Βαθύ ντεκολτέ και αδιάκριτα βλέμματα

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγώ ο οποίος τυγχάνω και φανατικός οπαδός του συγκεκριμένου σημείου της γυναικείας ανατομίας, λίγες φορές έχω έλθει σε δύσκολη θέση. Θα μου πείτε πώς το πετυχαίνω αυτό; Απλώς όταν μιλάω με κάποια, τις περισσότερες φορές απορροφώμαι τελείως από την κουβέντα και δεν κοιτώ κάπου αλλού. Όταν βέβαια τα πράγματα είναι σε μια κατάσταση στην οποία το παθαίνουμε δεν το παθαίνουμε το έμφραγμα, νομίζω οι κλεφτές ματιές είναι ό,τι καλύτερο. Δεν είναι και για χόρταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Από μικρός εγώ είχα την... εντύπωση, την αίσθηση, τέλως πάντων πείτε το όπως θέτε ότι το να κοιτάς εκεί πέρα είναι κάτι που φέρνει τις κοπελίτσες σε πολύ δύσκολη θέση κι επειδή είμαι (πανάθεμα) πονόψυχος, :P ήμουν από μικρό παιδί διακριτικός στο συγκεκριμένο θέμα, ακόμα και τώρα δεν συνηθίζω να κοιτώ εκεί πέρα.

Ακόμα και σε περιπτώσεις που μια άγνωστη κάθεται απέναντί μου στο μετρό διακριτικά αποφεύγω, γιατί νοιώθω συνεχώς μία φωνή να μου λέει "keep off, λιγούρη". :P Και θεωρώ (θέλω να πιστεύω) ότι είμαι σοβαρό άτομο! :D

Άλλωστε τα βαθιά με τρομάζουν, από παραλίες μέχρι χαράδρες και τα συναφή! :D

Τώρα βέβαια μπορεί να ήμουν και λάθος γιατί ενθυμάμαι ότι στο σχολειό δεν πολυερχόντουσαν σε δύσκολη θέση οι κοπελίτσες απέναντι στα αδιάκριτα βλέμματα από άλλα αγοράκια (ενίοτε ακολουθούσε και free demo του προϊόντος :clapup::P).

Αλλά anyway.

Τώρα νταξ, ενίοτε πέφτει - ακούσια - το βλέμμα μου απάνω γιατί...
Ένα πλούσιο στήθος γιατί το κοιτάμε; Γιατί θεωρούμε υποσυνείδητα ότι η κάτοχός του, έχει εξαιρετικές προοπτικές μητρότητας, ότι έχει δηλαδή και αν είναι κάτοχος σχετικά ευρείας λεκάνης. Γι αυτό βλέπετε πολλούς και λένε "ναι πιασιματάκια ναίιι".

Αλλά φυσικά ποτέ όταν είμαι μπροστά της (αλλιώς θα γινόμουν κόκκινος σαν παντζάρι :D) και ειδικά όταν μου μιλάει. Εκεί κοιτάω πρόσωπο - ειδικά αν έχει ωραίο πρόσωπο κοιτάω μονίμως αυτό! :D




[edit] Κι επίσης από μικρός είχα την απορία ποιος ο ρόλος του βαθύ ντεκολτέ - ειδικά τον χειμώνα - αν είναι να φέρνει τις κοπελίτσες σε δύσκολη θέση η θέα του μπούστου. Για να παίρνουν αέρα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

grasshoper

Νεοφερμένος

Ο grasshoper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αφου δεν σου αρεσει να κοιτανε το στηθος σου,γιατι φορας ανοιχτα ντεκολτε?
το ξερεις,ενα ωραιο στηθος δεν περναει ποτε απαρατηρητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αφου δεν σου αρεσει να κοιτανε το στηθος σου,γιατι φορας ανοιχτα ντεκολτε?
το ξερεις,ενα ωραιο στηθος δεν περναει ποτε απαρατηρητο.

δε ξερω αν απευθυνεσαι σε μενα συγκεκριμενα ή πιο γενικα αλλα θα σου πω οτι φοραω το μπουστο γιατι αρεσει σε μενα και γιατι το γουσταρω εγω!! οποτε αυτο δε δεινει το δικαιωμα στον καθενα να με φερνει σε δυσκλη θεση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
καλά, απλά σκέψου λίγο γιατί το γουστάρεις, δεδομένου ότι το στήθος είανι ερωτογενής ζώνη.

μάλλον δεν είναι τυχαίο ότι σου αρέσει να το τονίζεις.

κατά τάλλα συμφωνώ ότι δεν έχει ό άλλος δικαίωμα να σε φέρνει σε δύσκολη θέση, αλλά σκέψου μήπως και εσύ προκαλείς επί τουτου.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κι εγώ με την Εδάδ και θα συμπληρώσω ότι αρκετές γυναίκες έχουν μια νοοτροπία η οποία σε εμένα είναι κάπως ανεξήγητη. Συγκεκριμένα φορούν χαμηολοκάβαλα παντελόνια αλλά όταν δουν κανένα βλέμμα να πέφτει προς τα εκεί τα τραβούν προς τα επάνω. Φορούν μπλούζες με ανοιχτά ντεκολτέ και απέξω ζακετάκι και όταν υπάρχει στον ορίζοντα αντρικό μάτι, κλείνουν το ζακετάκι για να μη δούμε το στήθος (όταν το βλέπω αυτό βέβαια σκάω μέσα μου στα γέλια...) και άλλα τινά περίεργα. Αλλά νομίζω ότι εμείς οι άντρες δεν πρέπει να πέφτουμε στην παγίδα τους. Θα μπορούσαμε να πούμε κάλλιστα σε μια κοπέλα το εξής: "Κρυώνεις και γι' αυτό κλείνεις το ζακετάκι;" ή "Μήπως κατά λάθος πήρες λάθος νούμερο στο παντελόνι και σου πέφτει συνέχεια;". Να δω μετά πώς θ' απαντήσουν μερικές μερικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
καλά, απλά σκέψου λίγο γιατί το γουστάρεις, δεδομένου ότι το στήθος είανι ερωτογενής ζώνη.

μάλλον δεν είναι τυχαίο ότι σου αρέσει να το τονίζεις.

κατά τάλλα συμφωνώ ότι δεν έχει ό άλλος δικαίωμα να σε φέρνει σε δύσκολη θέση, αλλά σκέψου μήπως και εσύ προκαλείς επί τουτου.............

φοραω το ντεκολτε οπως οποιαδηποτε θα φοραγε το μινι της και θα βγαινε εξω..
δε βλεπω καποια διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
φοραω το ντεκολτε οπως οποιαδηποτε θα φοραγε το μινι της και θα βγαινε εξω..
δε βλεπω καποια διαφορα..

ρε παιδια,κανει ζεστη ή ξεχασαμε το καλοριφερ ανοιχτο?:D
κοιτατε ρε,κοιτατε..τζαμπα ειναι....:clapup:

εμενα μου αρεσει οταν φορανε μινι και το τραβανε να το κατεβασουνε οταν καθονται...
μου ερχεται να τις πω,"δυσκολευεσαι?να σε βοηθησω να το κατεβασεις?":P
Ώωω,ρεεε ,μααανα μουυυ....:galliko::vroum::hump:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
φοραω το ντεκολτε οπως οποιαδηποτε θα φοραγε το μινι της και θα βγαινε εξω..
δε βλεπω καποια διαφορα..


ακριβως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

δε σε φοραει το ρουχο...
εσυ το φορας...
φαινεται οταν φορας κατι για να προκαλεσεις και ποτε οχι..
ειναι φτηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grasshoper

Νεοφερμένος

Ο grasshoper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
φοραω το ντεκολτε οπως οποιαδηποτε θα φοραγε το μινι της και θα βγαινε εξω..
δε βλεπω καποια διαφορα..

ακριβως,δεν υπαρχει διαφορα. ο λογος που τα φορας ειναι για να τονιζεις τα σημεια του σωματος που σε κολακευουν (και καλα κανεις).οταν ομως παρα ειναι τονισμενα,πως εχεις την απαιτηση να μην τα κοιτανε???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ακριβως,δεν υπαρχει διαφορα. ο λογος που τα φορας ειναι για να τονιζεις τα σημεια του σωματος που σε κολακευουν (και καλα κανεις).οταν ομως παρα ειναι τονισμενα,πως εχεις την απαιτηση να μην τα κοιτανε???:hmm:


ποτε ειπα εγω οτι τα βγαζω ολα στη φορα?!!!!!!!
εγω μιλησα για ντεκολτε...
δεν μιλησα για too much τονισμο!
by the way ειμαι της αποψης οτι οταν φορας κοντο δε φορας και ντεκολτε και το αντιστροφο..
τοτε το ντυσιμο ειναι τοοοσοοο φτηνο... και ναι τοτε ειναι σα ''να το φωναζεις''!:P
γενικα ομως μπορει η αλλξ να ναι με κελεμπια και να προκαλει με το τροπο της πολυ περισσοτερο αποτι εγω με το ντεκολτε ή η απεναντι με το σορτσακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατι μια γυναικα βγαζει τα ποδια ή το στηθος εξω ?γιατι ζεσταινεται ή για να τη δουν οι άλλες γυναικες?Για να τραβηξει το ενδιαφερον των ανδρων!ε ,και οι άνδρες κοιτανε!
το θεμα ειναι αν κοιτας παραπανω απο αυτο που εκεινη θελει..τοτε νιωθει άσχημα η γυναικα...και ο άνδρας..στο ερωτικο παιχνιδι πρεπει να υπαρχουν ισορροπιες..


Παντως η καθε γυναικα αναλογα με το ντυσιμο της δημιουργει και αναλογη εντυπωση στους ανδρες..κοινως αν βγαζει μπουτια και στηθος εξω...μην περιμενει και πολυ σοβαρη αντιμετωπιση...ψαχνο προβαλλει..σαν ψαχνο θα την δει και ο άνδρας..(μην φτασουμε βεβαια και στην μπουργκα,αλλα ενα μετρο...)όπως εμφανιζεσαι έτσι θα σε παρει και άλλος..


Κοινως μια κοπελα με μινι,θα μου αρεσει σεξουαλικα,αλλα δεν θα την παρω στα σοβαρα..γι παραπερα σχεση(όχι πως θα την απορριψω μονο απο αυτο ,αλλα θα ειναι μια αρνητικη ενδειξη)..δειχνει ανωριμοτητα της γυναικας..ενω 25-30 σοβαρευουν οι γυναικες και κοβουν τα πολλα μινια...εκει τις εκτιμω περισσοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κοινως μια κοπελα με μινι,θα μου αρεσει σεξουαλικα,αλλα δεν θα την παρω στα σοβαρα..γι παραπερα σχεση(όχι πως θα την απορριψω μονο απο αυτο ,αλλα θα ειναι μια αρνητικη ενδειξη)..δειχνει ανωριμοτητα της γυναικας..ενω 25-30 σοβαρευουν οι γυναικες και κοβουν τα πολλα μινια...εκει τις εκτιμω περισσοτερο..
Πάντως, εάν είναι μέσα στα... όρια μπορεί κάλλιστα μία κοπελίτσα να τονίσει κάποιες αναλογίες της - πες το στήθος, μπούτι, φτερό.... εμ, γράψε λάθος για το φτερό :D, λαιμό, πρόσωπο - χωρίς να γίνεται ιδιαίτερα προκλητική, οπότε να μην σε ωθεί να της βάλεις κατευθείαν την ταμπέλα... "γκόμενα" αντί για "κοπέλα".


Αλλά όπως και να ντύνεται - εκτός άμα κάνει μπαμ ότι το κάνει για να προκαλέσει - οφείλουμε να είμαστε διακριτικοί, καθώς αφενός τις φέρνουμε σε δύσκολη θέση κι αφετέρου θα μας περάσουν για τίποτα πεινασμένα τρωκτικά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grasshoper

Νεοφερμένος

Ο grasshoper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ποτε ειπα εγω οτι τα βγαζω ολα στη φορα?!!!!!!!
εγω μιλησα για ντεκολτε...
δεν μιλησα για too much τονισμο!
by the way ειμαι της αποψης οτι οταν φορας κοντο δε φορας και ντεκολτε και το αντιστροφο..
τοτε το ντυσιμο ειναι τοοοσοοο φτηνο... και ναι τοτε ειναι σα ''να το φωναζεις''!:P
γενικα ομως μπορει η αλλξ να ναι με κελεμπια και να προκαλει με το τροπο της πολυ περισσοτερο αποτι εγω με το ντεκολτε ή η απεναντι με το σορτσακι!

δεν ειπα οτι τα βγαζεις ολα στη φορα.μιλαω γενικα για τις γυναικες που το κανουν.
οταν φορας ενα μινι η μια μπλουζα που τονιζει το μπουστο σου,ειναι λογικο,οι αντρες να τα κοιτανε. τωρα αν μερικοι δεν ειναι διακριτικοι και κοιτανε σαν λιγουρια,μην δινεις σημασια.
δουλεια για το σπιτι παιρνουν. :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παντως η καθε γυναικα αναλογα με το ντυσιμο της δημιουργει και αναλογη εντυπωση στους ανδρες..κοινως αν βγαζει μπουτια και στηθος εξω...μην περιμενει και πολυ σοβαρη αντιμετωπιση...ψαχνο προβαλλει..σαν ψαχνο θα την δει και ο άνδρας..(μην φτασουμε βεβαια και στην μπουργκα,αλλα ενα μετρο...)όπως εμφανιζεσαι έτσι θα σε παρει και άλλος..


Κοινως μια κοπελα με μινι,θα μου αρεσει σεξουαλικα,αλλα δεν θα την παρω στα σοβαρα..γι παραπερα σχεση(όχι πως θα την απορριψω μονο απο αυτο ,αλλα θα ειναι μια αρνητικη ενδειξη)..δειχνει ανωριμοτητα της γυναικας..ενω 25-30 σοβαρευουν οι γυναικες και κοβουν τα πολλα μινια...εκει τις εκτιμω περισσοτερο..

Δηλ. για να καταλάβω, η παρακάτω φωτό σου δημιουργεί αισθήματα ''καλή για να την πηδήξω, αλλά άχρηστη για περισσότερα''? Αν εννοείς αυτό, δεν ξέρω, ευτυχώς οι απόψεις αυτές έχουν αρχίσει να ξεπερνιούνται ακόμα και για τον μέσο συντηρητικό Έλληνα.

Προσωπικά μου αρέσει να βλέπω ελαφρώς σέξυ λουκ στις γυναίκες, ανάλογα με το σωματότυπό τους. Εγώ τονίζω στήθος, η περισσότερο ψηλή πόδια, κι αν είναι στα πλαίσια του ευπρεπούς μου φαίνεται πολύ γοητευτικό στην γυναίκα να έχει 1 νότα ''πρόκλησης''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • aishwarya_sexy_cleavage.JPG
    aishwarya_sexy_cleavage.JPG
    18.4 KB · Εμφανίσεις: 11

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Γιατι μια γυναικα βγαζει τα ποδια ή το στηθος εξω ?γιατι ζεσταινεται ή για να τη δουν οι άλλες γυναικες?Για να τραβηξει το ενδιαφερον των ανδρων!ε ,και οι άνδρες κοιτανε!
το θεμα ειναι αν κοιτας παραπανω απο αυτο που εκεινη θελει..τοτε νιωθει άσχημα η γυναικα...και ο άνδρας..στο ερωτικο παιχνιδι πρεπει να υπαρχουν ισορροπιες..


Παντως η καθε γυναικα αναλογα με το ντυσιμο της δημιουργει και αναλογη εντυπωση στους ανδρες..κοινως αν βγαζει μπουτια και στηθος εξω...μην περιμενει και πολυ σοβαρη αντιμετωπιση...ψαχνο προβαλλει..σαν ψαχνο θα την δει και ο άνδρας..(μην φτασουμε βεβαια και στην μπουργκα,αλλα ενα μετρο...)όπως εμφανιζεσαι έτσι θα σε παρει και άλλος..


Κοινως μια κοπελα με μινι,θα μου αρεσει σεξουαλικα,αλλα δεν θα την παρω στα σοβαρα..γι παραπερα σχεση(όχι πως θα την απορριψω μονο απο αυτο ,αλλα θα ειναι μια αρνητικη ενδειξη)..δειχνει ανωριμοτητα της γυναικας..ενω 25-30 σοβαρευουν οι γυναικες και κοβουν τα πολλα μινια...εκει τις εκτιμω περισσοτερο..

ωραια... ειμαι σιγουρη οτι ζουμε στο 1900 για νακουω τετοιες αποψεις..
δε κανει το ρουχο τη γυναικα το ξαναπα αυτο..
βεβαια σε μια κοινωνια που ο αντρας που παει με πολλες ειναι μαγκας και η αντιστοιχη γυναικα ''ελαφρων ηθων'' δε περιμενα νακουσω τιποτα καλυτερο...
δε μου κανεις εντυπωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πάντως, εάν είναι μέσα στα... όρια μπορεί κάλλιστα μία κοπελίτσα να τονίσει κάποιες αναλογίες της - πες το στήθος, μπούτι, φτερό.... εμ, γράψε λάθος για το φτερό , λαιμό, πρόσωπο - χωρίς να γίνεται ιδιαίτερα προκλητική, οπότε να μην σε ωθεί να της βάλεις κατευθείαν την ταμπέλα... "γκόμενα" αντί για "κοπέλα".

συμφωνω απολυτως...αλλα οι "απελευθερωμενες",μοντερνες,γυναικες απο κατω μου λενε οτι ζω στο μεσαιωνα...:hmm::whistle:
φυσικο ειναι..στην εποχη που ζουμε...:hmm: :/:
δε κανει το ρουχο τη γυναικα το ξαναπα αυτο..

δεν κανει τον ανθρωπο αλλα δειχνει σιγουρα δειγματα του χαρακτηρα του..ρωτα ενδυματολογους ψυχολογους και θα στο πουνε...


βεβαια σε μια κοινωνια που ο αντρας που παει με πολλες ειναι μαγκας και η αντιστοιχη γυναικα ''ελαφρων ηθων'' δε περιμενα νακουσω τιποτα καλυτερο...
που κολλαει αυτο?εχεις δει ποτε στο δρομο ή στα κεντρα ανδρες με τα μπουτια εξω,ή το στηθος εξω?:P οι γυναικες ομως τα πετανε συνεχεια όλα όξω...που ειναι η ισοτητα?:D
μου αρεσουν οι γυναικες που το παιζουν φεμινιστριες δυναμικες,με προσωπικοτητα και απελευθερωμενες και ταυτοχρονα υποβιβαζουν τον εαυτο τους στο επιπεδο κρεατος(δηλαδη οργανου ηδονης των ανδρων,πραματος).....:/:
γιαυτο γεμισαμε πια με" γκομενες" και "γκομενους":/: σιχαινομαι τις λεξεις μονο που τις ακουω...:sick:



Δηλ. για να καταλάβω, η παρακάτω φωτό σου δημιουργεί αισθήματα ''καλή για να την πηδήξω, αλλά άχρηστη για περισσότερα''? Αν εννοείς αυτό, δεν ξέρω, ευτυχώς οι απόψεις αυτές έχουν αρχίσει να ξεπερνιούνται ακόμα και για τον μέσο συντηρητικό Έλληνα.

ειναι αρκετα προκλητικο αλλα το μονο που τη σωζει ειναι ότι εχει αβυζαλεο ντεκολτε..:D
αν ειχε ποιο πλουσιο στηθος θα ήταν πολυ πιο προκλητικη...επισης δεν υπαρχει γυναικα για γαμο και γυναικα για πηδημα..όλα χρειαζονται ,αλλα στη χρυση τομη...ούτε να ειναι η γυναικα κοινη,,αλλα ουτε και καλογρια παρθενοπιπιτσα...ομορφια και αξιοπρεπεια-σοβαροτητα μαζι...
η προκλητικοτητα υπαρχει απο μονη της..ακομα και μπουργκα να βαλει μια νεαρη γυναικα μυριζει θηλυκοτητα..μονο που υπαρχει η γυναικα προκαλει τον άνδρα..ετσι το εκανε η φυση...οποτε δεν χρειαζεται να βγαζουμε τα μπουτια ή τα στηθη εξω...ενα βλεμμα απο μια γυναικα..μπορει να σου βαλει φωτια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Δηλ. για να καταλάβω, η παρακάτω φωτό σου δημιουργεί αισθήματα ''καλή για να την πηδήξω, αλλά άχρηστη για περισσότερα''? Αν εννοείς αυτό, δεν ξέρω, ευτυχώς οι απόψεις αυτές έχουν αρχίσει να ξεπερνιούνται ακόμα και για τον μέσο συντηρητικό Έλληνα.

Προσωπικά μου αρέσει να βλέπω ελαφρώς σέξυ λουκ στις γυναίκες, ανάλογα με το σωματότυπό τους. Εγώ τονίζω στήθος, η περισσότερο ψηλή πόδια, κι αν είναι στα πλαίσια του ευπρεπούς μου φαίνεται πολύ γοητευτικό στην γυναίκα να έχει 1 νότα ''πρόκλησης''.

Η συγκεκριμένη φωτό ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ να δημιουργήσει αισθήματα "Σαν τον Βεδουρά, το θέλω το θέλω"! Η Aishwarya Rai είναι μια θεά απείρου κάλλους και θα πρέπει να τη σεβόμαστε αναλόγως!

Κατα τ' άλλα συμφωνώ με το υποβρύχιον κορίτσι, περί σέξυ λούκ και μιας νότας πρόκλησης!:)

Ερώτηση προς τους υπόλοιπους εκλεκτούς συνομιλητές:

Βγαίνετε με μια κοπέλα. Δεν προκαλεί το ντύσιμό της. Σεμνό περιποιημένο κλπ. Ακολουθούν οι ανάλογες συζητήσεις, όλα κυλάνε καλά, διαπιστώνεις ότι είναι μετρημένη κλπ.

Ξαναβγαίνετε, σε τραβάει στην τουαλέτα του κλαμπ λοιπόν και σου λέει "Άλλαξέ μου τα φώτα μωρό μου" (τροποποιήστε το κατα το δοκούν αρκεί να ισχύει η ίδια ακολουθία "πρώτα θεούσα, μετά ορμούσα")


Πως θα νιώθατε τώρα που τα ψυχομετρικά/ψυχολογικά τεστ είναι off για off; Πως θα νιώθατε που το αρχικό στερεότυπο καταρρέει σα τραπουλόχαρτο μπροστά σας; ;) (κοινώς, πάντα υπάρχουν εκπλήξεις)

Φυσικά δε μιλάμε για έκδηλες καταστάσεις που η άλλη φοράει "μίνι ότι έχει απομείνει" και χτυπιέται στο Super Paradise, αλλά για απλές περιπτώσεις όπως της Aishwarya Rai.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν είπα οτι θα απορριψω μια κοπελα μονο απο την ενδυμασια...αλλα θα ειναι ενας ποντος μειον για αρχη.....αν η προσωπικοτητα που βγαζει και τα ματια της μου αρεσουν τοτε τα άλλα ειναι περιττα...και δεν μου αρεσουν οι παρθενοπιπιτσες...ακριβως γιατι απο πισω ειναι προβληματικες και καταπιεσμενες...με τη συζητηση θα καταλαβω αν η κοπελα ειναι πραγματικα ΚΑΛΗ(οποτε θα προχωρησω ακαθεκτος) ή ειναι παρθενοπη,(οποτε θα παρω δρομο να φυγω..)

και η Aishwarya Rai που λες ,μια πρωην μοντελα γλαστρα νυν ηθοποιος και πορνσταρ(πατα στο ιντερνετ και θα δεις να παιζει σε καθαρες τσοντες) ειναι ..γιατι να τη σεβαστω..?
κοπελα που σπουδαζε αρχιτεκτονικη,και μετα τα παρατησε για να γινει ΜΟΝΤΕΛΟ!πο@τανα δηλαδη..!δεν ξερεις τι σημαινει μοντελο?σεμνη ,σοβαρη,μυαλωμενη κοπελα και μοντελο δεν γινεται..εχει πηδηξει παλουκια αυτη.....

δες εδω για την θεα που δε σου ξυπναει παθη ....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top