Ποιος είναι ο συνηθέστερος τρόπος γνωριμιών σήμερα;

Ποιος είναι ο συνηθέστερος τρόπος γνωριμιών σήμερα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 97)
  • Στο πανεπιστήμιο/Σχολή/Σχολείο

    Ψήφοι: 34 35.1%
  • Σε Club/Bar

    Ψήφοι: 8 8.2%
  • Μέσω κοινής παρέας (φίλοι, συγγενείς κτλ)

    Ψήφοι: 59 60.8%
  • Μέσω Internet

    Ψήφοι: 40 41.2%
  • Τυχαία (π.χ. σε ταξίδι, στον δρόμο, στις διακοπές κτλ)

    Ψήφοι: 10 10.3%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
και πραγματικα ελεος εχουμε καταντησει να σνομπαρουμε οποιοδηποτε αρσενικο μας πλησιαζει επειδη σκεφτομαστε οτι θελει να μας ριξει στο κρεβατι?
και ποιος σου πε οτι δεν θελουμε και μεις να τον ριξουμε??:P

σκέφτομαι να το βάλω σε πανό και να κατέβω σε πορεία...:D :laugh: :clapup::clapup::clapup:

...για τα λοιπά συμφωνώ, από την σκοπιά του αντίθετου φύλου...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Παντου και πουθενα μπορεις να κανεις γνωριμιες και φιλιες.
Απο κει που δεν το περιμενεις. Τωρα αν οι συγκεντρωσεις σε ενα σημειο συγκεκριμενο (πχ οι δημοσιογραφοι συχναζουν στο κολωνακι, γιατι απο κει θα βγαλουν το φαι των πολιτιστικων, οι πολιτικοι συντακτες εξω απο Βουλη και Υπουργεια κλπ) ειναι αυτοσκοπος για γνωριμιες δεν ξερω κατα ποσο τελικα ευννοει το ατομο. Κι εχω και παραδειγματα απο τη δικη μου ζωη, απο προσωπικες δηλαδη εμπειριες που μου διδαξαν πως τις γνωριμιες μπορει να τις κανεις απο το πουθενα κι οταν γινεται κατι αυτοσκοπος δυσκολα επιτυγχανεται.

Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να κάνουν τις γνωριμίες από το πουθενά, και έχουν συγκεκριμένους κύκλους και συγκεκριμένους στόχους. 'Οταν λοιπόν μια μέρα διαπιστώνεις ότι οι κύκλοι σου έχουν σαπίσει και μόνο διαφθορά και ψύχωση κυκλοφορεί μέσα σ'αυτούς, τότε πραγματικά βρίσκεσαι απομονωμένος και αποχωρείς. Είσαι τυχερή που δεν κόλησες ποτέ κάπου και δεν τα πήρες όλα τόσο πατριωτικά όπως εγώ. Είσαι τυχερή που είσαι πεταλούδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να κάνουν τις γνωριμίες από το πουθενά, και έχουν συγκεκριμένους κύκλους και συγκεκριμένους στόχους. 'Οταν λοιπόν μια μέρα διαπιστώνεις ότι οι κύκλοι σου έχουν σαπίσει και μόνο διαφθορά και ψύχωση κυκλοφορεί μέσα σ'αυτούς, τότε πραγματικά βρίσκεσαι απομονωμένος και αποχωρείς. Είσαι τυχερή που δεν κόλησες ποτέ κάπου και δεν τα πήρες όλα τόσο πατριωτικά όπως εγώ. Είσαι τυχερή που είσαι πεταλούδα.

Ειναι ασχημο και κακο για σενα να απομακρυνεσαι, οταν εχεις νιωσει αυτο που λες παραπανω. Ειναι σα να τιμωρεις τον εαυτο σου, επειδη ξενερωσες στο παρτυ και τελικα τιμωρεισαι και καθεσαι σπιτι. Μα γιατι? Αφου σε εχουν καλεσει και στο Allou Fun Park. Καληνυχτισε, δωσε ενα φιλι και αποχαιρετησε. Σε περιμενουν, αλλωστε. Ειναι μουφα να στηνεις!
Οποιος απομονωνεται, το κανει ειτε απο επιλογη συνειδητη, είτε απο φοβο. Το πρωτο ειναι σεβαστο κι αναγκαιο, η θητεια δηλαδη σε μια η δυο η 5 φασεις της ζωης στη μοναχικοτητ η απομονωση οπως την λες, δινει δυναμη και γεμιζει μπαταριες για νεες περιπετειες. Ο φοβος, ομως, δεν ωφελει ποτε και κανεναν γιατι δεν υπαρχει χειροτερος συμβουλος.
Σε οδηγει σε πολυ λαθος δρομους, εκτος εαυτου σου.
:)

Πεταλουδα, ε?
Μου αρεσει πολυ!Το κραταω Γιατρε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ares

Νεοφερμένος

Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
προτιμω να γνωρισω καποιον οπως πινω τον καφε μου στα φλο, παρα καποιον απο το νετ.
δε λεω οτι δε μπορει να συμβει. συμβαινει και μπορει να εξελιχθει και σε μεγαλο ερωτα βεβαια, απλα αλλη αισθηση εχει οταν το ζεις ζωντανο απο την αρχη ως το τελος.

και πραγματικα ελεος εχουμε καταντησει να σνομπαρουμε οποιοδηποτε αρσενικο μας πλησιαζει επειδη σκεφτομαστε οτι θελει να μας ριξει στο κρεβατι?
και ποιος σου πε οτι δεν θελουμε και μεις να τον ριξουμε??:P

σοβαρα τωρα, αν ο αλλος ερθει εχοντας μονο το πονηρο και το προστυχο στο μυαλο του συνηθως το καταλαβαινεις, το νιωθεις ρε παιδι μου. ειναι η ''χημεια'' που θα νιωσεις μολις ανταλλαξετε δυο-τρεις κουβεντες. το πως θα σε κανει να νιωσεις.

Δηλαδή εσύ πώς θα ήθελες να σε κάνει να.....νιώσεις?
Ίσως σαν .............Βαρόνη ας πούμε?

Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να κάνουν τις γνωριμίες από το πουθενά, και έχουν συγκεκριμένους κύκλους και συγκεκριμένους στόχους. 'Οταν λοιπόν μια μέρα διαπιστώνεις ότι οι κύκλοι σου έχουν σαπίσει και μόνο διαφθορά και ψύχωση κυκλοφορεί μέσα σ'αυτούς, τότε πραγματικά βρίσκεσαι απομονωμένος και αποχωρείς. Είσαι τυχερή που δεν κόλησες ποτέ κάπου και δεν τα πήρες όλα τόσο πατριωτικά όπως εγώ. Είσαι τυχερή που είσαι πεταλούδα.

Ενδιαφέρουσα δήλωση πραγματικά.
Απο τις πιο ειλικρινείς δηλώσεις εδω μέσα.
Ειδικά αυτό το "διαφθορά".
Γιατί μερικές φορές έχεις την εντύπωση ότι εδώ κάποιοι που αρθογραφούν μανιωδώς ζολυν στον επίγειο παράδεισο.
Σε σημείο που διερωτάσαι .."τί πίνουν"?!:worry::P:D:D:D

Ειναι ασχημο και κακο για σενα να απομακρυνεσαι, οταν εχεις νιωσει αυτο που λες παραπανω. Ειναι σα να τιμωρεις τον εαυτο σου, επειδη ξενερωσες στο παρτυ και τελικα τιμωρεισαι και καθεσαι σπιτι. Μα γιατι? Αφου σε εχουν καλεσει και στο Allou Fun Park. Καληνυχτισε, δωσε ενα φιλι και αποχαιρετησε. Σε περιμενουν, αλλωστε. Ειναι μουφα να στηνεις!
Οποιος απομονωνεται, το κανει ειτε απο επιλογη συνειδητη, είτε απο φοβο. Το πρωτο ειναι σεβαστο κι αναγκαιο, η θητεια δηλαδη σε μια η δυο η 5 φασεις της ζωης στη μοναχικοτητ η απομονωση οπως την λες, δινει δυναμη και γεμιζει μπαταριες για νεες περιπετειες. Ο φοβος, ομως, δεν ωφελει ποτε και κανεναν γιατι δεν υπαρχει χειροτερος συμβουλος.
Σε οδηγει σε πολυ λαθος δρομους, εκτος εαυτου σου.
:)

Πεταλουδα, ε?
Μου αρεσει πολυ!Το κραταω Γιατρε!!

Δε μπορώ να μην το ρωτήσω:


............'τί πίνεις'??:D:eek::D:eek::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε οχι και να σκασεις βρε Αρη. Μην καταπιεζεσαι εξαιτιας μου.:whistle:
Ο,τι κι αν πινω παντως εσενα δεν στο δινω.

:beer:

:D:eek::D:eek::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
mindcircus σ'ευχαριστώ γι'αυτό που έγραψες χθες βράδυ. Δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί, απλά σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ares

Νεοφερμένος

Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ε οχι και να σκασεις βρε Αρη. Μην καταπιεζεσαι εξαιτιας μου.:whistle:
Ο,τι κι αν πινω παντως εσενα δεν στο δινω.

:beer:

:D:eek::D:eek::D


Χεχεχε:D
Έχεις χιούμορ πάντως.
Μα γιατί δεν δίνεις και λίγο απο αυτο που σε κάνει να σκέφτεσαι λίγο θετικά, δεν καταλαβαίνω.
Αυτοί που είναι θετικοί καλό θα ήταν να εμπνέουν κάπως τους άλλους που δεν είναι ή μήπως εσύ το κάνεις επιλεκτικά?
Ίσως....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
mindcircus σ'ευχαριστώ γι'αυτό που έγραψες χθες βράδυ. Δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί, απλά σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.:)

Να μη με ευχαριστεις για τιποτα Δοκτωρα, πραγματικα. Η μεγαλυτερη ευχαριστηση μου ειναι να βλεπω χαρα, για να τη νιωθω κι εγω. Δεν την αντεχω τη δυστυχια οταν προκειται ειδικα για θεματα ψυχολογικης καταστασης (δε μιλαμε για αρρωστιες και για θεματα που τυχαινουν οπως να μεινεις χωρις σπιτι, να αρρωστησεις, ξερεις ποσο σημαντικο ειναι που γυρνας τη νυχτα κι εχεις ενα κρεβατι ζεστο να ξαπλωσεις? λιγο φαγακι?....) αυτα τα ατομικα ψυχολογικα μπορουμε ανα πασα ωρα και στιγμη να τα αλλαξουμε. Τη δυστυχια την αποφευγω οπως μπορω, (θελει παααρα πολλη δουλεια γιατρε μου καθημερινη:)) οπως ο διαολος το λιβανι. Προφανως, δε μου παει. Κι οταν τη φορεσω ειμαι πολυ πολυ ασχημη και δε θελω να ειμαι γιατι εμεις ειμαστε η πηγη της ευτυχιας μας .. και φυσικα μια πολυ καλη παρεα την κανει ακομα καλυτερη την ζωη μας και μια καλη παρεα παντα υπαρχει καπου.. και μας περιμενει αρκει να καθαρισουμε τα ματακια μας απο τη θολουρα.:)

Χεχεχε:D
Έχεις χιούμορ πάντως.
Μα γιατί δεν δίνεις και λίγο απο αυτο που σε κάνει να σκέφτεσαι λίγο θετικά, δεν καταλαβαίνω.
Αυτοί που είναι θετικοί καλό θα ήταν να εμπνέουν κάπως τους άλλους που δεν είναι ή μήπως εσύ το κάνεις επιλεκτικά?
Ίσως....:/:

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Δεν καταλαβα το υφος σου στην προηγουμενη παραθεση σου.
Και για να σου απαντησω...παρατηρω πως δε δεχονται ολοι οι ανθρωποι τη χαρα, δεν τη θελουν, δεν την επιδιωκουν, τους φαινεται αδιανοητη. Μαλλον φοβουνται, δεν πιστευουν στη μαγεια της ζωης, δεν ''βλεπουν'' ...παρα μονο στριφογυριζουν κανοντας κυκλους, δεν βλεπουν το φανταστικο που τους χαριστηκε, τη ζωη, τις μυρωδιες, τις μουσικες...
Νοιαζονται για το πως θα βγαλουν πολλα λεφτα, πως θα παρουν καλυτερο αμαξι και σπιτι απο τον φιλο(!), πως θα γινουν δημοφιλεις χωρις να κοπιασουν, πως θα παντρευτουν να κανουν παιδια ανεξαρτητα αν αγαπιουνται η οχι(!), πως θα ντυθουν πιο ακριβα, πως θα πηδηξουν την ωραια γκομενα χωρις καν να μπουν στον κοπο να τη γνωρισουν η πως η οποιαδηποτε αυτη γκομενα θα ανοιξει τα ποδαρακια της χωρις καν η ιδια να ζητησει να τη γνωρισουν ...πως θα βρουν τροπο να ειναι πιο εξυπνοι απο τους αλλους, πως θα πατησουν ο ενας τον αλλο, πως θα εκδικηθουν... τρωνε πολυ ή καταληγουν σε εξαρτησεις(αλκοολ, ναρκωτικα...) για να μη σκεφτονται...οποτε σε αυτο που με ρωτας...δεν τιθεται θεμα επιλεκτικοτητας. (Λαθη ολοι μας κανουμε κι ολα τα παραπανω ειναι δικαιολογημενα. Γω δηλαδη τα δικαιολογω. Ειμαι ομως αυστηρη με τη συνεχεια αυτων τα ιδια και τα ιδια, πρωτα με εμενα, επειτα με τους αλλους. Σκοπος, κατα τη γνωμη μου, ειναι να μη γινονται δευτερη φορα.Γιατι να γινουν? (σαδο)μαζοχισμος κι ετσι?:P)

Η τη δεχεσαι ή οχι την θετικη ενεργεια... και δεν τη δινεις επειδη γεννηθηκες με αυτη... κανεις δε γεννιεται θετικος η αρνητικος. Αλλα την καλλιεργησες μεσα απο τον απεριοριστο πονο, την παρατηρητικοτητα, μεσα απο τη υπερμετρη χαρα και μεσα απο δρομους που περπατησες μονος και με παρεα.. και φιλοσοφησες το νοημα της μαγικης, μοναδικης ζωης σου... Ειναι και λιγακι στο χαρακτηρα αλλα οχι μονο.

Παντως εγω προσωπικα, αν με ρωτας, επιλεγω θετικους και καλους ανθρωπους πλαι μου. Ομως, δεν ειναι ευκολο να τους ξεχωριζεις, κι ισως σου παρει καιρο για να το ανακαλυψεις... οση δυναμη κι αν εχει καποιος, ακομα πιο ευκολα μπορει να πεσει θυμα γιατι πολυς κοσμος θελει να κοροιδεψει...θελει δουλεια επισης να εισαι καλος ανθρωπος. Γιατι μεσα στη πληθωρα κακιας, ποσο θελει ο ανθρωπος να χασει την γλυκα του? Μεγαλωνοντας ομως, το καλλιεργεις και προσπαθεις να ψαχνεις ολο πιο χαρουμενα μονοπατια... να αποφευγεις του πειρασμους (δες μηλο Ευας:P) να βρισκεις ολο πιο ωραια μερη... και για να κανω πως επανερχομαι στο θεμα:P :mad:να βρισκεις με το περας των χρονων ολο και περισσοτερα μερη που σου αρεσουν να συχναζεις..
Κανε κι εσυ το ιδιο λοιπον, αν βλεπεις πως σου κανει καλο.;)
Τιποτα σαυτη τη ζωη δε θελει κοπο, μονο τροπο. Ενταξει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Χμμμ...fb θα έλεγα και φυσικά κοινές παρέες (all time classic).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Βλέπω σε αυτη τη ψηφοφορια πρώτη με διαφορά έρχεται η επιλογη των κοινων παρεων. Η αληθεια ειναι πως προσωπικά τις περισσοτερες γνωριμιες τις έχω κανει μονος μου. Οντας ανεξάρτητος χωρις καποια εξάρτηση απο καμια κοινή παρέα.

Εκεινο που δεν μ αρεσει στις κοινές παρέες ειναι 2 πράγματα... για να σε συμπαθήσουν και να σε εγκρινουν πρέπει να συμφωνεις με τις αποψεις τους (ναι οι άνθρωποι κάποιες φορες προσβάλλονται ακομα και αν διαφωνεις απλως χωρις να τους χαρακτηρισεις ή να κανεις ευθεια επιθεση) και στη συνεχεια αν συμφωνεις σε εγκρινουν και σου λέει θα σε συστησω και στη φιλη μου. Το χουν δηλωσει ξεκάθαρα κάποιες γνωστές μου οτι εγω θα σε εγκρινω πρώτα μετά θα σε γνωρισω στη φιλη μου. Για μενα αυτο ειναι αστειο και απαράδεκτο (μη αποδεκτό) προφανώς.

Επισης το κακο με τις κοινές παρέες ειναι ο ανταγωνισμος που δημιουργειται. Πχ έχω δει γνωστους να τους έχω κανει εγω ο ιδιος κονέ και μετά να βγαινουν μαζι τους χωρις καν να σου λένε. Καλο ε;;; :loltooth: ειναι η αχαριστια που επικρατει σε κάποιους. Άλλοι επιτηδες κανονιζαν τσιπουροκαταστασεις και έφερναν και τις γυναικες του στενου κυκλου και το έπαιζαν οτι αυτοι κανονισαν για να τις προσελκυσουν! Και έλεγαν μονο σε αυτους που ήθελαν αυτοι φυσικα σε μενα δεν έλεγαν γιατι φοβοντουσαν τον ανταγωνισμο. Μετα βλέπαμε οτι τελικα τα αθωα δηθεν τσιπουράκια κατεληγαν σε ... ζευγαράκια. εΦΤΙΑΧΝΑΝ δηλαδη μια κλικα και έλεγχαν την προσβαση!

Οποτε έχει να κανει με τον χαρακτηρα (ποσο τολμηρος - εξωστρεφης - απλος χαρακτηρας ειναι κάποιος) αλλα και με την χρονικη περιοδο. Εγω ψηφισα τυχαιες γνωριμιες την τελευταια επιλογη γιατι για μενα αυτος ειναι ο πιο συνηθης τροπος με βάση τον χαρακτηρα μου (δεν ημουν της κλικας ποτέ) !!! Με τον ορο κλικα εννοω ομάδες και παρέες που κοιτάζουν οσους εχουν διαφορετική αποψη απο αυτες αφ'υψηλού και βρισκονται γυρω απο έναν και καλα μουράτο συμφωνα με τα δικα τους κριτηρια που τους παριστάνει τον αρχηγο.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το 2009 ειχα πάει διακοπες με τους γονεις και τοτε ειχαμε πάει σε κάτι φιλους. Μου λέει ενα βράδυ η κορη τους ..... θα βγεις αποψε; λεω ναι. λεει με ποιον .... λέω με μια που γνωρισα απο εδω .... καλα μου λεει ποτε προλαβες κιολας και με αγριοκοιταξε αχαχαχα σαν να της φανηκε παραξενο!!! Η αληθεια ειναι οτι αυτην που λεω τη γνωρισα τη 2η μερα και μου ειχε δώσει το κινητο της :D ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΝΑ Μαγαζι ... μέρα μεσημέρι .... που ειχε πάει η μανα μου για ψωνια και εγω περιμενα έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Ποιός είναι ο συνηθέστερος τρόπος γνωριμιών σήμερα?

Αν θέλεις να το δεις καθολικά, όλα στο <<τυχαία>> καταλήγουν! Το μόνο συμπέρασμα που μπορείς -επισφαλώς και πάλι- να βγάλεις απ'αυτήν την δημοσκόπηση είναι οι συνήθειες και η ιδιοσυγκρασία των ψηφοφόρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Παλιά ήταν καλύτερα :prettyplz:
162934236_10222628045583238_4652556850801909641_n.jpg

Ντάκου ντούκου ο αργαλειός μου ντάκου κι έρχετ’ ο καλός μου
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Το άμεμπτο παρελθόν μού άρεσε. Θα περιμένει η σαραντάρα τον πενηντάρη να της μυρίσει τον κρίνο.
471437.gif
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι 2021 έχουμε, γνωριμίες από σοσιαλ, εφαρμογές κλπ κλπ κλπ,αλλά και μεσω φυσικης παρουσιας.Και φίλους και σχέσεις, δεν ειμαι αρνητική για κανεναν απο τους δυο τροπους,εξαλλου ειναι η χρηση καθε φορα που κανει καποιος.Δεν τίθεται θέμα σωστού ή λάθους, όλοι οι τρόποι γνωριμίας έχουν πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα και το ανάλογο ρίσκο. Θεωρώ σίγουρα λάθος που ακόμα οι γνωριμίες στα σόσιαλ κλπ αποτελουν ταμπού.Για δειτε και μια γνωμη ενος κυριου ετσι στην τυχη η οποια κρυβει και μιαν δοση αληθειας:

Capture.JPG
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,314 μηνύματα.
Αυτό που βλέπω εγώ πάντως είναι ότι όσο περνάνε τα χρόνια και το να γνωρίσεις, επικοινωνήσεις κ.λπ. γίνεται όλο και πιο εύκολο, τόσο πιο αγρίμια γίνονται οι άνθρωποι και "κλείνονται"...επίσης βλέπω έκπληκτος ότι οι online γνωριμίες όσο περνάνε τα χρόνια τόσο πιο "scam" γίνονται!
Δεν πάμε καθόλου καλά...
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,475 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
ahahaha, εγώ το έβαλα βασικά με τη λεζάντα "παλιά ήταν καλύτερα" γιατί ζητούσε 40ρα παρθένα και άλλα τέτοια της εποχής :P
Επί του θέματος, δε θα είχα θέμα να πω ότι βρήκα άντρα σε dating site, ακόμα και στο zoo/ dod ή στο facebook, αλλά να πω ότι τον βρήκα στη χρυσή ευκαιρία, θα ήταν κάπως :P Βέβαια εκεί το πολύ πολύ να βρω κανέναν 60ρη συνταξιούχο :teasing:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ahahaha, εγώ το έβαλα βασικά με τη λεζάντα "παλιά ήταν καλύτερα" γιατί ζητούσε 40ρα παρθένα και άλλα τέτοια της εποχής :P
Επί του θέματος, δε θα είχα θέμα να πω ότι βρήκα άντρα σε dating site, ακόμα και στο zoo/ dod ή στο facebook, αλλά να πω ότι τον βρήκα στη χρυσή ευκαιρία, θα ήταν κάπως :P Βέβαια εκεί το πολύ πολύ να βρω κανέναν 60ρη συνταξιούχο :teasing:
Επίτρεψέ μου να θεωρήσω το zoo πιο άρρωστο απο την ΧΕ :alljumpy:

Υ.Γ : έχω ακούσει μέχρι και linkedin ΛΟΛ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Για τοτε που βγαιναμε σε εξοδους ναι ;)
Ειρήνη Χειρδάρη: "Ποιoς είναι ο σωστός τρόπος για να φλερτάρετε έναν άντρα"

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top