Θα κάνατε σχέση με τον... εαυτό σας;

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Χμμμ Μαλλον ενα One night stand θα το κανα ή έστω κάτι πρόχειρο:redface: Αλλά σοβαρή σχέση?:PΔε νομίζω... Θα υπήρχε ασυμφωνία χαρακτήρων:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Last Stand

Νεοφερμένος

Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μου αρέσει αυτός που είμαι, οπότε ΝΑΙ.

Όμως ξέρω και τι προβλήματα θα υπήρχαν:

- Ατελείωτες συζητήσεις όπου ο ένας θα προσπαθούσε να πείσει τον άλλον ότι έχει δίκιο (είμαι πολύ καλός σ' αυτό)
- Πολλά παιχνίδια μέχρι να ξεκινήσει η σχέση (μετά όλα ΟΚ)
- Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε καν να σχηματιστεί αυτή η σχέση. Δεν είμαι άτομο που ανοίγεται εύκολα οπότε φανταστείτε να προσπαθούν να έρθουν κοντά δύο χαρακτήρες που κρατούν αποστάσεις! Οδύσσεια... Εκτός αν η ομοιότητα οδηγούσε στο αντίθετο αποτέλεσμα - δέσιμο άνευ προηγουμένου

Θα υπήρχαν βέβαια πολύ περισσότερα καλά:

- Καθόλου καβγάδες, φωνές, γκρίνια (τα απεχθάνομαι)
- Σημαντική αλληλοϋποστήριξη σχετικά με τους προσωπικούς στόχους ζωής του καθενός
- Θα ζούσαμε την ζωή μας μέχρι εκεί που δεν παίρνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:no:
ειναι αρκετα μλκς.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Μπα, δεν νομιζω. Οι διαφορετικοί χαρακτήρες έχουν ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Αν και έχω πει αμέτρητες φορές ότι θα ήμουν ευτυχισμένη αν υπήρχα σε άνδρα, σκέφτομαι πως μια σχέση μαζί μου θα ήταν "αυτό δεν το χρειάζομαι, το έχω διπλό". Θεωρητικά δεν περιμενεις από μια σχέση να σε ολοκληρώσει, αυτό είναι κάτι που προσπαθείς μόνος, αλλά κανείς δεν είναι τέλειος, πάντα υπάρχει χώρος για βελτίωση. Όμως δυστυχώς κάποιες φορές κάποιες σχέσεις σε κρατάνε και πίσω αντί να σε αφήνουν ή να σου δίνουν ώθηση να πας μπροστά. Μια σχέση με τον εαυτό μου δεν θα με κρατούσε πίσω, αλλά δεν θα είχε να μου προσφέρει και κάτι παραπάνω.
Αλήθεια, στην ερώτηση "θα έκανες σχέση με τον εαυτό σου", αν η απάντηση ήταν "καλύτερα να μείνω μόνος/η" θα σήμαινε ναι ή όχι?
Μου ζητώ συγγνώμη αλλά δεν είμαι αυτό που ψάχνω αυτή τη στιγμή, δεν φταίω εγώ, φταίω εγώ!
Το go f#ck yourself μόλις απέκτησε άλλη έννοια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο εαυτός μου και εγώ είμαστε πλασμένοι ο ένας για τον άλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Θα μου αρεσε πολυ να έβρισκα ενα ατομο σαν εμενα... Με αυτο τον τροπο δεν θα νιώθω ανασφάλειες και άγχος καθε φορα που εχω σχεση για το πως είμαι, τι λεω και τι κανω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για σας, εγώ πάντως είχα αρκετές ερωτικές σχέσεις με τον εαυτό μου στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για σας, εγώ πάντως είχα αρκετές ερωτικές σχέσεις με τον εαυτό μου στο παρελθόν.
με τη μαρια παλαμιδου εννοεις.
γνωστο τσουλακι.:oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μακάρι να είχα σχέση με τον εαυτό μου σε αρσενικό.
Ούτε ζήλειες θα προκαλούσα, ούτε νεύρα, ούτε "ααα γιατί το έκανες αυτό, δε με σκέφτηκες καν", θα έκανε αυτό που σκεφτόμουν εγώ μόνο. Τι άλλο θες από μια σχέση;;; Να μπαίνει ο άλλος στη θέση σου , να καταλαβαίνει τι σε ενοχλεί, να μη τα κάνει αυτά και γενικά αυτό που λένε "να μυρίζει τα νύχια του" ????? αυτό θα ήθελα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πάνος_184

Νεοφερμένος

Ο Πάνος_184 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν έκανα σχέση με τον εαυτό μου; Ο ναρκισσιστής! Όχι φιλαράκια αρχικά :


  • Γιατί θα ήταν εντελώς προβλεψημες οι κινήσεις!

  • Επειτα γιατί δεν θα είχα κάποιον/α να με χαλιναγωγήσει ίσα που θα με μπριζωνε για ακραιοτητες και δεν θα ειμασταν σώοι.

  • Δεν θα μπορούσα να μοιραστώ γνώση και να ανταλλάξω απόψεις.

  • Ακόμη, δεν θα είχα την ευκαιρία να γνωρίσω πτυχές του εαυτού μου που δεν αντιλαμβάνομαι.

  • Δεν έχω βυζιά!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σας, εγώ πάντως είχα αρκετές ερωτικές σχέσεις με τον εαυτό μου στο παρελθόν.

Και ποιος δεν είχε;:happy:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top