[Καπνιστές] Πώς "καλύπτουμε" τον καπνό;

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ρε παιδια, και στο μπαλκονι να πας, δεν προκειται να φυγει η μυρωδια απο τα ρουχα! Κινητο τασακι! :P Φιλικη συμβουλη: Μην καπνιζεις στο σπιτι σου. Και λιγοτερα προβληματα θα προκαλεσεις με γονεις, και θα μειωσεις το ποσο καπνιζεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ειναι δυσκολο σου ειπα neraidaki...θελει πολυυυυ ψαξιμο και δεν συμφερει...
να φανταστεις οτι ειχα αλλαξει περιπου...50-70 διαφορετικα αρωματα!Τελικα 2 μονο η μυρωδια του δεν σε κουραζε.
Τωρα οντως γι' αυτο που το θελει ο exposed υπαρχει η λυση του οταν καπνιζει να εχει διπλα του εναν μικρο ανεμιστηρα και να του φυσαει τον καπνο προς την μπαλκονοπορτα...:P
σοβαρα τωρα μονο για τα κερια πηγαινε...σιγα!Ποσο μπαμ θα κανουν;
Οταν καπνιζεις να τα εχεις αναμενα και οταν ερχεται καποιος καταχωνιασε τα καπου.
αλλα σιγα κι εγω καποτε ειχα τετοια κερια...κανεις δεν ειπε μηπως καπνιζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Δεν έχει;;; Μόνη λύση πια είναι να σου φέρει η Μισέλ από σαλόνικα, ή ακόμα πιο δραστικό μέτρο, να προκαλέσεις τους γονείς σου να το μάθουν.

Ήρθε επίσκεψη η μάνα μου τις προάλλες (νόμιζε οτι το είχα κόψει το 2002 αλλά παίζαμε κρυφτούλι, καπνίζεις δεν καπνίζεις) και μεσα στο πείραγμα, βρήκε το πακέτο. Ε ωραία της λεω, και τώρα που το βρήκες, τι κατάλαβες; Μετά απο λίγο την κέρασα ενα κι όλας!:clapup: Απλά δεν καπνίζω μπροστά της για να μη στενοχωρηθεί (υπάρχει λόγος).

Συγγνώμη για το εκτός θέματος, απλά δεν έχει σημασία, θα σε καταλάβουν σίγουρα ότι και να κάνεις. Για πιο ήρεμη μετάβαση, κάπνιζε μόνο στις καφετέριες με τις παρέες σου όσο θα είσαι Αγρίνιο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ναι ακριβως valder ... δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο να τσακωθω ... εξαλλου δεν ειμαι 18 ακομη ωστε να τους πεταξω ενα ειμαι ενηλικας ...

Ασε που φοβαμαι οτι ετσι και το μαθουν εκτος το οτι το ολο βαρος θα πεσει στην michelle φοβαμαι οτι δεν θα μου δινουν λεφτα κτλ κτλ ... και γενικα δεν θελω να τους απογοητευσω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
το καλυτερο που εχεις να κανεις..είναι απλα να μην καπνιζεις στο σπιτι..
ολα μια συνηθεια ειναι..και ολα στο μυαλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο με ενδιαφέρει κι εμένα. Όχι βέβαια για ...γονείς (μόνη μου μένω, άσε που το ξέρουν ήδη) αλλά γιατί λόγω της γάτας δεν ανοίγω ποτέ μπαλκονόπορτες και το σπίτι βρωμάειιιι ακόμα και σε μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτη η συσκευη με το υγρο που μπαινει στην μπριζα με εχει σωσει για τις μυρωδιες του σπιτιου.. Μπαινεις μεσα και σε παιρνουν απ'την πορτα τα λουλουδια του καμπου! Δεν καλυπτει τελεια τον καπνο, ειδικα στο δωματιο που καπνιζω, αλλα τον μειωνει αισθητα. Η αλλη λυση ειναι τα ειδικα κερακια για τον καπνο. Αυτα σιγουρα μειωνουν τη μυρωδια, με τα αρωματικα που λετε ποτε δεν ειδα διαφορα.. (Επισης τωρα που καλοκαιριασε επιβαλλεται "αερισμα" του σπιτιου/δωματιου ολη μερα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κάτι τέτοιο με ενδιαφέρει κι εμένα. Όχι βέβαια για ...γονείς (μόνη μου μένω, άσε που το ξέρουν ήδη) αλλά γιατί λόγω της γάτας δεν ανοίγω ποτέ μπαλκονόπορτες και το σπίτι βρωμάειιιι ακόμα και σε μένα!

με κλειστο πατζουρι αλλά ανοιχτό παράθυρο, και το γατί μένει μέσα και ο χώρος αερίζεται, και παραμένει και δροσερός τώρα το καλοκαίρι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
με κλειστο πατζουρι αλλά ανοιχτό παράθυρο, και το γατί μένει μέσα και ο χώρος αερίζεται, και παραμένει και δροσερός τώρα το καλοκαίρι ;)
Όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται... Το σπίτι μου δεν έχει παράθυρα!! Μόνο μπαλκονόπορτες! Η μόνη εξαίρεση είναι ένα μικρούλι στο μπάνιο που βλέπει σε φωταγωγο και έτσι και το αφήσω ανοιχτό θα γεμίσω κατσαρίδες. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται... Το σπίτι μου δεν έχει παράθυρα!! Μόνο μπαλκονόπορτες! Η μόνη εξαίρεση είναι ένα μικρούλι στο μπάνιο που βλέπει σε φωταγωγο και έτσι και το αφήσω ανοιχτό θα γεμίσω κατσαρίδες. :(
ιιιιιιιιιουυυυυυ καλύτερα να βρωμάει τσιγαρίλα παρα κατασαρίδες!!!!


καλά.... οι μπαλκονόπορτες δεν έχουν κάποιο πατζουρι? ρολό... στόρι... κάτι τελος πάντων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχουν αλλά όποτε το έχω δοκιμάσει δεν κάνει και τίποτα ιδιαίτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όπως και να έχει αεριζεται έστω και ελάχιστα ο χώρος....
καλό θα ήταν να αφήνεις ανοιχτά με κλειστο το πατζούρι.... κάνει καλο γενικοτερα
Αν αντεχεις να το κάνεις αυτό και τον χειμώνα... δε θα αρρωστήσεις ποτε ξανα! ;)

Η άλλη λύση που μπορεις να κάνεις είναι να καλύψεις όλο το μπαλκόνι σου με υλικό που δε θα μπορει να σκαρφαλώσει η γάτα σου ώστε να αφήνεις ανοιχτη την μπαλκονόπορτα εντελώς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καπου σε αυτο το θεμα διαβασα οτι τα κερια γενικως τραβανε το καπνο ... οντως ισχυει αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
γενικώς ναι.... αλλά δεν καλύπτουν την μυρωδια του τσιγαρου στο βαθμό που θα επιθυμούσες εσυ....

εχω γυρω στα 30 κερια μεσα στο σαλόνι μου (ουτε εκκλησια να ήμουν :P)
Οταν κάπνιζα τα άναβα... όχι όλα μαζί αλλά σε σετάκια των τριών ή τεσσάρων μαζί....
Ναι ήταν αισθητά καλύτερα, δεν δάκρυζαν τα μάτια μας αν ήμασταν παρέα αλλά το ντουμάνι φυσικά και δεν έφευγε με την έννοια του να μπει καποιος μέσα και να μην καταλάβει οτι καπνίζαμε :P
Με ένα κερι λοιπον που θα ανάβεις δεν σημαινει οτι θα καλύψεις την κατάσταση σε βαθμο που δε θα σε παρουν χαμπαρι...
Ναι θα την βελτιωσεις, όχι δεν θα την καλυψεις πληρως όμως :/:

Για να καλυφθεις πληρως πρεπει να κανεις ενα συνδιασμο πραγματων...
Κερια, αρωματικά χώρου, αέρισμα χώρου κλπ... τόσα πολλά που στο τέλος θα σε πάρουν χαμπάρι απ τη μανια που σε επιασε "ξαφνικά" να τα κάνεις όλα αυτα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
οντως μπορει να υποψιαστουν τπτ ... προς το παρω πηρα (απο το σαλονι :P) 3 απο αυτα τα κλασσικα ασπρα κερακια ... μου φτανει και η μικρη βελτιωσει προς το παρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στο μπαλκόνι με λαπτόπι και wireless κάπνισε όσο θες :P

ο αερισμός του δωματίου είναι πάάάάάάρα πολύ καλός για την υγεία.
σελίνι, βάλε το γατί στο μπάνιο και άνοιξε όλες τις μπαλκονόπορτες...
Τα έπιπλα, τα υφάσματα, οι κουρτίνες ποτίζουν και ρουφάνε σαν σκουπάκια μπλακεντέκε(ρ) τη κάπνα από το τσιγάρο.

info: τώρα που πηγαίνω καμιά φορά στο πατρικό μου, δεν αντέχω να κάτσω μέσα (ο ντάντι χρόνια καπνιστής)..
Επίσης :boxing: όσους κάνουν πως ανάβουν τσιγάρο μέσα στο σπίτι μου. Κανείς δε τόλμησε μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epidromi

Νεοφερμένος

Ο epidromi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μια άλλη λύση είναι να υπνοτήσεις τους γονείς σου ώστε να μην καταλαβαίνουν τι μυρωδιά. Ο Uri Geller θα μπορούσε να τους κάνει να μην το καταλαβαίνουν, ακόμα και όταν καπνίζεις μπροστά τους. :baby: :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εγώ που κάπνιζα παλιότερα, όταν ήμουν σπίτι κάπνιζα μόνο τα βράδια στο μπαλκόνι και έξω με τους φίλους μου. Δεν είναι και τίποτα να μην καπνίζεις σπίτι. Και στο κάτω κάτω πρέπει συνέχεια να σαι μπροστά στο pc? Βγες 2 λεπτά έξω.
Άσε που ισχύει αυτό που λένε όλοι πως σε καταλαβαίνουν οι μη καπνιστές. Πόσο μάλλον να καπνίζεις στο σπίτι. Οπότε γνώμη μου να το κόψεις στο σπίτι.
Και μια φιλική συμβουλή όχι μόνο για το κάπνισμα.:) Μην περιμένεις μόλις γίνεις 18 να αλλάξει ένας διακόπτης και να κάνεις ό,τι θες.
Άντε κάνε και λίγο κράτει στο σπίτι. Κάπνιζε κανα 2 τσιγάρα παραπάνω όταν είσαι έξω:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγω πάλι περαν όλων των άλλων(κερια,κ.λ.π.) προτείνω να κάνεις το εξής: Με την κολώνια σου (σπρευ παντα) ψεκάζεις την κουρτίνα 2-3 φορές, έτσι όταν φυσάει αέρας και ανεμίζει η κουρτίνα μυρίζει η κολώνια σου.Ρίχνεις και μια ψεκασιά στο χώρο ή στην πόρτα του δωματίου σου έτσι ώστε με το που μπαίνει κάποιος αναδύεται μυρωδιά απο την πόρτα και μπερδεύεται.
Υποψίες δεν κινείς γιατι είναι το άρωμα σου και σώζει λίγο. Βέβαια είναι λίγο ακριβή λύση γιατι θα χρειάζεσαι συχνά καινούργια κολώνια.Ξέρω γω πάρε καμια φτηνή...Επίσης προσοχή να είναι κολώνια και όχι άρωμα γιατι αυτό έχει σαν βάση έλαια και αφήνει λεκέ:/:

Μια φίλη επίσης ψέκαζε με άρωμα το φωτιστικό ή την λάμπα, έτσι όταν άναβε το φώς μύριζε γιατι εξατμιζόταν. Βέβαια για το τελευταίο δεν παίρνω ευθύνη και δεν το πολύσυστήνω για το φόβο ηλεκτροπληξίας, black-out, και τα συναφή :hmm: Αυτή πάντως δεν είχε πάθει τπτ

Πάντως καλύτερα να καπνίζεις όταν λείπουν, να κρατιέσαι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθούν και να βγείς στο μπαλκόνι ή να αναλαμβάνεις εξωτερικές δουλείες όταν είναι σπίτι και να βγαίνεις έξω να καπνίζεις π.χ. βγάζεις σκουπίδια κάνεις ένα τσιγάρο στο δρόμο μέχρι να πάς, πας βόλτα το σκύλο χώνεσαι σε καμια γωνία που δεν σε βλέπουν και "αμαρτάνεις";) , προσφέρεσαι να πάς στο σούπερ μάρκετ για ψώνια και την "βρίσκεις", κατι τετοιο τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
να έχεις ανάψει κερί και να καπνίζεις δίπλα του έτσι δεν θα γίνεται ντουμάνι στο δωματιο σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top