Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Αν ερωτευτείς θα διασκεδάσεις, αν αγαπήσεις όμως θα πονέσεις. Το πληρώνω ακριβά.
Καλύτερα να βρεθεί ο κατάλληλος/η την κατάλληλη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Τέρμα οι δικαιολογίες: Οι πραγματικοί λόγοι για τους οποίους είσαι μόνη
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί ενώ επιθυμείς μια ερωτική σχέση, παραμένεις μόνη μη μπορώντας να βρεις τον άνδρα που ονειρεύεσαι;

Πέρα από το γεγονός ότι όντως οι εποχές έχουν γίνει πολύ πιο δύσκολες λόγω των συνθηκών που επικρατούν στις μέρες μας αλλά και των social media, οφείλεις να παραδεχτείς πως οι γυναίκες έχουμε αλλάξει πολύ σε σχέση με το παρελθόν.

Δύσκολα θα δεσμευτεί πλέον κάποια με έναν άνδρα ο οποίος δεν πληροί τις κατάλληλες προϋποθέσεις , δηλαδή -με απλά λόγια- τα standards μας.

Και αυτός δεν είναι ο μοναδικός λόγος που αδυνατείς να βρεις ταίρι.

Γυναίκα καριέρας
Αν ανήκεις σε εκείνη την κατηγορία των workaholics γυναικών οι οποίες δίνουν το 100% του εαυτού και του χρόνου τους στη δουλειά, θα πρέπει κάποια στιγμή να αναθεωρήσεις. Γιατί πάνω απ’ όλα θα πρέπει να είσαι καλά μέσα σου.

Στην περίπτωση που σιγά σιγά σε ενοχλεί η ιδέα της μοναξιάς και επιθυμείς να δημιουργήσεις μία σχέση, βρίσκεσαι σε καλό δρόμο. Όλα χρειάζονται μέτρο και ισορροπία, βλέπεις. Δεν μπορείς ούτε να αφιερώνεις χρόνο μόνο στο επάγγελμά σου αλλά ούτε και να σε απασχολεί συνεχώς το πότε θα ερωτευτείς.

Λάθος επιλογές
Πολλές φορές (τις περισσότερες δηλαδή), κάνουμε λανθασμένες επιλογές με αποτέλεσμα να πληγωνόμαστε και να αναρωτιόμαστε το γιατί.

Για παράδειγμα όταν γνωρίζεις έναν άνδρα ο οποίος φαίνεται να είναι στον δικό του αγγελικά φτιαγμένο κόσμο, απορρίπτοντας κάθε είδους δέσμευση, είναι λάθος να επιμένεις να πιστεύεις ότι εσύ θα είσαι η μία και μοναδική η οποία θα του αλλάξει γνώμη και θα τον βάλει στον «ίσιο δρόμο».

Σταμάτα ξοδεύεις τον χρόνο σου σε τέτοια άτομα και επικεντρώσου σε εκείνους που εξ’ αρχής εκφράζουν το ενδιαφέρον τους για εσένα χωρίς να σε παιδεύουν.

Τα πρότυπα που έχεις στο μυαλό σου
Επηρεασμένες πάντα από τις ρομαντικές ταινίες του Hollywood , στις οποίες ο πρωταγωνιστής έχει όλα τα καλά του κόσμου, τείνουμε να είμαστε επιφανειακές όσον αφορά στην αναζήτηση του ιδανικού συντρόφου.

Αν για εσένα ως «ιδανικό» χαρακτηρίζεται ένα αρσενικό με υπέροχο κορμί και αρκετά χρήματα, τότε είσαι εκ προοιμίου λάθος.

Επικεντρώσου σε πιο ουσιώδη χαρακτηριστικά και όχι στο φαίνεσθαι.

Άρνηση για νέες γνωριμίες
Τα μέρη στα οποία δίνεις συχνά το «παρών» παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στα άτομα τα οποία γνωρίζεις. Μην απορρίπτεις εξόδους, γίνε λίγο πιο δεκτική στις νέες γνωριμίες και δώσε την ευκαιρία στους άλλους να σε πλησιάσουν.

Δεν έχεις να χάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έτσι όπως τα λες Χιμελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
To τελευταιο ειναι το καλυτερο προτρέπει τις γυναικες να γινουν πιο ανοιχτές. Αυτα ειναι !!!

Δεν θα ηταν τέλειο να εβγαινες εξω και να ηταν πιο ευκολο να γνωρισεις μια αγνωστη αν εισαι μονος;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η γυναίκα στην φωτογραφία από το πρωτότυπο κείμενο

(αν πατήστε τον τίτλο). :cool:

Ιδού...



Οκ, για τις ανάγκες του θέματος ειναι λίγο φοτοσοπαρισμένη η φωτογραφία αλλά με έφτιαξε
γιατί είναι θηλυκότατη. Προσέξτε την φτέρνα πως χύνεται στο κρεβάτι αλλά και πώς το φως
χαιδεύει τα πόδια της. Το χέρι στο παράθυρο πιασμένο
(βαμμένο νύχι παρακαλώ αν κανετε ζουμ :cool: υποδηλώνοντας ότι είναι στην πένα κι απλά θέλει...
αλλά δεν το έχει πάρει ζεστά) μας περνά το μήνυμα ότι η γυναίκα μπορεί και το σκέφτεται
για να κάνει κίνηση προς τα "έξω". Δεν υπάρχει πρόσωπο για να μπορέσουν να φανταστούν όλες όσες το διαβάζουν
ότι είναι στην θέση της. :yes: Το μαλλί μεσαίου μήκους εκφράζει τον μέσο όρο και επιμελώς ατημέλητο.
Όχι καραστημένου κομμωτηρίου και μαλακίες όπερας. :whatever:

Περιττό να σχολιάσω το όμορφο στήθος που μυστηριωδώς μας υπόσχεται το πουκάμισο
και την θηλυκή στάση σώματος.
Το πουκάμισο σε χρώματα γαλάζια με παραπλήσιες νότες, μας υποδηλώνει την ελευθερία.

Φερτε μου μία τέτοια να τελειώνουμε. Αληθινή όμως, όχι φωτογραφιούλα!

Αλλά δύσκολο να βρεθεί όπως γίναμε. :whatever:

To τελευταιο ειναι το καλυτερο προτρέπει τις γυναικες να γινουν πιο ανοιχτές. Αυτα ειναι !!!

Δεν θα ηταν τέλειο να εβγαινες εξω και να ηταν πιο ευκολο να γνωρισεις μια αγνωστη αν εισαι μονος;;;;


Ή γυναίκα από την φύση της λόγω μυϊκής κατωτερότητας και μιας κάποιας ανασφάλειας
δυσκολεύεται να ανοιχθεί σε άγνωστο. Ωστόσο ένα από τα πιο υπέροχα συναίσθηματα είναι να την πέσεις
σε μια άγνωστη γυναίκα και να σου χαμογελάσει από θέληση για να σε ερευνήσει-διερευνήσει.
Και μόνο που θα λαχταρά να σε μάθει, μη ξέροντας τίποτα είναι ηδονή. Το ίδιο και για εμάς.
Μου έχει τύχει πολύ λίγες φορές αλλά ήταν μεγάλο τράνταγμα. :thumbup:
Δεν έχει απόλυτη σημασία αν θα ευδοκιμήσει κάτι καθώς αυτό εμπεριέχει άλλα θέματα
αλλά το να γνωριστείς έτσι είναι υπέροχο.

Λες ότι σου αρέσει Ντέβιλ αλλά το προσπαθείς;;;

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχει κάποιο καιρό που χώρισα από πενταετή σχέση. Την έχω ξεπεράσει απόλυτα , ψάχνω όμως την ιδανική, το άλλο μισό, πείτε το τέλοσπάντων οπως θέλετε, αν υπάρχει βέβαια κάτι τέτοιο. Σε διαφορετική περίπτωση θα μείνω συνειδητά μόνος. Δεν με φοβίζει η μοναχικότητα, αυτό που με φοβίζει είναι ο συμβιβασμός λόγω του φόβου της μοναξιάς.

Υπάρχουν άτομα που σκέφτονται έτσι; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να ακούσω πως το σκέφτονται το πράγμα, αν πιστεύουν ότι κάπου, αυτή τη στιγμή βρίσκεται ο άνθρωπός μας, ο οποίος δεν γνωρίζει (όπως κι εμείς) ότι κάποια στιγμή θα συναντηθούμε...

Σόρι για το 'drama queen' mode του ποσταρισματος:pleasantry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ έχει κάποιο καιρό που χώρισα από πενταετή σχέση. Την έχω ξεπεράσει απόλυτα , ψάχνω όμως την ιδανική, το άλλο μισό, πείτε το τέλοσπάντων οπως θέλετε, αν υπάρχει βέβαια κάτι τέτοιο. Σε διαφορετική περίπτωση θα μείνω συνειδητά μόνος. Δεν με φοβίζει η μοναχικότητα, αυτό που με φοβίζει είναι ο συμβιβασμός λόγω του φόβου της μοναξιάς.

Υπάρχουν άτομα που σκέφτονται έτσι; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να ακούσω πως το σκέφτονται το πράγμα, αν πιστεύουν ότι κάπου, αυτή τη στιγμή βρίσκεται ο άνθρωπός μας, ο οποίος δεν γνωρίζει (όπως κι εμείς) ότι κάποια στιγμή θα συναντηθούμε...

Σόρι για το 'drama queen' mode του ποσταρισματος:pleasantry:
Φυσικά και γω το πιστεύω , και δεν σου κρύβω πως είμαι της άποψης πως το καλό αργεί να έρθει , αλλά αν έρθει , μένει!! Οπότε υπομονή , επιμονή , θέληση και όλα καλά θα πάνε! :) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Εγώ έχει κάποιο καιρό που χώρισα από πενταετή σχέση. Την έχω ξεπεράσει απόλυτα , ψάχνω όμως την ιδανική, το άλλο μισό, πείτε το τέλοσπάντων οπως θέλετε, αν υπάρχει βέβαια κάτι τέτοιο. Σε διαφορετική περίπτωση θα μείνω συνειδητά μόνος. Δεν με φοβίζει η μοναχικότητα, αυτό που με φοβίζει είναι ο συμβιβασμός λόγω του φόβου της μοναξιάς.

Υπάρχουν άτομα που σκέφτονται έτσι; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να ακούσω πως το σκέφτονται το πράγμα, αν πιστεύουν ότι κάπου, αυτή τη στιγμή βρίσκεται ο άνθρωπός μας, ο οποίος δεν γνωρίζει (όπως κι εμείς) ότι κάποια στιγμή θα συναντηθούμε...

Σόρι για το 'drama queen' mode του ποσταρισματος:pleasantry:


Και καλά κανείς καλύτερα μόνος και ευτυχισμένος παρά σε σχέση και δυστυχισμένος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσικά και γω το πιστεύω , και δεν σου κρύβω πως είμαι της άποψης πως το καλό αργεί να έρθει , αλλά αν έρθει , μένει!! Οπότε υπομονή , επιμονή , θέληση και όλα καλά θα πάνε! :) :D


Δεν είμαι ούτε αισιόδοξος ούτε απαισιόδοξος. Τελευταία όμως έχω γίνει περίεργος σε αυτό το θέμα, αν και γνωρίζω κοπέλες και έχω ευκαιρίες, έχω γίνει δύσκολος, αν και αυτό είναι συνηθέστερο χαρακτηριστικό γνώρισμα των γυναικών. Η απλή σαρκική απόλαυση δεν με γεμίζει πλέον, αναζητώ την ιδανική, χωρίς να έχω κάποια απόλυτα στάνταρ. Αν υπάρχει, θεωρώ πως θα το αντιληφθώ με το που θα τη συναντήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Εγώ έχει κάποιο καιρό που χώρισα από πενταετή σχέση. Την έχω ξεπεράσει απόλυτα , ψάχνω όμως την ιδανική, το άλλο μισό, πείτε το τέλοσπάντων οπως θέλετε, αν υπάρχει βέβαια κάτι τέτοιο. Σε διαφορετική περίπτωση θα μείνω συνειδητά μόνος. Δεν με φοβίζει η μοναχικότητα, αυτό που με φοβίζει είναι ο συμβιβασμός λόγω του φόβου της μοναξιάς.

Υπάρχουν άτομα που σκέφτονται έτσι; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να ακούσω πως το σκέφτονται το πράγμα, αν πιστεύουν ότι κάπου, αυτή τη στιγμή βρίσκεται ο άνθρωπός μας, ο οποίος δεν γνωρίζει (όπως κι εμείς) ότι κάποια στιγμή θα συναντηθούμε...

Σόρι για το 'drama queen' mode του ποσταρισματος:pleasantry:
Ναι, ακριβώς έτσι σκεφτόμουν κι εγώ στην ηλικία σου (και πιο πριν) και αυτό ακριβώς έκανα. Πέρασα μεν καλά με φίλους και γνωστούς, είχα τις περιπέτειές μου (που ήξερα οτι ήταν παροδικές) αλλά περίμενα την μεγάλη αγάπη, η οποία ήμουν τυχερή γιατί ήρθε. Και θέλω να σού πω οτι αξίζει να μην σκορπάς τη ζωή σου όπως λέει κι ο ποιητής γιατί μπορεί να μην υπάρχει ιδανικός άνθρωπος ή άλλο μισό (κατά τη γνώμη μου), αλλά σίγουρα υπάρχει κάποιος με τον οποίο ταιριάζεις, τον αγαπάς και σε αγαπάει και αποφασίζετε να περάσετε μαζί τη ζωή σας με αγάπη και σεβασμό.

Οπότε ναι, πιστεύω οτι κάπου υπάρχει κάποιος για όλους μας, άσχετα το ποιοι είμαστε, πώς είμαστε, τί ιδέες έχουμε, τί συνήθειες κλπ. Κάπου υπάρχει κάποιος και για μας. Εντάξει μην κλειστείς και σε μοναστήρι μέχρι να βρεις αυτό που ψάχνεις, νέος είσαι, ζήσε τη ζωή σου. Απλά έχε τα μάτια σου ανοιχτά και αργά ή γρήγορα θα τη βρεις. Καλή τύχη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και καλά κανείς καλύτερα μόνος και ευτυχισμένος παρά σε σχέση και δυστυχισμένος!


Νομίζω ότι το βλέπεις λίγο απαισιόδοξα. Δεν είναι απόλυτο ότι θα είσαι δυστυχισμένος σε μια σχέση. Αλλά από μια σχέση που δεν σε γεμίζει, σίγουρα είναι προτιμότερο να είσαι μόνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Νομίζω ότι το βλέπεις λίγο απαισιόδοξα. Δεν είναι απόλυτο ότι θα είσαι δυστυχισμένος σε μια σχέση. Αλλά από μια σχέση που δεν σε γεμίζει, σίγουρα είναι προτιμότερο να είσαι μόνος!


Ναι αυτό θέλω να πω.Φυσικα και αν βρεις έναν άνθρωπο που έρχεται κοινά είναι πολύ θετικό να είστε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, ακριβώς έτσι σκεφτόμουν κι εγώ στην ηλικία σου (και πιο πριν) και αυτό ακριβώς έκανα. Πέρασα μεν καλά με φίλους και γνωστούς, είχα τις περιπέτειές μου (που ήξερα οτι ήταν παροδικές) αλλά περίμενα την μεγάλη αγάπη, η οποία ήμουν τυχερή γιατί ήρθε. Και θέλω να σού πω οτι αξίζει να μην σκορπάς τη ζωή σου όπως λέει κι ο ποιητής γιατί μπορεί να μην υπάρχει ιδανικός άνθρωπος ή άλλο μισό (κατά τη γνώμη μου), αλλά σίγουρα υπάρχει κάποιος με τον οποίο ταιριάζεις, τον αγαπάς και σε αγαπάει και αποφασίζετε να περάσετε μαζί τη ζωή σας με αγάπη και σεβασμό.

Οπότε ναι, πιστεύω οτι κάπου υπάρχει κάποιος για όλους μας, άσχετα το ποιοι είμαστε, πώς είμαστε, τί ιδέες έχουμε, τί συνήθειες κλπ. Κάπου υπάρχει κάποιος και για μας. Εντάξει μην κλειστείς και σε μοναστήρι μέχρι να βρεις αυτό που ψάχνεις, νέος είσαι, ζήσε τη ζωή σου. Απλά έχε τα μάτια σου ανοιχτά και αργά ή γρήγορα θα τη βρεις. Καλή τύχη! :)

Μέχρι πέρυσι, ήμουν πολύ κοινωνικός, ζούσα τη ζωή στο έπακρο, ξενύχτια, γλέντια και χαρές. Πλέον, (δεν έχω πάει και στο άλλο) είμαι πολύ πιο επιλεκτικός. Και στις ερωτικές και στις φιλικές σχέσεις.

Απλά, μετά τον χωρισμό μου, το παράκανα με τις εφήμερες σχέσεις, σε σημείο που σιχάθηκα αυτό τον τρόπο ζωής. Θέλω να βρω μια κοπέλα που θα είναι ερωτικός σύντροφος και φίλη ταυτόχρονα, θα θέλουμε (πανω κάτω) τα ίδια πράγματα, οι οπτικές μας για την ζωή να μοιάζουν. Προσοχή, δεξ λέω να είμαστε ίδιοι, συγχρονισμός να υπάρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν είμαι ούτε αισιόδοξος ούτε απαισιόδοξος. Τελευταία όμως έχω γίνει περίεργος σε αυτό το θέμα, αν και γνωρίζω κοπέλες και έχω ευκαιρίες, έχω γίνει δύσκολος, αν και αυτό είναι συνηθέστερο χαρακτηριστικό γνώρισμα των γυναικών. Η απλή σαρκική απόλαυση δεν με γεμίζει πλέον, αναζητώ την ιδανική, χωρίς να έχω κάποια απόλυτα στάνταρ. Αν υπάρχει, θεωρώ πως θα το αντιληφθώ με το που θα τη συναντήσω!

Κοίταξε να δεις , δεν το θεωρώ περίεργο , ίσα ίσα το θεωρώ και λογικό . Ιδανικό δεν νομίζω να υπάρχει , απλά ο χρόνος σε κάνει να δεις ότι πέρα από την εξωτερική εμφάνιση , σε καλύπτει και σαν άνθρωπος οπότε το πράγμα προχωράει αισίως . Αν σε μια σχέση υπάρχει σεβασμός , ειλικρίνεια και εμπιστοσύνη , όλα τα άλλα περισσεύουν! Ναι μεν είναι δύσκολο , αλλά όχι και ακατόρθωτο! Όλα θα έρθουν στην ώρα τους!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια λύση είναι η ένταξη στο κομμουνιστικό κόμμα.Εκεί θα αποκτήσεις σίγουρα πολλούς συντρόφους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίταξε να δεις , δεν το θεωρώ περίεργο , ίσα ίσα το θεωρώ και λογικό . Ιδανικό δεν νομίζω να υπάρχει , απλά ο χρόνος σε κάνει να δεις ότι πέρα από την εξωτερική εμφάνιση , σε καλύπτει και σαν άνθρωπος οπότε το πράγμα προχωράει αισίως . Αν σε μια σχέση υπάρχει σεβασμός , ειλικρίνεια και εμπιστοσύνη , όλα τα άλλα περισσεύουν! Ναι μεν είναι δύσκολο , αλλά όχι και ακατόρθωτο! Όλα θα έρθουν στην ώρα τους!! ;)


Επειδή πιστεύω στο νόμο της έλξης, πιστεύω ότι ελκύουμε ότι (περίπου) είμαστε. Δηλαδή αν εγώ είμαι π.χ επιφανειακός, κενόδοξος και νάρκισσος, ακόμα κι αν λέω ότι θέλω μια κοπέλα με τα αντίθετα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά, θα "τραβάω" κοντά μου άτομα (πάνω κάτω) σαν κι εμένα.

Από την άλλη, αν είμαι συνειδητοποιημένος και ξεκάθαρος ως προς την κοπέλα που θέλω να γνωρίσω, τότε κι εγώ θα αρχίζω να βελτιώνομαι, προετοιμάζοντας σιγά-σιγά το έδαφος για να την γνωρίσω, κάποια στιγμή.

Υ.Γ: Σόρι για τις πολλές αμπελοφιλοσοφίες:pleasantry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Επειδή πιστεύω στο νόμο της έλξης, πιστεύω ότι ελκύουμε ότι (περίπου) είμαστε. Δηλαδή αν εγώ είμαι π.χ επιφανειακός, κενόδοξος και νάρκισσος, ακόμα κι αν λέω ότι θέλω μια κοπέλα με τα αντίθετα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά, θα "τραβάω" κοντά μου άτομα (πάνω κάτω) σαν κι εμένα.

Από την άλλη, αν είμαι συνειδητοποιημένος και ξεκάθαρος ως προς την κοπέλα που θέλω να γνωρίσω, τότε κι εγώ θα αρχίζω να βελτιώνομαι, προετοιμάζοντας σιγά-σιγά το έδαφος για να την γνωρίσω, κάποια στιγμή.

Υ.Γ: Σόρι για τις πολλές αμπελοφιλοσοφίες:pleasantry:
Εγώ τρελαίνομαι για τέτοιες φιλοσοφίες. :redface:

Πάντως σημασία έχει να κάνεις αυτά που σε ευχαριστούν και που είσαι εσύ κι όχι να καταπιέζεσαι με σκοπό να γίνεις "κάπως" και να βρεις την κατάλληλη κοπέλα. Το οτι βρήκες οτι κάτι δε σε ευχαριστεί και το σταμάτησες είναι προς τιμή σου, σημαίνει οτι είσαι συνειδητοποιημένος άνθρωπος και ξέρεις τί ζητάς. Ζήσε τη ζωή σου ευχάριστα, με σεβασμό σε αυτό που είσαι, και όλα θα γίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ τρελαίνομαι για τέτοιες φιλοσοφίες. :redface:

Πάντως σημασία έχει να κάνεις αυτά που σε ευχαριστούν και που είσαι εσύ κι όχι να καταπιέζεσαι με σκοπό να γίνεις "κάπως" και να βρεις την κατάλληλη κοπέλα. Το οτι βρήκες οτι κάτι δε σε ευχαριστεί και το σταμάτησες είναι προς τιμή σου, σημαίνει οτι είσαι συνειδητοποιημένος άνθρωπος και ξέρεις τί ζητάς. Ζήσε τη ζωή σου ευχάριστα, με σεβασμό σε αυτό που είσαι, και όλα θα γίνουν.


"Δεν είμαι αυτός που ήμουν χτες και αύριο θα είμαι κάποιος άλλος" ( Μιας και βρηκαμε φαν αμπελοφιοσοφιών ) :)

Προφανώς και η αυτοβελτίωση πρέπει να γίνεται πρώτα απ'όλα για εμάς τους ίδιους, απλά ένα από τα συνεπακόλουθα της αλλαγής μας είναι και η ποιότητα των ανθρώπων που έλκουμε.

Υ.Γ: Πολύ όμορφο το φόρουμ σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επειδή πιστεύω στο νόμο της έλξης, πιστεύω ότι ελκύουμε ότι (περίπου) είμαστε. Δηλαδή αν εγώ είμαι π.χ επιφανειακός, κενόδοξος και νάρκισσος, ακόμα κι αν λέω ότι θέλω μια κοπέλα με τα αντίθετα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά, θα "τραβάω" κοντά μου άτομα (πάνω κάτω) σαν κι εμένα.


Αυτός ο νόμος θα ίσχυε αν οι γυναίκες και οι άνδρες ερωτεύονταν με τον ίδιο τρόπο και είχαν τους ίδιους εγκεφαλικούς ερεθισμούς. Ωστόσο γυναίκες και άνδρες δεν είναι ίδιοι εγκεφαλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Αυτός ο νόμος θα ίσχυε αν οι γυναίκες και οι άνδρες ερωτεύονταν με τον ίδιο τρόπο και είχαν τους ίδιους εγκεφαλικούς ερεθισμούς. Ωστόσο γυναίκες και άνδρες δεν είναι ίδιοι εγκεφαλικά.
Oπως και η γυναικα χ με τη γυναικα ψ και ο ανδρας α με τον ανδρα β δεν ειναι ιδιοι εγκεφαλικα και μπορει η γυναικα χ να ειναι πιο κοντα εγκεφαλικα με τον ανδρα α λεμε τωρα παρα με την γυναικα ψ και παει λεγοντας
Το θεωρω λιγο απολυτο να το χωριζουμε σε ανδρες γυναικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top