Ο παλιός έρωτας ξαναχτυπά

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Ποια καρδιά δεν περιμένει του έρωτα τα βέλη;

καλε αυτο ηθελε να πει το ποιητη??:P και δεν το λεγες απο την αρχη παιδακι μου..:P:)


πς. βελη, μην εχουν πανω δηλητηριο και μετα τρεχουμε... αν και το βελος και δηλητηριο να μην εχει παλι τη ζημια την κανει... φανταζομαι ομως ειναι γλυκος ο πονος.... αλλα παλι πονος ειναι και ο πονος ποναει:confused: και κανεις δεν θελει να ποναει...
στο βωμο ομως της αποφυγης πονου τελικα η ελλειψη του συναισθηματος ποναει πιο πολυ...

πς. καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη παρα σαραντια χρονια σκλαβια και φυλακη...
μη νομιζετε οτι ειναι ασχετο, ειναι τρομερα σχετικοτατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

... αν και το βελος και δηλητηριο να μην εχει παλι τη ζημια την κανει... φανταζομαι ομως ειναι γλυκος ο πονος.... αλλα παλι πονος ειναι και ο πονος ποναει:confused: και κανεις δεν θελει να ποναει...στο βωμο ομως της αποφυγης πονου τελικα η ελλειψη του συναισθηματος ποναει πιο πολυ...

πς. καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη παρα σαραντια χρονια σκλαβια και φυλακη...
μη νομιζετε οτι ειναι ασχετο, ειναι τρομερα σχετικοτατο...

Φαντάζεσαι; Δεν μου φαίνεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
σε μικρότερες ηλικίες ήμουν αρκετά ανόητη ώστε να πιστεύω ότι ο πρώην που επέστρεφε
"μετανοιωμένος" το έκανε γιατί πραγματικά πίστευε ότι είχε ανακαλύψει ότι είχε κάνει
λάθος και ήθελε να επανορθώσει (και έδινα δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες)


η πείρα με έχει διδάξει πλέον ότι αυτό, όταν και αν συμβαίνει, περισσότερο έχει να κάνει
άλλες, ποιο "ταπεινές" αιτίες (πχ. σεξ, ζήλια γιατί εγώ προχώρησα κι εκείνος όχι, αποτυχία
της σχέσης που πρόλαβε και σύναψε στο μεσοδιάστημα, σεξ, βόλεμα , σεξ ... ) παρά με το
ότι διαπίστωσε ότι δεν μπορεί να ζήσει χωρίς εμένα :D :D :D

(γι αυτό και πλέον δίνω δεύτερες ευκαιρίες σπάνια και τρίτες ποτέ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δεν έδωσα ποτέ μου δεύτερη ευκαιρία. Εξάντλησα κάθε περιθώριο από την πρώτη φορά. Ακόμη και μετά από 3 χρόνια, ακόμη και μετά από 10 χρόνια, η απάντησή μου ήταν η ίδια: ΟΧΙ! Το γυαλί δεν είχε απλά ραγίσει. Ήταν σκόνη και θρύψαλα ήδη στον χωρισμό. Έτσι είμαι σε κάθε μου σχέση. Ερωτική ή μη.

Η αδερφή μου έδωσε δεύτερη ευκαιρία. Και τρίτη. Στην τελευταία μάλιστα, εγώ έκανα πάνω από 6 μήνες να βγω μαζί τους. Δεν ήθελα να τον δω. Δεν του είχα τότε καμία εμπιστοσύνη. Σήμερα είναι κάμποσα χρόνια παντρεμένοι και εγώ μια χαζοθεία δύο υπέροχων μωρών. :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paschouale

Νεοφερμένος

Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Είναι απλό το θέμα...κρατάς τις καλές αναμνήσεις και προχωράς μπροστά γεμάτος εμπειρίες.Έτσι είναι η ζωή και είναι πολύ ωραία,πιστεύω ο καθένας μας πρέπει να βλέπει όλες τις προοπτικές και να δίνει τη δυνατότητα και την ευκαιρία στις νέες καταστάσεις να του αποδείξουν ότι αξίζουν τον κόπο και που ξέρεις μπορεί όντως να αξίζουν την προσπάθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Γιατι τοση απεχθεια βρε παιδια για τουs παλιουs ερωτεs που ξανασμιγουν μετα απο χρονια: Εχετε ολοι σαs απο αυτουs κακο προηγουμενο:Εναs δεν εχει κατι καλο να πει: Με κανετε να νιωθω ασχημα που το ειπα,περιμενα και μια συμπαρασταση βρε αδερφε.

οχι καμια απεχθεια....εσυ;εισαι ευτυχισμενος με την παλια-καινουργια σου σχεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Nαι! :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οταν η σχεση δεν εχει κανει τον κυκλο της και εχουν μεινει ανοιχτοι λογαριασμοι,υπαρχει αγαπη και πολλα ακομα που πρεπει και θελει το ζευγαρι να ζησει, θελουν και οι δυο την επανασυνδεση, τοτε μπορει και να πετυχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Μάλλον κάτι σημαίνει αυτό. ;)

Πιστεύω ότι είναι πιθανό να γίνει κάτι καλό, όταν και τα δύο άτομα το θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
μετα απο 14 μηνες ξαναβρεθηκα με τον πρωην(ειχαμε 2,5 χρονια σχεση)και εχω μπερδευτει τοσο πολυ!!!
με αγαπαει πραγματικα παντα το ηξερα αυτο.
προσπαθω να θυμιθω γιατι χωρισαμε και περα απο τον ηλιθιο εγωισμο του και μου δεν θυμαμε κατι αλλο....
ολο τον καιρο που ειμασταν χωρια εγω εκανα σχεση με αλλον, εχω ανοιξει θεμα, αλλα τωρα καταλαβα πως αυτος μονο με αγαπουσε πραγματικα ολοκληρωτικα αβαφτη βαμμενη πιο χοντρη η πιο αδυνατη αρρωστη η οχι,με σπυρακια ή με γοβες...γιατι εβλεπε μεσα μου.. αλλα παραλληλα ειμαι τοσο στεναχωρημενη με αυτο που εγινε με τον αλλον που τα εχω μπλεξει...!!!

δεν θελω να γυρισω στον πρωην β' γιατι με πληγωσε πολυ και δεν μπορω να τον συγχωρησω....
αλλα δεν θελω εγω να πληγωσω τον πρωην α' γιατι ειναι σπουδαιο παιδι και δε του αξιζει να ξαναπληγωθει απο εμενα...

και δεν ειμαι σιγουρη γιατι ειπα ναι στον πρωην α' ; επειδη στα αληθεια θελω να ξαναπροσπαθησουμε;επειδη με αγαπαει αυτος τοσο πολυ; ή επειδη προσπαθω να ξεχασω τον πρωην β';;;;;

βοηθεια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
μήπως επειδη δεν τον εχεις ξεπερασει κ εσυ ακομα?μηπως επειδη περασες καλα μαζι του και θελεις να ξαναπροσπαθησετε? υπαρχουν πολλα μηπως...
μηπως ειναι εγωισμος?
ανασφαλεια?
εσυ ξερεις τον εαυτο σου καλυτερα απο ολους, ξερεις πως περασατε μαζι και τι νοιωθεις για αυτον...

εγω ημουν παντα της αποψης να ακους αυτο που λεει η καρδια σου , (με εχει οδηγησει λαθος με ατομα που δεν αξιζαν , αλλα ποτε δεν μπηκα στο διλλημα τι να κανω με πρωην, γιατι παντα εφτανα στο τελος και αυτα τα ξεκαθαριζα)

για μενα ξεκαθαρισε τι αισθανεσαι κ τι θελεις απο αυτο τον ανθρωπο...

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πιστευω κρις, πως σημερα που μιλαμε, ουτε ο ενας ουτε ο αλλος ειναι για να ειναι στη ζωη σου.
Απλως εισαι σε ευαλωτη κατασταση τελευταια(το παρακολουθουσα το θεμα σου), δεν εχεις ξεκαθαρισει( χωρισμος, εντασεις, θλιψεις, χειμωνιατικες μερες) ψαχνεσαι και πισωγυριζεις.

Γνωμη μου ειναι αφου χωρισες προσφατα και δεν νιωθεις σιγουρη για κανεναν, να μεινεις λιγο μονη σου χωρις σχεση, να αναθερμανεις τις σχεσεις σου με τον υπολοιπο κοσμο, να κανεις μερικα πραματακια για σενα ωστε να μπουν οι σκεψεις σου σε ταξη και συντομα το τοπιο θα ξεκαθαρισει.
Οχι βιαστικες κινησεις στην ψυχη μας, ζεσταμα κι επειτα ο γρηγορος ρυθμος.

φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
μετα απο 14 μηνες ξαναβρεθηκα με τον πρωην(ειχαμε 2,5 χρονια σχεση)και εχω μπερδευτει τοσο πολυ!!!
με αγαπαει πραγματικα παντα το ηξερα αυτο.
προσπαθω να θυμιθω γιατι χωρισαμε και περα απο τον ηλιθιο εγωισμο του και μου δεν θυμαμε κατι αλλο....
ολο τον καιρο που ειμασταν χωρια εγω εκανα σχεση με αλλον, εχω ανοιξει θεμα, αλλα τωρα καταλαβα πως αυτος μονο με αγαπουσε πραγματικα ολοκληρωτικα αβαφτη βαμμενη πιο χοντρη η πιο αδυνατη αρρωστη η οχι,με σπυρακια ή με γοβες...γιατι εβλεπε μεσα μου.. αλλα παραλληλα ειμαι τοσο στεναχωρημενη με αυτο που εγινε με τον αλλον που τα εχω μπλεξει...!!!

δεν θελω να γυρισω στον πρωην β' γιατι με πληγωσε πολυ και δεν μπορω να τον συγχωρησω....
αλλα δεν θελω εγω να πληγωσω τον πρωην α' γιατι ειναι σπουδαιο παιδι και δε του αξιζει να ξαναπληγωθει απο εμενα...

βοηθεια!!!!

Τι γίνεται όταν μετά από 14 μήνες σκέφτεσαι ακόμη τον πρώην; Πώς προχωράς , όταν σκέφτεσαι ακόμη τα παλιά; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Έσκασε για δεύτερη φορά (η πρώτη ήταν τον Ιούνιο) απ' το πουθενά σαν μαδημένος αετομάχος ο 50χρονος γεράκος που την είχε δει τεκνό και με άφησε για μια 27χρονη. :whistle: Κατάλαβε δήθεν ότι εγώ ήμουν η σωστή του επιλογή και η άλλη γυναίκα ένας ενθουσιασμός. Μάλιστα είχε το θράσος να μου πει ότι με λυπόταν που βίωσα την απόρριψή του, αλλά δεν μπορούσε να αντισταθεί. Το ότι δεν μπόρεσε να αντισταθεί σε μια νέα γυναίκα, άντε να το κατανοήσω και να το κάνω γαργάρες, το να μου πει όμως ότι με λυπόταν με εξόργισε. Δεν θέλω να με λυπάται κανένας. Θέλω να είναι ο άλλος δίπλα μου επειδή βρίσκει κάποιες αρετές σ' εμένα. Δεν είμαι εγώ κανένα κοριτσάκι αδύναμο, που κάθεται να περιμένει τον κάθε νταή. Εν τέλει ο Τέλης τελείωσε και νιώθω τέλεια για την απόφασή μου.:whistle: Δεν θα ενδώσω ούτε αυτή τη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έσκασε για δεύτερη φορά (η πρώτη ήταν τον Ιούνιο) απ' το πουθενά σαν μαδημένος αετομάχος ο 50χρονος γεράκος που την είχε δει τεκνό και με άφησε για μια 27χρονη. :whistle: Κατάλαβε δήθεν ότι εγώ ήμουν η σωστή του επιλογή και η άλλη γυναίκα ένας ενθουσιασμός. Μάλιστα είχε το θράσος να μου πει ότι με λυπόταν που βίωσα την απόρριψή του, αλλά δεν μπορούσε να αντισταθεί. Το ότι δεν μπόρεσε να αντισταθεί σε μια νέα γυναίκα, άντε να το κατανοήσω και να το κάνω γαργάρες, το να μου πει όμως ότι με λυπόταν με εξόργισε. Δεν θέλω να με λυπάται κανένας. Θέλω να είναι ο άλλος δίπλα μου επειδή βρίσκει κάποιες αρετές σ' εμένα. Δεν είμαι εγώ κανένα κοριτσάκι αδύναμο, που κάθεται να περιμένει τον κάθε νταή. Εν τέλει ο Τέλης τελείωσε και νιώθω τέλεια για την απόφασή μου.:whistle: Δεν θα ενδώσω ούτε αυτή τη φορά.

A ναι, το γνωστό κολπάκι που για τους χ,ψ, λόγους ο ενθουσιασμός ξεφουσκώνει και για κάποιο λόγο το μέχρι πρότινος "σιγουράκι" πρέπει να εξακολουθεί να ενδιαφέρεται και να γίνει χαλί. Καλά έκανες και δεν ενέδωσες, ακόμα και αν δεν σου έλεγε ότι σε λυπάται. Δεν είναι τα πισωγυρίσματα δείγμα ωριμότητας πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Εν τέλει ο Τέλης τελείωσε και νιώθω τέλεια για την απόφασή μου.:whistle: Δεν θα ενδώσω ούτε αυτή τη φορά.
Τελεία λοιπόν.
Αφιέρωσέ του αυτό το τραγούδι:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ότι κλείνει, δεν ανοίγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ότι κλείνει, δεν ανοίγει.
Πήγαινε πες το στον άλλον με την παρθένα/μη-παρθένα girlfriend στο παραδίπλα θέμα, να δούμε. Will he punch you in the face? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πήγαινε πες το στον άλλον με την παρθένα/μη-παρθένα girlfriend στο παραδίπλα θέμα, να δούμε. Will he punch you in the face? :P

Lel :D Είπα και εκεί κάτι :D
Θα βοηθήσεις έαν τέλικα πάει να μου έρθει καμιά ανάποδη?! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top