Brothers (2004)

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Την περασμένη Δευτέρα στις 18:00 στον κινηματογράφο "'Έλλη" πραγματοποιήθηκε η avant premiere της Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η Σ δανέζικης ταινίας της Sussane Bier "Βrothers" ελληνιστί "Ουκ επιθυμήσεις την γυναίκα του πλησίον σου" Αυτή την εβδομάδα ήδη προβάλετε στους κινηματογράφους "Έλλη" και "Δαναό 1&2"
Μην την χάσετε !!!

Υπόθεση :
Ο Michael (Ulrich Thomsen) έχει μια επιτυχημένη στρατιωτική καριέρα, μια όμορφη σύζυγο (Connie Nielsen) και δύο κόρες. Ο μικρότερος αδερφός του Jannik (Nikolaj Lie Kaas) κάνει μια ριψοκίνδυνη ζωή, στα όρια της παρανομίας. Όταν ο Michael θα φύγει στο Αφγανιστάν για μια αποστολή των Ηνωμένων Εθνών, η ισορροπία μεταξύ των δυο αδερφών θα αλλάξει για πάντα. Ο Michael αγνοείται και η σύζυγός του βρίσκει παρηγοριά στον Jannik, ο οποίος παραδόξως δείχνει ικανός να φροντίσει τον εαυτό του και την οικογένεια του αδερφού του. Η σχέση τους γρήγορα θα αναπτυχθεί και όταν ο Michael θα επιστρέψει στο σπίτι του τίποτα δεν θα είναι όπως πριν....

Ανάμεσα στις περίπου 40 ταινίες (ελληνικές και ξένες) που παρακολούθησα φέτος στο φεστιβάλ της Θεσσαλονίκης μπορώ να πω ανεπιφύλακτα πως ήταν η καλύτερη με διαφορά.

Μετά τους τίτλους τέλους είχα μείνει καθηλωμένη στην καρέκλα μου περίπου για 10 λεπτά μέχρι να είμαι σε θέση να πάρω τα πόδια μου για να βγω με τους τελευταίους που είχαν απομείνει στην αίθουσα....

To επίσημο site της ταινίας :
https://www.ifcfilms.com/ifcfilms?CAT0=3127&CAT1=6406&AID=11907&CLR=red&BCLR=
Yγ: Αυτή Michelle ελπίζω να την παίζει πάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Nαι μόνο που αυτή δεν μου φαίνεται εξίσου ενδιαφέρουσα :bleh:
Όπως και να χει αυτό τον καιρό μόνο για σινεμά δεν έχω χρόνο και χρήμα δυστυχώς... :(
Μια η εξεταστική, μια το e-steki.com και το mycat.gr, θα πάθω υπερκόπωση σε λίγο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Mάλλον την αδίκησα με την περιγραφή μου. Η ταινία είναι πραγματικά κορυφαία , εξαιρετικό δείγμα καλού κινηματογράφου που απέσπασε τις καλύτερες των εντυπώσεων όπου προβλήθηκε.
Στους κύκλους των cinephils φιγουράρει σαν η καλύτερη ταινία του μήνα και στο Φεστιβάλ της Θεσσαλονίκης είχε κερδίσει επάξια την θέση της μέσα στην πρώτη πεντάδα στα βραβεία κοινού.
Η έλλειψη χρόνου και χρήμματος βέβαια μπορεί να αποτελέσει ένα εμπόδιο που όμως στην περίπτωση που κάτι αξίζει πραγματικά μπορούμε να το υπερνικήσουμε ε?;)
Γιατί στο Keane δεν σε είδα να τα αναφέρεις σαν εμπόδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top