Μπάρες δημητριακών

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βλέποντας Πετρετζικη έκανα κ εγώ μπάρες δημητριακών. Εβαλα όμως πολλά και διαφορά ξεροκαρπια με αποτέλεσμα να μην ενωθεί καλά το μείγμα...

Υπάρχει σωτηρία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Βλέποντας Πετρετζικη έκανα κ εγώ μπάρες δημητριακών. Εβαλα όμως πολλά και διαφορά ξεροκαρπια με αποτέλεσμα να μην ενωθεί καλά το μείγμα...

Υπάρχει σωτηρία?
Βάλε παραπάνω μέλι ή κάτι για να τα "κολλήσει" :P

Ούτως ή άλλως το μείγμα το βάζεις πρώτα στο ψυγείο να στερεοποιηθεί και μετά το κόβεις κομματάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βάλε παραπάνω μέλι ή κάτι για να τα "κολλήσει" :P

Ούτως ή άλλως το μείγμα το βάζεις πρώτα στο ψυγείο να στερεοποιηθεί και μετά το κόβεις κομματάκια.

Γευστικά είναι τέλειες. Ασε που
Τις έκοψα. Απλά άμα φάσ μετά θέλει σκούπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γευστικά είναι τέλειες. Ασε που
Τις έκοψα. Απλά άμα φάσ μετά θέλει σκούπα...
Καλά αυτό είναι το σύνηθες για τα μικρά σνακ :P

Εγώ νόμιζα ότι δεν τα έχεις βάλει ακόμη στο ψυγείο κλπ. Ίσως θα μπορούσες να χτυπήσεις σε ένα μπολ με μέλι και γάλα κάποιες μπάρες (δοκίμασε 2-3), ώστε να δημιουργήσεις εκ νέου ένα πιο συμπαγές μείγμα. Αλλιώς ασ' τα σε κανένα πιάτο για λίγη ώρα ώστε να "ξεραθούν" λίγο.

Εγώ στη θέση σου, πάντως, θα τα άφηνα όπως είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top