Εμπιστοσύνη

AngelaPan

Νεοφερμένος

Η AngelaPan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Είμαι 22 ετών και βρίσκομαι σε σχέση με κάποιον εδώ και 1.5 χρόνο. Η σχέση μας δεν είναι και η πιο εύκολη, καθώς είμαστε και οι 2 δυνατοί χαρακτήρες, παρόλα αυτά είμαστε αρκετά καλά κι ακόμα κρατάμε την σχέση μας. Πριν λίγους μήνες ανακάλυψα ότι το αγόρι μου μιλούσε με μια άλλη κοπέλα, είδα κάποια σεξουαλικά μηνύματα που είχαν στείλει, χωρίς όμως να δώσουν συνέχεια. Ο ίδιος μου είπε ότι γνωρίστηκαν φιλικά κι απλά έστειλαν αυτά τα μηνύματα χωρίς να σημαίνουν κάτι για εκείνον. Το δέχτηκα γιατί, αν όντως ήθελε εκείνη την κοπέλα, θα ήταν μαζί της κι όχι με εμενα, αν υπολογίσουμε και τα "προβλήματα" που υπάρχουν στην σχέση μας. Τώρα, έμαθα ότι μιλάνε ξανά σε φιλικό επίπεδο και μάλιστα ξέρω οτι της έχει πει και για την σχέση μας, της έχει μιλήσει δηλαδή για εμένα ως κοπέλα του. Η ανησυχία μου είναι η εξής... πόσο σίγουρη μπορώ να είμαι για αυτον και να του έχω εμπιστοσύνη και να μην πιστεύω ότι θα γίνει κάτι ερωτικό-σεξουαλικό μεταξύ τους? Πιστεύετε οτί είμαι παράλογη στο ότι του ζήτησα να σταματήσουν αυτήν την φιλική τους σχέση?? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σας....
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Όχι δεν είσαι παράλογη, έχεις κάθε δικαίωμα να ζητάς να νιώθεις ασφάλεια και εμπιστοσύνη σε μια σχέση. Νομίζω οτι πρέπει να κάνετε μια εφ' όλης της ύλης κουβέντα γιατί φαίνεται οτι ο φίλος σου έχει αρχίσει να αναζητά αλλού πορτοκαλιές. Μην το βλέπεις οτι αφού δεν σε άφησε για αυτήν δεν τρέχει τίποτα, γιατί μπορεί να θέλει να βρει πρώτα την επόμενη αγκαλιά πριν αφήσει εσένα. Βρείτε με ειλικρίνεια τί πάει στραβά και προσπαθήστε να το λύσετε. Νομίζω οτι είσαι πολύ νέα για να μένεις σε μια μέτρια σχέση, για να είμαι ειλικρινής.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάντως θα τον χώριζα επί τόπου. Δεν ασχολούμαι με παιδάκια.
 

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Πως γινεται να δεχτουμε οτι μιλησαν φιλικα και η σχεση τους ειναι φιλικη εφοσον εχουν ανταλλαξει ερωτικα μηνυματα; Ή ειναι φιλικη η σχεση ή ερωτικη. Αν ανταλλαξαν ερωτικα μηνυματα δεν ειναι φιλικη η κουβεντα μεταξυ τους για εμενα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι 22 ετών και βρίσκομαι σε σχέση με κάποιον εδώ και 1.5 χρόνο. Η σχέση μας δεν είναι και η πιο εύκολη, καθώς είμαστε και οι 2 δυνατοί χαρακτήρες, παρόλα αυτά είμαστε αρκετά καλά κι ακόμα κρατάμε την σχέση μας. Πριν λίγους μήνες ανακάλυψα ότι το αγόρι μου μιλούσε με μια άλλη κοπέλα, είδα κάποια σεξουαλικά μηνύματα που είχαν στείλει, χωρίς όμως να δώσουν συνέχεια. Ο ίδιος μου είπε ότι γνωρίστηκαν φιλικά κι απλά έστειλαν αυτά τα μηνύματα χωρίς να σημαίνουν κάτι για εκείνον. Το δέχτηκα γιατί, αν όντως ήθελε εκείνη την κοπέλα, θα ήταν μαζί της κι όχι με εμενα, αν υπολογίσουμε και τα "προβλήματα" που υπάρχουν στην σχέση μας. Τώρα, έμαθα ότι μιλάνε ξανά σε φιλικό επίπεδο και μάλιστα ξέρω οτι της έχει πει και για την σχέση μας, της έχει μιλήσει δηλαδή για εμένα ως κοπέλα του. Η ανησυχία μου είναι η εξής... πόσο σίγουρη μπορώ να είμαι για αυτον και να του έχω εμπιστοσύνη και να μην πιστεύω ότι θα γίνει κάτι ερωτικό-σεξουαλικό μεταξύ τους? Πιστεύετε οτί είμαι παράλογη στο ότι του ζήτησα να σταματήσουν αυτήν την φιλική τους σχέση?? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σας....


:loltooth: :loltooth:

καλο.
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ο ίδιος μου είπε ότι γνωρίστηκαν φιλικά κι απλά έστειλαν αυτά τα μηνύματα χωρίς να σημαίνουν κάτι για εκείνον. Το δέχτηκα γιατί, αν όντως ήθελε εκείνη την κοπέλα, θα ήταν μαζί της κι όχι με εμενα, αν υπολογίσουμε και τα "προβλήματα" που υπάρχουν στην σχέση μας.
Μεγάλο λογικό άλμα από μεριάς σου αυτό πάντως. Μπορεί να την θέλει όντως και παράλληλα έχει εσένα το σιγουράκι. Και μόλις του έδωσες το ελεύθερο να ψάχνεται και να το ξανακάνει...
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αρχικά το ότι αν την ήθελε θα ήταν με αυτήν κι όχι με εσένα είναι αφελής σκέψη, επειδή μάλλον εσύ είσαι σωστός άνθρωπος στις σχέσεις σου και δε διανοεισαι την έννοια της απιστίας. Δυστυχώς λίγοι είναι εκείνοι που έχουν την κοπέλα τους "κορώνα στο κεφάλι τους" όσο καιρό είναι μαζί. Οπότε μη βλέπεις εξ'ιδίων τα αλλότρια.
Η κουβέντα τους ούτε εγώ θεωρώ πως ήταν φιλική αν είχαν ανταλλάξει ερωτικά μηνύματα, κάνει και λίγο μπαμ νομίζω, οπότε όχι, δεν είσαι καθόλου παράλογη που δε θες να συνεχιστεί, αλλά. Υπάρχει ένα μεγάλο αλλά. Με το να "απαγορεύεις" την κουβεντούλα μεταξύ τους δεν αποθαρρύνεις το αγόρι σου από το να το ξανακάνει. Δε σε τιμά να τον ελέγχεις ούτε πρόκειται να αλλάξει έτσι. Αλλάζουμε μόνο όταν οι ίδιοι το θελήσουμε. Κατά τη γνώμη μου, πρέπει να λυθούν πρώτα τα άλλα προβληματακια που λες κι εσύ ότι έχετε και μετά να δεις πώς θα πάει με αυτήν. Το αν θες να συνεχίσεις να είσαι μαζί του και το τι θα του συγχωρέσεις είναι δική σου απόφαση και δε μας πέφτει λόγος. Ελπίζω μόνο να σκεφτείς τι είναι καλύτερο για εσένα και όποια απόφαση πάρεις να είναι συνειδητοποιημενη.
 

Georgiapon25

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Επειδή οι απόψεις ποικίλουν φυσικά όπως και τα άτομα θα σου πω και εγώ τη δική μου, κατά τη γνώμη μου το φλερτ είναι μία πάρα πολύ υγιής συνήθεια και θα έλεγα ακόμα και κάτι απαραίτητο κιόλας όταν Βρίσκεσαι σε μία μεγάλη σχέση, ο φίλος σου μπορεί να ήθελε να ξεφύγει λίγο, να νιώσει επιβεβαίωση από άλλα άτομα, λίγο ενθουσιασμό κάτι πιο πικάντικο, Θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι με ανούσιες σκέψεις όπως το εάν σε απατησει ή οχι και να επικεντρωθείς στη σχέση σας στο πώς τα πάτε απο σασπενς, οι μεγάλες σχέσεις συνηθίζουν να είναι βαρετές ειδικα εμάς των νέων το αίμα μας βράζει, θέλουμε περιπέτεια θέλουμε ζωή, μήπως έχετε ρουτινιάσει; όλα αυτά φυσικά δεν έχουν να κάνουν με το πώς νιώθει για σένα γιατί μπορεί να σε αγαπάει αλλά να είναι σημάδι ότι ζητάει κάτι παραπάνω εσένα από τη σχέση σας βασικά, έχεις δύο επιλογές ή να το συζητήσεις η να πάρεις πρωτοβουλίες, μπορεί η σχέση σας να θέλει ανανέωση
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top