Πόσο σημαντικό είναι το σεξ σε μια νέα σχέση;

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αχμμ.. αλλά όταν λες πως δεν με καλύπτει στο σωματικό μέρος, τι εννοείς; Πως δεν του ..κάνει κούκου με τίποτα; :redface: Γιατί βασικά μόνο αυτό θα μπορούσε να είναι μεγάλο πρόβλημα, το να μη μπορώ πχ να φτάσω σε οργασμό κάθε φορά δεν θα ήταν θέμα. Ούτε η επιλογή των στάσεων, ούτε τίποτα τέτοιο "πρακτικό". Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και το έχασα..:redface::worry:

(Βικάκι μου έχασες! :P Όσο για το καγίρα θα το αφήσω ασχολίαστο! :P :kissing:)

Πάντως εγώ κατάλαβα ότι ο Λόρι εννοεί ότι δεν σε ικανοποιεί με τίποτα στο κρεβάτι...εκεί δεν υπάρχει χημεία... δεν δένει το γλυκό... δεν πιζι μ' ....

Ουφ...πάλι εξηγήσεις πρέπει να μας δώσει αυτό το παιδί :P

Νι...άφησε το ασχολίαστο...δεν θέλω να τα ακούσω βραδιάτικα :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως εγώ κατάλαβα ότι ο Λόρι εννοεί ότι δεν σε ικανοποιεί με τίποτα στο κρεβάτι...εκεί δεν υπάρχει χημεία... δεν δένει το γλυκό... δεν πιζι μ' ....

E αν δεν έχεις χημεία πως κάνεις εγκεφαλικό σεχ; :blink: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
E αν δεν έχεις χημεία πως κάνεις εγκεφαλικό σεχ; :blink: :hmm:

Μμμ... σου υπόσχεται ότι θα σου κάνει πολλά από κοντά και μετά δεν σου κάνει τίποτα από όλα αυτά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μμμ... σου υπόσχεται ότι θα σου κάνει πολλά από κοντά και μετά δεν σου κάνει τίποτα από όλα αυτά; :P
Εκεί δεν τίθεται θέμα χημείας.. είναι άλλο πράγμα. Ή βλακεία (να το θέσω ευγενικά) ή προσπάθεια εντυπωσιασμού απλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και άντε και το βρήκαμε βρε Lorien, το φοβερό ταίρι μας και ειναι τέλειος-α...τον πρώτο μήνα τον πρώτο χρόνο, άντε και καλά τα πρώτα δέκα χρόνια....μετά ...τι γίνεται μετά? Ας πούμε το κοινό ελληνικότατο φασολάδα φασολάδα κάθε μέρα απο τον καλύτερο σεφ να την τρως θα την βαρεθείς θα λιμπιστείς και κανένα μπαρμπούνι( φρεσκαδούρα):redface:
Nαι μεν, αλλα.
Πριν αρχισουμε την φασολαδα, δοκιμασαμε κι αλλα πιατα ετσι ; Επισης οταν πια μιλαμε για τοσο σημαντικη σχεση , με τοσο ησμαντικο ατομο, για τοσο πολυ καιρο (ή για παντα), οσο περναει ο καιρος, αλλαζουν οι αξιες των "θελω" μας. Αλλες αναγκες εχουμε στα 15 , αλλες στα 30, αλλες στα 50.
(και βασικα με μπερδευεις, γιατι στο προηγουμενο ποστ σου μετριαζεις την αξια του σεξ, ενω τωρα σαν να την αφηνεις να αφηνιασει παλι )

την καλυπτω σε ολα, μην φοβασαι αγαπητε :)
Χαιρομαι, αλλα το 2ο ενικο ειναι περισσοτερο για να γνει το ερωτημα. Φυσικα απευθυνεται σε ολους :)

Παιδια μπορει να υπαρχει χημεια, αλλα καποιο κολυμα "επι το εργον", οτιδηποτε κι αν ειναι αυτο, δεν εχει σημασια να κανουμε λιστα :P Απλα τα ξεχωριζω σαν κατηγοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μα Lorien η απάντηση πήγαινε στην Kajira σε συνέχεια της απάντησης σου, την οποία και επικροτώ…..Όσο καλό είναι το σεξ με τα χρόνια φθίνει …δηλαδή και τον πιο τέλειο άντρα να έχω δίπλα μου μετά από μια μακρόχρονη σχέση ( να μην αναφερθώ στον γάμο) θα έρθει η φυσική φθορά ( είναι αναπόφευκτο) ….
Και φυσικά συμφωνώ και επαυξάνω με τις επισημάνσεις σου περί αλλαγών των αξιών μας και των θέλω μας με το πέρασμα των χρόνων
Αν διαβάσεις παρακάτω λέω ακριβώς το ίδιο πράγμα ….
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλομοίρα μου το θέμα μιλάει για νέα σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλομοίρα μου το θέμα μιλάει για νέα σχέση!
Σωστό παρασύρθηκα απο την συζήτηση και ξέφυγα του θέματος!!!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν με πειράζει, απλά φάνηκε σαν να διαφωνώ, ενώ δεν διαφωνώ, απλά μιλάω για νέα σχέση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
.

Είναι πράγματι πολύ σημαντικό...
Και βέβαια, είναι εξαιρετικό προσόν..., να υπάρχει δυνατή χημεία μεταξύ των δύο εραστών.

Όμως νομίζω, ότι πάλι στο ίδιο συμπέρασμα... θα καταλήξω.

Στο θέμα της επικοινωνίας...
Η πραγματική επικοινωνία, δεν αφήνει έξω το sex...
Αντίθετα θα έλεγα, στο sex επιβεβαιώνεται ακόμα περισσότερο και γίνεται ακόμα δυνατότερη και η ίδια..., αλλά και η ευχαρίστηση και κατ΄ επέκταση και η ικανοποίηση που προσφέρει...

Όταν όμως δεν υπάρχει επικοινωνία, ακόμα και η δυνατή χημεία..., σιγά - σιγά φθήνει..., με αποτέλεσμα να πάψει κάποια στιγμή, να μας εντυπωσιάζει...

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Το σημαντικότερο. Αν το σεξ δεν παίζει ρόλο στην αρχή φαντάσου τι θα γίνει σε δέκα χρόνια σχεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Διάβαζα μια ενδιαφέρουσα έρευνα τις προάλλες (άντρες δώστε προσοχή) που έλεγε ότι μια γυναίκα έχει αποφασίσει υποσυνείδητα στο μυαλό της αν θα κάνει σεξ με κάποιον μέσα στα πρώτα 8,3 δευτερόλεπτα γνωριμίας. Με άλλα λόγια, οποιαδήποτε "δύσκολη", είτε το θέλει αλλά έχει η ίδια ανασφάλειες στον σεξουαλικό τομέα που την κρατάνε πίσω (ντροπές με το σώμα της, τα κοινωνικά στάνταρ τύπου με πόσους έχει πάει κλπ) είτε απλώς χρησιμοποιεί το σεξ ως "όπλο"! Δηλαδή; Δεν το "δίνει" εύκολα γιατί θεωρεί ότι έτσι κρατάει το ενδιαφέρον ενός άντρα και μόλις ολοκληρώσουν θα την αφήσει για την επόμενή του επίτευξη. Φυσικά στην τελευταία περίπτωση μιλάμε για κοπέλες που όντως δεν έχουν να δώσουν και πολλά πέρα από το κρεβάτι, αλλιώς μια χαρά θα κρατούσαν το ενδιαφέρον ενός άντρα με το μυαλό τους και δε θα είχαν τέτοιες ανασφάλειες. Οπότε ναι, αν μιλάμε για ώριμους και λογικούς ανθρώπους χωρίς προκαταλήψεις, το σεξ είναι άκρως απαραίτητο από την αρχή και δεν κάνει μια γυναίκα ούτε εύκολη ούτε φθηνή αν το κάνει απ' την αρχή της γνωριμίας, πέρασαν αυτές οι εποχές παιδιά :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top