Παίζει ρόλο η εμφάνιση τελικά;

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μάλιστα, μετά από λίγο καιρό το μάτι συνηθίζει, βάσει ερευνών, οπότε δεν δίνεις καν σημασία στην εμφάνιση μετά από ένα διάστημα. Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω.

ισχυει αυτο. μου το ειχε πει η ψυχολογος μου πριν χρονια. οι γυρω μας μας βλεπουν σαν συνολο , σαν μια αφηρημενη εικονα, βλεπουν αυτο που εχουν συνηθισει να βλεπουν. γι'αυτο δεν εχει σημασια να σκαμε μηπως οι αλλοι δουν ενα σπυρακι ή ενα σημαδι που εμφανιστηκε ξαφνικα ή μηπως δε μας πετυχε το μαλλι γιατι οι πιθανοτητες ειναι οτι δεν θα το παρατηρησουν καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Ή αυτό που λέω συνήθως, "πολλοί θα το δουν, λίγοι θα το καταλάβουν".

Από κάποια ηλικία και μετά σταματάς να ασχολείσαι με την εμφάνιση αυτών με τους οποίους συναναστρέφεσαι. Δεν είναι καν κάτι που παρατηρείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kali26

Νεοφερμένος

Η Kali26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι νομίζω πως ειναι υπερβολη να σε απασχολεί το ξυρισμενο του κεφαλι.Εφοσον περασες όμορφα μαζι του και σε εκανε να γελας ειναι περιττο μια τοσο μικρη λεπτομερεια.Ξεκαθαρα θα σου έλεγα να του δώσεις μια ευκαιρια, ίσως και εσύ η ίδια καταλαβεις και νιώσεις πωσ η εμφάνιση δεν εχει καμία σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μενα δεν παιζει μεγαλο ρολο η εμφανιση εκτος των περιπτώσεων της εξαιρετικα ομορφης εμφάνισης και της "κακής" εξωτερικής εμφανισης.Σε περιπτωση δλδ που δεν υπαρχει μεγαλη αποκλιση απο τον υποκειμενικο μεσο ορο μου, η εμφανιση δεν παιζει decisive ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω παίζει. Αυτός που έχεις στο πλευρό σου πρέπει να σου αρέσει, να τον βλέπεις από μακριά και να λες "αυτός είναι δικός μου ", δε ξέρω, νομίζω παίζει ρόλο ακόμα και σε μακροχρόνια σχέση και στο θέμα το σεξουαλικό.

Παίζει ρόλο ως ένα σημείο φυσικά, αν ο άλλος είναι the best και ταιριάζουμε και από εμφάνιση δε λέει πολλά, κλαιν, αν και όταν είσαι ερωτευμένος όλα τέλεια τα βλέπεις πάνω του κι ας μην είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adsinf

Νεοφερμένος

Η adsinf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
φυσικά και παίζει ρόλο στην αρχική προσέγγιση, μετά αν υπάρχει χημεία θα συνεχίσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καταρχάς η ομορφιά είναι υποκειμενική.

η ομορφια δεν ειναι υποκειμενικη, εχει να κανει με το ποσο συμμετρικο ειναι ενα προσωπο και σωμα. κι οσο κι αν υπαρχουν καποιες προσωπικες προτιμησεις, ενας ομορφος ανθρωπος παραμενει ομορφος ακομη κι αν εμενα με ελκυει ενω εσενα ισως και οχι, το ιδιο ισχυει και για εναν ασχημο. οποτε η υποκειμενικοτητα μπαινει στις λεπτομερειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά , τι να την κάνεις την εμφάνιση αλλά ψυχικός ο κόσμος είναι άβυσσος;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Κοιτάζω εννοειται την εξωτερικη εμφάνιση αλλα δεν έχω συγκεκριμενο μοντέλο εμφάνισης ειναι αναλογα τι θα μου κάνει κλικ. Και βεβαια αναμεσα σε 4-5 γυναικες με εμφανιση θα επιλέξω αυτην με τον καλυτερο χαρακτηρα και ας ειναι και λιγοτερο ομορφη δεν πειράζει. Θα την ερωτευτω με τον καιρο αν περνάμε καλα μαζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Παιδιά , τι να την κάνεις την εμφάνιση αλλά ψυχικός ο κόσμος είναι άβυσσος;!

Εν μέρη συμφωνώ,απο την άλλη είναι άκρως υποκριτικό να λέει κανείς οτι δεν τον ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση,ειδικά σε πιο προσωπικές σχέσεις δεν γίνεται να είσαι με κάποιο/α που δεν σε ελκύει εμφανισιακά.Η καλή εμφάνιση είναι αλήθεια οτι δίνει πολλές ευκαιρίες στον άνθρωπο είτε ερωτικές είτε επαγγελματικές αλλά απο μόνη της δεν αρκεί για τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Προφανώς και μετράει η εμφάνιση. ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. Στους πάντες.
end of the story
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
η χημεία παίζει ρόλο θα έλεγα και η εκ φύσεως γοητεία που έχει ο κάθε άνθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr Nick

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
όλα είναι θέμα εμφάνισης. Η πρώτη γνώμη που θα σχηματίσει κάποιος προέρχεται απο αυτήν και έτσι θα κρίνει αν θέλει να έχει σχέσεις ή συνεργασία μαζί του. Χωρίς εμφάνιση και ο καλύτερος χαρακτήρας μένει αφανής, αφού δεν έχει δωθεί η ευκαιρεία να τον γνωρίσει κάποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Κάθε τι έχει τη σημασία του.
Η εμφάνιση για να προσελκύσει (πρώτη εντύπωση) κάποιον, το attitude για να τον γοητεύσει , ο χαρακτήρας (και η προσωπικότητα εν γένει), προκειμένου αυτός ο κάποιος να παραμείνει.


Άλλωστε μη ξεχνάμε οτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
Η πρώτη γνώμη που θα σχηματίσει κάποιος προέρχεται απο αυτήν και έτσι θα κρίνει αν θέλει να έχει σχέσεις ή συνεργασία μαζί του.

Οχι, οι περιστασεις παιζουν ρολο, οσο πιο συχνα ερχεσαι σε επαφη με καποιον τοσο πιο πολυ σου αρεσει. Η εμφανιση παιζει ρολο φυσικα αλλα οχι τοσο μεγαλο. Αν ηταν ετσι ο fredy mercury και ο ντανι ντεβιτο δεν θα ειχε γαμησει (-ηθει) ποτε στη ζωη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top