Αλλαγές στην εμφάνιση

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Αααα ειχα και εγω γυαλια και εβαλα φακους ..Πανε 2,5 χρονια ομως τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Το θεμα μου ομως εμενα ειναι αλλο...Θελω να κανω και καποια αλλη αλλαγη.
Γι αυτο θελησα να κανω μια τζιβα πολυ πιο μακρια απο το μαλλι μου (μεχρι το στηθος ελεγα) οχι επειδη θεωρειται ""ιδιαιτερο"" αλλα επειδη ειναι ο χαρακτηρας μου ετσι χυππικος και επειδη ακουω και την αναλογη μουσικη...

Φοβαμαι ομως πως θα πρεπει να την κοψω μετα αυτη την τουφα και δεν ηθελα κατι τετοιο και εχω ενδοιασμους...

Τ μου προτεινετε?Τι αλλαγη λετε να κανω?:redface:


ΑΑΑ το μαλλακι μου ειναι μαυρο..Αλλα πολυ μαυρο ...Εβενινο
Τετοια τζιβα εκανα τον Αυγουστο και ακομα μου ειναι μια χαρα παρολο που εχουν περασει τοσοι μηνες...αλλα αν την βαρεθεις δεν χρειαζεται να την κοψεις,απλα σιγα σιγα με λιγο γαλακτωμα βγαινει!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τζίβα είναι αυτό το χρωματιστό που σου πλέκουν στα μαλλιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τζίβα είναι αυτό το χρωματιστό που σου πλέκουν στα μαλλιά;

Αν δεν κανω λαθος "τζιβα" στα ελληνικα σημαινει "ραστα" μαλλια. Στα αγγλικα Dreadlocks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αααααααα τέτοιο;;;
Ααααααα.
Έλα ρε. Και τι ωραίο έχει αυτό;
Προτιμώ το άλλο το χρωματιστό που φαντάστηκα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τζιβα ειναι το ατσαλα [εχει τεχνη ε] πλεγμενο μαλλι σε τουφες
Ραστα μαλλι δε θα ηθελε να εχει ελληνας αφου ειναι κομμη των ρασταφαριων [για θρησκευτικους λογους] που αν δεν βαζουν κατι επανω,τοτε σιγουρα δημιουργειται απο τη βρωμια

γκαμω την ελλαντα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πλεον πρεπει να υπαρχει και αλλος τροπος για να αποκτησεις dreadlocks περα απο τον φυσικο τροπο. Αν πας σε κανα κομμωτηριο και πεις θελω "τζιβες" μπορουν να στο κανουν.
Και μπορεις να τα πλενεις μια χαρα,με το παιδικο το σαμπουαν το κιτρινο χωρις δακρυα(δεν θυμαμαι ονομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τζόνσον μπέιμπι με χαμομήλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Αααααααα τέτοιο;;;
Ααααααα.
Έλα ρε. Και τι ωραίο έχει αυτό;
Προτιμώ το άλλο το χρωματιστό που φαντάστηκα.:redface:

εε και το χρωματιστό τζίβα λέγεται νομίζω..:worry:
εγώ είχα χρωματιστό! είναι με κλωστές. σου πιάνει μια πολύ μικρή τούφα μαλλιών και σου πλέκει γύρω γύρω τις κλωστές με ότι τρόπο θες! (έχει και δείγματα και διαλέγεις) Το είχα κρατήσει αρκετό καιρό θυμάμαι μέχρι που είχε μπλεχτεί όλο το μαλλί και αναγκάστηκα και την ξέμπλεξα...:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Τζίβα είναι αυτό το χρωματιστό που σου πλέκουν στα μαλλιά;
δεν ξερω,παντως και εγω αυτο εννοω τζιβα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πλεον πρεπει να υπαρχει και αλλος τροπος για να αποκτησεις dreadlocks περα απο τον φυσικο τροπο. Αν πας σε κανα κομμωτηριο και πεις θελω "τζιβες" μπορουν να στο κανουν.
Και μπορεις να τα πλενεις μια χαρα,με το παιδικο το σαμπουαν το κιτρινο χωρις δακρυα(δεν θυμαμαι ονομα)

Δεν ξερω αν το κανουν σε κομμωτηρια, αλλα δεν υπαρχει λογος να πας σε κομμωτηριο και να πληρωσεις. Μια βελονα πλεξιματος και ενα βιντεο στο youtube φτανει για να την κανεις μονος η να στην κανει ενας φιλος.
Για το αν τα πλενεις μια χαρα δεν ειμαι σιγουρος, τα πλενεις μεν, αλλα οχι και τοσο καλα.
Παντος ποτε δεν καταλαβα αυτους που κανουν τζιβες στα πλαισια μιας "ιδεολογιας" ανεμελιας κλπ. Θελει τοσο κοπο για να γινει και να συντιριθει αυτη η τζιβα, που ασχολουνται πιο πολυ με το μαλι τους απο οτι εγω οταν ειχα μαλι μεχρι την μεση. Που ειναι η ανεμελια κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια ερώτηση!! Από τότε που ήρθα στην Πάτρα στο νέο μου σχολείο παρατήρησα αρκετές κοπέλες να λανσάρουν το εξής: μόνο 1 τούφα από τα μαλλιά τους περιτυλιγμένη σε ύφασμα με διάφορα χρώματα και σχέδια + μπιχλιμπιδάκια πάνω. Μου έκανε εντύπωση καθώς στην Κεφαλονιά πέρα βρέχει από styling :rolleyes: Καμιά ιδέα για το πώς λέγεται αυτό?? Ή πού μπορώ να το αποκτήσω?? :redface: ty ~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια ερώτηση!! Από τότε που ήρθα στην Πάτρα στο νέο μου σχολείο παρατήρησα αρκετές κοπέλες να λανσάρουν το εξής: μόνο 1 τούφα από τα μαλλιά τους περιτυλιγμένη σε ύφασμα με διάφορα χρώματα και σχέδια + μπιχλιμπιδάκια πάνω. Μου έκανε εντύπωση καθώς στην Κεφαλονιά πέρα βρέχει από styling :rolleyes: Καμιά ιδέα για το πώς λέγεται αυτό?? Ή πού μπορώ να το αποκτήσω?? :redface: ty ~

Γιατι δεν ρωτας καποια απο αυτες τις κοπελες να σου πει ενα καλο μαγαζι; Θα σου πει και συγκεκριμενα για την Πατρα και θα το βρεις ευκολα...! Καινουργια εισαι, δεν θα σε παρεξηγισουν αν αυτο φοβασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Την επομενη εβδομαδα θα παμε Μοναστηρακι ,Πλακα εκδρομη και νομιζω πως ειναι μια καλη ευκαιρια να κανω τζιβα ή το πλεξιμο με τις κλωστες...Αλλα δυστυχως δεν γνωριζω καποιο συγκεκριμενο μαγαζι...
Με βαλατε σε σκεψεις να κανω και αυτο με τ κλωστες τελικα μιας και πιανει μια μικρη τουφα...
Πφφφ εσεις κοριτσια που την κανατε ?Στους τυπους στους δρομους?

Για κατι τετοιο μιλαμε==>https://kosmimatagiaolous.blogspot.com/2011_09_01_archive.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχω αρχισει σοβαρα να σκεφτομαι αλλαγη στα μαλλιά μου. Tο σκεφτομαι το τελ. εναμισυ χρονο, δεν ειναι κατι της στιγμης. Το χω συζητησει κιολας αρκετα και οι αποψεις διιστανται. Βλεπεις, ειναι τετοια τα χρωματά μου που και τα δυο ειναι επιτυχή. Αν ομως το μετανιώσω, αντε να το ξαναφέρεις στα ίδια. Μικρή εκανα τις αλλαγες χωρίς πολλή σκέψη, σημερα το σκεφτομαι πιο πολύ. Θα δείξει. Σίγουρα θα μου πηγαίνουν όπως θελω να τα κανω, το θέμα δεν είναι ομως αν θα μου αρέσουν. Το θέμα είναι μήπως μου λείψει το ξανθό. Γιατί οπως λενε, μια φορά ξανθιά, πάντα ξανθιά. Να καταρρίψω τον μύθο? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τις προάλλες μη έχοντας τι να κάνω πήρα ένα ψαλίδι και έκοψα τα μαλλιά μου, καλά βγήκαν, γλίτωσα και τα 15Ε στο κομμωτήριο! Σιγά μαλλί είναι, θα ξανά μακρίνει. Χρειαζόμουν μια αλλαγή όπως και να το κάνουμε. Επίσης σκέφτομαι και μια αλλαγή ως προς το χρώμα αλλά θα δούμε. To μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι και για δεύτερη φορά είναι πως θα πρέπει τακτικά να βάφω την ρίζα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
κάνε όμπρε, μπορεί να σου αρέσει περισσότερο! κι αν το βαρεθείς, κόβεις μαλλάκι και γλιτώνεις :P ή απλά βάφεις το μαλλί σου στο φυσικό σου χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τις προάλλες μη έχοντας τι να κάνω πήρα ένα ψαλίδι και έκοψα τα μαλλιά μου, καλά βγήκαν, γλίτωσα και τα 15Ε στο κομμωτήριο! Σιγά μαλλί είναι, θα ξανά μακρίνει. Χρειαζόμουν μια αλλαγή όπως και να το κάνουμε. Επίσης σκέφτομαι και μια αλλαγή ως προς το χρώμα αλλά θα δούμε. To μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι και για δεύτερη φορά είναι πως θα πρέπει τακτικά να βάφω την ρίζα..
δικιά μου είσαι εσύ :P κι εγώ κάνω συχνά τέτοια με τα μαλλιά. συνήθως κόβω αφέλειες μόνη μου γιατί όπου και να πάω δεν μ'αρέσει έτσι όπως μου τις κάνουν. εγώ σκέφτομαι να κάνω όλα τα μαλλιά μου ροζ και όσο κρατήσει. και μετά να τα περάσω ξανα το φυσικό μου για να μην μπλέκω με βάψιμο ρίζας και ιστορίες. άσε που είναι αρκετά δύσκολο σαν χρώμα ούτως ή άλλως :hmm:αλλιώς διάσπαρτες θαλασσί τούφες. θέλω γενικά κάτι περίεργο αυτό τον καιρό :hmm:


[βλέπω κάτι κοπελιές που τα έχουν βάψει κόκκινα και κάθε φορά που βάφουν ρίζα το πάνω μέρος των μαλλιών τους είναι εντονο κόκκινο και τα υπόλοιπα μαλλιά ένα ξεβαμμένο μπορντώ ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
χα! και εγω τα εχω κοψει 2-3 φορες μονη μου ακολουθωντας οδηγιες στο youtube :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
κάνε όμπρε, μπορεί να σου αρέσει περισσότερο! κι αν το βαρεθείς, κόβεις μαλλάκι και γλιτώνεις :P ή απλά βάφεις το μαλλί σου στο φυσικό σου χρώμα.

Δεν είναι κακό, θα το δοκιμάσω και αυτό! :D

δικιά μου είσαι εσύ :P κι εγώ κάνω συχνά τέτοια με τα μαλλιά. συνήθως κόβω αφέλειες μόνη μου γιατί όπου και να πάω δεν μ'αρέσει έτσι όπως μου τις κάνουν. εγώ σκέφτομαι να κάνω όλα τα μαλλιά μου ροζ και όσο κρατήσει. και μετά να τα περάσω ξανα το φυσικό μου για να μην μπλέκω με βάψιμο ρίζας και ιστορίες. άσε που είναι αρκετά δύσκολο σαν χρώμα ούτως ή άλλως :hmm:αλλιώς διάσπαρτες θαλασσί τούφες. θέλω γενικά κάτι περίεργο αυτό τον καιρό :hmm:

Αφέλειες και γω σκέφτομαι να κάνω κάποια στιγμή, ίσως. Το ροζ είναι γαμάτο μου αρέσει και μένα αρκετά αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το υποστηρίξω όπως πρέπει. Δηλαδή τα σχόλια που θα ακούγονται θα με επηρεάσουν αρκετά, τέτοιος τύπος είμαι αν και δεν θα έπρεπε να με νοιάζουν ούτε στο ελάχιστο, καλύτερα να μετανιώσεις κάτι που έκανες στην ζωή σου παρά για κάτι που δεν έκανες. Και γω κάτι περίεργο ήθελα γιαυτό και έκανα απόπειρα να κόψω μόνη τα μαλλιά μου. :hehe:

χα! και εγω τα εχω κοψει 2-3 φορες μονη μου ακολουθωντας οδηγιες στο youtube :P

Εγώ χωρίς βίντεο χωρίς τίποτα, πήρα ένα ψαλίδι και άρχισα να κόβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top