Mικροβιοφοβία

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δυστυχώς με την εξέλιξη του ανθρώπινου είδους ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων παρουσιάζουν στοιχεία αυτής της κατάστασης που πολύ απλά οφείλεται σε απομάκρυνσή από την φύση μας.. Από το να πίνω μόνο νερό εμφιαλωμένο και όχι από το παγούρι, μέχρι και να πλένω κάθε λίγο τα χέρια μου με αντισηπτικό είναι καταστάσεις που τις συναντάμε πλέον παντού.

 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Παλί καλά έχουμε κ εσάς τους γιατρούς να μας δίνετε αντιβιοτικά σαν τις καραμέλες για να αντιμετωπίσουμε τις φοβίες μας :)

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δε φταίνε οι ιατροί σε αυτό αλλά οι ασθενείς.

Όσο ημουν στο αγροτικό ερχόντουσαν όλοι με με γρίποες και πάνω από τους μισούς είχαν πάρει αντιβίωση.

Είναι 1000 φορές καλύτερο το να μην παίρνεις καθόλου αντιβίωση παρά να πέρνεις σε λιγότερες μέρες από ότι γράφει η συνταγή.

Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...
εδώ λέμε για την φοβία και όχι για τα καμώματα των ιατρών.

H ελεύθερη πρόσβαση στα φάρμακα.. κάνει αυτό το πρόβλημα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Δε φταίνε οι ιατροί σε αυτό αλλά οι ασθενείς.

Όσο ημουν στο αγροτικό ερχόντουσαν όλοι με με γρίποες και πάνω από τους μισούς είχαν πάρει αντιβίωση.

Είναι 1000 φορές καλύτερο το να μην παίρνεις καθόλου αντιβίωση παρά να πέρνεις σε λιγότερες μέρες από ότι γράφει η συνταγή.

Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...
εδώ λέμε για την φοβία και όχι για τα καμώματα των ιατρών.

H ελεύθερη πρόσβαση στα φάρμακα.. κάνει αυτό το πρόβλημα...


Οι ασθενείς παίρνουν αντιβίωση γιατί κάποιοι τους μάθανε στην αντιβίωση. Η ελεύθερη πρόσβαση στα φάρμακα υπάρχει επειδή κάποιοι την επιτρέπουν :) .
Και εγώ για τη φοβία λέω, δε ξέρω γιατί μπερδεύεσαι :) . Απλά αντί για αντισηπτικό κουβαλάω μαζί μου augmentin, είναι πιο βολικό :).
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ναι, αυτό έναντι αντιθετο του "πάω τουαλέττα και δεν πλένω τα χέρια μου". Και τα δύο κακά κινασχημα είναι.
Το να εισαι υποχονδριος ειναι καταρα σχεδον καθως σπαταλας το μισο σου χρονο στην απολύμανση. Από την άλλη να μη θεωρείς χρήσιμο να πλυθείς μετά από τουαλέτα ή γυρνώντας σπίτι έχοντας πιάσει χίλια δυο είναι επίσης πολύ κακό
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top