30 ο ένας, 22 η άλλη

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,997 μηνύματα.
Το sex ειναι ικανο και αναγκαιο να διατηρει σχεση ειδικα οταν υπαρχουν μεγαλα ηλικιακα κενα,οχι ουσιαστικη παρα αυτα. Δεν χρειαζεται προφανως να ξερεις τον αλλο σαν ανθρωπο για να κανεις κατι μαζι του. Οι ανθρωποι εχουν τοσο συναισθηματικες οσο και σωματικες αναγκες. Οταν νιωθουν οτι δεν ικανοποιουνται σε ενα εκ των δυο,προφανως αναζητουν εξωτερικη βοηθεια και τοτε ειναι που ξερεις οτι ουσιαστικα η σχεση εχει τελειωσει. Αρκετα απλο νομιζω ,ταυτοχρονα ομως και καπως αισχρο.Εφοσον βλεπεις οτι δεν ταιριαζεις ή δεν εισαι διατεθιμενος να συζητησεις τι σε προβληματιζει σπασε. Μην αφηνεις τον αλλο στα μαυρα τα μεσανυχτα να μην ξερει τουλαχιστον που κανει λαθος ωστε να προσπαθησει να διορθωθει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
ανδρες με τα πολλα προσοντα κ την π0υτσα 1,80:rofl::oops:


εεεεε .... μη γράφεις βρωμολογα. Θα σου βάλω πιπεράκι στο στομα.

Το sex ειναι ικανο και αναγκαιο να διατηρει σχεση ειδικα οταν υπαρχουν μεγαλα ηλικιακα κενα,οχι ουσιαστικη παρα αυτα. Δεν χρειαζεται προφανως να ξερεις τον αλλο σαν ανθρωπο για να κανεις κατι μαζι του. Οι ανθρωποι εχουν τοσο συναισθηματικες οσο και σωματικες αναγκες. Οταν νιωθουν οτι δεν ικανοποιουνται σε ενα εκ των δυο,προφανως αναζητουν εξωτερικη βοηθεια και τοτε ειναι που ξερεις οτι ουσιαστικα η σχεση εχει τελειωσει. Αρκετα απλο νομιζω ,ταυτοχρονα ομως και καπως αισχρο.Εφοσον βλεπεις οτι δεν ταιριαζεις ή δεν εισαι διατεθιμενος να συζητησεις τι σε προβληματιζει σπασε. Μην αφηνεις τον αλλο στα μαυρα τα μεσανυχτα να μην ξερει τουλαχιστον που κανει λαθος ωστε να προσπαθησει να διορθωθει .


Πολυ ρεαλιστικη προσέγγιση. +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
εεεεε .... μη γράφεις βρωμολογα. Θα σου βάλω πιπεράκι στο στομα.

Οταν την παίζουμε είναι ωραία και καθαρή, όταν μας τη γράφουν οι γυναίκες είναι βρωμόλογο. :hehe:

Τι πιπεράκι να ρίξεις, γυναίκα που στα λέει έτσι χύμα δεν τσιμπάει στο ναζιάρικο πείραγμα φιλαράκι.

Οχι ότι είναι καλό ή ποθητό βέβαια ενα τετοιο χαρακτηριστικό κατά τη γνώμη μου, αλλά χεστήκανε κι η βάρκα έγειρε από την αδιαφορία για το αν δεν μου αρέσει που βρίζουν, αφού έχουν ήδη έναν δίμετρο όσες μιλάνε έτσι, δεν περιμένουν να τον βρουν στο νετ. Για χαβαλέ είναι εδω.

Κατάλαβέ το νωρίς και μη προσπαθείς τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Οταν την παίζουμε είναι ωραία και καθαρή, όταν μας τη γράφουν οι γυναίκες είναι βρωμόλογο. :hehe:

Τι πιπεράκι να ρίξεις, γυναίκα που στα λέει έτσι χύμα δεν τσιμπάει στο ναζιάρικο πείραγμα φιλαράκι.

Οχι ότι είναι καλό ή ποθητό βέβαια ενα τετοιο χαρακτηριστικό κατά τη γνώμη μου, αλλά χεστήκανε κι η βάρκα έγειρε από την αδιαφορία για το αν δεν μου αρέσει που βρίζουν, αφού έχουν ήδη έναν δίμετρο όσες μιλάνε έτσι, δεν περιμένουν να τον βρουν στο νετ. Για χαβαλέ είναι εδω.

Κατάλαβέ το νωρίς και μη προσπαθείς τόσο.


Μπα δεν έχω κανενα προβλημα .. φιλαράκι!
Έχω συναντηθει και εκτος φορουμ με κάποιες και έχουμε .... ξέρεις ..... γνωριστει. :) ειμαι εδω απο το 2017 κάτι λιγο παραπάνω απο 2 χρονια!
Δεν θα πώ περισσοτερα για λογους εχεμυθειας. Αλλωστε δεν έχουμε επαφές πιά. (Δεν φταιω εγω απαραιτητα σε αυτο).

Ξέρω απο πριν ποιές έχουν μπει για χαβαλέ και ποιές θα ήθελαν ... και μια καλή συντροφιά. Τις κρυες νυχτες του χειμώνα ή και τις καυτές νυχτες του καλοκαιριου!
Ειμαι στο σπορ απο το 2004 :P θυμάμαι ακομα να φανταστεις εκεινο το καλοκαιρινο βραδάκι του 2004 που ακουγοταν η τελετη των Ολυμπιακών Αγώνων και εγω γυριζα απο ενα ραντεβού που ειχα με κάποια κοπελα στο Μαρουσι ....

Τζινάκι , all star , μαλλί ελαφρώς ατιμέλητο και ενα πακέτο τσιγάρα στη τσέπη. Τοτε κάπνιζα και με ένα μονιμο καρδιοχτυπι για το τι θα συναντησεις τοτε βγαιναμε και κάποια τυφλά ραντεβου για ακομα μεγαλυτερο σασπένς θυμαμαι ! Σταμάτησα στη στάση Ν.Ιωνία , έβγαλα ενα τσιγάρο απο το πακέτο και το άναψα κοιτάζοντας τον ξάστερο καλοκαιρινο ουρανο με ένα χαμογελο στα χείλη! Πηγε καλά το ραντεβού :D


ΥΓ Α! Βεβαια το 2004 ισως δεν ειναι και πραγματικο έτος! Γιατι η πρώτη φορά που βγηκα απο το Ιντερνετ ηταν τον Απριλιο του 2002! Απο τσατ του κινητου!!! Το τσατ της κοσμοτε για οσους θυμουνται τοτε! Πωπω τι εποχές ηταν αυτές! Φαντασου τι διαβολεμένος ήμουν απο τοτε!!! Ειχα βρει τσάτ απο το κινητο νοκια 3210!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπα δεν έχω κανενα προβλημα .. φιλαράκι!
Έχω συναντηθει και εκτος φορουμ με κάποιες και έχουμε .... ξέρεις ..... γνωριστει. :) ειμαι εδω απο το 2017 κάτι λιγο παραπάνω απο 2 χρονια!
Δεν μπορω θα πώ περισσοτερα για λογους εχεμυθειας. Ακομα και αν δεν έχουμε επαφές πιά.

Ξέρω απο πριν ποιές έχουν μπει για χαβαλέ και ποιές θα ήθελαν ... και μια καλή συντροφιά. Τις κρυες νυχτες του χειμώνα ή και τις καυτές νυχτες του καλοκαιριου!
Ειμαι στο σπορ απο το 2004 :P θυμάμαι ακομα να φανταστεις εκεινο το καλοκαιρινο βραδάκι του 2004 που ακουγοταν η τελετη των Ολυμπιακών Αγώνων και εγω γυριζα απο ενα ραντεβού που ειχα με κάποια κοπελα στο Μαρουσι ....

Τζινάκι , all star , μαλλί ελαφρώς ησιαατιμέλητο και ενα πακέτο τσιγάρα στη τσέπη. Τοτε κάπνιζα και με ένα μονιμο καρδιοχτυπι για το τι θα συναντησεις τοτε βγαιναμε και κάποια τυφλά ραντεβου για ακομα μεγαλυτερο σασπένς θυμαμαι ! Σταμάτησα στη στάση Ν.Ιωνία , έβγαλα ενα τσιγάρο απο το πακέτο και το άναψα κοιτάζοντας τον ξάστερο καλοκαιρινο ουρανο με ένα χαμογελο στα χείλη! Πηγε καλά το ραντεβού :D

με ειδοποιουν απο 1το κο ντρολ οτι χεστηκε η φοραδα στο αλωνι.
κοινως,δε μας νοιαζουν τα γαμ ησια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
με ειδοποιουν απο 1το κο ντρολ οτι χεστηκε η φοραδα στο αλωνι.
κοινως,δε μας νοιαζουν τα γαμ ησια σου.


χαχαχα μη γινεσαι προστυχη. Εγω δεν έγραψα τέτοια που λές. Ειπα πως γνωριστηκαμε απλά.
Δεν έχει δικαιωμα ένα ελευθερο αγοράκι να γνωρισει κάποια; εσεις στις δικές σας φιλες να λέτε οτι μην γνωριζουν άσχετους απο το Ιντερνετ ή απο κάποιο μπαρ αλλα ευτυχως δεν ειναι ολες έτσι αλλιως θα ειχαμε πεθάνει απο βαρεμάρα ή θα λέγαμε βλακειες συνεχεια στο φορουμ χωρις σκοπο :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο εδώ δεν θα ήταν καλό ξαναλέω. Τωρα αν εσυ θέλες να μας βγάλεις τρελούς ειναι άλλο θέμα.

Πάντως δεν ειναι ανασφάλεια να μην αφηνεις κάποιους να λένε για σένα πισω απο τη πλάτη σου. Αυτο βεβαια δεν θα σταματησει ποτέ αλλα μπορει να περιοριστει!


Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι αυτο ειναι προσβλητικο και μονο σαν αναφορά στην φιλη σου τοσο για εκεινον οσο και για εκεινη δεν πειράζει θα της το έλεγα εγώ. Μπας και επανεξέταζε και την φιλια σας! Λυπάμαι.
Άρα το θέμα είναι το τι λέγεται ή πως είναι "πίσω από τη πλάτη σου";
Είναι προσβλητικό να θέλω μια φίλη μου να προσέχει; Οκ, την επόμενη φορά θα της πω να φάει τα μούτρα της. Να την παρηγορήσω κιολας μετά να δείξω και τι καλή φίλη είμαι.
Έχεις πιαστεί από μια φράση και έχουμε παίξει το θέατρο του παραλόγου. Βγάλε τις φίλες απ' έξω τέλος πάντων, σου λέω τι πιστεύω εγώ.

H σχέση είναι θέμα χημείας και καινών στόχων, τα άλλα δεν έχουν σημασία. Εδώ υπάρχουν σχέσεις ατόμων από διαφορετικά κράτη και κουλτούρες, σχεδόν διαφορετικούς κόσμους. Αυτές πως στεριώνουν?

Εσύ δηλαδή δεν θα μπορούσες να κάνεις σχέση με κάποιον 10 χρόνια μεγαλύτερο σου αν θέλατε τα ίδια πράγματα?
Στεριώνουν με κοινούς στόχους, συμφωνώ. Διαφωνούμε ως προς το κατά πόσο 2 άτομα με μεγάλη ηλικιακή απόκλιση μπορούν να έχουν ιδιαίτερα κοινούς στόχους.
Και για να σου απαντήσω, μάλλον θα έκανα. Και σε 10 χρόνια θα έλεγα "κοίτα τι ηλίθια που ήμουν" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Άρα το θέμα είναι το τι λέγεται ή πως είναι "πίσω από τη πλάτη σου";
Είναι προσβλητικό να θέλω μια φίλη μου να προσέχει; Οκ, την επόμενη φορά θα της πω να φάει τα μούτρα της. Να την παρηγορήσω κιολας μετά να δείξω και τι καλή φίλη είμαι.
Έχεις πιαστεί από μια φράση και έχουμε παίξει το θέατρο του παραλόγου. Βγάλε τις φίλες απ' έξω τέλος πάντων, σου λέω τι πιστεύω εγώ.


Στεριώνουν με κοινούς στόχους, συμφωνώ. Διαφωνούμε ως προς το κατά πόσο 2 άτομα με μεγάλη ηλικιακή απόκλιση μπορούν να έχουν ιδιαίτερα κοινούς στόχους.
Και για να σου απαντήσω, μάλλον θα έκανα. Και σε 10 χρόνια θα έλεγα "κοίτα τι ηλίθια που ήμουν" :P

Το θέμα ειναι τι λέγεται και πισω απο την πλάτη μου γιατι αν το πεις μπροστά μου μπορω να το αντικρούσω! Δεν ειναι προσβλητικο να προσέχει μια φιλη σου αλλα δεν μπορεις να ξέρεις οτι ο μεγαλυτερος ειναι οντως και σκάρτος επειδη δεν μπλέκει με κάποιες της ηλικιας του. Οταν ήμουν 28 χρονων πριν 4 χρονια το 2015 αν θυμαμαι καλά ειχα σχέση με μια χωρισμένη 45αρα. Μου έριχνε 17 χρονια. Ε και τι έγινε... ισα ισα ειχε ορεξεις και περάσαμε σουπερ! Μετα βρήκε βεβαια εναν κοντα στην ηλικια της και παντρευτηκε ξανά.

οχι δεν έχουμε παιξει το θέατρο του παραλογου για αν τυχαινε και γνωριζα καμια φιλη σου και μου άρεσε και της άρεσα θα μου έκανες χαλάστρα :loltooth:

καλα ρε γαμωτο μονο εγω ειμαι open και δεν έχω προβλημα ;;; πωπω. Εκτος και αν θέλετε να αποκατασταθειτε οποτε εκει πάσο μπορει η ηλικια να ειναι προβλημα ... μπορει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Μπα δεν έχω κανενα προβλημα .. φιλαράκι!
Έχω συναντηθει και εκτος φορουμ με κάποιες και έχουμε .... ξέρεις ..... γνωριστει. :) ειμαι εδω απο το 2017 κάτι λιγο παραπάνω απο 2 χρονια!
Δεν θα πώ περισσοτερα για λογους εχεμυθειας. Αλλωστε δεν έχουμε επαφές πιά. (Δεν φταιω εγω απαραιτητα σε αυτο).

Ξέρω απο πριν ποιές έχουν μπει για χαβαλέ και ποιές θα ήθελαν ... και μια καλή συντροφιά. Τις κρυες νυχτες του χειμώνα ή και τις καυτές νυχτες του καλοκαιριου!
Ειμαι στο σπορ απο το 2004 :P θυμάμαι ακομα να φανταστεις εκεινο το καλοκαιρινο βραδάκι του 2004 που ακουγοταν η τελετη των Ολυμπιακών Αγώνων και εγω γυριζα απο ενα ραντεβού που ειχα με κάποια κοπελα στο Μαρουσι ....

Τζινάκι , all star , μαλλί ελαφρώς ατιμέλητο και ενα πακέτο τσιγάρα στη τσέπη. Τοτε κάπνιζα και με ένα μονιμο καρδιοχτυπι για το τι θα συναντησεις τοτε βγαιναμε και κάποια τυφλά ραντεβου για ακομα μεγαλυτερο σασπένς θυμαμαι ! Σταμάτησα στη στάση Ν.Ιωνία , έβγαλα ενα τσιγάρο απο το πακέτο και το άναψα κοιτάζοντας τον ξάστερο καλοκαιρινο ουρανο με ένα χαμογελο στα χείλη! Πηγε καλά το ραντεβού :D


ΥΓ Α! Βεβαια το 2004 ισως δεν ειναι και πραγματικο έτος! Γιατι η πρώτη φορά που βγηκα απο το Ιντερνετ ηταν τον Απριλιο του 2002! Απο τσατ του κινητου!!! Το τσατ της κοσμοτε για οσους θυμουνται τοτε! Πωπω τι εποχές ηταν αυτές! Φαντασου τι διαβολεμένος ήμουν απο τοτε!!! Ειχα βρει τσάτ απο το κινητο νοκια 3210!!!


Κοίτα, χαίρομαι για σένα που έχεις μια τέτοια ιστορία και δεν την παίρνω ελαφριά. Είναι πολύ ωραίες οι μνήμες σου και να τις κρατήσεις στο μυαλό σου γιατί ότι άνθρωπος και να είσαι, είναι τα αισθήματά σου, είναι οι εμπειρίες σου.

Και καλά κάνεις και έχεις επαφές με συμφορουμίτισσες και να συνεχίσεις να έχεις εαν βρίσκεις κοινά με ανθρώπους, όλοι γνωρίσαμε κόσμο δεν είναι κακό. Ακόμα κι εμείς οι δέκα αρχικοί άνθρωποι που ξεκινήσαμε στην ουσία το στέκι τον Ιούνιο του 2005, μπύρες πίναμε και κουμπαριές κάναμε και πίτες κόβαμε.

Το θέμα είναι να μην πουσάρεις κάτι που δεν πουσάρεται γιατί την άλλη μπορεί να τη χαλάσει αυτό και να πει "αει απο κει μωρέ μαλάκα" και συ να νομίζεις ότι κάνει παιχνίδι ενω δεν κάνει.

Γι αυτό είπα το φιλαράκι, ούτε επειδή θέλησα να σου κάνω παρατήρηση ή το μάγκα. Δε σε ειρωνευόμουν και θα ήταν κρίμα εαν το πήρες έτσι. Είσαι καλό παιδί, απλά το ζορίζεις εκεί που δεν πρέπει και είναι κρίμα γιατί δεν ηρεμείς πρωτίστως κι εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Κοίτα, χαίρομαι για σένα που έχεις μια τέτοια ιστορία και δεν την παίρνω ελαφριά. Είναι πολύ ωραίες οι μνήμες σου και να τις κρατήσεις στο μυαλό σου γιατί ότι άνθρωπος και να είσαι, είναι τα αισθήματά σου, είναι οι εμπειρίες σου.

Και καλά κάνεις και έχεις επαφές με συμφορουμίτισσες και να συνεχίσεις να έχεις εαν βρίσκεις κοινά με ανθρώπους, όλοι γνωρίσαμε κόσμο δεν είναι κακό. Ακόμα κι εμείς οι δέκα αρχικοί άνθρωποι που ξεκινήσαμε στην ουσία το στέκι τον Ιούνιο του 2005, μπύρες πίναμε και κουμπαριές κάναμε και πίτες κόβαμε.

Το θέμα είναι να μην πουσάρεις κάτι που δεν πουσάρεται γιατί την άλλη μπορεί να τη χαλάσει αυτό και να πει "αει απο κει μωρέ μαλάκα" και συ να νομίζεις ότι κάνει παιχνίδι ενω δεν κάνει.

Γι αυτό είπα το φιλαράκι, ούτε επειδή θέλησα να σου κάνω παρατήρηση ή το μάγκα. Δε σε ειρωνευόμουν και θα ήταν κρίμα εαν το πήρες έτσι. Είσαι καλό παιδί, απλά το ζορίζεις εκεί που δεν πρέπει και είναι κρίμα γιατί δεν ηρεμείς πρωτίστως κι εσυ.


Που το ζορισα με την ιγκοκνιτο; καμια σχέση. Ουτε την ξέρω ουτε μιλαμε με πμ. Ένα πειραγμα της έκανα και αυτο ειναι ολο! Ποτε δεν έχω πιέσει κάποια υπερ του δέοντος. Αμα σου έχει πει καμια βλακεια καμια πές να σου πώ. Τοτε θα σπάσει και η εχεμυθεια αφου πρωτη θα τα ειπε (αν και δεν νομιζω).

Ξέρεις μερικές φαντάζονται και πράγματα απο μονες τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Που το ζορισα με την ιγκοκνιτο; καμια σχέση. Ουτε την ξέρω ουτε μιλαμε με πμ. Ένα πειραγμα της έκανα και αυτο ειναι ολο! Ποτε δεν έχω πιέσει κάποια υπερ του δέοντος. Αμα σου έχει πει καμια βλακεια καμια πές να σου πώ. Τοτε θα σπάσει και η εχεμυθεια αφου πρωτη θα τα ειπε (αν και δεν νομιζω).

Ξέρεις μερικές φαντάζονται και πράγματα απο μονες τους!

Οχι μην ανησυχείς, δεν μου εχει πει κάτι κανείς και καμία για σένα. Άλλωστε και τα χειρότερα να μου έλεγαν, ευτυχώς έχω φέρει δικό μου εγκέφαλο και θα σε ζύγιζα με βάση τα δικά μου δεδομένα και ικανότητες.

Καλά όσο γι αυτό που λες ότι γενικά στη σημερινή εποχή, τα φαντάζονται πολλές εκεί που δεν υπάρχουν, ήθελα να την ξύσω πολύ καιρό αυτή τη φαγούρα γιατί με έτρωγε.

Όταν δε σε παίρνει ούτε ο αέρας που μπαίνει μέσα απο τη φούστα κάτι πρέπει να φανταστείς κι εσυ... Αλλά που να τους απαντήσουν έτσι οι άντρες. Μια ζωή γλύφτες οι περισσότεροι και γύπες πειναλέοντες "πες τα κ...άρα μου, δίκιο έχεις, είναι μαλάκας ο μαλάκας, κι ας μην τον ξέρουμε καν, αρκεί να μη σε πηδάει αυτός αλλά εμείς".

Και τα μήντια από πίσω και οι νεοφιλελέδες προσκυνάνε ότι πει η κάθε παλαβή για να μη τους πουνε σεξιστές.

Είπε παλαβός άντρας "δε χρειαζόμαστε τις γυναίκες"; Σεξιστής, γουρούνι.
Είπε παλαβή γυναίκα "δε χρειαζόμαστε τους άντρες;" Ενα δίκιο το χει. Κάτι θα της έκανε κάποιο γουρούνι.

Δείξε στη Χιμέλα αυτό το τελευταίο που είπα και θα εκραγεί σα το ηφαίστειο Πινατούμπο και θα ξεχυθεί η συριζαϊκή αγαπαμεολουσύνη 0-100 σε 3". Χιμέλα κάνω πλάκα κορίτσι μου, υπόψην. :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Οχι μην ανησυχείς, δεν μου εχει πει κάτι κανείς και καμία για σένα. Άλλωστε και τα χειρότερα να μου έλεγαν, ευτυχώς έχω φέρει δικό μου εγκέφαλο και θα σε ζύγιζα με βάση τα δικά μου δεδομένα και ικανότητες.

Καλά όσο γι αυτό που λες ότι γενικά στη σημερινή εποχή, τα φαντάζονται πολλές εκεί που δεν υπάρχουν, ήθελα να την ξύσω πολύ καιρό αυτή τη φαγούρα γιατί με έτρωγε.

Όταν δε σε παίρνει ούτε ο αέρας που μπαίνει μέσα απο τη φούστα κάτι πρέπει να φανταστείς κι εσυ... Αλλά που να τους απαντήσουν έτσι οι άντρες. Μια ζωή γλύφτες οι περισσότεροι και γύπες πειναλέοντες "πες τα κ...άρα μου, δίκιο έχεις, είναι μαλάκας ο μαλάκας, κι ας μην τον ξέρουμε καν, αρκεί να μη σε πηδάει αυτός αλλά εμείς".

Και τα μήντια από πίσω και οι νεοφιλελέδες προσκυνάνε ότι πει η κάθε παλαβή για να μη τους πουνε σεξιστές.

Είπε παλαβός άντρας "δε χρειαζόμαστε τις γυναίκες"; Σεξιστής, γουρούνι.
Είπε παλαβή γυναίκα "δε χρειαζόμαστε τους άντρες;" Ενα δίκιο το χει. Κάτι θα της έκανε κάποιο γουρούνι.

Δείξε στη Χιμέλα αυτό το τελευταίο που είπα και θα εκραγεί σα το ηφαίστειο Πινατούμπο και θα ξεχυθεί η συριζαϊκή αγαπαμεολουσύνη 0-100 σε 3". Χιμέλα κάνω πλάκα κορίτσι μου, υπόψην. :bigarmhug


Οποιος σου πει τα χειροτερα να μου τα πεις να τον περιποιηθώ! Οσο για τους άλλους ναι κλασσικά τέτοια κανουνε και αν μετά μια γνωρισει έναν που τα λέει πιο αληθινα θα τον κοιτάζει σαν να ειναι εξωγήινος. Φταιμε και εμεις οι άντρες το έχω ξαναπει. Νομιζεις ειμαστε καλυτεροι καταρχην δεν υπάρχει αλληλεγγύη. Μερικοι φοβουνται οτι θα τους αρπάξει ο άλλος την γνωστή και δεν την φέρνουν καν μαζι να γελάσουμε και να κάνουμε χαβαλέ.

Βγαινουν 4-5 μαντραχαλοι σαν να πηγαινουν να ριξουν ξύλο. Για αυτο εγω εχω κοψει τέτοιες παρεες για καμια γνωριμια μέχρι 2 άτομα. Οχι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διαφωνούμε ως προς το κατά πόσο 2 άτομα με μεγάλη ηλικιακή απόκλιση μπορούν να έχουν ιδιαίτερα κοινούς στόχους. ι ηλίθια που ήμουν" :P

Αυτό είναι άλλο θέμα.

Και για να σου απαντήσω, μάλλον θα έκανα. Και σε 10 χρόνια θα έλεγα "κοίτα τι ηλίθια που ήμουν" :P

Υπερβάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
[...]

Ξέρεις μερικές φαντάζονται και πράγματα απο μονες τους!

[...]
Καλά όσο γι αυτό που λες ότι γενικά στη σημερινή εποχή, τα φαντάζονται πολλές εκεί που δεν υπάρχουν, ήθελα να την ξύσω πολύ καιρό αυτή τη φαγούρα γιατί με έτρωγε.

Όταν δε σε παίρνει ούτε ο αέρας που μπαίνει μέσα απο τη φούστα κάτι πρέπει να φανταστείς κι εσυ... [...]

Εγώ γιατί νομίζω πως όσες εξασκούν έτσι τη... φαντασία τους είναι οι ανακατώστρες, που δεν θα δημιουργήσουν προβλήματα μόνο στον άλλο αλλά όπου βρεθούν κι όπου σταθούν για ΧΥΖ λόγους; Ανασφάλειες; Καταπιεσμένα συναισθήματα; Δεν ξέρω τι αλλά το εκφράζουν με τον χείριστο τρόπο, το οποίο μόνο κάτι υγιές δεν δείχνει. Εφιάλτης να τις συναναστραφείς, για οποιονδήποτε λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Εγώ γιατί νομίζω πως όσες εξασκούν έτσι τη... φαντασία τους είναι οι ανακατώστρες, που δεν θα δημιουργήσουν προβλήματα μόνο στον άλλο αλλά όπου βρεθούν κι όπου σταθούν για ΧΥΖ λόγους; Ανασφάλειες; Καταπιεσμένα συναισθήματα; Δεν ξέρω τι αλλά το εκφράζουν με τον χείριστο τρόπο, το οποίο μόνο κάτι υγιές δεν δείχνει. Εφιάλτης να τις συναναστραφείς, για οποιονδήποτε λόγο.


Εγω πιστευω αν χαλάρωναν λιγο θα περνουσαμε ολοι πολυ καλυτερα γιατι δημιουργουν θέματα απο εκει που δεν υπάρχουν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδί μου, είναι γενικό το κακό. Δεν υφίσταται γιατρειά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Θα πεταχτώ και γω σαν τη .... εκεί που δεν με σπέρνουν λοιπόν. Διάβασα όλη σας τη συζήτηση. (Δεν έχω ζωή το ξέρω, αλλά τώρα με την καραντίνα θέλω να πιστεύω πως δεν είμαι η μόνη.)
Αρχικά, θα απευθυνθώ στις κοπέλες. (Ελπίζω να μην ξεφύγω από τον ειρμό μου γιατί πολλές φορές άλλα θέλω να πω και αλλού καταλήγω). Λοιπόν, η ταπεινή μου άποψη είναι η εξης: ποτέ μην κρίνεται έναν άνθρωπο από μια εμφάνιση, εθνικότητα ή ότιδηποτε γενικό στοιχείο τον περιβάλλει και δεν είναι σε θέση να το αλλάξει. Μιλήσατε για έναν μεγαλύτερο άνδρα που την πέφτει σε μικρούλες και ότι μάλλον για να ειναι αυτό το target group του δεν θα πρεπει να σκοράρει και πολύ με τις συνομηλικες...και ερωτώ... μα με όλες; δεν νομίζω. Απλά πιστεύει ότι σε αυτή τη φάση που βρίσκεται μια εικοσαρα θα τον καλύψει καλύτερα. Έχει τύχει να γνωρίσω άντρες που καλοβλεπαν μικρότερες ηλικίες. Απλά δεν ήθελαν κάτι δεσμευτικό και that's it. Οι άνδρες είναι πιο απλά όντα 1+1 κάνουν δύο και τέλος. Εμείς κορίτσια τα μπλέκουμε στο μυαλό μας και τα υπεραναλυουμε. Αυτό είναι αλήθεια. Νομίζω πως συμφωνείτε μαζί μου.
Δεύτερον, ο τόπος ή το μέσο γνωριμίας δεν αποτελεί ή τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να αποτελεί εμπόδιο ή κάποιου είδους απαγορευτικό. Εδώ για να σας βοηθήσω και να κάνω και λίγη κουβέντα θα σας δώσω ένα παράδειγμα από προσωπική μου εμπειρία. Ξέρω δεν σας νοιάζει αλλά θα βοηθήσει τη θεωρία μου. (τρομάρα μου). Πριν από κάποια χρόνια λοιπόν γνώρισα μέσω παρέας ένα παλικάρι. Και για να είμαι επί του θέματος ήταν και μεγαλύτερος. Όχι πολύ αλλά ήταν. Δεν έχει κάποια σημασία αυτό αλλά όπως είπα για να είμαι επί του θέματος. Το παιδί αυτό το γνώρισα μέσω της παρέας μου (ξέρω ιδανικό σέναριο και μεγαλύτερος μια... χαρά.) Έλεγα με το μυαλό μου θα είναι και ώριμος εγκρίνουν και οι φίλες... Βουρ. Μάλιστα εκείνες ήταν θετικές διότι όπως μου έλεγαν ήταν από τη παρέα, γνωστό παιδί, ασφαλής επιλογή. Χμμ... Η έκβαση των πραγμάτων έδειξε ότι ήταν μάλλον από τις χειροτερες επιλογές μου μέχρι στιγμής. Και εδώ έρχομαι να εκφράσω και τη γνώμη μου πως μεγαλύτερος, μικρότερος ο άλλος δεν έχει καμία σημασία. Δεν παίζουν ρόλο οι αριθμοί.
Τέλος από τη προσωπική μου εμπειρία και κανοντας μια παρενθεση θα σας αναφέρω ότι γνωρίζοντας άτομα άλλης εθνικοτητας (ου Παναγία μου ε;..) ή τελείως διαφορετικά από εμένα, ούτε καν στη παρέα μου, πολλές φορές ούτε καν με κοινούς γνωστούς πέρασα πολύ ωραία και έκανα καινούρια πράγματα. Φιλική, ερωτική γνωριμία δεν έχει σημασία.
Γι αυτό λοιπόν κατ' εμέ (για να μην ξεφύγω και τελείως από το θέμα) κανένας αριθμός δεν παίζει ρόλο, κανένα επάγγελμα, καμία οικογενειακή κατάσταση, καμία εθνικοτητα, καμία θρησκεία. Όσο φοβάσαι να γνωρίσεις (όχι απαραίτητα ερωτικά) κάποιον τόσο θα κλείνεσαι. Η γνωριμία με το διαφορετικό είναι αυτή που θα μας εξελίξει και θα μας πάει ένα βήμα πιο πέρα. Θα μας ωριμάσει.
Όσο για τους άνδρες δεν ξέρω... Να έχετε σίγουρα στο μυαλό σας ότι η γυναίκα προχώρα με τη διαίσθηση της και σίγουρα επηρεάζεται από τις φίλες της ειδικά σε μικρές ηλικίες. Δεν είπα να τα έχετε καλά με τις φίλες της προς θεού, πολλές φορές ούτε εκείνη δεν το καταφέρνει αυτό, απλά να έχετε υπομονή. Με τον κατάλληλο χειρισμο θα ξεχάσει και φίλες και προκαταληψεις. :) Τώρα αν παρόλα αυτά δεν βγάζετε άκρη... Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές (και αυτό ισχύει και για τις γυναίκες :))




Ελπίζω να μην κούρασα..

Ααα και να μην το ξεχάσω (γιατί μπορεί κάποιος να το αναφέρει και με το δικιο του) Αν παρόλα αυτά προσπαθήσατε αλλα δεν προχώρησε σας έχω τη λύση, σαν παθουσα και εγώ... (φυσικά και μπορείς να τη πάθεις ανα πάσα στιγμή.)
Να σκέφτεστε πάντα όχι τι χάσατε αλλά τι κερδίσατε από αυτή τη σχέση ή και γνωριμία. Τι θα πρέπει να προσέχετε την άλλη φορά. Θα μπορείτε να χειριστείτε πιο εύκολα καταστάσεις. Μην το βλέπετε εγωιστικά ( α τον άτιμο τι μου έκανε... Και μου τα έλεγε εμενα η Βίκυ) και κλείνεστε στον εαυτό σας. Μακροπροθεσμα οι άνθρωποι πάντα κάτι μας δίνουν και κάτι δίνουμε. Φιλιά. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Θα πεταχτώ και γω σαν τη .... εκεί που δεν με σπέρνουν λοιπόν. Διάβασα όλη σας τη συζήτηση. (Δεν έχω ζωή το ξέρω, αλλά τώρα με την καραντίνα θέλω να πιστεύω πως δεν είμαι η μόνη.)


Καλά μην αγχώνεσαι, άλλοι δεν είχαμε ζωή και πριν την καραντίνα (χαρ χαρ χαρ):devil:

Οκ μαλακία το ξέρω, σκάω.:|
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top