Τι θα κάνατε αν το αγόρι σας, σας έλεγε ότι έχει πάει με τραβεστί;

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
θεμα μυαλου ειναι

καταλαβαινω τι λες

αλλα απο τη στιγμη που το σωμα του τα κυτταρα του δεν συμφωνουν με το μυαλο του

εχει σοβαρο προβλημα:worry:
με αυτη τη λογικη ομως δεν υπαρχει ελευθερια σκεψης και βουλησης αλλα βιολογικος καθορισμος μονο στον οποιο δεν μπορουμε να παρεμβουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η φυση ειναι ετσι,,
εκτος αν κανουμε γεννετικη μεταλλαξη με γονιδια κλπ..
που ισως γινει καποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
η φυση ειναι ετσι,,
εκτος αν κανουμε γεννετικη μεταλλαξη με γονιδια κλπ..
που ισως γινει καποτε
Συνεπως , συμφωνα με αυτα που λες , αν καποιος ειναι αντρας και θελει να γινει γυναικα και κανει εγχειριση αλλαγης φυλου
θα ειναι ακομα αντρας απλα θα εχει αλλαξει εξωτερικα ...:confused::hmm:
δεν νομιζω πως ισχυει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν καποιος ειναι αντρας και θελει να γινει γυναικα και κανει εγχειριση αλλαγης φυλου
θα ειναι ακομα αντρας απλα θα εχει αλλαξει εξωτερικα ...:confused::hmm:
δεν νομιζω πως ισχυει...
μα αυτο ισχυει

η τραβεστυ εχει dna ανδρα

και για να μοιαζουν με γυναικες παιρνουν γυναικειες ορμονες για μια ζωη γιατι ο ανδρικος τους οργανισμος εχει ταση αλλαγης

η εγχειρηση αλλαγης φυλου απλα αλλαζει τα γεννητικα οργανα,,με καποια που ποτέ δεν θα λειτουργησουν οπως τα γυναικεια απλα θα μοιαζουν..

κοινως για να το πουμε απλα

κανεις ανδρας δεν εγινε γυναικα και καμια γυναικα ανδρας..

απλα μενεις στην γκριζα ενδιαμεση ζωνη των τραβεστυ,,και ποτε δεν μπαινεις σε κανενα φυλο
οι ιδιοι οι τραβεστυ ξερουν και το λενε οτι ποτέ δεν θα γινουν γυναικες
https://www.athensbars.gr/mina-orfanoy-den-dilosa-pote-oti-eimai-gynaika
Για την ιδιαιτερότητά της μίλησε ο πρωταγωνίστρια των «Βασιλιάδων», Μίνα Ορφανού, σε συνέντευξή της.
«Εγώ σαν Μίνα γύρισα και αποκάλυψα και είπα από την αρχή ποια είμαι. Δεν κρύβομαι ποτέ. Δεν δήλωσα ποτέ ότι είμαι γυναίκα και ξαφνικά βγαίνει κάτι αντίθετο από αυτό που είπα. Από την αρχή είπα ποιος είμαι σαν άνθρωπος και από εκεί και πέρα υπάρχει μόνο η Μίνα Ορφανού. Το παρελθόν δεν το σκαλίζω πια», είπε στην «Ελεύθερο τύπο».

Μάλιστα, συμπλήρωσε ότι η οικογένειά της είναι χαρούμενη με την καριέρα της στην τηλεόρασ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
Για ποιο λόγο οι κοπέλες εκφράζονται τόσο ενοχλητικά σε μια τέτοια ερώτηση; Μήπως ζείτε σε εσωτερικό μεσαίωνα; Δικαίωμά σας να διαφωνείτε όμως έτσι όπως εκδηλώνεται η διαφωνία απορεί κάποιος αν η Ελλάδα είναι μια χώρα με ανοιχτά μυαλά ή γερασμένες νοοτροπίες και ιδέες του μεσαίωνα...
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
Για ποιο λόγο οι κοπέλες εκφράζονται τόσο ενοχλητικά σε μια τέτοια ερώτηση; Μήπως ζείτε σε εσωτερικό μεσαίωνα; Δικαίωμά σας να διαφωνείτε όμως έτσι όπως εκδηλώνεται η διαφωνία απορεί κάποιος αν η Ελλάδα είναι μια χώρα με ανοιχτά μυαλά ή γερασμένες νοοτροπίες και ιδέες του μεσαίωνα...

Tι εννοεις γιατι? Γιατι εδω ειμαστε ελλαδα, ειμαστε ψWλ@ρ@δ3ς ολοι αντρες γυναικες, δεν γουσταρουμε πουστριλικια θελουμε τον αντρα μας τριχωτο, βαρβατο να ριχνει και μια ψιλη ναουμε.

σοβαρα τωρα, ο λογος ειναι οτι η ελλαδα ειναι τριτοκοσμικη (συγνωμη, αναπτυσωμενη) χωρα και οι ελληνες 50 χρονια πισω.
 

Ξενια

Νεοφερμένος

Η Ξενια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ειτε το ηθελα ειτε οχι θα τον συχαινομουν και θα του ελεγα οτι ειναι ανωμαλος και οτι δεν ειναι για μενα αυτος (αν φυσικα ειμαι και εγω οκ )
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πας με τραβεστί είσαι γκέι και πολύ πιθανό έκφυλος. :P

Οι περισσότεροι άντρες είναι στρέητ. Μετά, αρκετοί είναι γκέι. Και οι 2 δεν θέλουν τίποτα να κάνουν με άτομα που δε μπορούν να αποδεχτούν το φύλο τους. Καλά κάνουν και δεν πάνε με τραβεστί.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αν πας με τραβεστί είσαι γκέι και πολύ πιθανό έκφυλος. :P

Οι περισσότεροι άντρες είναι στρέητ. Μετά, αρκετοί είναι γκέι. Και οι 2 δεν θέλουν τίποτα να κάνουν με άτομα που δε μπορούν να αποδεχτούν το φύλο τους. Καλά κάνουν και δεν πάνε με τραβεστί.

Το να είναι bisexual/ pansexual ας πούμε όχι έτσι?
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το να είναι bisexual/ pansexual ας πούμε όχι έτσι?

Μ' αρέσει που τα βάζεις και μαζί. Αν είσαι bi τότε κάνεις ότι θες. Υπάρχουν υγιείς και μη υγιείς τρόποι. Αν απ' την άλλη είσαι <<pansexual>> ε καλό θα ήταν να αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε πως αυτά τα πράγματα δεν είναι ούτε φυσικά, ούτε φυσιολογικά. Είναι φοβερό πως δεν είναι αυτονόητο για τόσο κόσμο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Για να απαντήσω στην ερώτηση πρέπει πρώτα να μου πείτε (οι άντρες) εάν θα πηγαίνατε με κάποιον/α που έχει πέος και γιατί. Το ίδιο και με την "πίσω πόρτα" που αρέσει σε μερικούς (straight τυπικά) άντρες. Σημαίνει κάτι αυτό για τη σεξουαλικότητα του άντρα; Δείχνει ότι δε σας επαρκεί η "παραδοσιακή" οδός απόλαυσης; Επίσης, ακόμη και bi να είναι κάποιος, σημαίνει ότι θα θελήσει να έχει και ομοφυλοφιλικές επαφές στο μέλλον ή είναι ικανοποιημένος με μια αποκλειστική straight σχέση;

Γιατί αν δεν ξέρουμε πώς το βλέπετε εσείς, πώς θα κρίνουμε κατά πόσο επηρεάζεται η σχέση μας; Το kinky, να το πω απλά, το δέχομαι· το να μοιραστώ τον ερωτικό μου σύντροφο όχι.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
ειτε το ηθελα ειτε οχι θα τον συχαινομουν και θα του ελεγα οτι ειναι ανωμαλος και οτι δεν ειναι για μενα αυτος (αν φυσικα ειμαι και εγω οκ )

Αλλα σας ενοχλει μετα οταν ειμαστε σεξιστες. Ζωα.

Αν πας με τραβεστί είσαι γκέι και πολύ πιθανό έκφυλος.

Οι περισσότεροι άντρες είναι στρέητ. Μετά, αρκετοί είναι γκέι. Και οι 2 δεν θέλουν τίποτα να κάνουν με άτομα που δε μπορούν να αποδεχτούν το φύλο τους. Καλά κάνουν και δεν πάνε με τραβεστί.

Γιατι σε ενοχλει τοσο πολυ? Σου ζητησε κανενας να στον βαλει στο κωλο και δεν θες?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
Γιατί αν δεν ξέρουμε πώς το βλέπετε εσείς, πώς θα κρίνουμε κατά πόσο επηρεάζεται η σχέση μας;

Ξεκαθαρα ολοι οι αντρες ειναι ενα συλογικο μυαλο, μια κυψελη. Επισης ολες οι γυναικες ειναι ιερα πλασματα, μετριασμενα και ωριμα που χρειαζονται πληροφοριες για να ΣΥΝΑΓΟΥΝ χρησημοποιοντας ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΛΟΓΙΚΗ την πορεια μιας σχεση και αν φυσικα αξιζει να χαριζουν ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΤΟΥΣ στον διεστραμενο σατυρο που σαγηνευθηκε απο τα καλη της.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να απαντήσω στην ερώτηση πρέπει πρώτα να μου πείτε (οι άντρες) εάν θα πηγαίνατε με κάποιον/α που έχει πέος και γιατί. Το ίδιο και με την "πίσω πόρτα" που αρέσει σε μερικούς (straight τυπικά) άντρες. Σημαίνει κάτι αυτό για τη σεξουαλικότητα του άντρα; Δείχνει ότι δε σας επαρκεί η "παραδοσιακή" οδός απόλαυσης; Επίσης, ακόμη και bi να είναι κάποιος, σημαίνει ότι θα θελήσει να έχει και ομοφυλοφιλικές επαφές στο μέλλον ή είναι ικανοποιημένος με μια αποκλειστική straight σχέση;

Γιατί αν δεν ξέρουμε πώς το βλέπετε εσείς, πώς θα κρίνουμε κατά πόσο επηρεάζεται η σχέση μας; Το kinky, να το πω απλά, το δέχομαι· το να μοιραστώ τον ερωτικό μου σύντροφο όχι.


 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
Γτ να προωθείται ο εκφυλισμός και να κατηγορείσαι για σεξισμό αν τον απορρίπτεις; lmfao

Τι συμαινει εκφυλισμος? Καποιος σε κατηγορει για σεξιστη οταν προσπαθεις να επιβαλεις τη δικη σου αποψη περι του "φυσιολογικου" στο κωλο, το μουνι, το στομα και το καυλι καποιου αλλου. Κατα τα αλλα εσυ μπορεις να κανεις σεξ οπως θελεις. Για την ακριβια ειμαι βεβαιος πως εχει γαμησει εκτος γαμου, ως εκ τουτου εισαι και εσυ ενας εκφυλος συμφωνα με αρκετα μεγαλο μερος του πλυθησμου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μ' αρέσει που τα βάζεις και μαζί. Αν είσαι bi τότε κάνεις ότι θες. Υπάρχουν υγιείς και μη υγιείς τρόποι. Αν απ' την άλλη είσαι <<pansexual>> ε καλό θα ήταν να αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε πως αυτά τα πράγματα δεν είναι ούτε φυσικά, ούτε φυσιολογικά. Είναι φοβερό πως δεν είναι αυτονόητο για τόσο κόσμο.
H πανσεξουαλικότητα είναι η σεξουαλική έλξη, ερωτική αγάπη ή συναισθηματική έλξη προς άτομα ανεξαρτήτως φύλου ή ταυτότητας φύλου.
Κοινώς δε τον νοιαζει τι εχει στο βρακι του ο αλλος και πως προσδιοριζεται

Fast το "ε καλό θα ήταν να αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε πως αυτά τα πράγματα δεν είναι ούτε φυσικά, ούτε φυσιολογικά" αστο να το πει καλυτερα η επιστημη και οι ανθρωπο που ασχολουνται σοβαρα με το συγκεκριμενο ζητημα , οχι εσυ. Και ειλικρινα δε καταλαβαινω το προβλημα σου και πως τα lgbtq ζητηματα επηρεάζουν με οποιοδηποτε τροπο τη ζωη σου και εκφραζεσαι ετσι.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ο epote μονίμως σαν να έχει περίοδο. ωπ, σεξιστικό σχόλιο αυτό, πρέπει να προσέχω το 2019. Ο epote μονίμως σαν να ξύπνησε στραβά και να του πήγε και στραβά η μέρα, ξέρω γω να μην λειτούργησε το ξυπνητήρι, να έχασε το λεωφορείο ή να μην παίρνει μπρος το αμάξι και να του έπεσε και το φαγητό έτσι πως πήγαινε να το ακουμπήσει στο τραπέζι.

Για να απαντήσω στην ερώτηση πρέπει πρώτα να μου πείτε (οι άντρες) εάν θα πηγαίνατε με κάποιον/α που έχει πέος και γιατί. Το ίδιο και με την "πίσω πόρτα" που αρέσει σε μερικούς (straight τυπικά) άντρες. Σημαίνει κάτι αυτό για τη σεξουαλικότητα του άντρα; Δείχνει ότι δε σας επαρκεί η "παραδοσιακή" οδός απόλαυσης; Επίσης, ακόμη και bi να είναι κάποιος, σημαίνει ότι θα θελήσει να έχει και ομοφυλοφιλικές επαφές στο μέλλον ή είναι ικανοποιημένος με μια αποκλειστική straight σχέση;

Γιατί αν δεν ξέρουμε πώς το βλέπετε εσείς, πώς θα κρίνουμε κατά πόσο επηρεάζεται η σχέση μας; Το kinky, να το πω απλά, το δέχομαι· το να μοιραστώ τον ερωτικό μου σύντροφο όχι.


Εγώ πιστεύω ότι προυπόθεση για να είσαι straight είναι να φτιάχνεσαι με γυναίκες, με το γυναικείο σώμα με το πρόσωπο, με τη θηλυκότητα (θηλυκότητα όχι απαραίτησα ροζ χρώμα και νιαουρίσματ )κ.λ.π. Το ξεκαθαρίζω λίγο γιατί, θα μπορούσε κανείς να πει "τι γίνεται στην περίπτωση που ο άντρας ζητάει απο τη γυναίκα να παίζουν κάθε μέρα role playing, όπου η γυναίκα κάνει τον άντρα και ντύνεται σαν άντρας και του τον δίνει λίγο. Πάλι μεταξύ άντρα και γυναίκα είναι, είναι γκέι ή όχι?".
Ε τότε, θα έλεγα πως κάτι κρύβεται , αλλά δεν μπορώ να βάλω και το χέρι μου στη φωτιά λολ.

Και ο σεξουαλικός προσανατολισμός, δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με το πόσο πιστός είσαι και με το αν θέλεις και άλλες σχέσεις. Γιατί, νομίζεις πως αν είσαι σε σοβαρή, μονογαμική σχέση, επειδή είσαι εσύ γυναίκα και ο άλλος είναι straight, δεν θα φαντασιώνεται αυτός νομίζεις, ότι πηγαίνει με άλλες??

Anyway, για μένα, το kinky όταν γίνεται μεταξύ των δύο, είναι καλό. Τώρα, γενικά όπως τη βρίσκει ο καθένας. Μερικοί είναι και cucklords.


Έμμεσα απάντησα νομίζω στην ερώτηση του thread. Αν πήγε με τραβεστί, θαρρώ πως δεν τον λες και straight. Αλλά αν είναι σωστος απέναντι σου σε όλους τους τομείς, τότε από εσένα εξαρτάται, το πώς το βλέπεις. Πάντως, αν ξενέρωνε η κοπέλα, δεν θα την έλεγα σε καμία περίπτωση ρατσίστρια και ό,τι άλλο θα έλεγε κάποιος σαν τον epote. Είναι το λιγότερο παράλογο, να υποστηρίζεις ότι ο καθένας επιτρέπεται να φτιάχνεται με ό,τι θέλει, αλλά να λες ρατσιστή κάποιον που ξενερώνει με τους bye κ.λ.π. Δηλαδή, μια γυναίκα που φτιάχνεται με την αρρενωπότητα, έτσι πως την έχει στο μυαλό της, δηλαδή π.χ. στο κρεβάτι άγριος, να δίνει κανένα χαστουκάκι κ.λ.π., είναι παράλογο να ξενερώσει αν κάνει την εικόνα, ότι τον είχε πάρει από κάποιον άλλον? Δικαίωμά του να το κάνει, δικαίωμά της να ξενερώσει. Ο καθένας θέλει αυτά που θέλει.

Τώρα για το αν είναι άρρωστος ή όχι, δεν θεωρώ ότι είναι άρρωστος, φυσιολογικούς τους βρίσκω. Είτε είναι bye, straight or whatever. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ασπάζομαι τα πάντα. Π.χ. τους transgender, τους θεωρώ άρρωστους φερειπείν. Το να σου αρέσουν άτομα από το ίδιο φύλο, είναι οκ. Το να νιώθεις ότι είσαι σε άλλο σώμα από αυτό που σου δόθηκε, μόνο φυσιολογικό δεν είναι. Άσχετο το τελευταίο, απλά ολοκλήρωσα την γνώμη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο epote μονίμως σαν να έχει περίοδο. ωπ, σεξιστικό σχόλιο αυτό, πρέπει να προσέχω το 2019. Ο epote μονίμως σαν να ξύπνησε στραβά και να του πήγε και στραβά η μέρα, ξέρω γω να μην λειτούργησε το ξυπνητήρι, να έχασε το λεωφορείο ή να μην παίρνει μπρος το αμάξι και να του έπεσε και το φαγητό έτσι πως πήγαινε να το ακουμπήσει στο τραπέζι.

Ο epote είναι μορφάρα και με διασκεδάζει απίστευτα πολλά χρόνια τώρα. Δεν θα άλλαζα ούτε τελεία στο ύφος του.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top