"Α, εγώ δεν μπορώ να κάνω σεξ με προφυλακτικό"

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Έχω ακούσει από πολλές φίλες μου για τύπους που την ώρα που πήγαιναν να κάνουν σεξ, τους έλεγαν ότι δεν μπορούν να φορέσουν το "σκουφάκι" τους γιατί νιώθουν ότι τους σφύγγει, τους ενοχλεί το λάτεξ και τους χαλάει την στύση.
Προσωπικά δεν μου είχε τύχει τέτοια περίπτωση, μέχρι λίγες βδομάδες πριν.
Γνώρισα έναν τύπο, βγήκαμε 2-3 φορές και τελικά καταλήξαμε σπίτι του. Κι εκεί που είχαν ανάψει τα αίματα, πάει να μπει έτσι. Χωρίς προφυλακτικό. Δηλαδή, κάτσε ρε φίλε. Εμένα δεν θα με ρωτήσεις αν είμαι οκ με αυτό; Και μετά μου αρχίζει τα "δεν έχω προφυλακτικά", μου πέφτει όταν χρησιμοποιώ, έχω ελεγχθεί και δεν έχω κάτι. Και γενικότερα, όλες αυτές τις γνωστές δικαιολογίες.
Εννοείται ότι δεν άφησα να περάσει το δικό του. Τον ανάγκασα να βάλει προφυλακτικό γιατί δεν εμπιστεύομαι κανέναν σε αυτά τα θέματα. Ούτε τον εαυτό μου.
Φυσικά και έχει τύχει να γίνει χωρίς αλλά με άτομο που ήξερα καιρό. Βέβαια, δεν ήταν μόνιμη σχέση και ήξερα ότι έχει πάει με πολλές οπότε άνετα θα μπορούσε να έχει το οτιδήποτε. Αλλά για κάποιο λόγο μου βγήκε και το έκανα.
Παλιότερα ίσως δεν ήμουν και τόσο απόλυτη με το θέμα αυτό, αλλά έγινε κάτι και με ταρακούνησε.
Στο τελευταίο τεστ παπ που είχα κάνει, υπήρχε μια ένδειξη ότι έχω HPV. Τελικά, έκανα και κάποιες άλλες εξετάσεις και αποδείχτηκε ότι τα αποτελέσματα ήταν λάθος και χαίρω άκρας υγείας.
Αυτό το γεγονός με έκανε να συνειδητοποιήσω το πόσο εύκολο είναι να κολλήσεις κάτι και ότι τελικά δεν αξίζει να το διακινδυνεύσεις μόνο και μόνο επειδή έχεις κ@λες εκείνη τη στιγμή.
Πιστεύω ότι αυτό το θέμα με το προφυλακτικό είναι καθαρά ψυχολογικό. Δεν μιλάω για περιπτώσεις που ο άλλος είναι μεγάλος σε μέγεθος οπότε ίσως όντως να τον σφύγγει (αν και η βιομηχανία των προφυλακτικών έχει προνοήσει και γι'αυτό το θέμα).
Το point μου είναι :
Κορίτσια μην αφήσετε κανέναν να σας πείσει ότι το να κάνεις σεξ χωρίς προφύλαξη είναι κουλ. Αν είσαι σε μια μόνιμη σχέση και κάνει τις εξετασούλες του και όλα καλά, το δέχομαι. Αλλά λογικά υπάρχουν κοπέλες που τους επιτρέψει να κάνουν ελεύθερο σεξ και μετά παίρνουν αέρα και νομίζουν ότι μπορούν να το κάνουν με όλες.
Αγόρια όλα είναι στο μυαλό σας. Αν πιστέψετε ότι με την χρήση προφύλαξης θα σας πέσει, ε τότε ναι σίγουρα θα σας πέσει. Δεν είναι μόνο το θέμα αν έχετε εσείς κάποιο ΣΜΝ, μπορεί να έχει και η κοπέλα.

Αυτά είχα να πω. Αν έχετε ανάλογες εμπειρίες ή και όχι, θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
.Δεν μιλάω για περιπτώσεις που ο άλλος είναι μεγάλος σε μέγεθος οπότε ίσως όντως να τον σφύγγει

https://www.google.com/amp/s/aplus.com/a/woman-fist-condom-size-always-wrap.amp
Αν δεν "χωράει" μάλλον πρέπει να πάει σε κανέναν γιατρό.
Λοιπόν το παραδέχομαι. Μια φορά με μια φίλη μου μας είχαν δώσει προφυλακτικά στο δρόμο, από αυτά τα διαφημιστικά να το πω. Όταν πήγαμε σπίτι της είπαμε να αναπαραστήσουμε αυτό το... πείραμα και όντως χωρέσαμε δύο χέρια μέσα. Μιλάμε για προφυλακτικά της πλάκας.
Αν κάποιος μου πει ποτέ ότι δεν υπάρχουν προφυλακτικά που να του κάνουν θα σκεφτώ δύο πράγματα:
1ον ότι είναι βλάκας ή
2ον ότι είναι βλάκας ΚΑΙ δεν έχει πιάσει ποτέ προφυλακτικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο ο κίνδυνος να κολλήσεις ΣΜΝ, αλλά και να μείνει η άλλη έγκυος από προσπερματικά υγρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Έχω ακούσει από πολλές φίλες μου για τύπους που την ώρα που πήγαιναν να κάνουν σεξ, τους έλεγαν ότι δεν μπορούν να φορέσουν το "σκουφάκι" τους γιατί νιώθουν ότι τους σφύγγει, τους ενοχλεί το λάτεξ και τους χαλάει την στύση.
Προσωπικά δεν μου είχε τύχει τέτοια περίπτωση, μέχρι λίγες βδομάδες πριν.
Γνώρισα έναν τύπο, βγήκαμε 2-3 φορές και τελικά καταλήξαμε σπίτι του. Κι εκεί που είχαν ανάψει τα αίματα, πάει να μπει έτσι. Χωρίς προφυλακτικό. Δηλαδή, κάτσε ρε φίλε. Εμένα δεν θα με ρωτήσεις αν είμαι οκ με αυτό; Και μετά μου αρχίζει τα "δεν έχω προφυλακτικά", μου πέφτει όταν χρησιμοποιώ, έχω ελεγχθεί και δεν έχω κάτι. Και γενικότερα, όλες αυτές τις γνωστές δικαιολογίες.
Εννοείται ότι δεν άφησα να περάσει το δικό του. Τον ανάγκασα να βάλει προφυλακτικό γιατί δεν εμπιστεύομαι κανέναν σε αυτά τα θέματα. Ούτε τον εαυτό μου.
Φυσικά και έχει τύχει να γίνει χωρίς αλλά με άτομο που ήξερα καιρό. Βέβαια, δεν ήταν μόνιμη σχέση και ήξερα ότι έχει πάει με πολλές οπότε άνετα θα μπορούσε να έχει το οτιδήποτε. Αλλά για κάποιο λόγο μου βγήκε και το έκανα.
Παλιότερα ίσως δεν ήμουν και τόσο απόλυτη με το θέμα αυτό, αλλά έγινε κάτι και με ταρακούνησε.
Στο τελευταίο τεστ παπ που είχα κάνει, υπήρχε μια ένδειξη ότι έχω HPV. Τελικά, έκανα και κάποιες άλλες εξετάσεις και αποδείχτηκε ότι τα αποτελέσματα ήταν λάθος και χαίρω άκρας υγείας.
Αυτό το γεγονός με έκανε να συνειδητοποιήσω το πόσο εύκολο είναι να κολλήσεις κάτι και ότι τελικά δεν αξίζει να το διακινδυνεύσεις μόνο και μόνο επειδή έχεις κ@λες εκείνη τη στιγμή.
Πιστεύω ότι αυτό το θέμα με το προφυλακτικό είναι καθαρά ψυχολογικό. Δεν μιλάω για περιπτώσεις που ο άλλος είναι μεγάλος σε μέγεθος οπότε ίσως όντως να τον σφύγγει (αν και η βιομηχανία των προφυλακτικών έχει προνοήσει και γι'αυτό το θέμα).
Το point μου είναι :
Κορίτσια μην αφήσετε κανέναν να σας πείσει ότι το να κάνεις σεξ χωρίς προφύλαξη είναι κουλ. Αν είσαι σε μια μόνιμη σχέση και κάνει τις εξετασούλες του και όλα καλά, το δέχομαι. Αλλά λογικά υπάρχουν κοπέλες που τους επιτρέψει να κάνουν ελεύθερο σεξ και μετά παίρνουν αέρα και νομίζουν ότι μπορούν να το κάνουν με όλες.
Αγόρια όλα είναι στο μυαλό σας. Αν πιστέψετε ότι με την χρήση προφύλαξης θα σας πέσει, ε τότε ναι σίγουρα θα σας πέσει. Δεν είναι μόνο το θέμα αν έχετε εσείς κάποιο ΣΜΝ, μπορεί να έχει και η κοπέλα.

Αυτά είχα να πω. Αν έχετε ανάλογες εμπειρίες ή και όχι, θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας :)


Δεν έχω κανει ποτέ σέξ χωρις προφυλακτικο και ειμαι 32. Δεν με ενοχλει. Οπως εγραψες και εσυ ολα ειναι στο μυαλο. Αμα έχεις ορεξη θα λειτουργησεις μια χαρα και χωρις προφυλακτικο. Τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες.

Αλλωστε θα ηταν σιγουρη αυτοκτονια αμα έκανα κάτι χωρις προφυλακτικο. Έχω πάει με πολλές διαφορετικές γυναικες τις οποιες γνωριζα λιγο καιρο. Κάποιες τις γνωρισα και μέσα σε ενα βράδυ. :P


Μια μικρη λεπτομέρεια τα κονδυλώματα κολλάνε ακομα και αν χρησιμοποιείς προφυλακτικό. Προσωπικα δεν έχω κολλησει ποτέ τιποτα αλλα ακομα και στην πιπα χρησιμοποιούσα προφυλακτικο. Εκτος απο 2-3 φορές.



Το μονο που καμιά φορα ειναι πως ισως δεν έχεις τοσο καλη αισθηση οσο θα ειχες χωρις το πλαστικο. Αλλα αμα θές να έχεις πολλες περιστασιακους συντροφους-παρτενέρ ειναι απαραιτητο. Καλα έκανες και του έριξες άκυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Επειδη παντα μπορει να τυχει καποιος που να μην εχει ˊη να λεει οτι δεν εχει προφυλακτικο κ να αρχισει τα ελα μωρε δεν πειραζει καλο ειναι να εχετε παντα στο κρυφο τσεπακι της τσαντας σας μερικα και να του πειτε εχω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Επειδη παντα μπορει να τυχει καποιος που να μην εχει ˊη να λεει οτι δεν εχει προφυλακτικο κ να αρχισει τα ελα μωρε δεν πειραζει καλο ειναι να εχετε παντα στο κρυφο τσεπακι της τσαντας σας μερικα και να του πειτε εχω εγω.


Ποιος δεν έχει βρε;;;; αυτα τα λένε οι ερασιτέχνες που πάτε και βρισκετε :loltooth:
και οχι μονο προφυλακτικά αλλα και μωρομάντηλα .... ακους εκει λεει δεν έχω προφυλακτικα.


Φυγε σπιτι σου ... εισαι αμύητος πές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ποιος δεν έχει βρε;;;; αυτα τα λένε οι ερασιτέχνες που πάτε και βρισκετε :loltooth:
και οχι μονο προφυλακτικά αλλα και μωρομάντηλα .... ακους εκει λεει δεν έχω προφυλακτικα.


Φυγε σπιτι σου ... εισαι αμύητος πές του.


Και τι να γινει;; Μας αρεσουν κ οι ερασιτεχνες. Δεν θα ψαχνουμε καθε φορα επαγγελματιες του σεξ. Μια φιρα μου εχει τυχει καποιος που δεν ειχε γιατι ηταν τυχαιο που φτασαμε εκει και ελεγε οτι καλυτερα να μην το κανουμε αλλα ευτυχως ειχα εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Και τι να γινει;; Μας αρεσουν κ οι ερασιτεχνες. Δεν θα ψαχνουμε καθε φορα επαγγελματιες του σεξ. Μια φιρα μου εχει τυχει καποιος που δεν ειχε γιατι ηταν τυχαιο που φτασαμε εκει και ελεγε οτι καλυτερα να μην το κανουμε αλλα ευτυχως ειχα εγω.


Ε καλα εντάξει και προφυλακτικο να μην υπάρχει μπορειτε να κάνετε .... άλλα πράγματα, don't panic. Ειδικά αν δεν ειστε υποχονδριοι και δεν σιχαινεστε. Αυτο με το σιχαμα στο σέξ ειναι πατατα για μενα βεβαια που γενικα ειμαι ενας τυπος που δεν σιχαινεται.

3 προφυλακτικα πρέπει να έχει κάποιος τουλάχιστον το πρώτο μπορει να γινει μπαλονι με κινδυνο να σπάσει ή μπορει να θελησει να βγει και να σιχαινεται η παρτενέρ να κάνει πιπα επειδη ηταν μέσα της πιο πριν... οποτε πρέπει να αλλάξει.

Το ένα δεν κάνει τιποτα πρέπει τουλαχιστον να υπάρχουν 2-3. Σου ειπα και πριν .... μην εμπιστευεσαι ερασιτέχνες :D


Τωρα να απαντησουμε στο γιατι μπορει να γινει μπαλονι.... για πολλους λογους καταρχην λογω ημιχαλαρής στυσης αρχικά και κάποιος βιάστηκε να το φορέσει ... η στυση μπορει να υποχωρησει για λιγο και μετά να επανέλθει ξανα οποτε μπροστα σχηματιζεται ενα μικρο κενο που αυτο ειναι σαν μυτουλα η οποια μπορει να σπάσει αρα πρέπει αμεσα ο άλλος να αλλάξει προφυλακτικο και να ξαναμπει.



Αυτα βεβαια τα χεις διπλα σου "κομμενα" για να ανοιγουν γρηγορα ... και οχι να προσπαθεις εκεινη την ωρα να το ανοιξεις :loltooth:


Για τους ερασιτεχνες προφανως κάνω πλάκα !!! Ολοι ακομα και εγω μπορει να κάνουμε καμια βλακεια ή να μην μας βγει κάτι 100% μια μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κι εμείς ως γυναίκες προφανώς και οφείλουμε να έχουμε μαζί μας προφυλακτικό.
Το σεξ είναι κάτι που αφορά δύο ανθρώπους. Δεν γίνεται κάθε φορά ο άντρας να αναλαμβάνει την προφύλαξη, επειδή είναι ο "άντρας".
Προσέχουμε για να έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Κι εμείς ως γυναίκες προφανώς και οφείλουμε να έχουμε μαζί μας προφυλακτικό.
Το σεξ είναι κάτι που αφορά δύο ανθρώπους. Δεν γίνεται κάθε φορά ο άντρας να αναλαμβάνει την προφύλαξη, επειδή είναι ο "άντρας".
Προσέχουμε για να έχουμε.


Παρόλο αυτά πολλά ζευγάρια κάνουν σεξ χωρίς προφύλαξη και μετά παραπονούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Κι εμείς ως γυναίκες προφανώς και οφείλουμε να έχουμε μαζί μας προφυλακτικό.
Το σεξ είναι κάτι που αφορά δύο ανθρώπους. Δεν γίνεται κάθε φορά ο άντρας να αναλαμβάνει την προφύλαξη, επειδή είναι ο "άντρας".
Προσέχουμε για να έχουμε.


Τι να σου πω εγω αν ημουν γυναικα και ο άλλος εβγαινε μαζι μου ραντεβού και

1) Δεν ήξερε που να με πάει.

2) Δεν ειχε προφυλακτικά μαζι του.

3) Ακομα και αν δεν ειχε δεν έλεγε ενα "παμε και θα βρω..."

θα τον περνουσα για μ@@@λ@@@κ@@@ κκαι θα έκοβα.

Ετσι και αλλιως οι γυναικες εχετε περισσοτερες επιλογές απο εμάς γιατι λιγο να φτιαχτειτε και να βγειτε έξω στανταρ θα σας την πέφτουν 2-3. Απεναντιας εγω εχω αρχισει και παρατηρω να μας την πέφτουν πιο πολύ οι άντρες παρα οι γυναικες. Πχ εμενα την τελευταια εβδομάδα μου την έπεσαν 2 στο φβ.

Και μου στειλανε μηνυμα οτι ειμαι ωραιος και αρρενωπος. Ακου εδω ρε φιλε... ελλαδα 2019 !!! Να στην πέφτουν οι αντρες αλλα οχι οι γυναικες χαχα κορυφαιο. Καλα θα μου πεις στην Ελλαδα εισαι ολα πιθανα ειναι !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Προσέχουμε για να έχουμε.


Λαθος. Προσεχουμε για να ΜΗΝ εχουμε.

Κατι πουυ διαβασα ειναι οτι αν ενα προφυλακτικο ειναι στο πορτοφολι μπορει να εχει ταλαιπωρηυει και να εχει μια μικρη τρυπα. Προσοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Λαθος. Προσεχουμε για να ΜΗΝ εχουμε.

Κατι πουυ διαβασα ειναι οτι αν ενα προφυλακτικο ειναι στο πορτοφολι μπορει να εχει ταλαιπωρηυει και να εχει μια μικρη τρυπα. Προσοχη.


Δεν παθαινουν τιποτα ειπαμε. Αρκει να μην έχουν ληξει. Μη γινουμε και υπερβολικοί.


Kαι πες οτι σπάει δεν σημαινει οτι κολλησες κάτι.



Πρέπει να έχει η άλλη κάτι για να κολλησεις και δεν σημαινει οτι θα κολλησεις με την πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δεν παθαινουν τιποτα ειπαμε. Αρκει να μην έχουν ληξει. Μη γινουμε και υπερβολικοί.


Kαι πες οτι σπάει δεν σημαινει οτι κολλησες κάτι.



Πρέπει να έχει η άλλη κάτι για να κολλησεις και δεν σημαινει οτι θα κολλησεις με την πρώτη.

Βαλε στο google προφυλακτικο στο πορτοφολι και θα δεις.

Και δεν μιλαμε μονο για αρωστειες. Υπαρχει και η εγκυμοσυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Βαλε στο google προφυλακτικο στο πορτοφολι και θα δεις.

Και δεν μιλαμε μονο για αρωστειες. Υπαρχει και η εγκυμοσυνη.


Ναι το έβαλα. Μάλλον έχεις δικιο. Δεν το ήξερα αυτο. Αλλα σε γενικές γραμμες εγω τα εχω στην τσέπη χυμα (συνηθως 2) ή μεσα στο ντουλαπάκι του αυτοκινητου.


Αλλωστε πορτοφολια και τσαντάκια δεν εχω ποτέ μαζι μου. Βάζω ενα πλαστικο (με θηκες μέσα για κάρτες) στην κωλοτσεπη του παντελονιου μου που ειναι βαθειά.... με τις 2 κάρτες μέσα και την ταυτοτητα μου αντε και κανα 50αρι και τα κλειδάκια μπροστα.



Στο τρένο πάντα κάθομαι σε κάποιο τοιχο για να μην έχει κανεις προσβαση στις τσέπες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ότι πέφτει πέφτει με το προφυλακτικό. Οχι συνεχεια αλλα πχ υπαρχει καποιο ειδος προφυλακτικου που μπορει να ενοχλει τον αντρα και να χαλαεο η στυση. Απλα αλλαζει μαρκα και τελειωνει το θεμα. Το καταλαβα που την επαθα μοα φορα και ειδα οτι με ενοχλουσε. Όπως και να εχει η ασφαλεια ειναι προτεραιοτητα στη σεξουαλικη επαφη.

Αν υπαρχει μακροχρονια σχεση ανω των 3 ετων ε οσο να ναι γινεται χωρις πρπφυλαξεις
 

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Όλοι βάζουν τα ΣΜΝ πάνω από την εγκυμοσύνη. Εγώ βάζω πρώτα τον κίνδυνο της εγκυμοσύνης. Όταν ξέρεις με ποιον πας, είστε ανοικτοί σε ερωτήσεις και δεν βιάζεστε, δεν φοβάσαι και μην κολλήσεις τίποτα. Δε πα να 'χεις και 10 χρόνια σχέσης, αν δεν θέλεις παιδί δεν το κάνεις ελεύθερα. Τουλάχιστον έτσι λειτουργώ εγώ. Ποτέ μου δεν έχω έρθει σε ελεύθερη επαφή, κι ας το θέλω πολύ.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Η Ελλάδα είναι από τα τελευταία κράτη της Ευρώπης στη χρήση αντισυλληπτικών χαπιών.

antisyllhptika-xapia-paxainoun-varos.jpg
 

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Προτιμώ να φοράω το μπαλονάκι από το να χαπακώνω τον κορίτσαρο
Βέβαια και το σπιράλ είναι μια λύση, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργεί. Πολλά λένε παντού
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Προτιμώ να φοράω το μπαλονάκι από το να χαπακώνω τον κορίτσαρο
Να πω κι ας βγαίνω και οφφ τόπικ ότι πολύ την εκτιμώ αυτή την άποψη Γκρινιάρη. Πολλοί δεν ξέρουν πως τα αντισυλληπτικά είναι λίγο πολύ ορμονικά κοκτέιλ και κάποιες φορές εμφανίζουν σοβαρές σωματικές ή πνευματικές παρενέργειες, συν ότι θα πρέπει να ακολουθείς όσο τα λαμβάνεις "υγιεινή" ζωή (μακριά από κάπνισμα και ποτό, με άθληση), αντίθετα υπάρχει κίνδυνος θρόμβωσης. Προσωπικά λοιπόν δεν το βλέπω και απόλυτα αρνητικό που δεν έχουμε υψηλά ποσοστά χρήσης αντισυλληπτικών.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top