Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
γελαω πραγματικα με την επιμονη σας στον όρο "γκομενος".ξαφνικα ολοι καταλαβατε πως νιωθω. πλακα έχετε. πρινσες, αν νοιαζομαι ή οχι το ξέρω εγώ. εσεις ας λέτε τους δικούς σας "το αγόρι μου", "ο φίλος μου" και τέτοιες φλωριές. ο καθένας ας χρησιμοποιεί το λεξιλόγιο που θελει. τσιλλ

Η γλωσσα κοκαλα δεν εχει και κοκαλα τσακιζει.
Οι λεξουλες εχουν δυναμη,διοτι αντανακλουν,εκφραζουν και ερμηνευουν ολο τον υλικο και αυλο κοσμο οπως ειναι και οπως μας φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
αν εκεινος δεν εχει θεμα με τον όρο και είμαστε μια χαρα μαζι, εσας τι σας κόφτει αλήθεια; :P

εγω ζητησα 1-2 ιδεες για δωρα και η αλλη λεει "μη παρεις τίποτα, αφού δε νοιάζεσαι" :whatever: αμα δε νοιαζομουν και δεν ηθελα, δεν θα μπαινα καν στον κοπο να το γραψω εδω ξερω γω :P οποτε αυτο ειναι απαντηση σε οσα λετε περι αισθηματων και τα σχετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
αν εκεινος δεν εχει θεμα με τον όρο και είμαστε μια χαρα μαζι, εσας τι σας κόφτει αλήθεια; :P

εγω ζητησα 1-2 ιδεες για δωρα και η αλλη λεει "μη παρεις τίποτα, αφού δε νοιάζεσαι" :whatever: αμα δε νοιαζομουν και δεν ηθελα, δεν θα μπαινα καν στον κοπο να το γραψω εδω ξερω γω :P οποτε αυτο ειναι απαντηση σε οσα λετε περι αισθηματων και τα σχετικα

Δεν μ απαντησες .
Πως σου φανηκαν οι προτασεις ; Κατεληξες καπου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Μην τσακώνεστε παιδια μια παρέα ειμαστε ολοι εδώ! =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Σκέψου μήπως πληρώσεις εισιτήρια για κάτι (έκθεση/παράσταση) και πάτε μαζί ή του αγοράσεις συνδρομή για κάτι (π.χ. ετήσιο spotify ή κάτι παρόμοιο για παιχνίδια, αν παίζει). Γενικά καλά δώρα είναι κάτι που ναι μεν ο άλλος θέλει, αλλά δεν είναι προτεραιότητά του να το πάρει μόνος του.

Επί τη ευκαιρία, αρκουδάκια/κούπες/ποτηράκια για τσίπουρο και παρόμοια κλισέ είναι (για μένα) τα χειρότερα δώρα. Χίλιες φορές μια γλάστρα με ένα μυρωδικό, παρά άχρηστες σαχλαμάρες που μόνο χώρο πιάνουν κι όταν πακετάρεις για μετακόμιση σιχτιρίζεις την ώρα και τη στιγμή που το σου το έφεραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
lancelot σκεφτηκα να κανω λιγο απ΄'ολα, δηλαδή να ρθει σπιτι να χω μαγειρεψει, να χω παρει και κανα γλυκο, να φαμε, να περασουμε καλα. μετα να βγουμε εξω, να πιουμε τιποτα και τα σχετικά. και όταν περάσει η εξεταστικη και των 2 θα παρω εισητηρια να παμε καπου που εχουμε συμφωνησει και οι 2. τελος, σκεφτομαι να του παρω μια κουπα με dirty joke πανω γιατι κανουμε πολυ χαβαλε μεταξυ μας και νομιζω θα γελασει οντως :P και θα του γραψω κι ενα γραμμα γιατι εχω μια μανια με τα γραμματα :P μπορει να του φανει παραξενο και να μη του αρεσει ιδιαιτερα αλλα προσωπικα το βρισκω πολυ ομορφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
lancelot σκεφτηκα να κανω λιγο απ΄'ολα, δηλαδή να ρθει σπιτι να χω μαγειρεψει, να χω παρει και κανα γλυκο, να φαμε, να περασουμε καλα. μετα να βγουμε εξω, να πιουμε τιποτα και τα σχετικά. και όταν περάσει η εξεταστικη και των 2 θα παρω εισητηρια να παμε καπου που εχουμε συμφωνησει και οι 2. τελος, σκεφτομαι να του παρω μια κουπα με dirty joke πανω γιατι κανουμε πολυ χαβαλε μεταξυ μας και νομιζω θα γελασει οντως :P και θα του γραψω κι ενα γραμμα γιατι εχω μια μανια με τα γραμματα :P μπορει να του φανει παραξενο και να μη του αρεσει ιδιαιτερα αλλα προσωπικα το βρισκω πολυ ομορφο

Ωραία ! Καλη επιτυχία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
λεω να κανω δωρο ενα ποδηλατο(στατικο) σε ενα αγαπημενο μου προσωπο,νομιζω συνδυαζει πολλα καλα.Βεβαια ειναι και αρκετα ακριβο εδω που τα λεμε.
Αλλα ειναι η περισταση τετοια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Θα έλεγα να το σκεφτείς καλά πριν κάνεις το συγκεκριμένο δώρο.
Με την έννοια να είσαι σίγουρος οτι δεν θα καταλήξει από μέσο άσκησης, να γίνει μια ακριβή "κρεμάστρα" για ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Θα έλεγα να το σκεφτείς καλά πριν κάνεις το συγκεκριμένο δώρο.
Με την έννοια να είσαι σίγουρος οτι δεν θα καταλήξει από μέσο άσκησης, να γίνει μια ακριβή "κρεμάστρα" για ρούχα.

ιΕΡΟΣΥΛΙΑ. Με εναν διαδρομο μπορεις να κανεις μια καλη προπονηση ποδιών στο σπιτι σου. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ή να προπονείς και τη φαντασία :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
είναι όντως επίφοβο να καταλήξει κρεμάστρα το δώρο,αλλά νομίζω έχει τελικά και το μεγαλύτερο όφελος αν αξιοποιηθεί κάποια στιγμή από πολλά άλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pazuzu.

Νεοφερμένος

Ο Pazuzu. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ένα κουτάκι τυλιγμένο σε χρυσόχαρτο, μέσα θα έχει ένα ταπεινό κομμάτι χαρτί που θα γράφει.... "σε μια απουσία χιλιάδες στιγμές" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Συνηθως οσοι έχουν ερθει χωρις να κρατάνε κάτι μετά εχω παρατηρησει πως ηταν λιγο τσικουνηδες - κλειστοι άνθρωποι και μετά δεν με κάλεσαν και οι ιδιοι σπιτι τους. Άσχημο πράγμα η τσιγκουνια. Δεν λέω εσενα τσιγκουνα γενικά λέω. Δεν μπορεις να φτιάξεις φιλιες με τέτοιους ανξθρωπους κλειστους και ιδιορυθμους τα χουμε ξαναπει. Δυστυχως.

Οποιος ειναι τσιγκουνης δεν προκειται να πετυχει στη ζωη του ουτε φιλιες θα κανει ουτε συμμαχιες ουτε τιποτα. Μπορει ισως να βρει μια τσιγκουνα σαν και αυτον και να κάνουν παρέα.
Wow!
Να και κάπου που συμφωνούμε επιτέλους, αγαπητέ μου Devil. :happy:

Εγώ είμαι γενναιόδωρο άτομο εκ φύσεως, οπότε δεν ανέχομαι τσιγκουνιές από τον άλλον.

Δεν θα δουλεύω εγώ για να πληρώνω κανέναν και ούτε είμαι καμιά Τράπεζα!

Sorry, γιατί να πάρεις δώρο σε έναν "γκόμενο" ; δεν νοιάζεσαι καν, οπότε κλάιν. Νο.
Συμφωνώ απόλυτα, δεν την αφορά και πολύ me thinks.

Εγώ γενικά κάνω δώρα σε φλέρτ μου , ακόμα και αν δεν τα χρειάζονται, είναι ένας τρόπος που δρώ εγώ,
αλλά αν ο άλλος είναι Σκρούτζ, άντε γεια, τα λέγαμε! :hehe:

Ένα κουτάκι τυλιγμένο σε χρυσόχαρτο, μέσα θα έχει ένα ταπεινό κομμάτι χαρτί που θα γράφει.... "σε μια απουσία χιλιάδες στιγμές" ;)
Το θέμα είναι τι βάζεις και μέσα στα κουτιά νομίζω.

Μερικοί δεν έχουν καθόλου τάκτ πάντως, αντικειμενικά τώρα.

Όχι κύριε, όπως εγώ σου κάνω δώρο ή πληρώνω για οτιδήποτε, έτσι να κάνεις και εσύ.

Το έχουν τερματίσει μερικοί άντρες, δηλαδή τάκτ μηδέν. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,873 μηνύματα.
Δηλαδή το δώρο πρέπει να είναι υποχρεωτικό ως ανταπόδοση κι όχι επειδή κάποιος το νιώθει;

Το οτι κάποιος σού δείχνει καθημερινά οτι σε αγαπάει δεν είναι αρκετό; Πρέπει να φέρει κι ένα αντικείμενο για να το επισφραγίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pazuzu.

Νεοφερμένος

Ο Pazuzu. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το οτι κάποιος σού δείχνει καθημερινά οτι σε αγαπάει δεν είναι αρκετό; Πρέπει να φέρει κι ένα αντικείμενο για να το επισφραγίσει;
Είναι ....κάτι σαν τα μαθηματικά, για να καταλάβεις, που επαληθεύουν την θεωρία :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,873 μηνύματα.
Είναι ....κάτι σαν τα μαθηματικά, για να καταλάβεις, που επαληθεύουν την θεωρία :loltooth:

Μα το οτι κάποιος σού δείχνει έμπρακτα οτι σε αγαπάει δεν είναι θεωρία.

Εγώ λέω, αν κάτι το νιώσεις, κάντο. Όχι για να αποδείξεις κάτι ούτε για να ανταποδώσεις κάτι άλλο. Αν βγαίνει από την καρδιά, go for it. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pazuzu.

Νεοφερμένος

Ο Pazuzu. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μα το οτι κάποιος σού δείχνει έμπρακτα οτι σε αγαπάει δεν είναι θεωρία.
Εγώ λέω, αν κάτι το νιώσεις, κάντο. Όχι για να αποδείξεις κάτι ούτε για να ανταποδώσεις κάτι άλλο. Αν βγαίνει από την καρδιά, go for it. :)
Η αγάπη είναι θεωρία, οι πράξεις είναι αγάπη....πότε θα αγαπηθούμε εμείς, ο καιρός περνάει :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,873 μηνύματα.
Καλά η έννοια της αγάπης έχει γίνει και ελαφρώς πασατέμπο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πρέπει να φέρει κι ένα αντικείμενο για να το επισφραγίσει;

ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΝΕ
Όταν ο άλλος με ενδιαφέρει σοβαρά, και αυτό που έχουμε είναι ουσιαστικό, με κάνει πολύ χαρούμενη να μου κάνει δωράκια, ή να θυμηθεί την επέτειο και να κάνει μια έκπληξη, ή στο ξεκάρφωτο να μου πει "είδα αυτό και στο πήρα".
Έτσι είμαι κι εγώ σαν άνθρωπος, δείχνω την αγάπη μου με λόγια με πράξεις και με δώρα.
Και δε μιλάω για δώρα αξίας, ακόμα κι ένα λουλούδι 2€, μια σοκολάτα, τσίχλες κτλ να μου φέρει εγώ θα χαρώ πολύ. :cool::cool:

#ixthis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top