Γνωριμία σε club ή καφέ

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Εαν η γυναίκα όμως κάνει ανάλογη δήλωση περί μαλακίας των ανδρών, αμέσως ο άντρας θα πει "μα δεν είμαι εγώ έτσι, είμαι καλός, είμαι μπήξε, είμαι δείξε..." αντί να πάρει το καπελάκι του σαν κύριος και να φύγει.

Ο λογος δεν ειναι οτι εχουμε ευνουχιστει (που εχουμε βεβαια) αλλα το οτι ο μεσος αντρας θα πει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ νομιζει οτι θελει η γυναικα να ακουσει για να την πηδηξει, νομιζει οτι λεγοντας "εγω δεν ειμαι ετσι" κερδιζει την ευνοια της...

Γιατί τόση ανασφάλεια από τους άντρες και γιατί τόση έλλειψη σεβασμού προς το φύλο τους;

Γιατι το να εισαι αρσενικος ειναι κακο, ακομα και η εκπαιδευση εχει θυλικα χαρακτηριστικα (διαβασμα αποστηθηση κτλ)

dude, ο Γιωργος ειναι μολις 14..

lol i have phail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Παρατηρώ κι εγώ ότι οι άντρες έχουν πάψει να έχουν το θάρρος που είχαν παλιότερα, ίσως από ανασφάλεια, χαμηλή αυτοπεποίθηση, είτε για το φόβο της απόρριψης ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Προσωπικά με ξενερώνει πολύ όταν βγαίνω με μια φίλη μου ή με παρέα να με κερνάνε άγνωστοι ποτά. Προτιμώ να έρθει να μου μιλήσει, να βρει μια αφορμή, κάτι τελοσπάντων.

Την εβδομάδα που μας πέρασε είχα πάει για καφέ με μια φίλη μου και είπαμε να παίξουμε τάβλι (:D). Στο πίσω τραπέζι καθόταν μία παρέα 2 αντρών και μετά από κάποια ώρα ήθελαν να παίξουν κι αυτοί τάβλι αλλά δε χωρούσαν να κάτσουν απέναντι. Ο ένας τους λοιπόν μου ζήτησε ευγενικά να πάμε λίγο πιο μπροστά για να χωρέσει να κάτσει κι αυτός. Φυσικά δεν είχαμε πρόβλημα να μετακινήσουμε το τραπέζι μας αλλά είμασταν κάπως στριμωχτά και πάλι η αλήθεια είναι :P Το παιδί έκανε πλάκα, μου έλεγε να με βοηθήσει στο παιχνίδι αν έχω πρόβλημα, με ρωτούσε αν κερδίζω και κατά κάποιο τρόπο πιάσαμε κουβέντα. Θεωρώ λοιπόν ότι αυτό ήταν μία καλή αφορμή για να μου πιάσει συζήτηση και να γνωριστούμε. Όταν πέρασε η ώρα και έπρεπε να φύγουμε φωνάξαμε την κοπέλα που μας σέρβιρε, πληρώσαμε και φύγαμε. Η φίλη μου άκουσε λίγο πριν φύγουμε τα παιδιά που κάθοταν πίσω μας να κάνουν παράπονα στην κοπέλα ότι της φώναζαν τόση ώρα γιατί ήθελαν να μας κεράσουν τους καφέδες και αυτή δεν άκουγε.

Προσωπικά χάρηκα πολύ που δεν έγινε κάτι τέτοιο. Αν ήθελαν να μας γνωρίσουν είχαν μια πολύ καλή αφορμή. Γιατί έπρεπε να μας κεράσουν τους καφέδες για να πιάσουμε κουβέντα; Δεν ψάχνουμε για χορηγούς, ούτε είχαμε βγει παρέα όλοι μαζί για να μας κεράσουν. Δεν είναι τόσο δύσκολο πια να μιλήσεις σε μια γυναίκα, ούτε θα σε κοροιδέψει, ούτε θα γελάσει μαζί σου, ούτε θα σε φάει (ελπίζω δηλαδή :P). Και αν τελικά η κοπέλα δεν ενδιαφέρεται και σε απορρίψει με ευγενικό τρόπο δε θα έχεις χάσει τίποτα, ούτε θα ρεζιλευτείς. Λίγο θάρρος παραπάνω χρειάζεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Παρατηρώ κι εγώ ότι οι άντρες έχουν πάψει να έχουν το θάρρος που είχαν παλιότερα, ίσως από ανασφάλεια, χαμηλή αυτοπεποίθηση, είτε για το φόβο της απόρριψης ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Το γεγονός ότι τα ποσοστά της λεγόμενης χυλόπιτας έχουν αυξηθεί κατα 400% τα τελευταία χρόνια δεν το δίνουμε σημασία ε?.. πως να μην χάσουν το θάρρος του οι άντρες.. τι λέμε τώρα.. το πλέον φυσιολογικό είναι.. Οι σημερινές γυναίκες δεν ξέρω πως την έχουν δεί.. Όλες θέλουν να κυκλοφορούν τον σούπερ κούκλο φραγκάτο με μεγάλο *** γκόμενο ρίχνουν 500 χυλόπιτες και μετά παραπονιούνται που είναι μόνες.. Το γεγονός ότι δεν κάθονται καν να γνωρίσουν τον άλλον δεν το σκεφτόμαστε.. Εγώ ξέρω ότι απο την παρέα μου γύρω στα 6 αγόρια τα 3 είναι πολύ όμορφα παιδιά τα 2 μέτρια και 1 λίγο ασχημούλης.. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΙ και τρώνε και χυλόπιτες! αν είναι δυνατόν.. εγώ έχω βρεί άλλη φόρμουλα και περνάω καλά πάντως δεν φέρομαι και πολύ καλά στις γυναίκες πια όπως κάνουν τα παιδιά και είναι μόνα τους.. Ούτε εγώ κάνω σχέση πια αλλά έχω το σεχ σε τακτά διαστήματα.. Αφού όλες την έχετε δει *** κάτστε μόνες η μονο να σας πηδ***

Edited by Valder: Ντροπή! Κακές λεξούλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Το γεγονός ότι τα ποσοστά της λεγόμενης χυλόπιτας έχουν αυξηθεί κατα 400% τα τελευταία χρόνια δεν το δίνουμε σημασία ε?.. πως να μην χάσουν το θάρρος του οι άντρες.. τι λέμε τώρα.. το πλέον φυσιολογικό είναι.. Οι σημερινές γυναίκες δεν ξέρω πως την έχουν δεί.. Όλες θέλουν να κυκλοφορούν τον σούπερ κούκλο φραγκάτο με μεγάλο *** γκόμενο ρίχνουν 500 χυλόπιτες και μετά παραπονιούνται που είναι μόνες.. Το γεγονός ότι δεν κάθονται καν να γνωρίσουν τον άλλον δεν το σκεφτόμαστε.. Εγώ ξέρω ότι απο την παρέα μου γύρω στα 6 αγόρια τα 3 είναι πολύ όμορφα παιδιά τα 2 μέτρια και 1 λίγο ασχημούλης.. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΙ και τρώνε και χυλόπιτες! αν είναι δυνατόν.. εγώ έχω βρεί άλλη φόρμουλα και περνάω καλά πάντως δεν φέρομαι και πολύ καλά στις γυναίκες πια όπως κάνουν τα παιδιά και είναι μόνα τους.. Ούτε εγώ κάνω σχέση πια αλλά έχω το σεχ σε τακτά διαστήματα.. Αφού όλες την έχετε δει *** κάτστε μόνες η μονο να σας πηδ***

Ουαου... Μέσα σε ένα μόλις μήνυμα διάβασα όλα τα κλισέ του κόσμου και το απίστευτο τσουβάλιασμα!!! Δεν έχω σκοπό να σου αλλάξω γνώμη, ούτε καν να προσπαθήσω να σε πείσω ότι αυτό που λες δεν ισχύει. Επιμένω πως μεγαλύτερη σημασία έχει να ξέρεις τι ψάχνεις και που απευθύνεσαι. Προσωπικά δε με απασχολεί τι κάνουν οι άντρες και οι γυναίκες γενικά. Στο παραπάνω μήνυμα έγραψα απλά κάτι που μου συνέβη περισσότερο για να δώσω θάρρος στους άντρες να πλησιάζουν μία κοπέλα που τους αρέσει. Τώρα πώς καταλήξαμε στο ότι οι γυναίκες την έχουν δει όλες κάπως και ρίχνουν τη μία χυλόπιτα μετά την άλλη δεν το κατάλαβα.

Όπως και να έχει ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ουαου... Μέσα σε ένα μόλις μήνυμα διάβασα όλα τα κλισέ του κόσμου και το απίστευτο τσουβάλιασμα!!! Δεν έχω σκοπό να σου αλλάξω γνώμη, ούτε καν να προσπαθήσω να σε πείσω ότι αυτό που λες δεν ισχύει. Επιμένω πως μεγαλύτερη σημασία έχει να ξέρεις τι ψάχνεις και που απευθύνεσαι. Προσωπικά δε με απασχολεί τι κάνουν οι άντρες και οι γυναίκες γενικά. Στο παραπάνω μήνυμα έγραψα απλά κάτι που μου συνέβη περισσότερο για να δώσω θάρρος στους άντρες να πλησιάζουν μία κοπέλα που τους αρέσει. Τώρα πώς καταλήξαμε στο ότι οι γυναίκες την έχουν δει όλες κάπως και ρίχνουν τη μία χυλόπιτα μετά την άλλη δεν το κατάλαβα.

Όπως και να έχει ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Η εξήγηση που έδωσα εγώ είναι πολύ απλά ότι όλες ψάχνεται τον τέλειο και απορίπτεται πολυ περισότερο αξιόλογες περιπτώσεις με αποτέλεσμα όλοι οι άντρες,ανεξερέτως εμφανησης και αξίας γενικότερης, να τρώνε την απόριψη της ζωής τους μέχρι σε σημείου να φοβούνται να πλησιάσουν τις γυναίκες.. Να έχουν όντως ευνουχηθεί...
Μία πολύ απλή ερώτηση..Που αποδίδεις το γεγονός ότι οι άντρες πια δεν πλησιάζουν τις γυναίκες?
Την πιθανή εξήγηση που δίνω εγώ την βρίσκεις λάθος? Αν ναι γιατί?
Ολες πια με την απορία γιατί οι άντρες δεν μας πλησιάζουν πια.. ε καταντάει κλισε πια αυτή η φράση.. Αυτός ειναι ο λόγος που καταπιάστηκα με τα λεγόμενα σου..

Μην το πέρνεις προσωπικα!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Συγνώμη, να ρωτήσω κάτι; Πιο πριν είπε κάποιος (και κανείς άντρας δεν τον διέψευσε) οτι όλοι οι άντρες πλησιάζουν τις γυναίκες με σκοπό το σεξ και μπορούν να πουν και να κάνουν τα πιο ηλίθια κι εξευτελιστικά πράγματα για να φτάσουν στο σκοπό τους. Εγώ με αυτήν την ιδέα ξενερώνω. Άνθρωπο ψάχνω με αισθήματα, αν ήθελα απλά σεξ, κι εγώ μια χαρά θα το έβρισκα μόνο του αγαπητέ Speedy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Συγνώμη, να ρωτήσω κάτι; Πιο πριν είπε κάποιος (και κανείς άντρας δεν τον διέψευσε) οτι όλοι οι άντρες πλησιάζουν τις γυναίκες με σκοπό το σεξ και μπορούν να πουν και να κάνουν τα πιο ηλίθια κι εξευτελιστικά πράγματα για να φτάσουν στο σκοπό τους. Εγώ με αυτήν την ιδέα ξενερώνω. Άνθρωπο ψάχνω με αισθήματα, αν ήθελα απλά σεξ, κι εγώ μια χαρά θα το έβρισκα μόνο του αγαπητέ Speedy.

'Οχι, υπάρχουν κι άντρες που έψαχναν επίσης ανθρώπους. 'Ενας από αυτούς ήμουν κι εγώ. Τι νόημα θα είχε η διάψευση μου ; Εδώ δεν με πίστεψε η ίδια η γυναίκα αφού της έδωσα την ψυχή μου, θα με πιστέψει ένα φόρουμ ανώνυμων ; Συνεχίστε, σας παρακολουθώ ένα ακόμα θαυμάσιο Σάββατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
'Οχι, υπάρχουν κι άντρες που έψαχναν επίσης ανθρώπους. 'Ενας από αυτούς ήμουν κι εγώ. Τι νόημα θα είχε η διάψευση μου ; Εδώ δεν με πίστεψε η ίδια η γυναίκα αφού της έδωσα την ψυχή μου, θα με πιστέψει ένα φόρουμ ανώνυμων ; Συνεχίστε, σας παρακολουθώ ένα ακόμα θαυμάσιο Σάββατο.

Ποτέ μη λες ποτέ... Δεν ξέρεις πόσοι από αυτούς τους ανώνυμους έχουν δώσει κι αυτοί την ψυχή τους για μια αγάπη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Συγνώμη, να ρωτήσω κάτι; Πιο πριν είπε κάποιος (και κανείς άντρας δεν τον διέψευσε) οτι όλοι οι άντρες πλησιάζουν τις γυναίκες με σκοπό το σεξ και μπορούν να πουν και να κάνουν τα πιο ηλίθια κι εξευτελιστικά πράγματα για να φτάσουν στο σκοπό τους. Εγώ με αυτήν την ιδέα ξενερώνω. Άνθρωπο ψάχνω με αισθήματα, αν ήθελα απλά σεξ, κι εγώ μια χαρά θα το έβρισκα μόνο του αγαπητέ Speedy.

Βσκ αναφέρεσαι σε μένα αλλά δεν μπορω να βρώ καμία συνάφεια στα λεγόμενα σου με τα δικά μου.. μπορείς να γίνεις πιο σαφής γιατί σε άλλο πράγμα αναφέρομαι εγώ και σε κάτι εντελως άσχετο εσυ. Εμένα η δική μου ερωτηση είναι που εξηγείτε το γεγονός ότι οι άντρες πια δεν σας πλησιάζουν, και ειλικρινά θα ήθελα μια τεκμηριωμένη απάντηση απο κάποιες γυναίκες.Εγώ παρέθεσα την δική μου άποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
'Οχι, υπάρχουν κι άντρες που έψαχναν επίσης ανθρώπους. 'Ενας από αυτούς ήμουν κι εγώ. Τι νόημα θα είχε η διάψευση μου ; Εδώ δεν με πίστεψε η ίδια η γυναίκα αφού της έδωσα την ψυχή μου, θα με πιστέψει ένα φόρουμ ανώνυμων ; Συνεχίστε, σας παρακολουθώ ένα ακόμα θαυμάσιο Σάββατο.

Τσουβάλιασμα = βάζω όλους τους ανθρώπους στο ίδιο τσουβάλι και τους θεωρώ όλους κάποιο ίδιο επίθετο γιατί μία ή δύο ή τρεις φορές στη ζωή μου μου έτυχαν 3 άνθρωποι (τι σύμπτωση) να έχουν το ίδιο χαρακτηριστικό.

μένα η δική μου ερωτηση είναι που εξηγείτε το γεγονός ότι οι άντρες πια δεν σας πλησιάζουν, και ειλικρινά θα ήθελα μια τεκμηριωμένη απάντηση απο κάποιες γυναίκες.Εγώ παρέθεσα την δική μου άποψη..

Βασικά το μόνο που πήρα από αυτά που είπες ήταν η τελευταία σου φράση, οτι δε φέρεσαι καλά στις γυναίκες πια και σεξ βρίσκεις σε αντίθεση με τους φίλους σου που φέρονται καλά. Στα υπόλοιπα που είπες παραδόξως συμφωνώ, ναι, και για μένα οι γυναίκες την έχουν δει κάπως και έχουν πολλές απαιτήσεις. Δεν τις παρεξηγώ, ήταν πολλά χρόνια καταπιεσμένες και τώρα θέλουν να ξεσπάσουν. Πιστεύω όμως οτι κι οι άντρες κάπως την έχουν δει. Δηλαδή αν οι γυναίκες (όχι όλες....) θέλουν όπως λες το χρήμα, κι οι άντρες θέλουν η γυναίκα να είναι μοντέλο, άσχετα αν αυτοί είναι μεγαλύτεροι, πιο άσχημοι, πιο χαζοί κλπ κλπ (όχι όλοι και πάλι). Ευτυχώς σε όλα αυτά υπάρχουν κι εξαιρέσεις, κι όπως για σένα υπάρχει εκεί έξω μια κοπέλα που δε θα κοιτάξει τα κάλλη σου και το πορτοφόλι αλλά την ψυχή σου, έτσι υπάρχει ο αντίστοιχος άντρας και για μένα. Η διαφορά μας είναι οτι εγώ δεν αναλώνομαι σε λάθος επιλογές μόνο και μόνο για το σεξ. Εσύ το κάνεις - δικαίωμά σου. Αλλά είναι επιλογή σου να συμβιβαστείς με τα δεδομένα και να μην προσπαθήσεις να τα αλλάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Προσωπικά με ξενερώνει πολύ όταν βγαίνω με μια φίλη μου ή με παρέα να με κερνάνε άγνωστοι ποτά. Προτιμώ να έρθει να μου μιλήσει, να βρει μια αφορμή, κάτι τελοσπάντων.

Προσωπικά χάρηκα πολύ που δεν έγινε κάτι τέτοιο. Αν ήθελαν να μας γνωρίσουν είχαν μια πολύ καλή αφορμή. Γιατί έπρεπε να μας κεράσουν τους καφέδες για να πιάσουμε κουβέντα; Δεν ψάχνουμε για χορηγούς, ούτε είχαμε βγει παρέα όλοι μαζί για να μας κεράσουν.

Oι άνδρες δεν κερνάνε τις γυναικοπαρέες επειδη την έχουν δει χορηγοί.
Ουτε επειδη ειναι δειλοί.

Ειναι απλά ενας ευγενικός τρόπος προσέγγισης,που εμπεριέχει λιγοτερα ρίσκα απο μια πιο άμεση κίνηση γνωριμίας.

Κερνώντας ποτό,ανιχνεύεις ως άνδρας τις (ευνοϊκές ή μη προς γνωριμία) διαθέσεις της γυναικας και συγχρόνως δεν εκτιθεσαι απο πλευράς σου άμεσα.

Η θετική ανταπόκριση στο κερασμα,δινει πρασινο φώς στην άμεση γνωριμία.

Το θεμα ειναι οτι πολλες φορές οι γυναικες παρεξηγουν αυτην την κινηση,ενω καποιες αλλες - εκδικητικά πολλες φορές - την εκμεταλλευονται στο έπακρο προς δική τους επιβεβαιωση / ανταπόδοση / ασκηση απωθημένων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Oι άνδρες δεν κερνάνε τις γυναικοπαρέες επειδη την έχουν δει χορηγοί.
Ουτε επειδη ειναι δειλοί.

Ειναι απλά ενας ευγενικός τρόπος προσέγγισης,που εμπεριέχει λιγοτερα ρίσκα απο μια πιο άμεση κίνηση γνωριμίας.

VS

Φυσικα και η πρωτη σκεψη του ανδρα ειναι αυτή.

Ανεκαθεν ήταν,πάντα θα ειναι.

Αποφάσισε. Την κερνάς γιατί έχεις στο μυαλό σου το σεξ ή γιατί είσαι ευγενικός και θες να δεις αν σε γουστάρει κι αυτή; (βασικά το ένα φέρνει το άλλο, αλλά από τη μια λες οτι το πρώτο πράγμα που σκέφτεται ένας άντρας είναι το σεξ κι από την άλλη λες για ευγένειες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Αποφάσισε. Την κερνάς γιατί έχεις στο μυαλό σου το σεξ ή γιατί είσαι ευγενικός και θες να δεις αν σε γουστάρει κι αυτή; (βασικά το ένα φέρνει το άλλο, αλλά από τη μια λες οτι το πρώτο πράγμα που σκέφτεται ένας άντρας είναι το σεξ κι από την άλλη λες για ευγένειες).

Δεν υπαρχει αντιφαση.

Eχεις ως ανδρας στο μυαλό σου το σέξ σαφώς!
Και επισης σαφώς,η γυναικα το γνωρίζει.

Απο εκει και περα,δε μπορεις να πας και να το ανακοινώσεις φάτσα φόρα,για ευνόητους λόγους.
Συνεπώς ενεργοποιειται το "παιχνίδι",η τακτική που θα φερει τον ανδρα πιο κοντα στον στόχο του.

Οι ευγενειες / ευγενικές "κεραστικές χορηγίες" και τα συναφή ειναι απλά μερος της (θεμιτής) αυτής κατάκτησης του "στόχου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Eχεις ως ανδρας στο μυαλό σου το σέξ σαφώς!
Και επισης σαφώς,η γυναικα το γνωρίζει.

Απο εκει και περα,δε μπορεις να πας και να το ανακοινώσεις φάτσα φόρα,για ευνόητους λόγους.

Μα γιατί; Εφόσον κι οι δύο λες οτι το γνωρίζουν. Πες μου τους ευνόητους λόγους - δεν τους καταλαβαίνω.

Βασίζουμε λοιπόν μια νέα γνωριμία στο ψέμα και το "δηθενισμό";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Βασικά το μόνο που πήρα από αυτά που είπες ήταν η τελευταία σου φράση, οτι δε φέρεσαι καλά στις γυναίκες πια και σεξ βρίσκεις σε αντίθεση με τους φίλους σου που φέρονται καλά. Στα υπόλοιπα που είπες παραδόξως συμφωνώ, ναι, και για μένα οι γυναίκες την έχουν δει κάπως και έχουν πολλές απαιτήσεις. Δεν τις παρεξηγώ, ήταν πολλά χρόνια καταπιεσμένες και τώρα θέλουν να ξεσπάσουν. Πιστεύω όμως οτι κι οι άντρες κάπως την έχουν δει. Δηλαδή αν οι γυναίκες (όχι όλες....) θέλουν όπως λες το χρήμα, κι οι άντρες θέλουν η γυναίκα να είναι μοντέλο, άσχετα αν αυτοί είναι μεγαλύτεροι, πιο άσχημοι, πιο χαζοί κλπ κλπ (όχι όλοι και πάλι). Ευτυχώς σε όλα αυτά υπάρχουν κι εξαιρέσεις, κι όπως για σένα υπάρχει εκεί έξω μια κοπέλα που δε θα κοιτάξει τα κάλλη σου και το πορτοφόλι αλλά την ψυχή σου, έτσι υπάρχει ο αντίστοιχος άντρας και για μένα. Η διαφορά μας είναι οτι εγώ δεν αναλώνομαι σε λάθος επιλογές μόνο και μόνο για το σεξ. Εσύ το κάνεις - δικαίωμά σου. Αλλά είναι επιλογή σου να συμβιβαστείς με τα δεδομένα και να μην προσπαθήσεις να τα αλλάξεις.

Αχ ρε χιμέλα, αν σε "γνώριζα" και λέγαμε αυτά αρκετούς μήνες νωρίτερα ήθελα να ήξερα τι θα μου έλεγες, όταν ήμουν σε αυτή τη προσπάθεια, ουτοπική εν τέλη, να αλλάξω αυτά τα δεδομένα.. Όσο αποζητούσα σχέση συντροφιά κτλ κτλ μονίμως έτρωγα τα μούτρα μου και πληγονόμουν. Και δεν μιλάμε για 1-2 περιπτώσεις πίστεψε με, μιλάμε για πάαρα πολλές. Από τότε που αναζήτησα μόνο το σεχ και να περνάω καλά δεν έχω πληγωθεί καθόλου και θες το πιό αστείο? δεν με έχει απορίψει καμία, ούτε μία! και χτυπάω και γυναίκες που παλιά ούτε κατά διάνεια.. Δώσε μου ένα λόγο που θα πρέπει να ξαναμπώ στην διαδικασία να αλλάξω τα δεδομένα όπως λες αλλά ειλικρινά να τα πιστεύεις.. Όπως σου τα λέω αξίζει τον κόπο να ξαναμπώ να αρχίσω πάλι σε αυτό το τρυπάκι να ασχολούμαι να πληγόνομαι να τρώω την απόριψη κτλ κτλ ενώ τώρα δεν συμβαίνει τπτ πια απο αυτα..? γιατί να το κάνω..? Μη λέμε λ@λ@κιες τώρα, οι γυναίκες πια δεν ξέρουν τι θέλουν, αλλά αν είναι κάτι το οποίο θέλουν σίγουρα είναι το σεχ.. Και ευτυχώς το θέλουν σαν τρελές πια, εκεί πια ποντάρω και εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μα γιατί; Εφόσον κι οι δύο λες οτι το γνωρίζουν. Πες μου τους ευνόητους λόγους - δεν τους καταλαβαίνω.

Βασίζουμε λοιπόν μια νέα γνωριμία στο ψέμα και το "δηθενισμό";
Aν ο ανδρας καταστησει στη γυναικα σαφεις τις πραγματικές του προθέσεις,- αυτες απο τις οποιες κατ ουσιαν ενορμείται - θα φαει φόλα /τσαντιά / αποοριψη / γιουχάισμα / απαξίωση κλπ.

Τετοιου ειδους ειλικρίνεια,δεν ειναι αποδεκτή.

Συνεπως,το ανδρικο ποθουμενο,προωθείται εμμέσως.

Και ναι...το "παιχνίδι" ειναι σαφώς στημένο.

Αλλα υπαρχει εκατερωθεν ωφέλεια.

Και το παιζουν συνειδητά αμφότεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Αχ ρε χιμέλα, αν σε "γνώριζα" και λέγαμε αυτά αρκετούς μήνες νωρίτερα ήθελα να ήξερα τι θα μου έλεγες, όταν ήμουν σε αυτή τη προσπάθεια, ουτοπική εν τέλη, να αλλάξω αυτά τα δεδομένα.. Όσο αποζητούσα σχέση συντροφιά κτλ κτλ μονίμως έτρωγα τα μούτρα μου και πληγονόμουν. Και δεν μιλάμε για 1-2 περιπτώσεις πίστεψε με, μιλάμε για πάαρα πολλές. Από τότε που αναζήτησα μόνο το σεχ και να περνάω καλά δεν έχω πληγωθεί καθόλου και θες το πιό αστείο? δεν με έχει απορίψει καμία, ούτε μία! και χτυπάω και γυναίκες που παλιά ούτε κατά διάνεια.. Δώσε μου ένα λόγο που θα πρέπει να ξαναμπώ στην διαδικασία να αλλάξω τα δεδομένα όπως λες αλλά ειλικρινά να τα πιστεύεις.. Όπως σου τα λέω αξίζει τον κόπο να ξαναμπώ να αρχίσω πάλι σε αυτό το τρυπάκι να ασχολούμαι να πληγόνομαι να τρώω την απόριψη κτλ κτλ ενώ τώρα δεν συμβαίνει τπτ πια απο αυτα..? γιατί να το κάνω..? Μη λέμε λ@λ@κιες τώρα, οι γυναίκες πια δεν ξέρουν τι θέλουν, αλλά αν είναι κάτι το οποίο θέλουν σίγουρα είναι το σεχ.. Και ευτυχώς το θέλουν σαν τρελές πια, εκεί πια ποντάρω και εγώ...

Δεν μπορώ να ξέρω τι συνέβη με τις συγκεκριμένες κοπέλες. Αυτό που ξέρω όμως είναι οτι αυτό που χάνεις τώρα είναι ο εαυτός σου, ο αυτοσεβασμός σου. Δεν είμαι σίγουρη αν ξέρεις τι ζητάς εσύ. Θες σεξ; Μπορείς να το έχεις όπως το λες, μπορείς και να πληρώνεις για να το έχεις. Αν είσαι ευχαριστημένος με αυτό, μην παραπονιέσαι οτι οι γυναίκες πήραν ψηλά τον αμανέ - στην τελική εσύ παίρνεις αυτό που θες. Αν όμως θες το κάτι παραπάνω, θεωρείς οτι είναι λογικό να αναλώνεσαι σε κάτι άλλο; Δηλαδή, αν θες ένα πορτοκάλι, γιατί το ψάχνεις μες στα μανταρίνια, και μετά παραπονιέσαι που δεν το βρίσκεις;

Aν ο ανδρας καταστησει στη γυναικα σαφεις τις πραγματικές του προθέσεις,- αυτες απο τις οποιες κατ ουσιαν ενορμείται - θα φαει φόλα /τσαντιά / αποοριψη / γιουχάισμα / απαξίωση κλπ.

Τετοιου ειδους ειλικρίνεια,δεν ειναι αποδεκτή.

Συνεπως,το ανδρικο ποθουμενο,προωθείται εμμέσως.

Και ναι...το "παιχνίδι" ειναι σαφώς στημένο.

Αλλα υπαρχει εκατερωθεν ωφέλεια.

Και το παιζουν συνειδητά αμφότεροι.

Μα γιατί να "φαει φόλα /τσαντιά / αποοριψη / γιουχάισμα / απαξίωση κλπ."; Εφόσον λες οτι κι οι δύο ξέρουν τι θέλει ο ένας από τον άλλον. Δεν το καταλαβαίνω. Μήπως (λέω εγώ τώρα) γιατί είναι λανθασμένη η άποψη οτι μια γυναίκα έχει στο μυαλό της το σεξ ντε και καλά; Μήπως γι' αυτό έρχονται οι τσαντιές σε επίδοξους εραστές της βραδιάς;

Σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει εκατέρωθεν ωφέλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μα γιατί να "φαει φόλα /τσαντιά / αποοριψη / γιουχάισμα / απαξίωση κλπ."; Εφόσον λες οτι κι οι δύο ξέρουν τι θέλει ο ένας από τον άλλον. Δεν το καταλαβαίνω. Μήπως (λέω εγώ τώρα) γιατί είναι λανθασμένη η άποψη οτι μια γυναίκα έχει στο μυαλό της το σεξ ντε και καλά; Μήπως γι' αυτό έρχονται οι τσαντιές σε επίδοξους εραστές της βραδιάς;

Σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει εκατέρωθεν ωφέλεια...

Η επιθυμια για σεξ της γυναικας δεν ειναι τοσο εντονη οσο του ανδρα - κυρίως ίσως λόγω των κοινωνικών (ηθικών) επιταγών που ειναι αναγκασμενη να ακολουθει....επιταγές που τη θελουν να καταπιέζει τετοιες επιθυμιες και να τις φιλτράρει μεσα απο το (προαπαιτουμενο) συναισθημα.

Οι τσαντιές δεν ερχονται επειδη η γυναικα δε θελει το σεξ. Ερχονται,επειδη

α) δεν ειναι πρώτη της προτεραιότητα το σεξ (πραγμα που ειναι για τον άνδρα) - ωστόσο σεξ (καποια στιγμή) θέλει,αλλα το θελει για αλλους λογους,σε αλλους χρονους και κατω υπο άλλες προϋποθέσεις

βου) μια τετοια ευθεία δήλωση απο πλευρας ανδρα (θεωρεί πως) πλήττει την ανθρώπινή της υπόσταση,αφου νιωθει ως "κρεας" / σκευος ηδονής / ξεχαρμανιασματος του άνδρα.

Προκειται για παιχνιδι ισορροπιών: εναντια στη σεξουαλικη ενορμηση του ανδρα,η γυναικα αντιτασσει προϋποθέσεις / προαπαιτουμενα / ζητούμενα,προκειμενου η ολη διαδικασια να λαμβανει χώρα ήπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Δε θα ήθελα να συνεχίσω την κουβέντα γιατί οι απόψεις μου είναι απόλυτες και μάλλον θα παρεξηγηθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Δε θα ήθελα να συνεχίσω την κουβέντα γιατί οι απόψεις μου είναι απόλυτες και μάλλον θα παρεξηγηθούν.

Δεκτόν!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top