Απορίες και συμβουλές για την αντρική ομορφιά

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι,το δεύτερο που λες εννοώ και έιχα κάνει παλαιότερα,αλλά μετά από λίγο καιρό ξαναβγαίνουν περίπου τα ίδια,οπότε βαρέθηκα να το ξανακάνω.Δεν φαίνονται,αλλά τα νιώθεις με το χέρι σου όταν πλένεσαι.Ρε συ,πάντως αν ψωνίζεις από site του εξωτερικού θα σου έρχονται μισά λεφτά.Τι προ'ι'όν απολέπισης χρησιμοποιείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι,το δεύτερο που λες εννοώ και έιχα κάνει παλαιότερα,αλλά μετά από λίγο καιρό ξαναβγαίνουν περίπου τα ίδια,οπότε βαρέθηκα να το ξανακάνω.Δεν φαίνονται,αλλά τα νιώθεις με το χέρι σου όταν πλένεσαι.Ρε συ,πάντως αν ψωνίζεις από site του εξωτερικού θα σου έρχονται μισά λεφτά.Τι προ'ι'όν απολέπισης χρησιμοποιείς;

εχω και της biotherm home αλλα ειναι "μαλακο" για την επιδερμιδα, εχω και της Loreal menexpert το οποιο είναι πραγματικά πολυ άγριο. έχει κρυστάλους αργυλιου μέσα και μετα την απολέπιση η επιδερμίδα γίνεται μεν ολοκόκκινη αλλα καθαρίζει σε βάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Από Loreal είχα δοκιμάσει για λίγο καιρό το καλοκαίρι το efxotonic αν το ξέρεις.Λέει τίποτα;Επίσης,για μετά την απολέπιση αξίζει να πάρω μια άλλη ενυδατική ή να μείνω με την bepanthol;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
h depathol είναι μια ενυδατικη που την βάζουμε μετα την αποτριχωση μετα το ξυρισμα, οταν εχουμε καει απο τον ηλιο και και και και τωρα αυτη η κρεμα ειναι εξειδικευμενη για την υδατωση την επιδερμίδας;

η απολεπιση δεν ειναι σαν τον απλο καθαρισμο, γιατι αποβαλει την εξωτερικη επιδερμιδα ωστε να φυγουν τα νεκρα κυτταρα και ολα τα αλλα μαζι ωστε με τον καιρο να ανανεωθει η επιδερμιδα ριζικα. επειδη αυτη η διαδικασια ειναι αρκετα επωδυνη για την επιδερμιδα, η βαζουμε διπλη ενυδατικη απορροφηση και μετα επαναλαμβανουμε ή βαζεις καποια μάσκα ενυδάτωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ωραία.Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Να είσαι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

αρκετα προσφατη
Α έτσι εξηγείται!
Αυτό καλό μου δεν είναι γέλιο, δεν είναι καν χαμόγελο, ειναι ...μειδίαμα. :P
Αν διαβάσεις ένα καλό ανέκδοτο πχ, έτσι θα γελάσεις; Προφανώς όχι. Ε τότε σίγουρα θα κάνεις γραμμή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Α έτσι εξηγείται!
Αυτό καλό μου δεν είναι γέλιο, δεν είναι καν χαμόγελο, ειναι ...μειδίαμα. :P
Αν διαβάσεις ένα καλό ανέκδοτο πχ, έτσι θα γελάσεις; Προφανώς όχι. Ε τότε σίγουρα θα κάνεις γραμμή ;)[/quote]
xaxaxaxa!
Ελα ρε Λια τι λες !
αυτη σου κανει; η πρεπει να βγαλω ολη την οδοντοστοιχια μου εξω; :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν είναι γέλιο αυτό...
Τι να πω, μάλλον γενικώς δεν γελάς πολύ :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μαλλον θα συμφωνησω με τη λια... εγω οταν γελαω παντως, παραμορφωνεται ολο το προσωπο μου. μπορει να ρυτιδιαζω, αλλα τουλαχιστον κανω κοιλιακους (μιας και δεν γυμναζομαι απο μονος μου, ριχνω κανα γελιο που και που).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγω θα συμφωνισω με την Λια. Σιγα το γελιο...Ενα χαμογελακι ειναι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
colex αυτό δεν είναι γέλιο ... είναι απλα "σας δείχνω τα δόντια μου" (που ομολογουμένως είναι πολύ πολύ όμορφα)

έχε υπόψη σου όμως ότι το γέλιο είναι υγεία και παρατίνει τη ζωή...
ίσως το πω λίγο άκομψα και να με συγχωρείς....
το να αποκτήσεις ένα όμορφο πτώμα χωρίς ρυτίδες που όμως δε θα έχεις γελάσει πραγματικά ποτέ σου... δεν είναι ζωή ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εννοεις τα μαυρα στιγματα... ειτε με συστηματικο peeling 2-3 φορες την εβδομαδα,
ειτε μπορεις να βρασεις μια κατσαρολα με νερο να μεινεις απο πανω της με μια πετσετα ωστε να ανοιξουν οι ποροι και μετα νατα σπασεις ενα ενα ή να πας σε καποια αισθητικο. αλλα οσο τα αφηνουμε τοσο μεγαλωνουν μεγαλωνουν και αφηνουν μετα σημαδια στο προσωπο.

Sorry, αλλά το peeling 2-3 φορές την εβδομάδα δεν είναι καλό, ερεθίζει το δέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Πιστεύω ότι σε όλους πάνω κάτω πηγαίνουν τα γένια. Εμένα ο φίλος μου, μου αρέσει όταν είναι αξύριστος 3-4 μέρες. Του πάει πολύ. Καλό είναι πάντως να ξυρίζονται συχνά οι άντρες γιατί όσο να ναι τα γένια είναι φορείς μικροβίων και όταν μένουν αρκετές μέρες αξύριστοι είναι πολύ πιθανό να γεμίσουν σπυράκια.


Σημείωση: Τα ποστ από εδώ μέχρι την επόμενη σημείωση έχουν μεταφερθεί από το θέμα "Αρέσουν στις γυναίκες τα γένια;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Πιστεύω ότι σε όλους πάνω κάτω πηγαίνουν τα γένια. Εμένα ο φίλος μου, μου αρέσει όταν είναι αξύριστος 3-4 μέρες. Του πάει πολύ. Καλό είναι πάντως να ξυρίζονται συχνά οι άντρες γιατί όσο να ναι τα γένια είναι φορείς μικροβίων και όταν μένουν αρκετές μέρες αξύριστοι είναι πολύ πιθανό να γεμίσουν σπυράκια.
Έχω δει αρκετούς άντρες με πολλά γένια και χωρίς σπυράκια. Είναι μάλλον θέμα προσωπικής φροντίδας.
Υπάρχουν διάφορες Λοσιόν Καθαρισμού για πρωί- βράδυ που μπορούν να βοηθήσουν στη πρόληψη και καταπολέμηση των σπυριών. :)

Τώρα αν ο άλλος τρώει, πίνει, καπνίζει κτλ και αρκείται στο σκούπισμα με μια απλή πετσέτα /χαρτομάντιλο και ένα κλασσικό πλύσιμο με νερό κάθε πρωί που ξυπνάει, σώθηκε. :P

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Εγώ πάλι είδα προχτές το φίλο μου με γένια 4 ημερών και του πήγαινε απίστευτα.

Πάντως σχετικά με τα σπυράκια όσο να 'ναι είναι και θέμα γονιδίων, όχι μόνο προσωπικής υγιεινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Έχω δει αρκετούς άντρες με πολλά γένια και χωρίς σπυράκια. Είναι μάλλον θέμα προσωπικής φροντίδας.

Είναι και θέμα επιδερμίδας. Πάντως να σημειώσω ότι εγώ πλέον έχω καθιερώσει το εβδομαδιαίο ξύρισμα, και το πρόβλημα με τα σπυράκια δεν είναι μεγαλύτερο ή μικρότερο από πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συμφωνω με ολους τους προλαλησαντες γενικα.;)
Τα σπυρακια που πεταει ο αντρας στο προσωπο του μετα το ξυρισμα εξαρταται απο πολλους παραγοντες.
Ακομα πρεπει να προσεχουμε τι προιοντα για το ξυρισμα χρησιμοποιουμε.
Κατα την διαρκεια του ξυρισματος καθως (παρα πολυ σημαντικο) και ΜΕΤΑ αυτου.
Προσωπικα αποφευγω εντελως τα aftershave που εχουν χρωστικες ουσιες, εντονα αρωματικα και οινοπνευμα.Κανουν τρομερη εξαρση.
Προτιμω ειδικες κρεμες που ενυδατωνουν το δερμα και το καταπραΰνουν μετα την ταλαιπωρια (γιατι για το δερμα ειναι ταλαιπωρια) του ξυρισματος.
Επισης η κρεμα εχει το καλο οτι ο τροπος που την βαζεις, βοηθα και στο να κανεις απαλο μασαζ στο προσωπο σου.Κατι που ειναι ιδιαιτερα ευεργετικο.
Φυσικα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι και στο να μην χρησιμοποιουμε το ιδιο ξυραφακι συνεχεια και συνεχεια.

Ενα αλλο λαθος που κανουμε ειναι οτι πριν ξυριστουμε(δεν μιλαω για μηχανες ε!) δεν ριχνουμε αρκετο νερο στο προσωπο μας.
Τελος κατι που κανουμε συχνα και ειναι λαθος ειναι οτι πρσπαθουμε να μιμηθουμε σε ταχυτητα το κλασσικο κινουμενο σχεδιο με τον Bugs Bunny και τον Elmer Fudd, στον "Wabbit of Seville", οπου ο πρωτος ξυρισε στον δευτερο με 3 κινησεις.

Θελει χρονο,συχνο "ξεβγαλμα" (κατα την διαρκεια του ξυρισματος) στο ξυραφακι να ξεμπουκωσει, και σε περιεργα σημεια του προσωπου οπου εχει αρκετο δερματακι ή αντιθετα που ειναι λιγο δυσκολα να τα πιασουμε, να τσιτωνουμε το δερμα στο σημειο με το αλλο χερι.

Γενικα αν δουμε το ξυρισμα σαν "αντε να τελειωνουμε" και δεν περιποιουμαστε το δερμα μας, και σπυρακια να μην πεταμε, απλουστατα συμβαλλουμε στο να το ταλαιπωρουμε χωρις λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Γενικώς συμφωνώ με αυτά που είπες απλώς να παρατηρήσω ότι σχετικά με αυτό:

Προσωπικα αποφευγω εντελως τα aftershave που εχουν χρωστικες ουσιες, εντονα αρωματικα και οινοπνευμα.Κανουν τρομερη εξαρση.
Προτιμω ειδικες κρεμες που ενυδατωνουν το δερμα και το καταπραΰνουν μετα την ταλαιπωρια (γιατι για το δερμα ειναι ταλαιπωρια) του ξυρισματος.
Επισης η κρεμα εχει το καλο οτι ο τροπος που την βαζεις, βοηθα και στο να κανεις απαλο μασαζ στο προσωπο σου.Κατι που ειναι ιδιαιτερα ευεργετικο.

Εμένα συμβαίνει το αντίθετο, δηλαδή οι κρέμες μου κάνουν χάλια το δέρμα, ενω το καλύτερο για μένα είναι after shave με οινόπνευμα. Άρα και αυτό είναι ανάλογα με τον τύπο τις επιδερμίδας. Πειραματιστείτε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σιγουρα το τελυταιο που λες ειναι σημαντικο.
Καλο ειναι να πειραματιζομαστε π.χ. στο συγκεκριμενο, και να μην μενουμε κολλημενοι σε κατι το "θεωρητικα" standar (γι'αυτο ειπα για κρεμα.γιατι το standar <θεωρητικα αλλα και σαν κατι που ισχυει> ειναι το after shave με οινοπνευμα.) απο την στιγμη που βλεπουμε οτι δεν μας ικανοποιει.
Και ναι ο τυπος δερματος και οι "αντιδρασεις" αυτου διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση οτι τα τελευταία 6-7 ποστς πρέπει να πάνε σε σπλιτ για υγιεινο ξύρισμα.:P



Σημείωση: Τα ποστ μέχρι
εδώ έχουν μεταφερθεί από το θέμα "Αρέσουν στις γυναίκες τα γένια;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top