• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σχετικά με την έμμηνο ρύση της κοπέλας μου

biker21

Νεοφερμένος

Ο biker21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπερα.Θελψ να σας κανω μια ερωτηση και μπορειτε να βοηθησεται.Η περιοδος της κοπελας μου της ειχε ερθει 10 ιουλιου(δεν εχει σταθερη περιοδο)και τωρα λογηκα επρεπε να της εχει ερθει.Σημερα που μιλησαμε (η κοπελα μου ειναι διακοπες)μου ειπε οτι εβγαλε αιμα στην αρχη αρκετο μετα λιγο(αυτο εγινε πριν απο 3-4ωρες) αλλα δν πονεσε καθολου ειναι φισιολογηκο αυτο?Γιατι διαβασα στο ιντερνετ εν αρθο οπου ελεγε:Εμφύτευση που αιμορραγεί: Περίπου 6-12 ημέρες μετά από τη σύλληψη το έμβρυο εμφυτεύεται στο μητρικό τοίχο. Κάποιο αίμα που επισημαίνει ή που περιορίζει μπορεί να πραγματοποιηθεί σε αυτήν την στιγμή του χρόνου. Αυτό είναι επίσης ένα πρόωρο σημάδι της εγκυμοσύνης που προσέχεται¨ γιαυτο και ανυσηχησα. Ποια η γνωμη σας?Ευχαρηστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω ακριβώς το ερώτημα σου...
το θέμα είναι που δεν πόνεσε ή που η ροή μειώθηκε αισθητά?
της έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο?
αυτά συμβαίνουν ... είτε από κρύωμα μπορεί να έβγαλε στην αρχή πολύ είτε από στρες να της μειώθηκε μετά...
αν γενικώς θεωρεί ότι η ροή δεν είναι στα συνηθισμένα της επίπεδα, να περιμένει μια βδομάδα και να κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης απ το φαρμακείο να έχει το κεφάλι της ήσυχο μιας που η περίοδος δεν σημαίνει πάντα ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη (Δυστυχώς)

και λέω μια βδομάδα γιατί αν υποψιάζεσαι εμφύτευση κάπου τώρα, οι μονάδες της χοριακής δεν θα έχουν ανέβει τόσο ώστε να τις ανιχνεύσει το τεστ.
Οι μονάδες διπλασιάζονται ανά 48 ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όπως ακριβώς σου τα λέει και η απο πάνω (όχι ότι ξέρει κάτι απο εγκυμοσύνες στην τύχη τα γράφει:P)
Μόνο σου αναφέρεις πως η περίοδος της δεν είναι σταθερή, επιπλέον υπάρχουν κι άλλα γεγονότα που μπορει να την καθυστερούν όπως κάποια αλλαγή στις συνήθειες της ή ακόμη και το άγχος της πιθανής εγκυμοσύνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biker21

Νεοφερμένος

Ο biker21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οκ ευχαρηστο μαλλον λογο ανχους της καθυστερησε η περιοδος και λογηκα επιδη δν εχει σταθερη περιοδο.Παντος σημερα ειχε ποιο πολυ αιμα απο οτι εχτες αυτο μαλλον ειναι φισιολογηκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φετος το καλοκαιρι παντως κι εγω ειχα λιγοτερο αιμα απ' οτι συνηθως. Η ζεστη επηρεαζει, μην αγχωνεστε (αλλά να προσέχετε). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biker21

Νεοφερμένος

Ο biker21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φετος το καλοκαιρι παντως κι εγω ειχα λιγοτερο αιμα απ' οτι συνηθως. Η ζεστη επηρεαζει, μην αγχωνεστε (αλλά να προσέχετε). :)
Ναι σημερα το πρωι ειχε πολυ αιμα λογηκο γιατι ειναι 1 μερα τωρα λογηκα μετα απο 2 μερες θα αρχισει να εχει λιγοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top