Περίεργη κατάσταση

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Λυκ δεν χρειάζεται να φας τα μούτρα σου για να μάθεις να αποφεύγεις καταστάσεις και άτομα. Γι αυτό γίνεται και συζήτηση. Γι αυτό θα τροποποιήσω λίγο αυτό που είπες : "το ταίρι που θεωρεί ότι του αξίζει" ή "που του αξίζει εκείνη την περίοδο". Αν δεν σε καθορίζει μια κακή στιγμή, δεν σε καθορίζει και μια κακή επιλογή. Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο λες και δεν συσχετισΘήκαμε με τσόφλια εμείς στα νιάτα μας.


Κι εγω χάρηκα που σε ξαναείδα στο στέκι ντράμι μου αλλά αν ήθελες να φιλοσοφήσουμε, μπορούσαμε να το κάνουμε και χωρίς όλο αυτό το μπέρδεμα που ανάθεμα κι αν κατάλαβα από που το εκπόρευσες.

Ουδέποτε είπα να φάει τα μούτρα της η κοπέλα, ουδέποτε είπα ότι η επιλογή είναι κακή ή ότι θα την καθορίσει ή ότι κάνει κάτι λάθος που πρέπει να διορθώσει. Εκείνη έχει καθορίσει την επιλογή της, όχι η επιλογή της εκείνη.

Διάβασα προσεκτικά αυτά που είπε, τα ξαναδιάβασα για να κρίνω με τι τρόπο τα είπε και συμπέρανα ότι η επιλογή της γι αυτό που επιθυμεί και για τον τρόπο σκέψης της, είναι η ιδανική.

Μάλιστα θα το πάω και ένα βήμα παραπέρα και θα πω ότι όσο κάνει αυτή την επιλογή να απασχολεί αυτό τον νεαρό, δε θα αναλώνει το χρόνο άλλων που πιθανώς και να μη της ταιριάζουν. Εκεί ξεκινάνε άλλωστε τα προβλήματα, όταν προσπαθείς να κολλήσεις δυο κομμάτια που δεν κολλάνε.

Αυτά εδω τα δυο μια χαρά τα βλέπω να κολλάνε. Για σένα τσόφλια, για μεταξύ τους διαμάντια. Και όχι δεν είμαι ρομαντικός -όπως μπορεί να ξεγελάσει κάποιους το ύφος μου- και τα λέω αυτά, ακραιφνώς πραγματιστής είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εκείνος σου λέει εμμέσως πλην σαφώς ότι είσαι δεύτερη επιλογή του. Εσύ δίνοντάς του μια δεύτερη ευκαιρία θεωρείς ότι εκπέμπεις ανωτερότητα, ότι έχεις μεγάλη καρδιά και δεν κρατάς κακίες. Το έχω κάνει κι εγώ, δε θα πω ψέματα. Εν τέλει ξέρεις πώς μεταφράζουν μια τέτοια κίνηση αυτοί οι άντρες; "Κοίτα την πώς έτρεξε". Ό,τι κι αν του πεις, όσο αυστηρή κι αν είσαι, θα είσαι πάντα η κοπέλα που δέχτηκε να έρθει δεύτερη για χάρη του. Δε σου λέω ότι όντως έχεις χαμηλό αυτοσεβασμό, ίσα ίσα, μπορεί όντως να πιστεύεις τα καλύτερα για τους ανθρώπους, αλλά δυστυχώς ένας άντρας που δε ντρέπεται να ξανατρέξει πίσω σου μόλις φάει Χ από μια άλλη, μην περιμένεις να σκεφτεί με τη δική σου λογική. Έχασα 2 χρόνια από τη ζωή μου για ένα τέτοιο κόλλημα χωρίς καν να το καταλάβω, αλλά το μάθημα ήταν πολύ γερό ομολογώ. Θα πω ακολούθα την καρδιά σου και εύχομαι να έχεις καλύτερη τύχη από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top