Planet of the apes - Ο πλανήτης των πιθήκων (1968)

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πόσοι έχετε δει την ταινία;
Είδα πρόσφατα την παλιά (του 1968 ) και μπορώ να πω οτι ήμουν με ανοιχτό το στόμα καθ'όλη τη διάρκεια. Εκπληκτική ταινία, με μηνύματα που με αγγίζουν προσωπικά πολύ (ο ρατσισμός, η άρνηση των ανθρώπων να δεχτούν τον ορθολογισμό και την επιστήμη, η στείρα προσκόλληση στη θρησκεία κλπ).
Εσάς πως σας φάνηκε; Προτιμάτε την παλιά ή την καινούρια του Τιμ Μπάρτον (η οποία κατ εμε είναι αρκετά καλή αλλά όχι σαν την παλιά); Τι μηνύματα περνούσε κατ'εσάς; Είχατε καταλάβει το τέλος απο τα σημάδια πριν;
Επίσης, κάπου διάβασα οτι υπάρχουν και sequels. Μήπως ξέρετε πως ονομάζονται και που μπορώ να τα βρω (γα ενοικίαση);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Έχω δει το καινούριο (καλούτσικο) και δεν κατάλαβα το τέλος, πως από κάτι ξεκάθαρο έβγαλε ένα τελείωμα τόσο αταίριαστο με τα προηγούμενα γεγονότα (όσοι την έχουν δεί την ταινία, καταλαβαίνουν για τι μιλάω). Το παλιό δεν το έχω δει αλλά θα το ήθελα, απο περιέργεια!:) Νομίζω έχει 3 συνέχειες και αν θυμάμαι καλά το όνομα της μιας, λεγόταν Beneath the Planet of Apes.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όντως καλούσικο και το καινούριο, αλλά με διαφορετικό τέλος. Δεν το θυμάμαι ακριβώς για να στο εξηγήσω γμτ, έχω τώρα στο μυαλό μου το παλιό. Δες το πάντως, εμείς στην αρχή λέγαμε "απαπα καλύτερο το καινούριο, τι άθλια ποιότητα εικόνας, πως πάει τόσο αργά το σενάριο, τι μουσική είναι αυτή" αλλά τελικά μας άρεσε πολύ περισσότερο απο το καινούριο. Είναι πιο ...ουσίας το παλιό, το νέο είναι κυρίως entairtainment.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εχω δει την καινουργια ταινια. Θα ηθελα να δω και την παλια. Παντως σιγουρα δεν θα ειναι το ιδιο τωρα που εχω δει την καινουργια... θα χασει πολλη απο τη μαγεία του.

Εγω παντως το τελος το καταλαβα. Δεν το θεωρω ασχετο, μαλιστα το θεωρω πολυ καλο και απροσμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπα, δεν θα χάσει απο τη μαγεία της η παλιά επειδή έχεις δει την καινούρια. Εϊναι αρκετά διαφορετική η παλιά και με εντελώς διαφορετικό τέλος. :)

Συμφωνώ οτι το τέλος της νέας δεν ήταν άσχετο. Κι εμένα μου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Χμμμμ. Οκ, θα το εχω υποψιν μου να την δω καποια στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top