Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Γειαααα :)
Τον τελευταίο καιρό κάτι παίζει με τις ενημερώσεις στην αρχική μου στο facebook. Το θέμα είναι ότι δεν εμφανίζονται ενημερώσεις από σελίδες(από καμία σελίδα όμως) και από τους φίλους μου εμφανίζονται πολύ συγκεκριμένες ενημερώσεις.
εδώ και αρκετά χρόνια το fb μέσω αλγόριθμου καθορίζει το τι θα δείς, ανάλογα με το που κάνεις ποιο συχνά like, ποιες δημοσιεύσεις είναι πιο δημοφιλείς και σε ποιες σελίδες μπαίνεις. και φυσικά πετάει αρκετές διαφημίσεις οι οποίες είναι στοχευμένες και εξαρτώνται από το τι έχεις ψάξει τελευταία σε ποιες σελίδες έχεις μπει κτλ

επίσης αν μια σελίδα έχει πληρώσει τότε το περιεχόμενο της θα εμφανιστεί σε περισσότερους χρήστες άρα πιο πολλα like.

σε άλλα μέσα όπως twitter, Instagram τα εμφανίζει όλα ανάλογα με την σειρά που ανέβηκαν, όπως γινόταν και στο fb όταν ξεκίνησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
εδώ και αρκετά χρόνια το fb μέσω αλγόριθμου καθορίζει το τι θα δείς, ανάλογα με το που κάνεις ποιο συχνά like, ποιες δημοσιεύσεις είναι πιο δημοφιλείς και σε ποιες σελίδες μπαίνεις. και φυσικά πετάει αρκετές διαφημίσεις οι οποίες είναι στοχευμένες και εξαρτώνται από το τι έχεις ψάξει τελευταία σε ποιες σελίδες έχεις μπει κτλ

επίσης αν μια σελίδα έχει πληρώσει τότε το περιεχόμενο της θα εμφανιστεί σε περισσότερους χρήστες άρα πιο πολλα like.

σε άλλα μέσα όπως twitter, Instagram τα εμφανίζει όλα ανάλογα με την σειρά που ανέβηκαν, όπως γινόταν και στο fb όταν ξεκίνησε.
Ακριβώς. Πόσο τέλειο είναι αυτό το πράγμα, πραγματικά! Μόνο τα ενδιαφέροντα μπροστά-μπροστά, από όσους θεωρείς ενδιαφέροντες (λίγοι και καλοί) και φυσικά από σελίδες που ανεβάζουν φανταστικά πράγματα! Πόσο χρόνο κερδίζεις γλυτώνοντας αδιάφορα σκρολαρίσματα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Χτες έκανα uninstall την εφαρμογή του messenger στο κινητό και όταν την ξανακατέβασα μου βγήκε μια αρχαία έκδοση του app. Την διέγραψα, ξαναέκανα install και πάλι το ίδιο. Στο play store μου λέει ότι είναι up to date Τι κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Το λάθος είναι που πήρες android και όχι iPhone και τα λάθη πληρώνονται. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top