Όταν θέλει να πληρώνει πάντα και παντού!

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Ξέρω ότι θίγω ένα πάρα πολύ κλασικό ερώτημα, σχεδόν γραφικό πλέον αλλά έχω ένα θέμα. Εδώ κι ένα μήνα περίπου βγαίνω μ’ένα παιδί και επιμένει να πληρώνει πάντα εκείνος όταν βγαίνουμε έξω. Να σημειωθεί ότι είμαστε και οι δύο φοιτητές, με οικονομική άνεση. Εκείνος μένει με τους δικούς του και δουλεύει παράλληλα στο μαγαζί τους, ενώ εγώ είμαι από άλλη πόλη και δε δικαιολογώ κάπως το «χαρτζιλίκι» μου. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ γιατί έχω μεγαλώσει με τη νοοτροπία ότι πρέπει να είμαι πάντα οικονομικά ανεξάρτητη και μόνο έτσι νιώθω καλά, αλλά όταν πάω έστω να πιάσω το πορτοφόλι μου παρεξηγείται. Και πέρα από το να του μαγειρέψω ένα βράδυ σπίτι μου, δε βρίσκω άλλο τρόπο να πατσίσω σ αυτό το θέμα. Ας εξηγήσει υπεύθυνα ένας άντρας την ψυχολογία πίσω από αυτά τα κολλήματά σας γιατί μ’έχετε μπερδέψει :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μεταξύ μας μάλλον έχεις βολευτεί που πληρώνει συνέχεια αυτός και τώρα ψάχνεις επιβεβαίωση ότι αυτό είναι οκ.
Αν δεν σου αρέσει να πληρώνει αυτός συνέχεια, πλήρωσε κι εσύ. Δεν είναι ανάγκη να αφήνεις το πορτοφόλι κάθε φορά που βλέπεις ότι παρεξηγείται. Εξήγησέ του με ωραίο τρόπο ότι κι εσύ παρεξηγείσαι με την επιμονή του και απλά κέρασε τον. Είναι απλούστερο από ότι ακούγεται :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Ξέρω ότι θίγω ένα πάρα πολύ κλασικό ερώτημα, σχεδόν γραφικό πλέον αλλά έχω ένα θέμα. Εδώ κι ένα μήνα περίπου βγαίνω μ’ένα παιδί και επιμένει να πληρώνει πάντα εκείνος όταν βγαίνουμε έξω. Να σημειωθεί ότι είμαστε και οι δύο φοιτητές, με οικονομική άνεση. Εκείνος μένει με τους δικούς του και δουλεύει παράλληλα στο μαγαζί τους, ενώ εγώ είμαι από άλλη πόλη και δε δικαιολογώ κάπως το «χαρτζιλίκι» μου. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ γιατί έχω μεγαλώσει με τη νοοτροπία ότι πρέπει να είμαι πάντα οικονομικά ανεξάρτητη και μόνο έτσι νιώθω καλά, αλλά όταν πάω έστω να πιάσω το πορτοφόλι μου παρεξηγείται. Και πέρα από το να του μαγειρέψω ένα βράδυ σπίτι μου, δε βρίσκω άλλο τρόπο να πατσίσω σ αυτό το θέμα. Ας εξηγήσει υπεύθυνα ένας άντρας την ψυχολογία πίσω από αυτά τα κολλήματά σας γιατί μ’έχετε μπερδέψει :Ρ


Αν εκεί που είστε για καφέ ας πούμε, σηκωθείς και πεις ότι και καλά πας στο μπάνιο ενώ πας και πληρώσεις το λογαριασμό θα γίνει θέμα δλδ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Αυτα δεν ειναι φυσιολογικά πράγματα εκ μέρους των αντρών οποτε ποια νοοτροπια ακριβως να θιξουμε ; προκειται περι κινησεων υποσυνειδητης επιδειξης οικονομικής κυριαρχιας ! Πχ εγω πληρώνω αρα εγω εχω την δύναμη. Ματαιοδοξιες ειναι αυτά και εννοειται πως ειμαι αντιθετος. Βεβαια αυτο εσενα σε βολευει.


Ειχα γνωρισει μια κοπελα το καλοκαιρι του 2017 μεγαλυτερη βεβαια η οποια ειχε εναν γκομενο και ενα βραδυ που ειχαμε βγει ολοι μαζι αυτος γιορταζε και κερασε ολους μας , και στο πρώτο αλλα και στο δευτερο μαγαζι που πηγαμε. Μου φανηκε υπερβολη αν και το δέχτηκα. Η κινηση αυτη ειχε τους λογους της ηθελε να δειξει στη δικιά του οτι ειναι κυριαρχος ! Οποτε πιστευω αυτες ολες οι κινησεις ακριβως αυτους τους σκοπους έχουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top