Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο πρώτο ραντεβού μπορεί να υφέρπεται το ερωτικό στοιχείο αλλά τα πράγματα είναι απολύτως ρευστά! Η απογοήτευση του ενός από τον άλλον ή και των δύο είναι πολύ πιθανή! Σε πόσα πρώτα ραντεβού λοιπόν πρέπει να πληρώνει ο άντρας και γιατί;


Γειά σου.Αυτό έγραψα , διαφέρει ανάλογα την περίπτωση.Δεν υπάρχει ''πρέπει''.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Εγω ποτέ δεν εβγαινα με γυναικες που έψαχναν χορηγούς πάντως. Μια κερνουσα εγω μια αυτές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξυ οταν ειχα βγει με κάποια πρώτο ραντεβού, αρχικα βρεθήκαμε βόρεια. Μετά ειπαμε να κατεβουμε κέντρο... να συνεχισουμε.... κάπου στο ενδιαμεσο και ενω ειμαστε Λ.Βεικου... της ριχνω προταση να πάμε κάπου μονοι μας.... ;) δέχεται οποτε συνεχιζω προς Λυκαβητό... πηγαμε να δουμε.. τα αστερια. Τεσπα στο γυρισμο τη πηγα σπιτι της Χαλάνδρι.... μιλαμε για το γυρο της Αθηνας σε ενα βράδυ !!! Μου λεει δεν βαριέσαι ; της κάνω οχι όταν έχω δίπλα μου μια τοσο ωραία παρουσία και μου κρατάει συντροφια με τίποτα. Αυτο ήταν τη τρέλανα. Αρχισε να ξεροκαταπινει η τυπισα χαχα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
πιστεύω ότι πρέπει να πληρώνει ο/η πιο ευκατάστατος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ε νταξει νομιζω δεν θέλει και πολύ σκεψη να καταλαβεις οτι γκομενα που δε βγαζει ποτέ πορτοφόλι ειναι σκάρτη στο χαρακτηρα... απο ολες τις αποψεις. Κ λεφτά να χεις μαλακια σου να μπλέξεις.... οπως εμπλεξε και ο Κουγιας με την αλλη κ μετα τον ετρεχε στα δικαστηρια για να διεκδικησει τη μιση του περιουσια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Εγω για το καποιο λογο παλια(εποχες γυμνασιου λυκειου) ενιωθα παρα πολυ μειωνεκτικα αν δεν πληρωνα .Μου κοβοταν η αυτοπεποιθηση .Θυμαμαι μια φορα ειχα φαει και ακυρο αλλα και πληρωσα κιολας ;)

Πλεον , με αυτες που βγαινω με ενδιαφερουν υπερβολικα πολυ.Δηλαδη σε αυτες που στοχευω εχουν πολυ ενδιαφερον και παντα κανω την πρωτη κινηση απλα γιατι μου αρεσει η παρεα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

πιστεύω ότι πρέπει να πληρώνει ο/η πιο ευκατάστατος.
ζητας Ε9? :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Εγω για το καποιο λογο παλια(εποχες γυμνασιου λυκειου) ενιωθα παρα πολυ μειωνεκτικα αν δεν πληρωνα .Μου κοβοταν η αυτοπεποιθηση .Θυμαμαι μια φορα ειχα φαει και ακυρο αλλα και πληρωσα κιολας ;)

Πλεον , με αυτες που βγαινω με ενδιαφερουν υπερβολικα πολυ.Δηλαδη σε αυτες που στοχευω εχουν πολυ ενδιαφερον και παντα κανω την πρωτη κινηση απλα γιατι μου αρεσει η παρεα .

Ρε μαγκα δε μιλαμε για γυμνασιο κ λυκειο χαχα σιγα εκει τι κερνουσες λεμονιτες ; :D

Εδω μιλαμε αμα βλέπεις οτι η αλλη ειναι ασυμφορη τι αποφασιζεις... εννοειται πως γυναικα που δεν βαζει το χέρι στη τσέπη δεν ειναι για να σκεφτεσαι μακροπροθεσμα μαζι της...
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
κανονικά την πρώτη φορά κερνάει αυτός που πρότεινε την έξοδο.
δλδ δεν μπορείς να πας τον άλλο να φάει τίποτα ψάρια των 150€ (υπερβολή) ή τίποτα σουβλάκια (ξενέρωμα) και να περιμένεις να πληρώσει κιόλας.
αφού γνωριστείς καλύτερα, τα βρίσκεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ρε μαγκα δε μιλαμε για γυμνασιο κ λυκειο χαχα σιγα εκει τι κερνουσες λεμονιτες ; :D
Γιατι τωρα τι κερναμε ? Εστιατορια μισελεν και πρωτο τραπεζι στο Lohan ? :laugh:

Τωρα το ψηνω να προτεινω στην αλλη κανα τρεξιμο ή κανα μποουλινγκ ξερω εγω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Γιατι τωρα τι κερναμε ? Εστιατορια μισελεν και πρωτο τραπεζι στο Lohan ? :laugh:

Τωρα το ψηνω να προτεινω στην αλλη κανα τρεξιμο ή κανα μποουλινγκ ξερω εγω
κερνας σιγουρα ποτό , μπορει κ κανα δειπνο κ βάζεις κ τη βενζινη. Χωρις αμαξι θα πας στο ραντεβου ; :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αμα σου πει έλα πάρε με απο το σπιτι γιατι δεν παιζει αμαξι τι θα της πεις... δεν έρχομαι ; αν πάλι μπορει να έρθει μονη της να βρεθειτε σε ενα σημειο ακομη καλυτερα.

Αμα σου πει γουσταρω να πάμε παραλια.... αν πχ δεν έχετε χωρο επειδη έτυχε να ειναι ενα σκ οι γονεις σου σπιτι... κ αυτη δε μενει μονη της... το ξενοδοχειο ποιος θα το πληρωσει αυτη ; :P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Εγώ στα περισσότερα ζευγάρια που ξέρω το αγόρι ποτέ δεν αφήνει το κορίτσι να πληρώσει (στην ηλικία μου ,)
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
κερνας σιγουρα ποτό , μπορει κ κανα δειπνο κ βάζεις κ τη βενζινη. Χωρις αμαξι θα πας στο ραντεβου ; :P

χωρίς αμάξι είναι πιο ρομαντικό. πας 5-10 λεπτά νωρίτερα και την περιμένεις να έρθει, σε σημείο με καλή οπτική, να την δεις πως έρχεται, πως περπατάει, αν κάνει τίποτα γκριμάτσες ή γενικότερα awkward κινήσεις, αν πλησιάζοντας κοιτάζει μια εσένα, μια αριστερά-δεξιά, αν χαμογελάσει πλησιάζοντας ακόμα. :inlove:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
χωρίς αμάξι είναι πιο ρομαντικό. πας 5-10 λεπτά νωρίτερα και την περιμένεις να έρθει, σε σημείο με καλή οπτική, να την δεις πως έρχεται, πως περπατάει, αν κάνει τίποτα γκριμάτσες ή γενικότερα awkward κινήσεις, αν πλησιάζονται κοιτάζει μια εσένα, μια αριστερά-δεξιά, αν χαμογελάσει πλησιάζοντας. :inlove:

Ναι κ αν μετά θέλετε να πάτε κάπου οι 2 σας να έρθετε πιο κοντά.... πηγαινε την σε παγκάκι στο πάρκο. Αυτα ειναι καλά μέχρι τα 18-19. Απο εκει κ πέρα δε πας πουθενά χωρις αμαξι κ χωρο δικό σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα δικά μου ραντεβου πλέον έτσι τα σκέφτομαι... πρώτο ενα αναγνωριστικό... δευτερο κανα χαμουρεμα... κ τρίτο οι 2 σας σε χώρο πριβέ. Ξέρεις γιατι..... Και το πάω κ αργα :P

κ σέξ να μη γινει τη 3η φορά θα γινουν ολα τα υπολοιπα.... αν πάς στο πάρκο θα σου έρθουν διπλα κ τιποτα ματάκηδες.. κ αμα κανει κ κρυο θα ξενερωσει η άλλη, βασικα δε γινεται τίποτα αμα δεν έχεις σκεφτει πριν το ραντεβου πού θα πάς μετά... απο σπιτι μέχρι ξενοδοχειο κτλπ. υπάρχουν κάποιες που δεν λένε οχι σε ενα ωραιο ξενοδοχειάκι με θέα. Γιατι αλλωστε ; δεν τη προσβαλλεις. Ωραια ειναι εχει κ αισθησιακο φωτισμο !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
κερνας σιγουρα ποτό , μπορει κ κανα δειπνο κ βάζεις κ τη βενζινη. Χωρις αμαξι θα πας στο ραντεβου ; :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αμα σου πει έλα πάρε με απο το σπιτι γιατι δεν παιζει αμαξι τι θα της πεις... δεν έρχομαι ; αν πάλι μπορει να έρθει μονη της να βρεθειτε σε ενα σημειο ακομη καλυτερα.

Αμα σου πει γουσταρω να πάμε παραλια.... αν πχ δεν έχετε χωρο επειδη έτυχε να ειναι ενα σκ οι γονεις σου σπιτι... κ αυτη δε μενει μονη της... το ξενοδοχειο ποιος θα το πληρωσει αυτη ; :P
Ναι καλά .Τι δείπνο ρε ? Αυτά μόνο στη επίσημη .Είπαμε κάποια πράγματα τα κρατάμε για την μια και μοναδική 😝

Και ποιο ξενοδοχείο?Αμάξι είναι άλλη φάση .....άμα σε βρουν και οι μπάτσοι για κάνα έλεγχο εκεί να δεις φάση
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ξενοδοχειο να έχεις ανεσεις ρε φιλε.... να μπορεις να κανεις κ ενα μασάζ να μπορεσετε να ξαπλώσετε κ αγκαλια σαν άνθρωποι... στο αμαξι το έχω κανει κ μάντεψε την ώρα που ..... ο αλλος ο μλκας ειχε ερθει κ ειχε σβησει μηχανη πιο πέρα και ειχε αναψει κ τσιγαρο πάλι καλα που δεν μας έπεσε το ηθικό.

Σιγα το ποσό 20-30 ευρω κάνουν τα ξενοδοχεια για 4-5 ωρες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ξενοδοχειο να έχεις ανεσεις ρε φιλε.... να μπορεις να κανεις κ ενα μασάζ να μπορεσετε να ξαπλώσετε κ αγκαλια σαν άνθρωποι... στο αμαξι το έχω κανει κ μάντεψε την ώρα που ..... ο αλλος ο μλκας ειχε ερθει κ ειχε σβησει μηχανη πιο πέρα και ειχε αναψει κ τσιγαρο πάλι καλα που δεν μας έπεσε το ηθικό.

Σιγα το ποσό 20-30 ευρω κάνουν τα ξενοδοχεια για 4-5 ωρες.
Airbnb μαζί με ταξίδι ναι .Τώρα ξενοδοχεία,αμάξια , εστιατόρια κλπ όχι .Αυτό που θα ήθελα να κάνω είναι να της μαγειρέψω στο σπίτι ,να τα φτιάξω όλα εγώ ,με κεριά κλπ ,το βρίσκω πολύ σέξι

Γενικά εγώ δεν κάνω πολλά πολλά στην αρχή .Άμα προχωρήσει και δεθώ πολύ βγάζω όλη την δημιουργικότητα μου
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ειδικα πάνω στο Λυκαβητο πάνε ολοι οι ματάκηδες της Αθηνας για μπανιστηρι.... εχω φιλο γνωστο που πάει ειδικα καθε βράδυ σε τέτοια με ειδικα κυάλια. Και παιρνει μάτι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Airbnb μαζί με ταξίδι ναι .Τώρα ξενοδοχεία,αμάξια , εστιατόρια κλπ όχι .Αυτό που θα ήθελα να κάνω είναι να της μαγειρέψω στο σπίτι ,να τα φτιάξω όλα εγώ ,με κεριά κλπ ,το βρίσκω πολύ σέξι

Γενικά εγώ δεν κάνω πολλά πολλά στην αρχή .Άμα προχωρήσει και δεθώ πολύ βγάζω όλη την δημιουργικότητα μου


Εξαρταται κ με τι γυναικες μπλέκεις. Αμα μπλέξεις τωρα με μια 27-28 χρονων... δεν θα κατσει να φασωθει μαζι σου στο πάρκο.... κ αν δεν έχεις χώρο το ξενοδοχειο ειναι μονοδρομος ειτε εσυ ειτε αυτη... αν εχει κάποιος απο τους δύο οκ. Αλλα ολα αυτα ξενοδοχεια - βενζινες - ποτα τα εχεις υπολογισει απο πριν. Εννοω οτι ειναι τα βασικά... τωρα να σου πει η αλλη πάμε πρωτο τραπεζι μπουζουκια κ να μου πετάς και το μισο ανθωπολειο λουλουδια θα της πεις... τραβα να δεις αν έρχομαι οκ αλλα τα άλλα για μενα ειναι βασιικά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ειδικα πάνω στο Λυκαβητο πάνε ολοι οι ματάκηδες της Αθηνας για μπανιστηρι.... εχω φιλο γνωστο που πάει ειδικα καθε βράδυ σε τέτοια με ειδικα κυάλια. Και παιρνει μάτι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:




Εξαρταται κ με τι γυναικες μπλέκεις. Αμα μπλέξεις τωρα με μια 27-28 χρονων... δεν θα κατσει να φασωθει μαζι σου στο πάρκο.... κ αν δεν έχεις χώρο το ξενοδοχειο ειναι μονοδρομος ειτε εσυ ειτε αυτη... αν εχει κάποιος απο τους δύο οκ. Αλλα ολα αυτα ξενοδοχεια - βενζινες - ποτα τα εχεις υπολογισει απο πριν. Εννοω οτι ειναι τα βασικά... τωρα να σου πει η αλλη πάμε πρωτο τραπεζι μπουζουκια κ να μου πετάς και το μισο ανθωπολειο λουλουδια θα της πεις... τραβα να δεις αν έρχομαι οκ αλλα τα άλλα για μενα ειναι βασιικά.
Και πάλι για το κάποιο λόγο ο νους μου είναι έτσι

Δεν επενδύω τίποτα ,ούτε εστιατόρια ,ούτε βενζίνες ούτε τίποτα μέχρι να δεθώ και να ξέρω ότι είναι compatible μαζί μου
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Και πάλι για το κάποιο λόγο ο νους μου είναι έτσι

Δεν επενδύω τίποτα ,ούτε εστιατόρια ,ούτε βενζίνες ούτε τίποτα μέχρι να δεθώ και να ξέρω ότι είναι compatible μαζί μου

Καλα φίλε, εγω στο ειπα.... απο την αποψη οτι ετσι κ αλλιως.... ενα ραντεβου εξαρχης ειναι αμφιροπο γιατι δεν ξέρεις τι θεματα κουβαλάει η άλλη.... απο άλλους. Εγω δεν κουβαλαω θέματα απο αλλες τα εχω αφησει πισω μου... ΕΓΩ ομως... δεν σκεφτονται ολοι κ ολες έτσι.

Για αυτο... επειδη δεν ξέρεις σε αυτα τι θα γινει κ αν θα ταιριαξετε... τουλαχιστον στα βασικα κοιτα να εισαι τυπικος για να μη βρει ψεγάδι. Εγω το ειπα για καλό σου... τωρα εσυ ξέρεις αμα δεν θες να επενδυσεις δεν επενδυεις... αλλα κάποια βασικα στο ραντεβου πρέπει να τα έχεις. Οταν θα βγεις με μια γκομενα 2η ή και 3η φορά και ειναι 25 κ βάλε.... κάτι ψάχνει... γουσταρει να πάτε κάπου μονοι σας... να αρχισετε να ζεσταίνεστε... να δει αμα έχετε χημεια κ να το δεις κ εσύ... αυτο δεν θα ειναι εφικτο αν πχ πάς στο ραντεβου με λεωφορειο ή με ταξί.

Μετά... επισης προβλημα θα ειναι αν δεν εχεις σκεφτει που να της προτεινεις να πάτε να ειστε μόνοι σας αν αυτη δεν μένει μόνη. Ολα αυτα μπορει να σου φαινονται αστεια αλλα ειναι βασικοι λογοι για τους οποιους η αλλη μπορει να ξενέρωσει κ να φάς άκυρο πριν ακομη γνωριστειτε. Εγω στα ειπα τωρα εσυ ξέρεις. Εμενα δεν με απασχολεί.

Να δω πρωτα αν εσυ εισαι καλή κ μετα να σκεφτω αν θα επενδυσω δεν δουλευει... επενδυεις αρχικα επειδη γουστάρεις. Μην εισαι σφιγμένος ειναι λάθος. Φιλικη συμβουλη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top