Τι πιστεύετε για την 11/9;

Τι πιστεύετε για την 11/9;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Μια επιτυχημένα οργανωμένη επίθεση κατά των ΗΠΑ από τρομοκράτες (επεξήγηση Α)

    Ψήφοι: 11 31.4%
  • Εν γνώση της CIA επίθεση κατά των ΗΠΑ, που ξέφυγε εκτός ελέγχου (επεξήγηση Β)

    Ψήφοι: 7 20.0%
  • Show των ΗΠΑ (επεξήγηση Γ)

    Ψήφοι: 17 48.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Με αφρομή τα 5 χρόνια θέλω σας ρωτήσω το εξής!
Τι πιστεύεται ότι έγινε την 11/9

Επεξηγήσεις:
Α)Ήταν μια επιτυχημένη οργανωμένη επίθεση κατά της Αμερικής από τον "κακό κόσμο της μέσης ανατολής"? (δεν θέλω να πω Al-Quida καθώς εγώ δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο δεν είναι πιόνι της ΗΠΑ

Β)Μια εν γνώση από τις μυστικές υπηρεσίες επίθεση κατά της Αμερικής, που ξέφυγε εκτός ελέγχου και δεν πιστεύαν ότι θα μπορούσε να ρίξει τους πύργους

Γ)Ενα Show της Αμερικής, με τους πύργους να πέφτουν με ελεγχόμενη κατεδάφιση και στο πεντάγωνο να πέφτει ποτέ αεροπλάνο παρά μόνο πύραλος της Αμερικής!

Αν δεν είναι αρκετά κατανοητές μπορώ να τις αναλύσω και άλλο πριν ψηφίσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Στην αρχή πίστευα ότι ήταν το Β καθώς μόνο κερδισμένη την έβλεπα την Αμερική, αλλά με βάση ένα πρόσφατο documantary (https://www.loosechange911.com/) αλλά και άλλες συνεντεύξεις ατόμων που βρέθηκαν στο σκηνικό έχω πεισθεί ότι ήταν το Γ)

Πραγματικά δεν πιστεύω ότι υπήρξε ποτέ αεροπλάνο στο πεντάγωνο με την τυχαία εγκαταλελειμένη πτέρυγα και πιστεύω ότι οι πύργοι πέσαν με το πάτημα ενός κουμππιού με ελεγχόμενη κατεδάφιση!

Το Documentary μοιράζεται εδώ και μήνες δωρεάν μέσω p2p, και οι ίδιοι οι δημιουργοί του προτρέπουν σε αυτό. Συνεπώς για όσους τους ενδοιαφέρει

Emule και λοιπά
ed2k://|file|911.-.Loose_Change_2nd...|732350464|371dc596604a1e9c3927e8b5fa404e40|/

και

ed2k://|file|911 - Loose Change 2nd...209373184|b1a486f bcd3dd138e791b747e08f81a0|/

Torrent
911_-_Loose_Change_2nd_Edition_Incl._Extras_DVDRip_(REA D_COMMENT.3425065.TPB.torrent

Υπότιτλοι: https://www.loosechange911.com/downloads.htm

Google Video: https://video.google.com/videoplay?do...20890224991194
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Αν και δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα, πάντα πίστευα πως οι περισσότερες τρομοκρατικές ενέργιες και τα διάφορα χτυπήματα κατά των ΗΠΑ, ήταν στημένα από τους ίδιους για να το παίζουν στον κόσμο δήθεν θύματα. Ξέρεις οτι όλοι την πέφτουν στην κακομοίρα την Αμερική και γι αυτό κι αυτοί έχουν γ***σει όλο τον κόσμο!:mad:
Αμύνονται τα κακόμοιρα!:fool: Αρωστημένα κόλπα είναι όλα αυτά για να φανατίζουν τα αμερικανάκια για να γίνονται στρατιώτες αλλά και για να στρέψει όλο τον κόσμο ενάντια στις χώρες αυτές (ιράν, ιράκ κτλ) Γιατί ξέρουν πως αν πάρουν αέρα και γίνουν ένα και έχουν και άλλες χώρες με το μέρος τους, η αμερική θα σβηστεί όχι μόνο από τον χάρτη αλλά και από την ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν νομίζω να συμφωνήσω σε αυτο, δεν κερδίζεις και πολλά δείχνοντας σε όλο τον κόσμο ότι είσαι τρωτός ακόμα και μέσα στο σπίτι σου.
Μια ελενχόμενη έκρηξη χρειάζετε μήνες σχεδιασμού και δεν μπορεί να στηριχθεί στο μεταβλητό γεγονός ενός αεροπλάνου.
Αν δεις τα ρεπορτάζ discovery και National Geographic τα κτήρια έπεσαν κυρίως λόγο της κυρωζήνης που έλιωσε τα μεταλικά υποστηλώματα των πύργων.
Τα σενάρια συνομωσίας ίσως προσπαθούν να καλύψουν κάπιους άχρηστους στην CIA και να δείξουν ότι ήθελαν και το έκαναν.
Το ότι επωφελήθηκαν απο αυτήν την κατάσταση δεν το αμφισβητό. Πολύ βασικό είναι πάντως να δείς το ντοκυματέρ για την 11 Σεπτεμβρίου του Μαικλ Μουρ, λέει μεγάλες αλήθειες κυρίως για το παρασκήνιο.
Μην τους δίνουμε και μεγάλη αξία σε κάποια πράγματα καθώς δεν ειναι ένα και δυο τα λάθη που έχουν κάνει στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Δεν νομίζω να συμφωνήσω σε αυτο, δεν κερδίζεις και πολλά δείχνοντας σε όλο τον κόσμο ότι είσαι τρωτός ακόμα και μέσα στο σπίτι σου.
Μια ελενχόμενη έκρηξη χρειάζετε μήνες σχεδιασμού και δεν μπορεί να στηριχθεί στο μεταβλητό γεγονός ενός αεροπλάνου.
Αν δεις τα ρεπορτάζ discovery και National Geographic τα κτήρια έπεσαν κυρίως λόγο της κυρωζήνης που έλιωσε τα μεταλικά υποστηλώματα των πύργων.
Τα σενάρια συνομωσίας ίσως προσπαθούν να καλύψουν κάπιους άχρηστους στην CIA και να δείξουν ότι ήθελαν και το έκαναν.
Το ότι επωφελήθηκαν απο αυτήν την κατάσταση δεν το αμφισβητό. Πολύ βασικό είναι πάντως να δείς το ντοκυματέρ για την 11 Σεπτεμβρίου του Μαικλ Μουρ, λέει μεγάλες αλήθειες κυρίως για το παρασκήνιο.
Μην τους δίνουμε και μεγάλη αξία σε κάποια πράγματα καθώς δεν ειναι ένα και δυο τα λάθη που έχουν κάνει στο παρελθόν.
+1:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν νομίζω να συμφωνήσω σε αυτο, δεν κερδίζεις και πολλά δείχνοντας σε όλο τον κόσμο ότι είσαι τρωτός ακόμα και μέσα στο σπίτι σου.
Μια ελενχόμενη έκρηξη χρειάζετε μήνες σχεδιασμού και δεν μπορεί να στηριχθεί στο μεταβλητό γεγονός ενός αεροπλάνου.
Αν δεις τα ρεπορτάζ discovery και National Geographic τα κτήρια έπεσαν κυρίως λόγο της κυρωζήνης που έλιωσε τα μεταλικά υποστηλώματα των πύργων.
Τα σενάρια συνομωσίας ίσως προσπαθούν να καλύψουν κάπιους άχρηστους στην CIA και να δείξουν ότι ήθελαν και το έκαναν.
Το ότι επωφελήθηκαν απο αυτήν την κατάσταση δεν το αμφισβητό. Πολύ βασικό είναι πάντως να δείς το ντοκυματέρ για την 11 Σεπτεμβρίου του Μαικλ Μουρ, λέει μεγάλες αλήθειες κυρίως για το παρασκήνιο.
Μην τους δίνουμε και μεγάλη αξία σε κάποια πράγματα καθώς δεν ειναι ένα και δυο τα λάθη που έχουν κάνει στο παρελθόν.

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Κάτι πολύ ύποπτο είναι το γεγονός ότι στους δίδυμους πύργους όλοι οι Εβάίοι που δούλευαν εκεί είχαν ειδοποιηθεί να μη πάνε στη δουλειά τους στις 11 του μηνός και σώθηκαν σε αντίθεση με τους Αμερικανούς. :hmm:

Εγώ αν και δεν είμαι μέγας φαν των θεωριών συνομωσίας, πιστεύω ότι οι Αμερικανοί είχαν πληροφορίες όπως και οι Ισραηληνοί ότι επικειται επίθεση από Αραβες τρομοκράτες και δεν έδωσαν μεγάλη βαρύτητα στις πληροφορίες τους, θεωρόντας τες αβάσιμες (Οι Εβραίοι βέβαια δε κάναν το ίδιο λάθος.) ή σκόπιμα τις θεώρησαν αβάσημες. ;) (Έτσι ώστε να γίνει η επίθεση και μετά να έχουν το πράσινο φώς για επιθέσεις στο Αφγανιστάν και κατοχή του. Εκεί εχουν τώρα εγκατστήσει βάσεις στρατηγικής σημασίας για την ευρύτερη περιοχή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Γιάννη δες την ταινεία που αναφέρω! Πραγματικά ίσως συγκλονιστείς!
Εγώ σου λέω είμουν κάτι μεταξύ εσένα και του Troll. Ποιά έχω αλλάξει ριζικά άποψη! Και με βάση την προιστορία τους Perl harbor αλλά και αυτό που λέει στο farenheit 9/11 ότι επί εποχής Κούβας σχεδιάστηκε στημένο τρομοκρατικό χτύπημα μέσα στην Florida για να εισβάλουν στην ΚΟΥΒΑ και απορίφθηκε από τον τότε πρόεδρο!Και αυτοί που το σχεδιάσαν είναι κάτι σε υπουργούς αμύνης τώρα στην Αμερική! Και μην ξεχνάμε την ιστορία με την σελήνη (όποιος δηλαδή την πιστεύει)

Πολλές συμπτώσεις παιδιά!

Σχετικά με το πέσιμο των διδύμων πύργων δεν σας προκαλεί καθόλου εντύπωση ότι αν ο σκελετός έλιωνε τότε δεν θα λύγιζε από κάποια πλευρά και δεν θα πέφταν και οι δύο κατακόρυφα? Και άντε να συμβεί στον ένα! ΚΑΙ στους δύο νομίζω ότι οι πιθανότητες δεν το επιτρέπουν! Και μάλιστα ακριβώς στον ίδιο περίπου χρόνο! Και κάτι ακόμα! Ο χρόνος πτώσης των πύργων ισοδυναμεί απίστευτα ίδια με το χρόνο πτώσης ενός αντικειμένου από την κορυφή του με ελεύθερη πτώση! Πύργος με απείραχτο σκελετό 60 ορόφων από κάτω δεν νομίζω να καταρέει σε τέτοιο χρόνο! Και μάλιστα δύο πύργοι! Και επίσης λόγω ότι η βάση είναι πιο γερή όσο πιο κάτω είναι η πτώση από την επιβράδυνση ανά όροφο έπρεπε να είχε σταματήσει! Και αυτά δεν τα λέω εγώ έτσι! Μηχανικοί.

Πραγματικά όσοι έχετε την παραμικρή σχέση με κατεβαστήρια δείτε το! Οι υπόλοιποι θα χαρώ να σας την διαθέσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, αφήστε τις καταστροφολαγνείες.

Και διορθώστε το Α στην ψηφοφορία, δεν είναι ένα καλούπι ο Αραβικός κόσμος, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Σόρι για το "φωναχτό" μήνυμα...! Αλλά ήθελα να το προλάβουμε, ειδικά το δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Τι λετε τωρα?????ειναι δυνατον να το εκαναν για show ή να το ηξεραν κ να μην ηθελαν να το αποτρεψουν??????πρεπει ειναι πολυ αρρωστοι οι μερικανοι για να το κανουν αυτο!η εξηγηση ειναι οτι τους την επεσαν οι αλκαϊντιανοι κ την πατησαν.....μην το παρακανουμε:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν νομίζω να συμφωνήσω σε αυτο, δεν κερδίζεις και πολλά δείχνοντας σε όλο τον κόσμο ότι είσαι τρωτός ακόμα και μέσα στο σπίτι σου.
Μια ελενχόμενη έκρηξη χρειάζετε μήνες σχεδιασμού και δεν μπορεί να στηριχθεί στο μεταβλητό γεγονός ενός αεροπλάνου.
Αν δεις τα ρεπορτάζ discovery και National Geographic τα κτήρια έπεσαν κυρίως λόγο της κυρωζήνης που έλιωσε τα μεταλικά υποστηλώματα των πύργων.
Τα σενάρια συνομωσίας ίσως προσπαθούν να καλύψουν κάπιους άχρηστους στην CIA και να δείξουν ότι ήθελαν και το έκαναν.
Το ότι επωφελήθηκαν απο αυτήν την κατάσταση δεν το αμφισβητό. Πολύ βασικό είναι πάντως να δείς το ντοκυματέρ για την 11 Σεπτεμβρίου του Μαικλ Μουρ, λέει μεγάλες αλήθειες κυρίως για το παρασκήνιο.
Μην τους δίνουμε και μεγάλη αξία σε κάποια πράγματα καθώς δεν ειναι ένα και δυο τα λάθη που έχουν κάνει στο παρελθόν.
+10000 :)

Γιάννη δες την ταινεία που αναφέρω!
Οι συνομωσιες πουλάνε ... δες τι εγινε με τον κώδικα da vinci ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Έγραψα ένα τεράστιο πόστ και το έχασα, φτού και απο την αρχή!
1) Το Γίδι έχει δίκιο, μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο σακί
2) Η τεχνολογία που κατασκευάζονται οι ουρανοξήστες δεν είναι δυνατόν να είναι ευρήτερα κατανοητή και δεν μπορώ και να συζητήσω ένα τέτοιο θέμα, απλά λήσε μου αυτή την απορία, τα εκρηκτικά που τα είχαν βάλει στην βάση?
Μην τρελαθούμε ρε παιδιά τόσο πολύ οργανωμένοι είναι οι Αμερικάνοι ώστε να κοροηδέψουν όλο τον κόσμο, να διοργανώσουν 4 αεροπειρατίες να τις συσχετήσουν με την Αλ καιντα με υπαρκτά πρόσωπα που ήταν μέσα στις πτήσεις, να προβλέψουν ότι τα βρούν σε αυτό το σημείο ακριβώς τα αεροπλάνα και όχι πιο πάνω καταστρέφοντας τα εκρηκτικά που "είχαν" τοποθετήσει και μετά απο όλα αυτά να δείξουν την αδυναμια τους χωρίς να καταφέρουν ποτέ να πιάσουν τον άνθρωπο που τα προκάλεσε όλα αυτά και συνεχίζει να τα προκαλει?
Μήπως είναι λίγο τραβηγμένο όλο αυτο το σενάριο?
Εδώ έχουν
α) Εγκλωβιστεί στο Ιρακ και κοιτάζουν πως θα βγούν
β) τους έκοψε την μαγκιά το Ιράν,
γ) η Βόρειος Κορέα πετάει πυράυλους που κάλιστα θα μπορούσαν να σκάσουν στην Αλάσκα και κάνουν το κορόηδο
δ) Το τσιράκι τους το ισραήλ βγήκε ητημένο απο το Λίβανο
και είναι η χώρα που θα μπορέσει να οργανώσει κάτι τέτοιο? Μπα δεν νομίζω, απλά ίσως προσπαθούν να καλύψουν τα χάλια τους! Τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Τι λετε τωρα?????ειναι δυνατον να το εκαναν για show ή να το ηξεραν κ να μην ηθελαν να το αποτρεψουν??????πρεπει ειναι πολυ αρρωστοι οι μερικανοι για να το κανουν αυτο!η εξηγηση ειναι οτι τους την επεσαν οι αλκαϊντιανοι κ την πατησαν.....μην το παρακανουμε:|

Ποτέ μην υποτιμάς κάποιον που έχει καταφέρει και εξουσιάζει τόσο κόσμο. Μην ξεχνας κάτι βασικό όσοι βρίσκονται ψηλά είανι γιατί πατούν πάνω σε πτώματα και ειδικά οι αμερικανοί πολίτες για να μην αντιδρούν με όλα αυτά και μάλιστα να σιγοντάρουν τα "κεφάλια" πρέπει να είναι εντελώς πρόβατα όπου πεί ο τσοπάνης απλά ακολουθούν! Για σκέψου πόσοι αμερικανοί έχουν σκοτωθεί σε μάχες που ξεκίνησαν από υποτιθέμενες προκλήσεις άλλων λαών και στο τέλος βγήκαν οι αμερικανοί και είπαν ουπς sorry εγώ νόμιζα πως μας απειλήσατε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πιστευω οτι ειναι ενα θεμα στο οποιο κανεις μας και ποτε δεν θα βρει τις απαντησεις, αλλα θα μπορουμε οοοοολοι να συνομωσιολογουμε ατελειωτα οσο ασχετοι κι αν ειμαστε, απλα επειδη διαβασαμε κατι εκει, η ειδαμε κατι αλλου, χωρις να σκεφτουμε οτι μπορει να ειναι και στρατευμενο ντοκυμαντερ/αρθρο/οτιδηποτε. Αυταααα :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, τραγικο ολο αυτο που λες, αν οντως υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα αληθειας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Γίδι έχεις δίκιο αλλά δεν μπορούσα να το βάλω αλλιώς γιατί έχει όριο το μέγεθος του κειμένου! Εξού και οι επεξηγήσεις!
Δεν ήθελα να βάλω AlQuida γιατί εγώ δεν είμαι πεποισμένες ότι υπάρχει ακριβώς έτσι όπως μας την παρουσιάζουν!

Εγώ συμφωνώ με Torry!
Για το Perl Harbor ξέρετε? Ξέραν και παραξέραν για την επίθεση και μου λέτε για θράσος? Και μιλάμε για άλλες εποχές! Εδώ οι άνθρωποι απέκτησαν εν λευκώ να βομβαρδίζουν όπου θέλουν με το πρόσχημα της τρομοκρατίας! Μια χαρά κερδισμένοι βγήκαν ειδικά όταν όλα τα σημαντικά στους πύργους μέσα είχαν σωθεί!

Δεν είμαι συνομώτης απλά κάποια πράγματα δεν κολάνε! Το άλλο μεγάλο ψέμα με την σελήνη το έχετε ακούσει? Εκεί να δείτε τι λάθη υπάρχουν που δεν καλύπτονται με τίποτα και ούτε η NASA μπορεί να απαντήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Και στο Περλ Χάρμπορ και την 11/9 οι ΗΠΑ πλήρωσαν την αλλαζονεία τους, μην βγάλουμε πια και αυτό φτιαχτό απο τους αμερικάνους γιατί θα τρελαθώ!
Είχαν πληροφορίες αλλα της ανγόησαν,
Είδαν τα γιαπωνέζικα βομβαρδιστικά και νόμιζαν ότι ηταν δικά τους,
Βύθισαν κατασκοπευτικό υποβρύχιο και δεν έκαναν τίποτα
Τα ραντάρ δεν δούλεψαν για χαζούς λόγους
Συγκέντρωσαν τα μαχητικά τους πολύ κοντά το ένα στο άλλο μόνο και μόνο για να αποφύγουν το ενδεχόμενο σαμποτάζ, κάνοντας πο΄λύ ευκολη του δουλειά των επιτηθέμενων και άλλα πολλά.
Η ψωρο-περιφάνεια τους έφαγε τότε, εδώ έχασαν σχεδόν όλο τον στόλο Ειρηνικού και αμέτρητες δυνάμεις τι μόνο και μόνο για να έχουν δικαιολογία για να επιτεθούν σε ένα υπάρχον πόλεμο?
Η ατομική ήταν έτοιμη και ανεξάρτητα αν γινόταν το Περλ Χάρμορ η όχι θα έπεφτε για να μην συνεχιστεί ο πόλεμος και στον Ειρηνικό.
Και επειμένω για τους πύργους, δεν καταρήπτεις τον μύθο του άτρωτου απλά για να κάνεις κάτι το οποίο μπορείς να το κάνεις με μικρότερο κόστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Γίδι έχεις δίκιο αλλά δεν μπορούσα να το βάλω αλλιώς γιατί έχει όριο το μέγεθος του κειμένου! Εξού και οι επεξηγήσεις!
Δεν ήθελα να βάλω AlQuida γιατί εγώ δεν είμαι πεποισμένες ότι υπάρχει ακριβώς έτσι όπως μας την παρουσιάζουν!
Έχει απόλυτο δίκιο το Γίδι.Βάλε "τρομοκράτες" αντί Αραβικός κόσμος, είναι και μικρότερη λέξη ;) .Το πώς μας παρουσιάζουν την Αλ Κάιντα και τί είναι στην πραγματικότητα, δεν έχει καμία σχέση με το να τσουβαλιάζουμε κοντά στο δισεκατομμύριο Αράβων και μουσουλμάνων με την έκφραση "Αραβικός κόσμος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αν θελεται σε εισαγωγικά τρομοκράτες ίσως!
Καλά δεν αγχώνομαι υπάρχει η επεξήγηση! Αν θέλει κάποιος Mod ας το διορθώσει! Δεν με απασχολεί κιόλας! Άλλωστε εγώ την έγραψα λίγο με ειρωνικό στιλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά ειρωνεύεσαι τα κατ' εξοχήν άσχετα άτομα: Άραβες όπως των Εμιράτων δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που εννοείς και είναι λίγο κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top