Καμμένος δίσκος - ανάκτηση δεδομένων

deb0rahh

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι,ο δίσκος δουλεύει με ρεύμα και το λαμπάκι του δεν ανάβει.Άρα,κάηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μπορεί απλώς να φταίει το τροφοδοτικό του δίσκου και να θέλει μόνο αυτό αλλαγή... Να κάηκε μεν, αλλά μόνο το τροφοδοτικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deb0rahh

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τέλος πάντων!Θα το πάω τη Δευτέρα κάπου να μου πουν στα σίγουρα τι έπαθε!Σας ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hiro

Νεοφερμένος

Ο Hiro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ναι μπορεί μόνο το τροφοδοτικό να έχει πρόβλημα. Αν είναι έτσι, τπτ δεν έχει χαθεί από τον δίσκο σου, είναι όλα εκεί.

Δοκίμασε με άλλο τροφοδοτικό... Αν θέλεις να επιβεβαιώσεις ότι όντως φταίει το τροφοδοτικό, βάλτο στην πρίζα και μέτρησε την τάση που βγάζει στην έξοδο με ένα πολύμετρο.. Αν είναι πολύ μικρή ή 0 τότε σίγουρα φταίει αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι μπορεί μόνο το τροφοδοτικό να έχει πρόβλημα. Αν είναι έτσι, τπτ δεν έχει χαθεί από τον δίσκο σου, είναι όλα εκεί.

Δοκίμασε με άλλο τροφοδοτικό... Αν θέλεις να επιβεβαιώσεις ότι όντως φταίει το τροφοδοτικό, βάλτο στην πρίζα και μέτρησε την τάση που βγάζει στην έξοδο με ένα πολύμετρο.. Αν είναι πολύ μικρή ή 0 τότε σίγουρα φταίει αυτό

Σοβαρά τώρα, τι πιθανότητες υπάρχουν να έχει πολύμετρο???:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hiro

Νεοφερμένος

Ο Hiro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ε μπορεί να έχει κανένας γνωστός της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deb0rahh

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι,έλα μου ντε!:hmm:Δεν ηθελα να ρωτήσω κιόλας πώς ακριβώς το μετράμε αυτό μήπως είναι κάτι τόσο απλό που οφείλω να ξέρω..Μην με περάσετε και για καμία εντελώς άσχετη:P:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...
Συνδεσα χθες τον εξωτερικο μου δισκο με το laptop αλλα δεν μου τον αναγνωριζει...
Το λαμπακι αναβει οτι δεχεται ρευμα αλλα δεν μου τον αναγνωριζει ουτε και στην διαχειριση συσκευων...
Δεν ξερω τι να κανω γιατι εχω εκει μεσα τα παντα...και δεν εχω κανει και backup,αναθεμα με...:S
Εχετε καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...
Συνδεσα χθες τον εξωτερικο μου δισκο με το laptop αλλα δεν μου τον αναγνωριζει...
Το λαμπακι αναβει οτι δεχεται ρευμα αλλα δεν μου τον αναγνωριζει ουτε και στην διαχειριση συσκευων...
Δεν ξερω τι να κανω γιατι εχω εκει μεσα τα παντα...και δεν εχω κανει και backup,αναθεμα με...:S
Εχετε καμια ιδεα?

Κοίτα, μπορεί να έχει χαλάσει ή το κουτάκι, ή ο δίσκος. Αν πήρες έτοιμο δίσκο του εμπορίου και όχι τον συνδυασμό "Εσωτερικός + κουτάκι = εξωτερικός", δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά πέραν της καφρίλας του να σπάσεις το κουτάκι να βγάλεις σκέτο το δίσκο και να τον συνδέσεις εσωτερικά σε άλλον υπολογιστή.

Τσέκαρε το και με ένα linux "Live CD" πριν καταφύγεις σε ...βαρβαρότητες!:)


ΥΓ: Τον ακούς να σπινάρει όταν παίρνει ρεύμα στην αρχή; Ακούς τίποτα κλακ κλακ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Κοίτα, μπορεί να έχει χαλάσει ή το κουτάκι, ή ο δίσκος. Αν πήρες έτοιμο δίσκο του εμπορίου και όχι τον συνδυασμό "Εσωτερικός + κουτάκι = εξωτερικός", δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά πέραν της καφρίλας του να σπάσεις το κουτάκι να βγάλεις σκέτο το δίσκο και να τον συνδέσεις εσωτερικά σε άλλον υπολογιστή.

Τσέκαρε το και με ένα linux "Live CD" πριν καταφύγεις σε ...βαρβαρότητες!:)


ΥΓ: Τον ακούς να σπινάρει όταν παίρνει ρεύμα στην αρχή; Ακούς τίποτα κλακ κλακ;

Καλημερα!
Ναι σπινιαρει στην αρχη αλλα μετα τιποτα...:confused:
Για καντο μου εαν γινεται λιγο ''πιο λιανα'' αυτο με το linux γιατι δεν εχω ιδεα...:P:P:confused:



Αααα...ετσι τον αγορασα...του εμποριου και ειναι WD..εαν βοηθαει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top