Φιλί στο στόμα πέραν του ζευγαριού

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Στους γονείς δε μου φαίνεται τόσο περίεργο.Δεν είναι το φιλί που δίνεις στο σύντροφό σου.Είναι διαφορετικό.Απ΄ότι έχω δει πεταχτα δίνουν.Δηλαδή εμένη η μάνα μου εδινε πεταχτά όταν ήμουν παιδάκι (τα απέφευγα τις περισσότερες φορές γιατί γενικά δε τα μπορώ αυτά ) αλλά δεν το έβλεπα ως κάτι κακό.Μα ποιος θα φιλήσει το παιδί του πονηρά ; :confused: ΄ Ίσως πατέρα προς κόρη να μου φαινόταν περίεργο..

εννοειται πως δεν εννοουμε οτι ο γονιος το κανει με τετοιο σκοπο
δεν το κρινουμε αρνητικα επειδη νομιζουμε οτι κρυβει κατι πονηρο,απλα εμενα προσωπικα με φαινεται περιεργο οταν δεν προκειται για ζευγαρι και αντιαισθητικο οταν γινεται απο ενηλικα σε παιδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους προπληκτρολογήσαντες. Δεν μπορώ να φανταστώ το φιλί στο στόμα παρά μόνο σαν ερωτικό και κάθε άλλη σημασία με απωθεί. Όμως τελικά όλα είναι θέμα κοινωνικής συνήθειας. Πριν αρκετά χρόνια έδειχνε και την αγάπη του γονιού προς το παιδί, ίσως γι αυτό ξέμεινε σε κάποιες γιαγιάδες. Πιο παλιά μάλλον αποτελούσε και γενικότερη έκφραση αγάπης. Υπάρχει ποίημα του Σολωμού που καλεί τους χριστιανούς στην ανάσταση να δώσουν το φιλί της αγάπης γλύκα χείλη με χείλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Στους γονείς δε μου φαίνεται τόσο περίεργο.Δεν είναι το φιλί που δίνεις στο σύντροφό σου.Είναι διαφορετικό.Απ΄ότι έχω δει πεταχτα δίνουν.Δηλαδή εμένη η μάνα μου εδινε πεταχτά όταν ήμουν παιδάκι (τα απέφευγα τις περισσότερες φορές γιατί γενικά δε τα μπορώ αυτά ) αλλά δεν το έβλεπα ως κάτι κακό.Μα ποιος θα φιλήσει το παιδί του πονηρά ; :confused: ΄ Ίσως πατέρα προς κόρη να μου φαινόταν περίεργο..
Μεταξύ φίλων ούτε καν.Ειδικά αν είναι του αντίθετου φύλου.Εξάλλου πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας σπάνια υπάρχει.Πάντα θα κρύβεται πίσω από την όλη σχέση κάτι παραπάνω.
Όσο για κορίτσια που φιλιούνται μεταξύ τους πεταχτά εεε εγώ πάντως με την κολλητή μου δε το συνιθίζoυμε.Μόνο μια φορά έχω δει "φίλες" να δίνουν πεταχτά.Και ήταν έτσι για δηθενιά μπροστά στους άλλους.Δεν ήταν ούτε φιλική αγάπη ούτε στοργή στις συγκεκριμένες..Λίγο καιρό μετά μαλλιοτραβήχτηκαν για γκόμενους μπροστά σε όλο το σχολείο :P Πολύ show.

Χαχαχαχ, Ξεφτίλα... Μονο αυτή η λεξη ταιριάζει:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αστα αυτα Ιορδάνη. Αυτά τα τάχα μου μπερδέψαμε τα κεφαλιά και τα δήθεν κατά λάθος τα έχουμε κάνει όλοι (ειδικά με τις ξαδέρφες).

Υπάρχει ποίημα του Σολωμού που καλεί τους χριστιανούς στην ανάσταση να δώσουν το φιλί της αγάπης γλύκα χείλη με χείλη.

χαχαχαχα κλαίω με την νοερή εικόνα. Απορώ πως δεν έβαλες κάποια εικόνα. :P Είδες; Πάλι η Θρησκεία στη μέση. Μετά λέμε ότι η θρησκεία μας είναι συντηρητική. :P

Ιορδάνη η ξαδέρφη φίλησε καλά τουλάχιστον; Ή τσάμπα το φιλί; :P :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάχνω φίλες να φιλιομαστε στο στόμα και να φιλιούνται κι αυτές στο στόμα. Στείλτε πμ.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

betonieras

Νεοφερμένος

Ο betonieras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ψάχνω φίλες να φιλιομαστε στο στόμα και να φιλιούνται κι αυτές στο στόμα. Στείλτε πμ.

Εάν φιλιόσασταν στο στόμα και αυτές τελικά φιλιοντουσταν στις πατούσες ....να το κοίταγες πάντως
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
oι πατούσες τι λένε;

1591017402031.png
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ένα φιλάκι που και που στα πατουσάκια δεν είναι κακό... Είναι;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πολλοί θα το κάνουν αυτό, απλώς ντρέπονται να το πουν. Και στο κωλαράκι γιατί όχι...
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Ακομα να καταλάβω γιατι ορισμένοι βρίσκεται αρνητικό το φιλί στο στομα αναμεσα στον γονεα και στο παιδί. Είναι ένδειξη αγάπης. Όταν ήμουν μικρή η μητέρα μου συνεχώς μου εδινε κανα πεταχτο στα χείλη, όπως και η αδερφή μου. Μάλιστα ακομα και σήμερα η μαμα μου μπορεινα μου δώσει ενα πεταχτο. Δεν το βρίσκω περίεργο καθόλου. Ισα ισα το βρισκω πολυ γλυκο και φαντάζομαι πως ετσι το παιδί νιώθει ανετα και σίγουρα γυρω απο τους γονείς του.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν νομιζω ενα αθωω φιλι στα χειλη αναμεσα στον γονεα και στο παιδι να δηλωνει κατι αλλο περαν απο στοργη και αγαπη.Ειναι νομιζω πλεον πολυ συνηθισμενο να το βλεπουμε και καθολου κατακριτεο .
Τωρα αν αυτο συνεχιζεται και σε μεγαλη ηλικια ειναι καθαρα προσωπικο θεμα ...
Το εκανα και εγω στα παιδια μου οταν ηταν μικρα ...τωρα πλεον που ειναι την εφηβια δεν υπαρχει λογος να γινεται ...
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Θα χρησιμοποιήσω μια λέξη που δεν μου αρέσει, αλλά τη θεωρώ κατάλληλη για να εκφράσω τη γνώμη μου.
Με κριντζάρει η εικόνα του να φιλιέσαι στο στόμα με κάποιον που δεν έχεις ερωτική σχέση.
Δεν βρίσκω το λόγο να το κάνεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top