Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Αν ένας φυσιολογικός άνδρας είναι δεσμευμένος και του κουνήσετε την ουρά σας οι γυναίκες
θα τρέξει να σας γευτεί. Δεν μας πτοεί ή δέσμευση γιατί δεν θεωρούμε απάτη την κουτσουκέλα.

Και δεν μας λείπει τίποτα όταν το κάνουμε, τουλάχιστον στους περισσότερους.
Ξέρουμε ότι και με δέκα γυναίκες να πάμε, αυτή που έχουμε σχέση, είναι στην καρδιά μας
και γι αυτό και δεν το θεωρούμε απάτη.
Απάτη θα είναι αν ερωτευτούμε άλλη όσο είμαστε σε σχέση. Μόνο τότε νιώθουμε κάποιες τύψεις.
Είμαστε πολύ δυνατοί στο συγκεκριμένο θέμα και καλύτερα να μην μπλέκετε με τέτοιες καταστάσεις.

Δυνατός δεν είσαι αμα τον δώσεις σε άλλη και το κρύψεις από τη δικιά σου. Δυνατό θα σε πω αμα τον φάει η δικιά σου και έρθει μετά να στο πει κι εσυ συνεχίσεις το γεύμα σου με τα σπαράγγια ατάραχος λέγοντάς της "ελπίζω να πέρασες καλά αγάπη μου".


Φίλε εκεί θα σε παραδεχτώ.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

Δεν γίνεται να σου απαντήσω με ένα οκ αλλά θα κρατήσω αυτό το γαμάτο ιμότικον γιατί είμαι λιγούρης
και λαχταρώ διπλωμένα μπουτάκια που κάνουν τον κ.....ο
να χαμογελά!!!

Υ.Γ Κόσμο!!!

:cool:

Αυτό δεν ισχύει. Σοβαρά άτομα που δεν τους λείπει τίποτα και που δεν έχουν ανασφάλειες δεν απατάνε και πόσο μάλλον τόσο εύκολα όσο λες. Τέλος, απιστία θεωρείται, τι πάει να πει δεν επενδύει συναισθηματικά... λολ

Αν ξέρεις άντρες που είναι έτσι, τότε μάλλον δεν ξέρεις καλά άτομα. Απιστία υπάρχει προφανώς, αλλά θεωρώ ανόητο αυτό, ότι είναι φυσιολογικό, δεν νιώθεις τύψεις κ.λ.π. Άτομο που απατάει και που προδίδει τη σχέση του και δεν νιώθει τύψεις, έχει κάποιο πρόβλημα.

Καλά κάνεις και πιστεύεις έτσι αλλά είναι αλλιώς.
Μου είναι πολύ εύκολο να πάω με μία γυναίκα που κουνάει την ουρά της και μάλιστα ακαριαία.
Μην σου πω ότι το γουστάρω και τρελλά. Αν είναι άγνωστη με σαγηνεύει κι αν είναι γνωστή
θέλω να την "τιμωρήσω" που το έκρυβε. :yes:

Αν είμαι δεσμευμένος και το κάνω, είναι σεξ οπότε για μένα δεν πιάνει ως απιστία
γιατί νιώθω σωματική έλξη και μονο. Όπως στο λέω. Δεν υπάρχει συναίσθημα
και εξάλλου πώς να υπάρξει στα ξαφνικά; έλξη λέγεται αυτό ή εντυπωσιασμός από κάτι.
Δεν είναι εκεί δηλαδή η καρδιά μου και δεν το λέω για απαλλαγή ευθύνης ή για εθελοτυφλίκι.
Το γουστάρω απίστευτα. Είναι φοβερή πρόκληση να σε θέλει μία γυναίκα στα ίσα.
Δεν μπορώ να αντισταθώ καν. Μιλαμε για ρίγος απίστευτο.
Ξέρεις πόσοι είναι έτσι; δεν εχουμε κανένα πρόβλημα, είναι τιμή μας!

:yes:

Καταρχάς , να παραδεχτούμε πως υπάρχουν ορισμένοι ''άνδρες'' που ενώ βρίσκονται σε σχέση κάλλιστα φλερτάρουν για να ικανοποιήσουν τον εγωισμό τους , δεν φταίμε μόνο εμείς σε αυτό.
Δεύτερον ,θέλω να θέσω μια ερώτηση: πως γίνεται η σχέση σου να είναι η εκλεκτή της καρδιάς σου αλλά να παίζει το ματάκι και με άλλες;; Μήπως εν τέλει δεν σε καλύπτει τόσο όσο χρειάζεσαι και το καράβι αρχίζει να μπάζει νερά;


Είδες τι λέξη χρησιμοποίησες; Την λεξη φταίμε κι όχι την λέξη ευθυνόμαστε.
Κουβαλάτε μία ενοχή. Άσε που κι οι δύο λέξεις είναι λάθος στην περίπτωση.
Θέλουμε να κουνάτε ουρά. Αν είναι δυνατόν και συνέχεια.
Αυτό είναι μέρος της θηλυκότητας.
Ή απάντηση μου είναι ότι σίγουρα υπάρχουν άνδρες που φλερτάρουν από εγωισμό
αλλά σε τέτοια θέματα καλύτερα να αφήνουμε τον εγωισμό στο σπίτι.

Στο δεύτερο σκέλος, όχι, δεν μπαζει νερά το καράβι ούτε το κάνουμε για αναζωπύρωση.
Απάντησα πριν γιατί συμβαίνει.
Καταλαβαίνω ότι σου φαίνεται περίεργο γιατί είσαι γυναίκα και η φύση έχει προνοήσει να επιλέγεις
ως φέρουσα μήτρα και ως πιο αδύνατη μυϊκά. Αλλιώς θα γινόταν χονδρό μπέρδεμα. :jumpy:
Αλλά...συνέβαινε, συμβαίνει και θα συμβαίνει όλο αυτό εις τους αιώνας των αιώνων.

:yes:

Δυνατός δεν είσαι αμα τον δώσεις σε άλλη και το κρύψεις από τη δικιά σου. Δυνατό θα σε πω αμα τον φάει η δικιά σου και έρθει μετά να στο πει κι εσυ συνεχίσεις το γεύμα σου με τα σπαράγγια ατάραχος λέγοντάς της "ελπίζω να πέρασες καλά αγάπη μου".


Φίλε εκεί θα σε παραδεχτώ.-

Δεν πάει έτσι. Δεν κάνουμε διαγωνισμό ευθύτητας και δύναμης.
Κανείς και καμιά δεν διαταράσσει την ισορροπία σε ένα ζευγάρι με αυτόν τον τρόπο.
Μόνο στα έργα γίνονται αυτά για να κόβονται εισιτήρια. :jumpy:
Είμαστε δυνατοί στο να μπορούμε να το κάνουμε χωρίς κόστος στην σχέση μας
και ευέλικτοι ώστε να μην πληρώνουμε το κόστος.
Αν θέλουμε να χωρίσουμε ή θέλουν να μας χωρίσουν, δεν θα είναι (μόνο) από το σεξ.

Έχει πρά(γ)μα...

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Καλά κάνεις και πιστεύεις έτσι αλλά είναι αλλιώς.
Μου είναι πολύ εύκολο να πάω με μία γυναίκα που κουνάει την ουρά της και μάλιστα ακαριαία.
Μην σου πω ότι το γουστάρω και τρελλά. Αν είναι άγνωστη με σαγηνεύει κι αν είναι γνωστή
θέλω να την "τιμωρήσω" που το έκρυβε. :yes:

Αν είμαι δεσμευμένος και το κάνω, είναι σεξ οπότε για μένα δεν πιάνει ως απιστία
γιατί νιώθω σωματική έλξη και μονο. Όπως στο λέω. Δεν υπάρχει συναίσθημα
και εξάλλου πώς να υπάρξει στα ξαφνικά; έλξη λέγεται αυτό ή εντυπωσιασμός από κάτι.
Δεν είναι εκεί δηλαδή η καρδιά μου και δεν το λέω για απαλλαγή ευθύνης ή για εθελοτυφλίκι.
Το γουστάρω απίστευτα. Είναι φοβερή πρόκληση να σε θέλει μία γυναίκα στα ίσα.
Δεν μπορώ να αντισταθώ καν. Μιλαμε για ρίγος απίστευτο.
Ξέρεις πόσοι είναι έτσι; δεν εχουμε κανένα πρόβλημα, είναι τιμή μας!

Καλά εσύ και οι υπόλοιποι ας νιώθετε όσο περήφανοι θέλετε. Δεν αντιλέγω ότι πάρα πολλοί είναι έτσι. Πολλοί απατάνε και δεν νιώθουν άσχημα. Μπορεί να το δικαιολογούν και με τον τρόπο σου. Γιατί δικαιολογία το θεωρώ και μάλιστα από τις πολύ κακές. Εσύ όχι, αλλά δεν υπάρχει λόγος να μείνουμε σε αυτό, δεν είναι η ουσία.

Η ουσία είναι η εξής. Όποιος το κάνει, που καλώς ή κακώς οι πειρασμοί είναι πολλοί και πόσο μάλιστα όταν η ίδια η κοπέλα σου κουνιέται. αλλά δεν νιώθει τύψεις ή άσχημα, ακόμα και να το έκανε από σωματική έλξη και μόνο, έχει θέμα. Σοβαρό θέμα κιόλας ή απλά ποτέ δεν είχε βαθιά αισθήματα για τη σχέση του. Ή ξεκίνησε με τύψεις και μετά συνήθισε και έχασε από πάνω του με τον χρόνο ένα μέρος ανθρωπιάς. Αλλά να μην αισθανόταν ποτέ τύψεις? Τότε έχει θέμα ψυχολογικό, χαρακτήρα και εμμένω σε αυτό. Και δεν είναι καν θέμα άποψης, είναι αντικειμενικό. Και πολύ απλά αποδεικνύεται κάνοντας την κλισέ ερώτηση:

Αν αυτό που μας λες το έλεγες στη σχέση σου πώς θα ένιωθε? Αν της έλεγες "δεν την αγάπησα, μου κουνήθηκε, δεν μπόρεσα να αντισταθώ, ήταν καθαρά σωματικό. Στην καρδιά μου μόνο μία, εσύ!"
Θα χαιρόταν? Θα ήταν αδιάφορη? Ή η καρδιά της θα ράγιζε?
Θα το ξεχνούσε ή θα το κουβαλούσε μέσα της και στις επόμενες σχέσεις?
Θα της δημιουργούσε αυτό ανασφάλειες για το είναι της ή όχι?

Οι απαντήσεις είναι προφανείς. Το πώς το βλέπεις εσύ, που για μένα είναι πολύ λάθος, είναι αδιάφορο. Η ουσία είναι ότι θα έκανες κάτι που θα πλήγωνε πάρα πολύ το άτομο που υποτίθεται αγαπάς. Που εγώ σου λέω πως δεν την αγαπάς. Λάθη γίνονται. Το να μην αισθάνεσαι άσχημα όμως, σημαίνει δεν υπήρχε ποτέ αγάπη.

Τώρα αν πεις "εφόσον δεν το μάθει η σχέση μου και εφόσον εγώ ξέρω ότι το ότι πάω με κάποια άλλη το κάνω καθαρά από σεξουαλική ορμή και όχι συναίσθημα, άρα στην ουσία δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και κανένας λόγος για τύψεις." καταλήγουμε στο ότι έχουμε απέναντί μας ένα άτομο με πολύ μεγάλη εγωπάθεια και με μεγάλη έλλειψη συναισθηματικής-και όχι μόνο- αντίληψης. Δηλαδή είτε έχεις εμμονή με τον εαυτό σου και τα θέλω σου και αγνοείς τα υπόλοιπα, είτε πραγματικά δεν μπορείς να αντιληφθείς τις έννοιες σωστό και λάθος και κοιτάς μόνο το αποτέλεσμα μιας πράξης. Αν απατήσω και δεν το μάθει= κανένας λόγος για τύψεις και ενοχές κ.λ.π.


Και να σημειωθεί, πως γνωρίζω πολύ καλά τι εστί πειρασμός και πόσο πιο έντονος είναι όταν και η ίδια η γυναίκα σου κάνει κίνηση. Ξέρω ότι δύσκολο είναι να κρατηθείς ορισμένες φορές, αλλά να μην νιώθεις καθόλου άσχημα? Λολ για αυτό εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Καλά εσύ και οι υπόλοιποι ας νιώθετε όσο περήφανοι θέλετε. Δεν αντιλέγω ότι πάρα πολλοί είναι έτσι. Πολλοί απατάνε και δεν νιώθουν άσχημα. Μπορεί να το δικαιολογούν και με τον τρόπο σου. Γιατί δικαιολογία το θεωρώ και μάλιστα από τις πολύ κακές. Εσύ όχι, αλλά δεν υπάρχει λόγος να μείνουμε σε αυτό, δεν είναι η ουσία.

Η ουσία είναι η εξής. Όποιος το κάνει, που καλώς ή κακώς οι πειρασμοί είναι πολλοί και πόσο μάλιστα όταν η ίδια η κοπέλα σου κουνιέται. αλλά δεν νιώθει τύψεις ή άσχημα, ακόμα και να το έκανε από σωματική έλξη και μόνο, έχει θέμα. Σοβαρό θέμα κιόλας ή απλά ποτέ δεν είχε βαθιά αισθήματα για τη σχέση του. Ή ξεκίνησε με τύψεις και μετά συνήθισε και έχασε από πάνω του με τον χρόνο ένα μέρος ανθρωπιάς. Αλλά να μην αισθανόταν ποτέ τύψεις? Τότε έχει θέμα ψυχολογικό, χαρακτήρα και εμμένω σε αυτό. Και δεν είναι καν θέμα άποψης, είναι αντικειμενικό. Και πολύ απλά αποδεικνύεται κάνοντας την κλισέ ερώτηση:

Αν αυτό που μας λες το έλεγες στη σχέση σου πώς θα ένιωθε? Αν της έλεγες "δεν την αγάπησα, μου κουνήθηκε, δεν μπόρεσα να αντισταθώ, ήταν καθαρά σωματικό. Στην καρδιά μου μόνο μία, εσύ!"
Θα χαιρόταν? Θα ήταν αδιάφορη? Ή η καρδιά της θα ράγιζε?
Θα το ξεχνούσε ή θα το κουβαλούσε μέσα της και στις επόμενες σχέσεις?
Θα της δημιουργούσε αυτό ανασφάλειες για το είναι της ή όχι?

Οι απαντήσεις είναι προφανείς. Το πώς το βλέπεις εσύ, που για μένα είναι πολύ λάθος, είναι αδιάφορο. Η ουσία είναι ότι θα έκανες κάτι που θα πλήγωνε πάρα πολύ το άτομο που υποτίθεται αγαπάς. Που εγώ σου λέω πως δεν την αγαπάς. Λάθη γίνονται. Το να μην αισθάνεσαι άσχημα όμως, σημαίνει δεν υπήρχε ποτέ αγάπη.

Τώρα αν πεις "εφόσον δεν το μάθει η σχέση μου και εφόσον εγώ ξέρω ότι το ότι πάω με κάποια άλλη το κάνω καθαρά από σεξουαλική ορμή και όχι συναίσθημα, άρα στην ουσία δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και κανένας λόγος για τύψεις." καταλήγουμε στο ότι έχουμε απέναντί μας ένα άτομο με πολύ μεγάλη εγωπάθεια και με μεγάλη έλλειψη συναισθηματικής-και όχι μόνο- αντίληψης. Δηλαδή είτε έχεις εμμονή με τον εαυτό σου και τα θέλω σου και αγνοείς τα υπόλοιπα, είτε πραγματικά δεν μπορείς να αντιληφθείς τις έννοιες σωστό και λάθος και κοιτάς μόνο το αποτέλεσμα μιας πράξης. Αν απατήσω και δεν το μάθει= κανένας λόγος για τύψεις και ενοχές κ.λ.π.


Και να σημειωθεί, πως γνωρίζω πολύ καλά τι εστί πειρασμός και πόσο πιο έντονος είναι όταν και η ίδια η γυναίκα σου κάνει κίνηση. Ξέρω ότι δύσκολο είναι να κρατηθείς ορισμένες φορές, αλλά να μην νιώθεις καθόλου άσχημα? Λολ για αυτό εδώ.

Έχω ήδη απαντήσει πιο πάνω. :cool:

Πάντως έχετε μια τάση να γίνεστε ψυχολόγοι με το τι κρύβεται, ποια είναι η διάγνωση, τι κενό καλύπτεται κτλ.
Εγώ τα δέχομαι όλα, τα διαβάζω, τα μελετώ γιατί ποτέ δεν ξέρουμε και τελικά έχω γλυτώσει
γύρω στο χιλιάρικο από τους ψυχολόγους. :jumpy:

Φυσικά τα σκάω αλλού για να κινώ την αγορά από το δικό μου μετερίζι ως ταπεινό ανδρείκελο!

:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Έχω ήδη απαντήσει πιο πάνω. :cool:

Πάντως έχετε μια τάση να γίνεστε ψυχολόγοι με το τι κρύβεται, ποια είναι η διάγνωση, τι κενό καλύπτεται κτλ.
Εγώ τα δέχομαι όλα, τα διαβάζω, τα μελετώ γιατί ποτέ δεν ξέρουμε και τελικά έχω γλυτώσει
γύρω στο χιλιάρικο από τους ψυχολόγους. :jumpy:

Φυσικά τα σκάω αλλού για να κινώ την αγορά από το δικό μου μετερίζι ως ταπεινό ανδρείκελο!

:yes:


Δεν απάντησες τίποτα πιο πάνω. Επίσης το να είσαι ψυχολόγος όταν κάποιος πιστεύει/λέει ακραία πράγματα είναι σχετικά εύκολο θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Δεν απάντησες τίποτα πιο πάνω. Επίσης το να είσαι ψυχολόγος όταν κάποιος πιστεύει/λέει ακραία πράγματα είναι σχετικά εύκολο θα έλεγα.

Είμαι ξεκάθαρος για το πως λειτουργώ και τι πιστεύω.

Άρα απάντησα μια χαρά. Απορώ που δεν καλύπτεσαι!

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Είμαι ξεκάθαρος για το πως λειτουργώ και τι πιστεύω.

Άρα απάντησα μια χαρά. Απορώ που δεν καλύπτεσαι!

:cool:


χαχα λολ. Τουλάχιστον προκαλείς γέλιο. Τώρα αν είναι κοροιδευτικό ή καλοπροαίρετο, δεν πολυπαίζει ρόλο. Και τα 2 θεμιτά για το συγκεκριμένο φόρουμ. See ya elsewhere.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
χαχα λολ. Τουλάχιστον προκαλείς γέλιο. Τώρα αν είναι κοροιδευτικό ή καλοπροαίρετο, δεν πολυπαίζει ρόλο. Και τα 2 θεμιτά για το συγκεκριμένο φόρουμ. See ya elsewhere.


" Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε ".

Λουίτζι Πιραντέλλο

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τι συμβαίνει εάν είσαι μάρτυρας ενός παράνομου ζευγαριού εν δράση; Δεν τους ξέρεις αλλά μέσω των σοσιαλ μίντια ξέρεις ότι ο ένας είναι παντρεμένος αλλά χαριεντιζεται με άλλη.
Δεν ξέρω για σας αλλα ένα ξερατο το ένιωσα στη στοματική μου κοιλότητα και έναν εκνευρισμό κυρίως.

Καταρχάς , να παραδεχτούμε πως υπάρχουν 1. ορισμένοι ''άνδρες'' που ενώ βρίσκονται σε σχέση κάλλιστα φλερτάρουν για να ικανοποιήσουν τον εγωισμό τους , δεν φταίμε μόνο εμείς σε αυτό.
Δεύτερον ,θέλω να θέσω μια ερώτηση: πως γίνεται η σχέση σου να είναι η εκλεκτή της καρδιάς σου αλλά να παίζει το ματάκι και με άλλες;; 2.Μήπως εν τέλει δεν σε καλύπτει τόσο όσο χρειάζεσαι και το καράβι αρχίζει να μπάζει νερά;
1.fact
2. εικασια για να χρυσωθει το χάπι.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι συμβαίνει εάν είσαι μάρτυρας ενός παράνομου ζευγαριού εν δράση; Δεν τους ξέρεις αλλά μέσω των σοσιαλ μίντια ξέρεις ότι ο ένας είναι παντρεμένος αλλά χαριεντιζεται με άλλη.

Blackmail time. €€€€
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τι συμβαίνει εάν είσαι μάρτυρας ενός παράνομου ζευγαριού εν δράση; Δεν τους ξέρεις αλλά μέσω των σοσιαλ μίντια ξέρεις ότι ο ένας είναι παντρεμένος αλλά χαριεντιζεται με άλλη.
Δεν ξέρω για σας αλλα ένα ξερατο το ένιωσα στη στοματική μου κοιλότητα και έναν εκνευρισμό κυρίως.

Α δείχνει το κέρατο και στα σόσιααααλ... Α ετούτος έχει θράσος...
Ε πώς να αντιδράσεις; Δε σε αφορά για να κάνεις κάτι. Εδώ εγώ διάβαζα τις προάλλες έναν να περιγράφει μια ιστορία (σε γνωστή ομάδα του φβ) με πρώην ερωμένη του ενώ ήταν παντρεμένος, ελεεινό.

On topic: Το τρίτο άτομο δε φταίει κατά τη γνώμη μου. Απλά είναι λίγο ηλίθιο να θες να κάνεις σχέση (αν θες βέβαια) με κάποιον που απατούσε τη σχέση του μαζί σου. Δηλαδή λίγο μυαλό να σκεφτείς ότι μπορεί να είσαι ο επόμενος κερατάς, όχι; Τίποτα;
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Α δείχνει το κέρατο και στα σόσιααααλ... Α ετούτος έχει θράσος...
Ε πώς να αντιδράσεις; Δε σε αφορά για να κάνεις κάτι. Εδώ εγώ διάβαζα τις προάλλες έναν να περιγράφει μια ιστορία (σε γνωστή ομάδα του φβ) με πρώην ερωμένη του ενώ ήταν παντρεμένος, ελεεινό.

On topic: Το τρίτο άτομο δε φταίει κατά τη γνώμη μου. Απλά είναι λίγο ηλίθιο να θες να κάνεις σχέση (αν θες βέβαια) με κάποιον που απατούσε τη σχέση του μαζί σου. Δηλαδή λίγο μυαλό να σκεφτείς ότι μπορεί να είσαι ο επόμενος κερατάς, όχι; Τίποτα;
Mεσω σοσιαλ έδειχνε τη σύζυγό. Τη παράνομη την είδα στο μαγαζί που ήμουν. Απλά αναίσθητος.
Όχι μόνο είναι βλακεια να θες να κάνεις σχέση αλλά μετά από λίγο να θεωρείς ότι έχεις και λόγο, θέση ανώτερη της γυναίκας του. Με λίγα λόγια αποκτάς (νομίζεις) δικαιώματα. Δώσε θάρρος στο χωριάτη να σ' ανέβει στο κρεβάτι.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
On topic: Το τρίτο άτομο δε φταίει κατά τη γνώμη μου. Απλά είναι λίγο ηλίθιο να θες να κάνεις σχέση (αν θες βέβαια) με κάποιον που απατούσε τη σχέση του μαζί σου. Δηλαδή λίγο μυαλό να σκεφτείς ότι μπορεί να είσαι ο επόμενος κερατάς, όχι; Τίποτα;

Δεν πάει έτσι γιατί συνήθως δεν σε αφήνει ο εγωισμός να τα σκεφτείς αυτά. Αν είσαι άντρας συνήθως σκέφτεσαι πως η καλή σου είναι μια απόλυτα πιστη γυναίκα αλλά εντάξει είναι που είσαι πολύ θεός και γαμαουα γκόμενος εσύ και δεν μπορεί να σου αντισταθεί ούτε η πιο πίστη γυναίκα στον κόσμο, ενώ αν είσαι γυναίκα σκέφτεσαι ότι είναι πολύ καλό και πιστό παιδί ο άμοιρος αλλά έκανε το λάθος να χαραμιστει με αυτή τη μεγαιρα που του πίνει το αίμα, ενώ αν ήταν μαζί σου θα ήταν ευτυχισμένος και δεν θα λοξοκοιτουσε.

Ο άνθρωπος γενικά είναι πολύ καλός στα mental gymnastics οταν θέλει να καροιδεψει τον εαυτό του.

Σε τέτοιες περιπτώσεις παντως ισχύει απόλυτα το ρητό, γυναίκα που μπορείς να κλέψεις δεν αξίζει να τη κλέψεις.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τόσοι ελεύθεροι άνθρωποι υπάρχουν γιατί να πας να μπλέξεις με δεσμευμένο;
"Αλί που το 'χει η κούτρα του να κατεβάζει ψείρες"
΄Οσοι λοιπόν το επιλέγουν, ας είναι έτοιμοι να δεχτούν αγόγγυστα και τις συνέπειες!
Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα δικά μας!
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,314 μηνύματα.
Τόσοι ελεύθεροι άνθρωποι υπάρχουν γιατί να πας να μπλέξεις με δεσμευμένο;

Διότι για την Ελληνίδα ο δεσμευμένος είναι "τρόπαιο"!
Καθότι σκέφτεται με το λειψό της μυαλουδάκι πως "για να είναι αυτή μαζί του κάτι θα 'ναι αυτός"!:lol:
Για ρώτα π.χ. κάποιον εμφανίσιμο φίλο σου, πότε τον κοιτάνε και του δείχνουν περισσότερο ενδιαφέρον οι γυναίκες όταν βγαίνει έξω σε κάποιο μαγαζί;
Όταν βγαίνει μόνος, όταν βγαίνει με φίλο/φίλους ή όταν βγαίνει με γυναίκα ή έχει και γυναίκες στην παρέα;:whistle:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διότι για την Ελληνίδα ο δεσμευμένος είναι "τρόπαιο"!
Καθότι σκέφτεται με το λειψό της μυαλουδάκι πως "για να είναι αυτή μαζί του κάτι θα 'ναι αυτός"!:lol:
Για ρώτα π.χ. κάποιον εμφανίσιμο φίλο σου, πότε τον κοιτάνε και του δείχνουν περισσότερο ενδιαφέρον οι γυναίκες όταν βγαίνει έξω σε κάποιο μαγαζί;
Όταν βγαίνει μόνος, όταν βγαίνει με φίλο/φίλους ή όταν βγαίνει με γυναίκα ή έχει και γυναίκες στην παρέα;:whistle:

Γιατί στις μη Ελληνίδες δεν ισχύει? :shifty:
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,314 μηνύματα.
Γιατί στις μη Ελληνίδες δεν ισχύει? :shifty:
Όχι σε βαθμό που ενώ π.χ. θα δει έναν άντρα που της αρέσει δε θα του δώσει καν προσοχή επειδή κάθεται μόνος του στο μπαρ ή επειδή είναι παρέα και τα λένε μ' ένα φίλο του!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι σε βαθμό που ενώ π.χ. θα δει έναν άντρα που της αρέσει δε θα του δώσει καν προσοχή επειδή κάθεται μόνος του στο μπαρ ή επειδή είναι παρέα και τα λένε μ' ένα φίλο του!

Που οφείλεται αυτή η συνήθεια των Ελληνίδων πιστεύεις?
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,314 μηνύματα.
Που οφείλεται αυτή η συνήθεια των Ελληνίδων πιστεύεις?

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο βαθύτερο αίτιο καθότι και οι γυναίκες με τις οποίες έτυχε να συζητήσω αυτό το θέμα δεν είχαν κάτι να πουν!
Εγώ θα έλεγα ότι εφόσον σαν κοινωνία σε θέματα σχέσεων είμαστε ούτως ή άλλως πολλά χρόνια πίσω σε σχέση με το σημερινό δυτικό πολιτισμό, όπως και σε επίπεδο γενικότερης "παιδείας", λογικό είναι στο μυαλό της μέσης Ελληνίδας να βασιλεύει η προκατάληψη, τα λάθος πρότυπα, το "έτσι κάνουν όλοι" και η "επιφανειακή" αξιολόγηση κι αντιμετώπιση των πραγμάτων γενικότερα κι εν τέλει, η υπερβολή και ο παραλογισμός!
Κι έτσι καταλήγει να σκέφτεται ότι π.χ. αυτός που κάθεται μόνος του ή με φίλο/φίλους του σε σχέση με τον άλλο που έχει γυναίκες για παρέα όχι απλά είναι λιγότερο ελκυστικός, αλλά είναι και sociopath κι επικίνδυνος (αν βγήκε μόνος) ή αδιάφορος ως αρσενικό εφόσον δεν έχει γυναίκες γύρω του, άρα και να γυρίσει να μας κοιτάξει εμείς γυρνάμε το βλέμμα μας αλλού!:whatever:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διότι για την Ελληνίδα ο δεσμευμένος είναι "τρόπαιο"!
Καθότι σκέφτεται με το λειψό της μυαλουδάκι πως "για να είναι αυτή μαζί του κάτι θα 'ναι αυτός"!:lol:

Δεν το πιστεύω αυτό!
΄Οπως και να ΄χει το παιχνίδι είναι αμφίδρομο.
Ακόμα και να την πέσει ένας/μία σε δεσμευμένο/η, αυτοί γιατί προδίδουν τη σχέση τους και ενδίδουν;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top