είναι γκευ, οποτε δεν ευθύνεται το μπέρδεμα στην σεξουαλικότητα του για το γεγονός ότι δεν βρίσκει κοπέλα (δλδ σχέση με την έννοια που την καταλαβαίνουμε όλοι).
·Θεωρεί ότι για να κανεις σεξ (δλδ σχέση ετσι όπως το αντιλαμβάνεται) πρέπει να είσαι άξιος άνθρωπος;;!!!;; Και για αυτό λεει ότι το απαγορεύει στον εαυτό του, μάλλον επειδή δεν θεωρεί ότι είναι άξιος;;;!;!;; Κάτι τέτοιο.
·Με κάθε γυναίκα που έχει κάνει σεξ σημαίνει ότι έχει κάνει και σχέση.

Plot twist μας τρολλαρει
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Yπάρχει και μια νέα υποκατηγορία, οι πηδισέξουαλ που είναι συνδυασμός των ασέξουαλ με τους σέξουαλ απλά αυτή η υποκατηγορία φυστικώνει χωρίς να υπάρχει αύριο όλο μαζί μαζεμένο, όταν βρεθεί η κατάλληλη περίσταση διαφορετικά παραμένουν ασέξουαλ, σε κατάσταση νάρκης. Η πολλή νηστεία μετά οδηγεί σε αχαλήνωτο φαγοπότι με μπριτζόλες, γουρουνοπούλες, λουκάνικα και παϊδάκια. Εκτός ότι η φασολάδα χωρίς λάδι σε κόβει.

Δηλαδή έχεις 30 χρόνια να πας με γυναίκα; 😯 Πώς γίνεται αυτό; Μα τον Θεό, τόσα χρόνια αποχής, πρώτα φορά ακούω

Δεν έχει να κάνει με εγκράτεια όσο ότι δεν είναι σαβουρο-Μήτσουλας. Δεν έχει βρεθεί η κατάλληλη γυναίκα που να ταιριάξει στο ανθρώπινο κομμάτι κυρίως. Αυτό στις μέρες μας δεν είναι τόσο δεδομένο άσχετα αν οι περισσότεροι κάνουν σεξ για συμβατικούς λόγους, δεν σημαίνει ότι απαραίτητα ταιριάζουν με τον άλλο σε επίπεδο επικοινωνίας. Υπάρχει μια γενική σύγχυση πως οι περισσότεροι άνθρωποι ορίζουν μια σχέση ή τι κριτήρια θέτουν για μια σχέση που να οδηγήσει και στο σεξ.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Yπάρχει και μια νέα υποκατηγορία, οι πηδισέξουαλ που είναι συνδυασμός των ασέξουαλ με τους σέξουαλ απλά αυτή η υποκατηγορία φυστικώνει χωρίς να υπάρχει αύριο όλο μαζί μαζεμένο, όταν βρεθεί η κατάλληλη περίσταση διαφορετικά παραμένουν ασέξουαλ, σε κατάσταση νάρκης. Η πολλή νηστεία μετά οδηγεί σε αχαλήνωτο φαγοπότι με μπριτζόλες, γουρουνοπούλες, λουκάνικα και παϊδάκια. Εκτός ότι η φασολάδα χωρίς λάδι σε κόβει.



Δεν έχει να κάνει με εγκράτεια όσο ότι δεν είναι σαβουρο-Μήτσουλας. Δεν έχει βρεθεί η κατάλληλη γυναίκα που να ταιριάξει στο ανθρώπινο κομμάτι κυρίως. Αυτό στις μέρες μας δεν είναι τόσο δεδομένο άσχετα αν οι περισσότεροι κάνουν σεξ για συμβατικούς λόγους, δεν σημαίνει ότι απαραίτητα ταιριάζουν με τον άλλο σε επίπεδο επικοινωνίας. Υπάρχει μια γενική σύγχυση πως οι περισσότεροι άνθρωποι ορίζουν μια σχέση ή τι κριτήρια θέτουν για μια σχέση που να οδηγήσει και στο σεξ.
Ναι, αλλά 30 ΧΡΌΝΙΑ;😯
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top