Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Ποιο από τα παρακάτω θεωρείτε σημαντικότερο για έναν καλό εραστή:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
  • Εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων

    Ψήφοι: 1 2.3%
  • Συναίσθημα και ενδιαφέρον

    Ψήφοι: 43 97.7%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ένας μακρύς κατάλογος ερωτικών συντρόφων δε σε κάνει απαραίτητα καλύτερο εραστή, ειδικά στα μάτια (και στην αγκαλιά) μιας γυναίκας.




Σημείωση editor: Το θέμα προήλθε από split του θέματος:
Άπειρος στο σεξ... Θα μπορούσε αυτό να είναι πρόβλημα σε μελλοντική σχέση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ένας μακρύς κατάλογος ερωτικών συντρόφων δε σε κάνει απαραίτητα καλύτερο εραστή, ειδικά στα μάτια (και στην αγκαλιά) μιας γυναίκας.

Και τι σε κάνει?
Η θεωρία?
Δε σε κάνει η "τριβή" με το αντικείμενο?

Νομίζω πως - καλώς ή κακως δεν εχει σημασια - αυτα τα δυο ταυτίζονται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το συναίσθημα σε κάνει ξεχωριστό. Όχι ο αριθμός όσων υπήρξαν πριν από σένα.
Όση εμπειρία κι αν έχεις, αν δεν νιώθεις.. ένας άπειρος που είναι ερωτευμένος θα είναι χίλιες φορές καλύτερος από έναν έμπειρο κι ας μη ξέρει τόσες "τεχνικές" λεπτομέρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Δε νομιζω πως η εμπειρία των ανδρών αποτιμάται απο τις γυναίκες (και την κοινωνία) απο το ποσο συναισθηματικοί ειναι.

Εμπειρος στα ματια της κοινωνιας ειναι ο άνδρας με τις πολλές κατακτήσεις.
Πουθενα δε λεει για συναίσθημα ή αισθαντικότητα.
Αυτο ειναι προαιρετικό.

Η εμπειρία που ζηταται / ειναι κοινωνικώς αποδεκτή - φυσιολογική απο τον άνδρα (να εχει) ειναι απλά συνυφασμένη με την "ενεργή ενασχόλησή" του με τα γυναικεία σώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τα μάτια της κοινωνίας είναι άλλα από τα μάτια μιας ερωτευμένης γυναίκας. Ίσως όχι κάθε ερωτευμένης γυναίκας (κανείς δεν μπορεί να είναι απόλυτος), αλλά προσωπικά δεν γνώρισα ποτέ καμία που να έδινε σημασία στον αριθμό των πρώην του συντρόφου της. Αντιθέτως γνώρισα αρκετούς άντρες που έδιναν σημασία στον αντίστοιχο αριθμό της γυναίκας τους - βέβαια με μάλλον κακή χροιά, αλλά αυτό είναι θέμα μιας άλλης συζήτησης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Αντιθέτως γνώρισα αρκετούς άντρες που έδιναν σημασία στον αντίστοιχο αριθμό της γυναίκας τους - βέβαια με μάλλον κακή χροιά, αλλά αυτό είναι θέμα μιας άλλης συζήτησης. :)
Αυτο ειναι απόλυτα φυσιολογικό - εχει να κανει με την απαξίωση ενος αντικειμένου,τη φθορα / υποβίβαση της αξίας του,οταν παει να ειναι δυσεύρετο και γινεται προσιτό σε πολλούς....

Ακριβως οπως το χρήμα:εχει αξία,οσο ειναι περιορισμένο,το επωφθαλμιούν πολλοί - μα το χαιρονται λίγοι.

Το γυναικείο αιδοίο αποτελει μεγαλη "χρηματιστηριακή" αξία στο ερωτικό περιβάλλον και στα ματια των ανδρών,απαξιώνεται - σύμφωνα με την ισχύουσα ηθική -,όσο αυτό προσφέρεται αδιακρίτως,συνεχώς,ακατάπαυστα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Διαφωνώ οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως. Και θεωρώ άκρως σεξιστική την παραπάνω άποψη, για τον απλούστατο λόγο πως μιλάμε για ανθρώπους και όχι για οικόπεδα ή αντικείμενα.

Σε κάθε περίπτωση είμαστε εκτός θέματος, η άποψή σου είναι σεβαστή, αλλά λέω να μη το συνεχίσουμε εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1. Διαφωνώ οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως. Και θεωρώ άκρως σεξιστική την παραπάνω άποψη, για τον απλούστατο λόγο πως μιλάμε για ανθρώπους και όχι για οικόπεδα ή αντικείμενα.

2. Σε κάθε περίπτωση είμαστε εκτός θέματος, η άποψή σου είναι σεβαστή, αλλά λέω να μη το συνεχίσουμε εδώ. :)

1. Γνώμη σου!
Ετσι ειναι ομως! - δε μπορουμε να αγνοήσουμε (όσο κι αν μας ενοχλεί) πως η ισχύουσα (απο άνδρες εδραιωμένη) ερωτική ηθική εχει (και) ψυχρή οικονομίστικη (συμπεριφορική) χροιά. Οπως δυστυχώς όλα τα πραγματα άλλωστε!

2. Εντάξει...δε θα "μολύνουμε" αλλο το θεμα!:)
Απ' όσο διαπιστώνω,ειστε e-δώ υπερ το δεον υπέρ της καθαρότητας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αυτο ειναι απόλυτα φυσιολογικό - εχει να κανει με την απαξίωση ενος αντικειμένου,τη φθορα / υποβίβαση της αξίας του,οταν παει να ειναι δυσεύρετο και γινεται προσιτό σε πολλούς....

Ακριβως οπως το χρήμα:εχει αξία,οσο ειναι περιορισμένο,το επωφθαλμιούν πολλοί - μα το χαιρονται λίγοι.

Το γυναικείο αιδοίο αποτελει μεγαλη "χρηματιστηριακή" αξία στο ερωτικό περιβάλλον και στα ματια των ανδρών,απαξιώνεται - σύμφωνα με την ισχύουσα ηθική -,όσο αυτό προσφέρεται αδιακρίτως,συνεχώς,ακατάπαυστα....

Χαχα συγνώμη αλλά μου φαίνεται τόσο γελοίο. Εντάξει, τώρα καταλαβαίνω τις γυναίκες που αναρωτιούτνται πού πήγαν οι άντρες. Γιατί ένας Άντρας με Α κεφαλαίο ποτέ δε μετράει μια γυναίκα σαν εμπόρευμα, αντιθέτως τη σέβεται και την υπολογίζει πιο πολύ κι από τον εαυτό του. [...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και τι σε κάνει?
Η θεωρία?
Δε σε κάνει η "τριβή" με το αντικείμενο?
Νομίζω πως - καλώς ή κακως δεν εχει σημασια - αυτα τα δυο ταυτίζονται.:)
Μάλλον δεν ορίζουμε τον καλό εραστή με τον ίδιο τρόπο.
Ένας άντρας μπορεί να ξέρει να εκτελεί απ' έξω κι ανακατωτά το Kama Sutra και να έχει συνευρεθεί με δεκάδες γυναίκες που όμως καμία να μην τον ενδιέφερε αρκετά, και να είναι ο χειρότερος εραστής.
Ένας άλλος μπορεί να έχει πάει με μια και μοναδική γυναίκα αλλά να έχει "μελετήσει" κάθε σπιθαμή του κορμιού της, κάθε βογκητό, κάθε ανάσα... Να έχει αφεθεί να παρασυρθεί από το συναίσθημα και τη στιγμή και να έχει απελευθερώσει τη γυναίκα μέσα της.

Αυτό δε, μπορεί να το πετύχει κάποιος ακόμη και με την πρώτη του ερωτική σύντροφο. (Ο φίλος Σταύρος παραπάνω, παρόλο που δεν είχε εμπειρία, τα κατάφερε θαυμάσια όπως μας λέει...Λες να τον έκαναν έμπειρο εραστή οι ιστοσελίδες που διάβασε;)

Παίζοντας το ρόλο του δέκτη σε αυτή τη διαδικασία, αυτό μου έχει δείξει η εμπειρία μου:
Καλός εραστής για μια γυναίκα, είναι εκείνος που ενδιαφέρεται...

Δε νομιζω πως η εμπειρία των ανδρών αποτιμάται απο τις γυναίκες (και την κοινωνία) απο το ποσο συναισθηματικοί ειναι.

Εμπειρος στα ματια της κοινωνιας ειναι ο άνδρας με τις πολλές κατακτήσεις.
Πουθενα δε λεει για συναίσθημα ή αισθαντικότητα.
Αυτο ειναι προαιρετικό.

Η εμπειρία που ζηταται / ειναι κοινωνικώς αποδεκτή - φυσιολογική απο τον άνδρα (να εχει) ειναι απλά συνυφασμένη με την "ενεργή ενασχόλησή" του με τα γυναικεία σώματα.

Έχεις ταυτίσει τη γυναίκα με την κοινωνία, ενώ δεν είναι έτσι. Έμπειρος στα μάτια των φίλων του και μόνο, είναι ο άντρας που έχει συνευρεθεί με πολλές. Για μια γυναίκα αρκεί μια ρομαντική ματιά για να την απογειώσει. (Ας έρθει όποια θέλει να με διαψεύσει...:P)

Αυτό που λείπει από τον δικό σου "έμπειρο" είναι το ενδιαφέρον για τη γυναίκα σαν μοναδική προσωπικότητα, πράγμα που όσο άπειρος κι αν είναι, θα τον οδηγήσει να την προσέξει, να την αφουγκραστεί, να τη νιώσει, πράγμα που θα τον κάνει όλο και καλύτερο εραστή.
Είναι το συναίσθημα προαιρετικό;; ...Στο τέλος θα βρεθείτε να κοιμάστε με τα στερεότυπα...

Αυτο ειναι απόλυτα φυσιολογικό - εχει να κανει με την απαξίωση ενος αντικειμένου,τη φθορα / υποβίβαση της αξίας του,οταν παει να ειναι δυσεύρετο και γινεται προσιτό σε πολλούς....
[...]
Το γυναικείο αιδοίο αποτελει μεγαλη "χρηματιστηριακή" αξία στο ερωτικό περιβάλλον και στα ματια των ανδρών,απαξιώνεται - σύμφωνα με την ισχύουσα ηθική -,όσο αυτό προσφέρεται αδιακρίτως,συνεχώς,ακατάπαυστα....

Αντικείμενο;; :confused: Δε βλέπω γιατί η "φθορά" επηρεάζει μόνον αυτό που έχω εγώ ανάμεσα στα πόδια μου και όχι και αυτό που έχεις εσύ; Το δικό μου ξέρεις "φθείρεται" και δυσκολότερα :P

Στα μάτια των γυναικών πάντως απαξιώνεται αυτός που έχει μεταφέρει στην προσωπική του ατζέντα το μισό τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά στην πράξη δεν καταφέρνει να την κάνει να νιώσει "γυναίκα" γιατί είναι πολύ απασχολημένος να αποδείξει στους φίλους του και την "κοινωνία", πόσο γαμίκ##λας είναι.
Μήπως έχετε ξεχάσει πως αυτός που θα έπρεπε να σας ενδιαφέρει να ικανοποιήσετε είναι οι γυναίκα και όχι οι άντρες φίλοι σας; :hmm:
Πάντως ακόμη και στην ηλικία μου δεν θα απέρριπτα έναν άντρα μόνο και μόνο επειδή δεν έχει την εμπειρία όπως εσύ την ορίζεις...

1. Γνώμη σου!
Ετσι ειναι ομως! - δε μπορουμε να αγνοήσουμε (όσο κι αν μας ενοχλεί) πως η ισχύουσα (απο άνδρες εδραιωμένη) ερωτική ηθική εχει (και) ψυχρή οικονομίστικη (συμπεριφορική) χροιά. Οπως δυστυχώς όλα τα πραγματα άλλωστε!

Αυτό που με ενοχλεί δεν είναι που το πιστεύεις αυτό εσύ, είναι που αισθάνεσαι ότι πρόκειται για εδραιωμένη πραγματικότητα, επηρεάζοντας κάθε νέο παιδί που τώρα ξεκινά την ερωτική του ζωή, ενισχύοντας αυτή τη θέση.
Νομίζω πως ειδικά σε αυτό το θέμα, η οπτική πλευρά του "πελάτη-γυναίκα" πρέπει επιτέλους να βαρύνει περισσότερο απ' ότι αυτή της "κοινωνίας". Ρωτήστε μας τι μας αρέσει και μη βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα.

Ειλικρινά περιμένω κι άλλες κοπέλες να απαντήσουν στο θέμα, να δω μήπως είμαι τελικά από άλλο πλανήτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εγω απλα υποκλεινομαι στην καθηγητρια μου:redface: και συμφωνω απολυτα μαζι της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Χαχα συγνώμη αλλά μου φαίνεται τόσο γελοίο. Εντάξει, τώρα καταλαβαίνω τις γυναίκες που αναρωτιούτνται πού πήγαν οι άντρες. Γιατί ένας Άντρας με Α κεφαλαίο ποτέ δε μετράει μια γυναίκα σαν εμπόρευμα, αντιθέτως τη σέβεται και την υπολογίζει πιο πολύ κι από τον εαυτό του.

Φάνηκε κάπου πως εγώ προσωπικά υιοθετώ αυτήν την πρακτική? :)
Εγώ απλά κατέγραψα μια πραγματικότητα οπως την αντιλαμβάνομαι. :)

Δε μιλάμε για ιδεατά πράγματα (άνδρες - γυναίκες) εδώ - μα για ισχύοντα.

Τους ομοφυλόφιλους δεν τους θεωρώ μιάσματα - και δεν έκανα πουθενα χρήση ή υπόνοια τετοιας λέξης. Τους θεωρώ παρεκκλίσεις του φυσιολογικού [με οτι αυτο συνεπαγεται] - ειτε απο επιλογή τους,είτε απο επιλογή της φύσης,ειτε για οποιοδήποτε αλλο λογο.Δε με αφορουν,απο τη στιγμή που δε με ενοχλούν και δεν προσπαθούν να γινουν "χαλίφηδες στη θεση των χαλίφηδων",δίχως να εχουν τα απαιτουμενα προσόντα. :)

Σεβονται τις γυναίκες φιλη μου,επειδη ειναι πιο κοντα τους απο πλευρας ψυχολογιας και συμπεριφορικής.
Σαφώς και οι καλύτεροι φιλοι των γυναικων ειναι οι ομοφυλόφιλοι
: ειναι ακίνδυνοι στα ματια των γυναικών,αφου δεν αντιπροσωπεύουν το ύπουλο αρσενικό που θελει μονο να τις κρεβατώσει.
Επισημαίνουμε το αυτονόητο! :)

Και ναι
: ειμαι 41 ετών...... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η εμπειρία που ζηταται / ειναι κοινωνικώς αποδεκτή - φυσιολογική απο τον άνδρα (να εχει) ειναι απλά συνυφασμένη με την "ενεργή ενασχόλησή" του με τα γυναικεία σώματα.

Το γυναικείο αιδοίο αποτελει μεγαλη "χρηματιστηριακή" αξία στο ερωτικό περιβάλλον και στα ματια των ανδρών,απαξιώνεται - σύμφωνα με την ισχύουσα ηθική -,όσο αυτό προσφέρεται αδιακρίτως,συνεχώς,ακατάπαυστα....

Έχω και μια απορία τώρα που το σκέφτομαι: Αν κάθε γυναίκα πρέπει να διαφυλάττει το "φθαρτό της σκεύος" ώστε αυτό να μην απαξιωθεί, από που θα προκύψει στον άνδρα η συνεχής ενασχόληση με πολλά και διαφορετικά γυναικεία σώματα; :confused::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Φάνηκε κάπου πως εγώ προσωπικά υιοθετώ αυτήν την πρακτική? :)
Εγώ απλά κατέγραψα μια πραγματικότητα οπως την αντιλαμβάνομαι. :)

Δε μιλάμε για ιδεατά πράγματα (άνδρες - γυναίκες) εδώ - μα για ισχύοντα.

Τους ομοφυλόφιλους δεν τους θεωρώ μιάσματα - και δεν έκανα πουθενα χρήση ή υπόνοια τετοιας λέξης. Τους θεωρώ παρεκκλίσεις του φυσιολογικού [με οτι αυτο συνεπαγεται] - ειτε απο επιλογή τους,είτε απο επιλογή της φύσης,ειτε για οποιοδήποτε αλλο λογο.Δε με αφορουν,απο τη στιγμή που δε με ενοχλούν και δεν προσπαθούν να γινουν "χαλίφηδες στη θεση των χαλίφηδων",δίχως να εχουν τα απαιτουμενα προσόντα. :)

Σεβονται τις γυναίκες φιλη μου,επειδη ειναι πιο κοντα τους απο πλευρας ψυχολογιας και συμπεριφορικής.
Σαφώς και οι καλύτεροι φιλοι των γυναικων ειναι οι ομοφυλόφιλοι: ειναι ακίνδυνοι στα ματια των γυναικών,αφου δεν αντιπροσωπεύουν το ύπουλο αρσενικό που θελει μονο να τις κρεβατώσει.
Επισημαίνουμε το αυτονόητο! :)

Και ναι: ειμαι 41 ετών...... :D

Χριστέ μου, τι στερεότυπα... Ξέρεις τι εικόνα μου δίνεις; Οτι ζεις μέσα σε ένα κλουβάκι και δεν έχεις ιδέα τι γίνεται στον έξω κόσμο, παρά θεωρείς πως όλοι σκέφτονται σαν εσένα και δεν κάνεις τον κόπο να το ψάξεις. Κοίτα πόσες φράσεις σου υπογράμμισα που δεν έχουν καμία βάση, κι αν έχουν ίσως, είναι μια ελάχιστη μειοψηφεία. Πώς μπορείς να είσαι τόσο απόλυτος και σίγουρος οτι τα πράγματα έχουν όπως τα λες;

Για αρχή, αν η γυναίκα σαν εμπόρευμα χάνει την αξία της αν είχε πολλούς ερωτικούς συντρόφους, ποιοι είναι αυτοί που πήγαν μαζί της;

Όταν λες "δίχως να έχουν τα απαιτούμενα προσόντα" για τους ομοφυλόφιλους, τι ακριβώς εννοείς; Καταλαβαίνεις οτι μιλάς για ανθρώπους ισότιμους με εσένα, που το μοναδικό που αλλάζει είναι το τι κάνουν το βράδυ στο κρεβάτι τους;

Ποια γυναίκα τη σημερινή ημέρα θεωρεί έναν άντρα "ύπουλο αρσενικό που θελει μονο να τις κρεβατώσει"; Τα πιστεύεις αυτά που λες; Ρε συ ζούμε στο 2009! Οι γυναίκες κάνουν καριέρες, επιλέγουν τους συντρόφους τους, κοιμούνται με κάποιον πολλές φορές μόνο για την ευχαρίστηση, σε μια σχέση θεωρούν το σεξ βασικότατο. Τι λέμε τώρα; Έχεις μείνει στην εποχή των προγιαγιάδων μας που κάθονταν με υπομονή στο κρεβάτι με τον άντρα τους ώσπου αυτός να τελειώσει και να πουν "δόξα τω Θεώ, πέρασε κι αυτό"; Η γυναίκα διεκδικεί στο κρεβάτι! Το θέλει κι η ίδια όπως κι ο άντρας.

Είναι η πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ που δεν μπορώ να βάλω τη σκέψη μου σε μια σειρά και γράφω τόσο συγκεχυμένα, γιατί τρελαίνομαι με αυτά που διαβάζω από έναν άντρα 40 χρόνων (σχεδόν πατέρας μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1.Μάλλον δεν ορίζουμε τον καλό εραστή με τον ίδιο τρόπο.

2. Ένας άντρας μπορεί να ξέρει να εκτελεί απ' έξω κι ανακατωτά το Kama Sutra και να έχει συνευρεθεί με δεκάδες γυναίκες που όμως καμία να μην τον ενδιέφερε αρκετά, και να είναι ο χειρότερος εραστής.
Ένας άλλος μπορεί να έχει πάει με μια και μοναδική γυναίκα αλλά να έχει "μελετήσει" κάθε σπιθαμή του κορμιού της, κάθε βογκητό, κάθε ανάσα... Να έχει αφεθεί να παρασυρθεί από το συναίσθημα και τη στιγμή και να έχει απελευθερώσει τη γυναίκα μέσα της.

3. Αυτό δε, μπορεί να το πετύχει κάποιος ακόμη και με την πρώτη του ερωτική σύντροφο. (Ο φίλος Σταύρος παραπάνω, παρόλο που δεν είχε εμπειρία, τα κατάφερε θαυμάσια όπως μας λέει...Λες να τον έκαναν έμπειρο εραστή οι ιστοσελίδες που διάβασε;)

4. Παίζοντας το ρόλο του δέκτη σε αυτή τη διαδικασία, αυτό μου έχει δείξει η εμπειρία μου:
Καλός εραστής για μια γυναίκα, είναι εκείνος που ενδιαφέρεται...

5. Έχεις ταυτίσει τη γυναίκα με την κοινωνία, ενώ δεν είναι έτσι. Έμπειρος στα μάτια των φίλων του και μόνο, είναι ο άντρας που έχει συνευρεθεί με πολλές. Για μια γυναίκα αρκεί μια ρομαντική ματιά για να την απογειώσει.

6. Στα μάτια των γυναικών πάντως απαξιώνεται αυτός που έχει μεταφέρει στην προσωπική του ατζέντα το μισό τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά στην πράξη δεν καταφέρνει να την κάνει να νιώσει "γυναίκα" γιατί είναι πολύ απασχολημένος να αποδείξει στους φίλους του και την "κοινωνία", πόσο γαμίκ##λας είναι.
Μήπως έχετε ξεχάσει πως αυτός που θα έπρεπε να σας ενδιαφέρει να ικανοποιήσετε είναι οι γυναίκα και όχι οι άντρες φίλοι σας


7.Πάντως ακόμη και στην ηλικία μου δεν θα απέρριπτα έναν άντρα μόνο και μόνο επειδή δεν έχει την εμπειρία όπως εσύ την ορίζεις...

8. Αυτό που με ενοχλεί δεν είναι που το πιστεύεις αυτό εσύ, είναι που αισθάνεσαι ότι πρόκειται για εδραιωμένη πραγματικότητα, επηρεάζοντας κάθε νέο παιδί που τώρα ξεκινά την ερωτική του ζωή, ενισχύοντας αυτή τη θέση.
Νομίζω πως ειδικά σε αυτό το θέμα, η οπτική πλευρά του "πελάτη-γυναίκα" πρέπει επιτέλους να βαρύνει περισσότερο απ' ότι αυτή της "κοινωνίας". Ρωτήστε μας τι μας αρέσει και μη βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα.

9. Ειλικρινά περιμένω κι άλλες κοπέλες να απαντήσουν στο θέμα, να δω μήπως είμαι τελικά από άλλο πλανήτη.

1. Θα ξένιζε αν ομογνωμούσαμε:D

2. Οι ιδεατές περιπτώσεις δε με αφορουν γιατι ειναι εκτός πραγματικότητας,ειναι ελάχιστες και προπάντων: μη αντιπροσωπευτικές της σύνολης συμπεριφορικής.

3. Ως γνωστόν,οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

4. Υποκειμενίζεις ασυναίσθητα έχω την αίσθηση!:D
Καλός εραστής για σένα (μαλλον) ειναι εκεινος που ενδιαφερεται.

5. Δηλ. μια γυναίκα δε θα "στραβοκοιτάξει" ή πάρει "κάπως" αν της τύχει άνδρας μη έμπειρος - με την έννοια του οτι δεν εχει ενα καποιο σεξουαλικό παρελθόν? Η προσκόλληση στο ιδεατό,ειναι απλά ένα αλλοθι για τη δυσαρέσκεια μπροστα σε ενα τετοιο ενδεχόμενο (που σαφώς νιώθουμε,αλλα με ιδεατά τερτίπια μαλλον καταπνίγουμε):D

6. Το ενα δεν αναιρεί το άλλο. Ο άνδρας ειναι δεσμιος του συγκεκριμένου κοινωνικου του ρόλου και αυτόν υπηρετεί.

7. Περιμένεις ομως (αξιωματικά / ουσιαστικά) να την έχει!

8. Δηλ. θα κατηγορηθώ τώρα πως προωθώ καποια συγκεκριμένη νοοτροπία στους εφήβους του Στεκιού? Πως τα προσηλυτίζω να βλεπουν τις γυναίκες ως αξίες και εμπορεύματα? Να το δώ κι αυτο!!! :D:D

Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλό μας! Η συγκεκριμένη οικονομίστικη νοοτροπία που διακατεχει την ισχύουσα ερωτική ηθική ειναι απτή και διατρέχει το ερωτικό πεδίο απο αιώνες.

Αυτη εχει ουσιαστικά στιγματίσει / απαξιώσει στα ματια των ανδρών (και συνεπώς και της κοινωνίας) την πόρνη,ως τη γυναίκα που προσφέρει άκριτα οτι πολυτιμότερο έχει (και για το οποίο και κυνηγιέται άλλωστε απο τον άνδρα) και εξηγεί γιατι οι άνδρες προτιμούν (στις σοβαρές τους επιλογές) μη λίαν "μεταχειρισμένες" γυναίκες (οπου "μεταχειρισμένες",αυτές που εχουν δοθεί σε ικανό αριθμό ανδρων) και την κανουν με ελαφρά πηδηματάκια οταν ο ικανός αριθμός των πρώην της εν λογω τους ειναι ....αρκετούτσικος! -- ειναι η "φθορά" / απαξίωση της γυναικειας "μετοχής" για την οποια εκανα λογο παραπάνω.:)

Στην οικονομική ζωή,αξία υπερτατη ειναι το χρημα. Στην ερωτική ζωή αυτή η αξία ειναι το αιδοίο της γυναίκας!
Σεξιστικό ή όχι,έτσι εχουν - αποχρωματισμένα / αποαρλεκινισμένα - τα (επταήμερα) πραγματα! :P

9. Απο την Αφροδίτη εισαι! Κι εγώ απο τον Αρη.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
....

Ακριβως οπως το χρήμα:εχει αξία,οσο ειναι περιορισμένο,το επωφθαλμιούν πολλοί - μα το χαιρονται λίγοι.

Το γυναικείο αιδοίο αποτελει μεγαλη "χρηματιστηριακή" αξία στο ερωτικό περιβάλλον και στα ματια των ανδρών,απαξιώνεται - σύμφωνα με την ισχύουσα ηθική -,όσο αυτό προσφέρεται αδιακρίτως,συνεχώς,ακατάπαυστα....

...Ιδού τι κάνουν οι θρησκείες, όταν διδάσκουν, "έβαλαν χουν επί τας κεφαλάς αυτών"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
4. Υποκειμενίζεις ασυναίσθητα έχω την αίσθηση!:D
Καλός εραστής για σένα (μαλλον) ειναι εκεινος που ενδιαφερεται.

Νομίζω Χεπταμερ ... καλό θα ήταν να αφήνεις τις γυναίκες να μιλάνε για τις γυναίκες! Μάλλον ξέρουν καλύτερα. Αν θεωρείς ότι υπάρχει γυναίκα σε όλον τον πλανήτη ..... που θα σου πει ότι διαφωνεί με την Ισίλιελ, μάλλον δεν έχεις ιδέα από γυναίκες.
Ο εραστής που ενδιαφέρεται είναι εξ' ορισμού καλός. Αντιθέτως όσο έμπειρος και να είναι ένας άντρας, αν δεν ενδιαφέρεται για την παρτενέρ του... δε νομίζω ότι θα μείνει ποτέ αξέχαστος.
Έχουν αλλάξει τα πράγματα φίλε μου!




Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλό μας! Η συγκεκριμένη οικονομίστικη νοοτροπία που διακατεχει την ισχύουσα ερωτική ηθική ειναι απτή και διατρέχει το ερωτικό πεδίο απο αιώνες.

Αυτη εχει ουσιαστικά στιγματίσει / απαξιώσει στα ματια των ανδρών (και συνεπώς και της κοινωνίας) την πόρνη,ως τη γυναίκα που προσφέρει άκριτα οτι πολυτιμότερο έχει (και για το οποίο και κυνηγιέται άλλωστε απο τον άνδρα)
Ότι πολυτιμότερο έχει μια γυναίκα δηλαδή είναι τοοο.....;;;; :P:P:P
Κι εγώ που νόμιζα ότι μετράνε και πράγματα, όπως το μυαλό, η καλλιέργεια, η παιδεία, κλπ ...... αυτά δηλαδή που είναι σημαντικά και για έναν άνδρα. Δεν ήξερα ότι οι γυναίκες, είναι άλλη κατηγορία ανθρώπων και η αξία τους αποτιμάται από τοοοοο .... τους! :worry: ...... :P:P:P

και εξηγεί γιατι οι άνδρες προτιμούν (στις σοβαρές τους επιλογές) μη λίαν "μεταχειρισμένες" γυναίκες (οπου "μεταχειρισμένες",αυτές που εχουν δοθεί σε ικανό αριθμό ανδρων) και την κανουν με ελαφρά πηδηματάκια οταν ο ικανός αριθμός των πρώην της εν λογω τους ειναι ....αρκετούτσικος! -- ειναι η "φθορά" / απαξίωση της γυναικειας "μετοχής" για την οποια εκανα λογο παραπάνω.:)

Να θυμίσω ... έχουμε 2009!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1. Χριστέ μου, τι στερεότυπα... Ξέρεις τι εικόνα μου δίνεις; Οτι ζεις μέσα σε ένα κλουβάκι και δεν έχεις ιδέα τι γίνεται στον έξω κόσμο, παρά θεωρείς πως όλοι σκέφτονται σαν εσένα και δεν κάνεις τον κόπο να το ψάξεις. Κοίτα πόσες φράσεις σου υπογράμμισα που δεν έχουν καμία βάση, κι αν έχουν ίσως, είναι μια ελάχιστη μειοψηφεία. Πώς μπορείς να είσαι τόσο απόλυτος και σίγουρος οτι τα πράγματα έχουν όπως τα λες;

2. Για αρχή, αν η γυναίκα σαν εμπόρευμα χάνει την αξία της αν είχε πολλούς ερωτικούς συντρόφους, ποιοι είναι αυτοί που πήγαν μαζί της;

3. Όταν λες "δίχως να έχουν τα απαιτούμενα προσόντα" για τους ομοφυλόφιλους, τι ακριβώς εννοείς; Καταλαβαίνεις οτι μιλάς για ανθρώπους ισότιμους με εσένα, που το μοναδικό που αλλάζει είναι το τι κάνουν το βράδυ στο κρεβάτι τους;

4. Ποια γυναίκα τη σημερινή ημέρα θεωρεί έναν άντρα "ύπουλο αρσενικό που θελει μονο να τις κρεβατώσει"; Τα πιστεύεις αυτά που λες; Ρε συ ζούμε στο 2009! Οι γυναίκες κάνουν καριέρες, επιλέγουν τους συντρόφους τους, κοιμούνται με κάποιον πολλές φορές μόνο για την ευχαρίστηση, σε μια σχέση θεωρούν το σεξ βασικότατο. Τι λέμε τώρα; Έχεις μείνει στην εποχή των προγιαγιάδων μας που κάθονταν με υπομονή στο κρεβάτι με τον άντρα τους ώσπου αυτός να τελειώσει και να πουν "δόξα τω Θεώ, πέρασε κι αυτό"; Η γυναίκα διεκδικεί στο κρεβάτι! Το θέλει κι η ίδια όπως κι ο άντρας.

5. Είναι η πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ που δεν μπορώ να βάλω τη σκέψη μου σε μια σειρά και γράφω τόσο συγκεχυμένα, γιατί τρελαίνομαι με αυτά που διαβάζω από έναν άντρα 40 χρόνων (σχεδόν πατέρας μου).
1. Σε κανεναν δεν αρεσουν τα στερεότυπα,αλλα η αγνόησή τους ειναι άρνηση της πραγματικότητας.
Καλώς ή κακως,υπάρχουν.
Τα πραγματα λειτουργουν κατ εμε ετσι οπως τα παραθέτω. Ειναι σαφώς οδυνηρό και σκληρό να εφαρμόζουμε οικονομίστικες μεθοδους και πρακτικές στη ζωή μας,αλλα αυτο ουσιαστικά ασυνείδητα κανουμε. Αυτο αποπνεει η ηθική που ασκούμε.


2. Τι εννοείς με το "ποιοι ειναι αυτοι που πηγαν μαζι της"?
Μήπως εννοεις "τι" αντι για το "ποιοι"?
Η ηθική ετσι οπως ασκείται (του ισχυρου,δηλ. του άνδρα) ευνοεί λογικά τον άνδρα - δεν τον αγγίζει,ουτε τον κακοχαρακτηρίζει,ουτε τον στιγματιζει κοινωνικά για τις σεξουαλικές πραξεις του - το γνωρίζεις αυτο σαφώς! Ωστόσο,κανει ακριβώς αυτο πανω στον ανίσχυρο (τη γυναίκα).
Οποιοι και να ειναι αυτοί που πηγαν μαζι της,δεν αγγίζονται απο το "σύστημα".

3. Εχω τοποθετηθεί επαρκώς στο αντιστοιχο θεμα για το τι εννοω με τον ορο "προσόντα". Δεν εχει νοημα να επαναλάβω.
Δεν ειναι το θεμα του κρεβατιού τους. Ειναι το θεμα της κοινωνικής ισοτιμιας του κρεβατιού τους,της εξίσωσης του κρεβατιου τους με αυτο της ετεροφυλης πλειοψηφίας - εκεί ειναι το αγκαθι. Μην τα επαναλαμβανουμε.

4. Δεν αμφισβητούνται αυτα που λές.
Καποια πραγματα ωστόσο ειναι ίδια και απαράλλαχτα: ο ανδρας κυνηγά μονίμως (για) το σεξ,γιατι του το υπαγορεύει η φύση του Αυτο ειναι στάνταρ και δεν αλλαζει,όσο πολιτισμένοι και αν γινουμε. Απλά λειαίνεται τροπον τινά.
Γιατι μη μου ππεις πως οταν σε πλησιάζει καποιος δεν κρυσταλλωνεται αυτόματα στη σκέψη σου οτι θελει απλά το ένα και το αυτό οπως όλοι οι άντρες?
Τουλάχιστον στις πλείστες των περιπτώσεων...

5. Δεν ειμαι βολικός e-συνομιλητής αγαπητή μου!
Ειμαι σκληρός,ψυχρός,ανατρεπτικός,ανελέητος τέτοιος!
Οτι δεν το αντεχεις,δεν το πλησιάζεις!

(Μπορεις ωστόσο να του ριξεις οσες αρνητικές ψήφους αντέχει το σύστημα!!):D:D:D:D:D


1. Νομίζω Χεπταμερ ... καλό θα ήταν να αφήνεις τις γυναίκες να μιλάνε για τις γυναίκες! Μάλλον ξέρουν καλύτερα. Αν θεωρείς ότι υπάρχει γυναίκα σε όλον τον πλανήτη ..... που θα σου πει ότι διαφωνεί με την Ισίλιελ, μάλλον δεν έχεις ιδέα από γυναίκες.
Ο εραστής που ενδιαφέρεται είναι εξ' ορισμού καλός. Αντιθέτως όσο έμπειρος και να είναι ένας άντρας, αν δεν ενδιαφέρεται για την παρτενέρ του... δε νομίζω ότι θα μείνει ποτέ αξέχαστος.
Έχουν αλλάξει τα πράγματα φίλε μου!

2. Κι εγώ που νόμιζα ότι μετράνε και πράγματα, όπως το μυαλό, η καλλιέργεια, η παιδεία, κλπ ...... αυτά δηλαδή που είναι σημαντικά και για έναν άνδρα. Δεν ήξερα ότι οι γυναίκες, είναι άλλη κατηγορία ανθρώπων και η αξία τους αποτιμάται από τοοοοο .... τους! :worry: ...... :P:P:P

3. Να θυμίσω ... έχουμε 2009!!!! :)

1. Μα τις αφήνω!!:):D
Ως άνδρας,εχω συγκεκριμένη οπτική γωνία - οπως και η γυναικα εχει τη δική της.

2. Το μυαλό ,η καλλιέργεια,η παιδεια ....ολα αυτα ειναι σημαντικά για εναν άνδρα,πρωτίστως για τη γυναικα,που καλειται να ασκήσει επιλογή. Ο άνδρας δεν αναζητά - εναγωνίως,οπως η γυναικα - στη γυναίκα ολα τα παραπάνω. Συμβιβάζεται και με λιγότερα.

3. Ευχαριστώ,μα έχω ημερολογιοδείκτη!:D:D:D:D

Έχω και μια απορία τώρα που το σκέφτομαι: Αν κάθε γυναίκα πρέπει να διαφυλάττει το "φθαρτό της σκεύος" ώστε αυτό να μην απαξιωθεί, από που θα προκύψει στον άνδρα η συνεχής ενασχόληση με πολλά και διαφορετικά γυναικεία σώματα; :confused::loltooth:

Eίναι οντως οξύμωρο!:D:D:D

Ωστόσο,προκειται για άτυπη "συμφωνία κατω απο το τραπέζι" :D
Καποιες πρέπει να αμαρτήσουν,ωστε να λειτουργούν ως βάση και τροφοδότηση του συστηματος!:D

...Ιδού τι κάνουν οι θρησκείες, όταν διδάσκουν, "έβαλαν χουν επί τας κεφαλάς αυτών"!!!

Μια διευκρίνηση ειναι αρμόζουσα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
2. Τι εννοείς με το "ποιοι ειναι αυτοι που πηγαν μαζι της"?
Μήπως εννοεις "τι" αντι για το "ποιοι"?
Η ηθική ετσι οπως ασκείται (του ισχυρου,δηλ. του άνδρα) ευνοεί λογικά τον άνδρα - δεν τον αγγίζει,ουτε τον κακοχαρακτηρίζει,ουτε τον στιγματιζει κοινωνικά για τις σεξουαλικές πραξεις του - το γνωρίζεις αυτο σαφώς! Ωστόσο,κανει ακριβώς αυτο πανω στον ανίσχυρο (τη γυναίκα).
Οποιοι και να ειναι αυτοί που πηγαν μαζι της,δεν αγγίζονται απο το "σύστημα".

Η λέξη "σαβουρογ@μ@ς" δε σου λέει τίποτα;;;



Γιατι μη μου ππεις πως οταν σε πλησιάζει καποιος δεν κρυσταλλωνεται αυτόματα στη σκέψη σου οτι θελει απλά το ένα και το αυτό οπως όλοι οι άντρες?
Τουλάχιστον στις πλείστες των περιπτώσεων...
:confused: .... έλαααααα αυτό θέλουν; ΟΛΟΙ;;;;
Θα βάλωωωω μπούργκαααααα .....

Πέρα από την πλάκα Χεπταμερ ... είναι δυνατόν να πιστεύεις κάτι τέτοιο; Ότι όλοι οι άντρες με το που γνωρίζουν μια γυναίκα το μόνο που σκέφτονται είναι να τη ρίξουν στο κρεββάτι;


5. Δεν ειμαι βολικός e-συνομιλητής αγαπητή μου!
Ειμαι σκληρός,ψυχρός,ανατρεπτικός,ανελέητος τέτοιος!
Δεν είσαι όμως ούτε αυθεντία, ούτε αλάνθαστος .... γι' αυτό μην παρουσιάζεις την άποψή σου σαν το Πυθαγόρειο Θεώρημα!:)

1. Μα τις αφήνω!!:):D
Ως άνδρας,εχω συγκεκριμένη οπτική γωνία - οπως και η γυναικα εχει τη δική της.

Μπορεί, αλλά εγώ βλέπω ότι προσπαθείς να μας πείσεις πως γνωρίζεις την οπτική γωνία της γυναίκας, για το θέμα του καλού εραστή!!!!

2. Το μυαλό ,η καλλιέργεια,η παιδεια ....ολα αυτα ειναι σημαντικά για εναν άνδρα,πρωτίστως για τη γυναικα,που καλειται να ασκήσει επιλογή. Ο άνδρας δεν αναζητά - εναγωνίως,οπως η γυναικα - στη γυναίκα ολα τα παραπάνω. Συμβιβάζεται και με λιγότερα.
Με λιγότερα συμβιβάζεται μόνο όποιος δεν θεωρεί τον εαυτό του ικανό για τα πολλά!

3. Ευχαριστώ,μα έχω ημερολογιοδείκτη!:D:D:D:D
Ναι, αλλά έχεις ξεχάσει καμιά 30αριά χρόνια να τον γυρίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1. Η λέξη "σαβουρογ@μ@ς" δε σου λέει τίποτα;;;

2. Πέρα από την πλάκα Χεπταμερ ... είναι δυνατόν να πιστεύεις κάτι τέτοιο; Ότι όλοι οι άντρες με το που γνωρίζουν μια γυναίκα το μόνο που σκέφτονται είναι να τη ρίξουν στο κρεββάτι;

3. Δεν είσαι όμως ούτε αυθεντία, ούτε αλάνθαστος .... γι' αυτό μην παρουσιάζεις την άποψή σου σαν το Πυθαγόρειο Θεώρημα!
1. Μου λεει - αλλα δε νομίζω πως βρισκει εφαρμογή εδώ. Ειπαμε,δεν κρίνεται ο άνδρας. Και ουτε ειναι ανδρικό κοινωνικό στίγμα - εφάμιλλο της "πόρνης" ας πουμε.
Ο ορος σαβουρογ@μ@ης ειναι γυναικεία απαξιωτική εφεύρεση,αλλα δεν ειναι κατι που "κολλά" στον άνδρα.- και κατ επεκταση και στις συνειδήσεις.

2. Περα απο την πλάκα 1:
Ολοι οι ανδρες με το που βλεπουν μια γυναικα που τους αρεσει,το πρωτο που σκεφτονται ειναι πως θα ήταν να την εχουν στο κρεβατι.
Το λενε και οι ψυχολόγοι. Ειναι το μυαλό του άνδρα τετοιο.
Αυτοι που έχουν "εξωραϊσει" τετοιες σκέψεις,απλά εχουν προσπαθήσει να απαρνηθουν τη φύση τους.
Πέρα απο την πλάκα 2:
Αν εσυ οταν σε προσεγγίζουν οι άντρες καταλαβαίνεις - ή δειχνουν εκείνοι - πως δε θελουν στο πισω μερος του μυαλουδακίου τους να σεξουαλιστούν μαζί σου,τότε συγνώμη,αλλα ή εκείνοι εχουν κάποιο πρόβλημα ή εσύ!:D:D

3. Ειπα εγω οτι ειμαι αυθεντία?Οτι ειμαι αλάνθαστος?
Ειμαι απόλυτα σχετικός ως το πως αντιλαμβάνομαι την πραγματικότητα.
Δεν επιχειρώ / επιθυμώ να προβάλλω την κοσμοθεασή μου ως θέσφατο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top