Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε, εγώ είμαι 30, ο φίλος μου 32. Σύμφωνα με τον μαθηματικό τύπο, εγώ θα έπρεπε να είμαι με κάποιον 46 κι αυτός με κάποια 23. Κοίτα να δεις! Ακριβώς τα διπλά! Η αλήθεια εσύ που το βλέπεις εισοδηματικά, έχεις απόλυτο δίκιο, να τα λέμε κι αυτά. Πόσο είσαι εσύ? 29? Δλδ η κοπέλα σου θα είναι 21,5? Να σου πω, καλύτερα να την βρεις ακόμη μικρότερη γιατί η 21,5 του χρόνου θα τελειώσει σπουδές κ μπορεί να θέλει άλλα μετά. Δεν είναι να παίζουμε με αυτά. Να τον αλλάξουμε τον τύπο, να τον κάνουμε y=x/4 +7. Και φυσικά τετοια φοβερή επιστημονική ανακάλυψη, δεν γίνεται να μένει χωρίς όνομα. Να τον πούμε θεώρημα ονειροπαρμένου μπακουρίου που ονειρεύεται να φτάσει τα 50 για να του κάτσει το πιπίνι. (Δέχομαι εναλλακτικές προτάσεις για τον τίτλο, να κάνουμε κ δημοψήφισμα στην ανάγκη, δεν ξέρω κ πως γράφεται το πιπίνι)

Disclaimer: το παραπάνω και οι απόψεις που εκφράζονται είναι για λόγους ψυχαγωγίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
XAXAXAXA

Αμ εμένα που δεν ισχύει ούτε καν ο βασικός κανόνας, ντροπή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε, εγώ είμαι 30, ο φίλος μου 32. Σύμφωνα με τον μαθηματικό τύπο, εγώ θα έπρεπε να είμαι με κάποιον 46 κι αυτός με κάποια 23. Κοίτα να δεις! Ακριβώς τα διπλά! Η αλήθεια εσύ που το βλέπεις εισοδηματικά, έχεις απόλυτο δίκιο, να τα λέμε κι αυτά. Πόσο είσαι εσύ? 29? Δλδ η κοπέλα σου θα είναι 21,5? Να σου πω, καλύτερα να την βρεις ακόμη μικρότερη γιατί η 21,5 του χρόνου θα τελειώσει σπουδές κ μπορεί να θέλει άλλα μετά. Δεν είναι να παίζουμε με αυτά. Να τον αλλάξουμε τον τύπο, να τον κάνουμε y=x/4 +7. Και φυσικά τετοια φοβερή επιστημονική ανακάλυψη, δεν γίνεται να μένει χωρίς όνομα. Να τον πούμε θεώρημα ονειροπαρμένου μπακουρίου που ονειρεύεται να φτάσει τα 50 για να του κάτσει το πιπίνι. (Δέχομαι εναλλακτικές προτάσεις για τον τίτλο, να κάνουμε κ δημοψήφισμα στην ανάγκη, δεν ξέρω κ πως γράφεται το πιπίνι)

Disclaimer: το παραπάνω και οι απόψεις που εκφράζονται είναι για λόγους ψυχαγωγίας

Καλά προφανώς και ο χάκερ πλάκα έκανε.
Αυτός ο τύπος είναι αρκέτα γνωστός—κυκλοφορεί σαν αστείο μεταξύ αντρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Καλά προφανώς και ο χάκερ πλάκα έκανε.
Κάτι κατάλαβα! Ναι μωρέ, κι εγώ πιο πολύ αστειευόμενη απάντησα. Αν θεωρούσα ότι θα τα πάρει στα σοβαρά, δεν θα απαντούσα, δεν είναι να τα βάζεις με χάκερ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχουμε και λέμε, εγώ είμαι 30, ο φίλος μου 32. Σύμφωνα με τον μαθηματικό τύπο, εγώ θα έπρεπε να είμαι με κάποιον 46 κι αυτός με κάποια 23. Κοίτα να δεις! Ακριβώς τα διπλά! Η αλήθεια εσύ που το βλέπεις εισοδηματικά, έχεις απόλυτο δίκιο, να τα λέμε κι αυτά. Πόσο είσαι εσύ? 29? Δλδ η κοπέλα σου θα είναι 21,5? Να σου πω, καλύτερα να την βρεις ακόμη μικρότερη γιατί η 21,5 του χρόνου θα τελειώσει σπουδές κ μπορεί να θέλει άλλα μετά. Δεν είναι να παίζουμε με αυτά. Να τον αλλάξουμε τον τύπο, να τον κάνουμε y=x/4 +7. Και φυσικά τετοια φοβερή επιστημονική ανακάλυψη, δεν γίνεται να μένει χωρίς όνομα. Να τον πούμε θεώρημα ονειροπαρμένου μπακουρίου που ονειρεύεται να φτάσει τα 50 για να του κάτσει το πιπίνι. (Δέχομαι εναλλακτικές προτάσεις για τον τίτλο, να κάνουμε κ δημοψήφισμα στην ανάγκη, δεν ξέρω κ πως γράφεται το πιπίνι)

Disclaimer: το παραπάνω και οι απόψεις που εκφράζονται είναι για λόγους ψυχαγωγίας


Μπορείς μέχρι κάποιον 46. Ο τύπος δίνει το ελάχιστο όπως είπα. Εντάξει δεν έχω θέμα να μου τη λες αλλά να καταλαβαίνεις πρώτα. Το άλλο δε το κατάλαβα γιατί να περιμένεις τα 50 για να σου κάτσουν τα πιπίνια? Καλά κι αυτός ο φίλος σου με 30 έμπλεξε? Δεν έχει καθόλου περιθώριο, τι σκεφτόταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Μπορείς μέχρι κάποιον 46. Ο τύπος δίνει το ελάχιστο όπως είπα. Εντάξει δεν έχω θέμα να μου τη λες αλλά να καταλαβαίνεις πρώτα. Το άλλο δε το κατάλαβα γιατί να περιμένεις τα 50 για να σου κάτσουν τα πιπίνια? Καλά κι αυτός ο φίλος σου με 30 έμπλεξε? Δεν έχει καθόλου περιθώριο, τι σκεφτόταν?


χάκερ με τους μαθηματικους τύπους φιλε .... δεν γ@@@μησε κανεις :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χάκερ με τους μαθηματικους τύπους φιλε .... δεν γ@@@μησε κανεις :loltooth:


Δεν ξέρω για τον κανείς, εγώ πάντως έχω μεγάλη πέραση και στα τρία κορίτσια του μαθηματικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τον κανείς, εγώ πάντως έχω μεγάλη πέραση και στα τρία κορίτσια του μαθηματικού.


Τοτε διάλεξε αυτην που σου αρέσει περισσοτερο και πες της να κεράσεις αυριο βράδυ ένα ποτάκι στο κέντρο έχει κατι ωραια μπαράκια. ;)
Α βλεπω Θεσσαλονικη εισαι, ε και εκει ειναι ωραια. Αλλα δεν ξερω να σου προτεινω σε ποιο να πάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Μπορείς μέχρι κάποιον 46. Ο τύπος δίνει το ελάχιστο όπως είπα. Εντάξει δεν έχω θέμα να μου τη λες αλλά να καταλαβαίνεις πρώτα. Το άλλο δε το κατάλαβα γιατί να περιμένεις τα 50 για να σου κάτσουν τα πιπίνια? Καλά κι αυτός ο φίλος σου με 30 έμπλεξε? Δεν έχει καθόλου περιθώριο, τι σκεφτόταν?
Αλήθεια τώρα? Ωραία.
Με συγχωρείς, αλλά παρέθεσες έναν κανόνα και τις εξαιρέσεις του να ισχύουν για ακόμη μεγαλύτερη απόκλιση. Ο κανόνας που έθεσες ήταν ισότητα. Η μόνη ανισοϊσότητα που παρέθεσες ήταν αυτή στο τέλος, η οποία προκύπτει εύκολα από την ισότητα που έθεσες με την ισότητα να ισχύει μόνο για x=y=14. Δεν θα μπορούσα να έχω καταλάβει τι θα ήθελες να είχες πει. (Μα αλήθεια τώρα, το πήρες στα σοβαρά?) Αν ήθελες να είχες πει την ανίσωση που παρέθεσε ο φίλος πιο κάτω, είναι ναι μεν πιο γενικευμένη, αλλά όχι αρκετά για να καλύψει επαρκώς το σύνολο, κι επιπλέον με μια μικρή επαλήθευση ο Μ.Ο δεν αντικατοπτρίζει τον πραγματικό Μ.Ο. Με λίγα λόγια σε μια στατιστική έρευνα θα ήταν άχρηστος ο τύπος.
Συμπέρασμα 1ο. Αυτο που είπε ο δέβιλ
Συμπέρασμα 2ο. Όλο και κάτι θα μου βρήκε ο σύντροφός μου.
Συμπέρασμα 3ο. Δεν μπορείς με μαθηματικά να προβλέψεις επαρκώς τη συμπεριφορά των ανθρώπων. Τώρα που το σκέφτομαι, κάποιοι νόμοι της φυσικής περιγράφουν καλά την ανθρώπινη συμπεριφορά αλλά κι αυτό μόνο επιδερμικά γιατί αν εμβαθύνεις θα δεις ότι η ανθρώπινη συμπεριφορά παραβιάζει τον νευτώνιο τούτο κόσμο. Χμ. Τροφή για σκέψη!
Παρατηρήσεις: οι κοπέλες στο μαθηματικό παραβιάζουν κι αυτές βασικές αρχές αφού βγαίνουν μαζί σου, το οποίο ενισχύει την άποψη πως με μαθηματικά/φυσική δεν περιγράφεις τις σχέσεις επαρκώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
hacker θα πάρεις καμια τηλέφωνο απο αυτες που λές να βγειτε ή θα το ριξεις στη φιλοσοφια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλήθεια τώρα? Ωραία.
Με συγχωρείς, αλλά παρέθεσες έναν κανόνα και τις εξαιρέσεις του να ισχύουν για ακόμη μεγαλύτερη απόκλιση. Ο κανόνας που έθεσες ήταν ισότητα. Η μόνη ανισοϊσότητα που παρέθεσες ήταν αυτή στο τέλος, η οποία προκύπτει εύκολα από την ισότητα που έθεσες με την ισότητα να ισχύει μόνο για x=y=14. Δεν θα μπορούσα να έχω καταλάβει τι θα ήθελες να είχες πει. (Μα αλήθεια τώρα, το πήρες στα σοβαρά?) Αν ήθελες να είχες πει την ανίσωση που παρέθεσε ο φίλος πιο κάτω, είναι ναι μεν πιο γενικευμένη, αλλά όχι αρκετά για να καλύψει επαρκώς το σύνολο, κι επιπλέον με μια μικρή επαλήθευση ο Μ.Ο δεν αντικατοπτρίζει τον πραγματικό Μ.Ο. Με λίγα λόγια σε μια στατιστική έρευνα θα ήταν άχρηστος ο τύπος.

Δίκιο έχεις, μόλις είδα ότι ξέχασα να γράψω τη λέξη ελάχιστο. Ήθελα να γράψω "y η ελάχιστη ηλικία του κορασίου". Οπότε ανακαλώ τις κατηγορίες που πρόσαψα και ζητώ ταπεινά συγνώμη.

Συμπέρασμα 3ο. Δεν μπορείς με μαθηματικά να προβλέψεις επαρκώς τη συμπεριφορά των ανθρώπων. Τώρα που το σκέφτομαι, κάποιοι νόμοι της φυσικής περιγράφουν καλά την ανθρώπινη συμπεριφορά αλλά κι αυτό μόνο επιδερμικά γιατί αν εμβαθύνεις θα δεις ότι η ανθρώπινη συμπεριφορά παραβιάζει τον νευτώνιο τούτο κόσμο. Χμ. Τροφή για σκέψη!

Ο κόσμος μας δεν είναι Νευτώνιος, είναι Αινστάινιος, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως οι νόμοι του Νεύτωνα είναι άχρηστοι και πως δεν δίνουν πολύ καλά αποτελέσματα με την κατάλληλη χρήση. Τροφή για σκέψη!



Παρατηρήσεις: οι κοπέλες στο μαθηματικό παραβιάζουν κι αυτές βασικές αρχές αφού βγαίνουν μαζί σου, το οποίο ενισχύει την άποψη πως με μαθηματικά/φυσική δεν περιγράφεις τις σχέσεις επαρκώς.

Ατέρμονη ηλιαχτίδα σε έχω συμπαθήσει ήδη :D

hacker θα πάρεις καμια τηλέφωνο απο αυτες που λές να βγειτε ή θα το ριξεις στη φιλοσοφια ;


Devil έξω είμαι αυτή τη στιγμή με μία από κείνες. Να ξέρεις όμως ότι πλέον τα νεαρά κορίτσια επικοινωνούν μέσω texting, το τηλέφωνο είναι πολύ 90ς. Στο λέω γιατί σύμφωνα με τον τύπο κι εσύ χτυπάς άνετα κάτω των 25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Eγω γενικά κτυπάω άνετα οτι θέλω αλλα οχι απο τον τύπο σου. Ειμαι απο μονος μου τύπος και τα καταφέρνω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Συμφωνούμε! "Απέχουμε πολύ από την δυνατότητα να γνωρίζουμε όλους τους Νόμους της Φύσης και τους διάφορους τρόπους δράσης τους.
Είναι λοιπόν από φιλοσοφικής πλευράς γελοίο,να αρνούμεθα
την ύπαρξη φαινομένων μόνο και μόνο επειδή δεν μπορούμε να τα
εξηγήσουμε με τις σημερινές μας γνώσεις"
Καλά να περάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καμιά φορά ξέρετε τι σκέφτομαι; Είναι μεν φυσιολογικό, αλλά το λες και τρομαχτικό.
Είσαι 16, σου αρέσουν 18-20χρονοι.
Είσαι 20, οι 25 χρονοι.
Και πλέον όσο μεγαλώνω βλέπω αυτός ο μέσος όρος ηλικίας ανεβαίνει, δλδ μπορεί να θεωρήσω πιο ελκυστικό έναν 35αρη από έναν 25άρη.
I dont know,,,,, οπότε μπορώ να δώσω ένα λόγο παραπάνω σε όσες επιλέγουν κάποιον 10 χρόνια μεγαλύτερο. Πλέον δεν είναι η ωραία μούρη, είναι το κύρος και η ασφάλεια ενός πιο ώριμου άντρα. Οι εμπειρίες ζωής, οι γνώσεις κτλ κτλ κτλ

(όχι δεν μου έχει τύχει, απλά πιστεύω αν ήμουν σε φάση στα 26-27, θα ήταν πιο κοντά στην αισθητική μου τέτοιες ηλικίες. Χμχμχμχμ ενώ παλιά ήμουν πιο απόλυτη , ένιωθα ίσως πιο κοριτσάκι και δε θα μου ταίριαζαν μεγαλύτεροι άντρες.)

Καλά κάτι τέτοιες πέμπτες με πιάνουν τα φιλοσοφικά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Αυτο ειναι το πλεονεκτημα του άντρα οτι ακομα και στα 45 μπορει να κτυπησει 35αρα! Ακομα και 30αρα. Ειδικα αμα γυμναζεται και προσέχει τον εαυτο του κτυπάει για πλάκα μικροτερη. Για αυτο λεμε στους γνωστους μας να σηκωθουν απο τον ρημαδοκαναπε και να αρχισουν να τρωνε πιο ψαγμενα για να μην καταντησουν χαλβάδες του καναπέ και μπουχέσηδες. Το κτυπάει πάντα σε εισαγωγικα γιατι δεν ειμαστε και βιαιοι με τις κυριες :o


Πέρα απο τη πλάκα τωρα βλέπω κάτι παλικαράκια .... και ειναι σαν ζελέδες στα 30 και τα 35 τους. Ντροπή να έχουν αφησει έτσι τον εαυτο τους. Στα 50 πως θα ειναι; Πρέπει να ειμαστε ανα πάσα στιγμή μάχιμοι. Σε ολα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα πω για μένα. Μεχρι πριν εβλεπα με δυσπιστια κάποιους μεγαλυτερους εννοω +5 χρονια που με φλερταραν ισως γιατι θεωρουσα οτι καλα ειναι να εισαι κοντα ηλικιακα να καταλαβαινεστε σε καποιο βαθμο κατα μια εννοια. Οι προηγουμενες σχεσεις μου ηταν με συνομιληκους σχεδον και με κατω απο 5 χρονια διαφορα πχ ηταν ενα χρονο μεγαλυτεροι ή δυο.
Τον Ιουνιο του 19 γνωρισα εναν ανδρα. Στη δουλεια μιλησαμε και απλα με κεντρισε το χιουμορ του απο τη μια και απο την αλλη η επικοινωνια του. Και ηθελα να τον γνωρισω.
Φυσικα και αυτος. Ανταλλαξαμε τηλεφωνα τα κλασικα και αρχισαμε να βγαινουμε.
Και θα ελεγα οτι ηταν κατι πρωτογνωρο για μένα να βγαινω και να προσπαθω να δω αν προχωραει καταλαβατε γιατι στην αρχη ειχα τις επιφυλαξεις μου και τις αρνησεις μου.
Αυτος ηταν 13 χρονια μεγαλυτερος εγω τοτε μολις 25 και έχοντας καποια εμποδια στο μυαλο μου βασικα αν ολο αυτο θα λειτουργουσε επαρκως.
Θα ελεγα ηταν και απο τους δυο αμοιβαιο.
Βγηκε ενα παθος απο τη μια και απο την αλλη μια αναγκη και των δυο να ειμαστε μαζι, σε καποια φαση δεν αισθανομουν τη διαφορα ηλικιας θελω να πω φαινοταν οκ και ηταν σα να ειμαστε συνομηλικοι σε ολα, στην τρέλα για τη ζωη, τις αποψεις μας ειχαμε καποιες διαφορές λατρευαμε να συγκρουομαστε και απο αυτη τη συγκρουση να βγαινει κατι εποικοδομητικο και για τους δυο.
Κι εκεινος ηταν χωρισμενος και εγω το διευκρινιζω.
Και θα ελεγα οτι ηταν μια σχεση με μια δυναμικη.
Φυσικα συγκατοικησαμε.
Φυσικα καναμε ονειρα.
Οι φιλες μου μου ελεγαν που πας να μπλεξεις εισαι χαζο.
Και οι δυο ερωτευτηκαμε και θα ελεγα δε χαθηκε αυτο ποτε ασχετα αν οι καταστασεις μας χωρισαν.
Ηταν μια σχεση λειτουργική επομενως σε πολλα κομματια της, φυσικα στο ερωτικο, φυσικα στην επικοινωνια φυσικα στην αποδοχή και στην ελευθερια.
Και απλα με ξεκλειδωσε με την εννοια μου ανέτρεψε οσα θεωρουσα κλισε για σχεσεις τέτοιες.
Και ειναι αυτο που λενε τελικα ποτέ μην λες ποτέ.
Απλα μου αλλαξε οριζοντες και παραμενει σημειο αναφορας.
Θα ηθελα να δω αποψεις/εμπειριες ότι εχει ο καθενας να πει.

Το συμπερασμα μου εμενα απο ολο αυτο ειναι να μην ειμαστε απολυτοι η ζωη η ιδια σε μεταβαλλει.
Διευκρινιζω και οι 2 ενηλικες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Well, σχέση με πολύ μεγαλύτερο δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά έχω βγει ραντεβού με παιδιά 5+ χρόνια μεγαλύτερα. Πιστεύω έχει σημασία και σε τι ηλικία αναφερόμαστε, γιατί όταν εγώ πχ ήμουν 19-20 φοιτήτρια φιρουλί φιρουλά κι εκείνοι 26-27 με δουλειά και άλλο τρόπο ζωής, δεν συμπίπταμε. Όχι μόνο τα ενδιαφέροντά μας, αλλά και το ύφος μας, η ψυχολογία μας. Συγκρινω και τον εαυτό μου και βλέπω ότι όσο μεγαλώνω, "βαραίνει" κάπως το ύφος μου, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω. Αντίθετα, αν ήμουν εγώ 30, εκείνος 38 και θέλαμε κι οι δυο σοβαρή σχέση, νομίζω δε θα είχε καμία απολύτως σημασία η διαφορά ηλικίας.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Well, σχέση με πολύ μεγαλύτερο δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά έχω βγει ραντεβού με παιδιά 5+ χρόνια μεγαλύτερα. Πιστεύω έχει σημασία και σε τι ηλικία αναφερόμαστε, γιατί όταν εγώ πχ ήμουν 19-20 φοιτήτρια φιρουλί φιρουλά κι εκείνοι 26-27 με δουλειά και άλλο τρόπο ζωής, δεν συμπίπταμε. Όχι μόνο τα ενδιαφέροντά μας, αλλά και το ύφος μας, η ψυχολογία μας. Συγκρινω και τον εαυτό μου και βλέπω ότι όσο μεγαλώνω, "βαραίνει" κάπως το ύφος μου, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω. Αντίθετα, αν ήμουν εγώ 30, εκείνος 38 και θέλαμε κι οι δυο σοβαρή σχέση, νομίζω δε θα είχε καμία απολύτως σημασία η διαφορά ηλικίας.
Ευχαριστω:)
Σιγουρα αλλαζει η ιδιοσυγκρασια μας μεγαλωνοντας,βλεπουμε καποια πραγματα αλλιως απο οτι τα βλεπαμε πριν,σιγουρα μεταβαλλομαστε.
Το τοπικ το εβαλα οχι για να προτρεψω προς γηροκομειο :D αλλα για να πω ακριβως οτι οι σχεσεις ειναι και καμια φορα αυτα που δεν εχουμε μεσα στο μυαλο μας.Ειναι τι θα σου βγαλει ο αλλος,τι θα βγαλεις κι εσυ,τι θα νιωσετε και πως ολο αυτο το μαζι θα το συνταιριαξετε και θα συμπλευσετε.Για μενα δηλαδη καταλαβα οτι ειχα καποια στανταρ καποιες αρνησεις να το πω,και εδιωχνα ανθρωπους.
Το καταλαβα μετα.
Ειναι να βλεπουμε ο καθενας/η καθεμια τι εχει να μας δωσει,πως λειτουργει το μεταξυ μας και τι δινουμε κι εμεις.
Καλυτερα με απενεργοποιημενα θα ελεγα τα κλισε ολα που εχουμε φτιαξει μεσα μας.
Για παραδειγμα ειχαμε συζητηση με φιλες τις προαλλες αν θα τα εφτιαχνες με εναν ανεργο τωρα αλλα σου εβγαζε θετικα στοιχεια ως σχεση.Να αλλο ενα κλισε.
Το δοκιμαζεις και βλεπεις πως παει,αυτη ειναι η αποψη μου και εδω επισης και γενικα.
Και αν αυτος ο ανθρωπος σου βγαζει θετικα στοιχεια και οτι δινει καποια πατηματα για να λειτουργησει το μαζι σας,ειναι πολλα κατανοηση/επικοινωνια/ερωτικο κλπ κλπ τοτε δεν βλεπω την αρνηση γιατι να μην κανω σχεση με εναν κι ας ειναι ανεργος?
Ξερεις δε λεω οτι δεν υπαρχουν αναγκες,ολοι αποζηταμε την οικονομικη πληροτητα,αλλα εστιαζοντας σε αυτη χανουμε τη συναισθηματικη πληροτητα.
Οτι γεμιζει τον καθενα μας λοιπον αυτο ειναι και το δικο μου δια ταυτα,ενας μπορει να ειναι μονος και να νιωθει μια χαρα,δεν ειπαμε οτι ολες οι σχεσεις φερνουν ενα α αποτελεσμα,σιγουρα ειναι καλυτερες απο τη μοναξια,αλλα ενας που τα εχει βρει μεσα του και το να μεινει και για λιγο μονος δεν τον χαλαει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα έκανα με +-10 αλλά όχι σοβαρή σχέση με μεγαλύτερη.
Γιατι?Αλλες οι αναγκες και οι προτεραιοτητες?Η΄λογω του χασματος?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top