Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,924 μηνύματα σε 78,917 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 347 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η Θεοκτόνα Δύναμη του Ανδρόγυνου

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,251 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 12:26, 24-09-18:

Καλησπέρα. Παραθέρω το παρακάτω κείμενο που το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον και μου ενεργοποίησε λίγο την περιέργεια. Ο αποσυμβολισμός που υπάρχει σε κάποια σημεία είναι ενός συγγραφέα που έχω διαβάσει και άλλα παρόμοια άρθρα του και αποσυμβολισμούς. Τα θέματα είναι 2:

1. Ποιά είναι η άποψη σας για το ανδρόγυνο του Αριστοφάνη; Πως το φαντάζεστε να το εννοεί; Ποιός είναι ο δικός σας αποσυμβολισμός εν τέλη; Κάτι τόσο αλλόκοτο όσο φαίνεται γιατί να κάτσει να το εξιστορήσει; Μήπως κάτι θέλει να "πει ο ποιητής";

2. Στο σημείο που λέει για τις διαδοχικές εξουσίες του σύμπαντος και ότι τώρα σειρά παίρνει ο Δίας, η Αφροδίτη και ο Ήφαιστος, επίσης το βρήκα πολύ ενδιαφέρον. Έχετε κάποια γνώμη πάνω στο θέμα να την συζητήσουμε; Επίσης τι ακριβώς εννοεί ο συγγραφέας; Παρόμοια άρθρα μήπως γνωρίζεται; Τα λέει τόσο αληθοφανές που θέλω να μάθω τι έχει στο μυαλό του όταν τα έγραφε. Να τον ρωτήσω προσωπικά λέτε; Τον έχω στο facebook.

Εδώ το άρθρο.

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Η Δύναμη της Συνήθειας - Από mindcircus
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-10-18 στις 12:11.
    • Η Δύναμη των ΜΜΕ - Από deadhead_pirate
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-15 στις 14:11.
    • XI - Λαγνεία (Δύναμη) - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 110 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Αρκάνα του Aleister Crowley.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-08-12 στις 15:16.
    • Η δύναμη της Αγάπης - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-01-10 στις 13:50.
    • Δύναμη επαναφοράς στην ΑΑΤ - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-06 στις 22:15.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα