Comfuzio

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σατυρική εκπομπή που ξεκίνησε από την ΕΤ3 και έγινε γνωστή αργότερο από το star το 1995. Έπαιζε το Σαββατοκύριακο και παρουσιαστές ήταν ο Αντώνης Κανάκης, Σωτήρης Καλυβάτσης και ο Αντώνης Παραράς ο οποίος πέθανε από Λευχαιμία το 1997. Η εκπομπή είχε live κοινό είχε διαφορα σκετς, δελτία ειδήσεων και προσωπικά την θεωρώ πολύ καλύτερα από το ΑΜΑΝ.

Τι θυμάστε αυτή την εκπομπή; Ποιο ήταν το καλύτερο σας video.

Εμένα μου άρεσε αρκετά το παρακάτω video. Ήταν παρωδία μιας διαφήμισης της spite (ο Grant Hill) πίνει sprite.



η κανονική διαφήμιση (δυστυχώς δεν είναι μεταφρασμένη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ο Αντώνης Παραράς ήταν συμμαθητής μου στο δημοτικό, μάλιστα για μια χρονιά μοιραζόμασταν και το ίδιο θρανίο. Έβλεπα την εκπομπή κυρίως εξαιτίας του. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι σοκ έπαθα όταν η μάνα μου μού είπε πως πάσχει το παιδί από λευχαιμία. Ευτυχώς πρόλαβα και τον ξανασυνάντησα μερικές φορές, πριν από το τέλος του...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αλήθεια Χάος; Είχες συμμαθητή τον Παραρά; Θυμάμαι κλάμα που είχαμε ρίξει στο σχολείο όταν πέθανε.

Ήμουν φανατική της εκπομπής, και είχα κόλλημα με Καλυβάτση. Είχα πάει και στα γυρίσματα όταν ήμουν γύρω στα 14. Είχα πάει με την αδερφή μου σε επαγγελματικό ταξίδι των γονιών μου Θεσσαλονίκη, και μας άφησαν να πάμε στο στούντιο με τα πουλμανάκια που είχαν για να μεταφέρουν τους τρελαμένους εφήβους. Υπέροχα ήταν! Όταν κατέβηκα Αθήνα όλοι οι συμμαθητές μας ζήλευαν. Θυμάμαι ο Κανάκης μου είχε φανεί λίγο ψώνιο. Είχε και πολύ πλάκα, επειδή η αδερφή μου είχε στο μπουφάν της κονκάρδες του Ολυμπιακού, και κάποια άλλα παιδιά την αγριοκοίταζαν και της την έλεγαν!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θυμάμαι ο Κανάκης μου είχε φανεί λίγο ψώνιο.


Καμια διαφορα με αυτο που ειναι σημερα δλδ... :P

Για την εκπομπη δεν μπορω να εκφερω γνωμη, δεν την προλαβα και ουτε εχω δει σχετικα βιντεακια. Το Α.Μ.Α.Ν. ωστοσω μ'αρεσε απο τοτε μεχρι και σημερα, και ηξερα απο πολυ μικρος την σημασια του, καθος και οτι ο "αντωνης" (Παραρας που να ηξερα τοτε;..:P) ητανε ενας φιλος τους που πεθανε, δεν ηξερα ομως οτι κανανε εκπομπη μαζι του, ειχα την εντυπωση οτι ητανε στο team του A.M.A.N. απο οταν το σχεδιαζανε και οτι απλα δεν προλαβε ποτε να συμετασχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top