Τι πιστεύετε για την 11/9;

Τι πιστεύετε για την 11/9;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Μια επιτυχημένα οργανωμένη επίθεση κατά των ΗΠΑ από τρομοκράτες (επεξήγηση Α)

    Ψήφοι: 11 31.4%
  • Εν γνώση της CIA επίθεση κατά των ΗΠΑ, που ξέφυγε εκτός ελέγχου (επεξήγηση Β)

    Ψήφοι: 7 20.0%
  • Show των ΗΠΑ (επεξήγηση Γ)

    Ψήφοι: 17 48.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Πείτε με τρελή αλλα νοιώθω ότι χάνετε η έσθηση της ανθρωπιάς:(
Φοβάμε πιά τους ανθρώπους! που θα φτάσουν ακόμα για τα χρήματα;


λεφτα, σεξ και δοξα. μπορει να ειμαι οφτοπικ τωρα, αλλα πολλες, παρα πολλες απο αυτες τις πραξεις, οπως και απο αλλες, πιο "απτες" και καθημερινες, γινονται για καποιο απο αυτα τα τρια.
δυστυχως.
παντως δειτε το λινκ του demelene, διαβαστε το, ειναι καλο και χωρις τις κλασσικες σαλτσες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειδα προσφατα καποια βιντεακια που μου θυμισαν μια βασικη πτυχη τυο θεματος και μου φεραν στο νου οσα ειχα διαβασει και δει σε καμποσα ντοκυμαντερ μια και τοτε με απασχολησε αρκετα .

Μετα απο τοσο καιρο λοιπον, θα θελα να δω τι γνωμη εχετε, χωρις να το ψαξετε τωρα επι τοπου το θεμα. Με οτι εντυπωση και γνωμη εχετε σχηματισει μεχρι σημερα απο οτι ετυχε να δειτε ή θελατε να ψαξετε.

Ποιος ευθυνεται για το χτυπημα ;

Θα θελα να δω γνωμες περιληπτικα πρωτα και μετα θα αναφερω καποια απλα αλλα πολυ σημαντικα στοιχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι ειναι οι Αμερικανοι το ριξανε.... Τωρα ητανε ελενχομενη εκρηξη, ητανε απλα μια συγκρουση, δεν ξερω πως το κανανε, αλλα ητανε στιμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Λακωνικά: τρομοκράτες τα ρίξανε, όπως μας είπαν. Όπως τρομοκράτες χτύπησαν τον υπόγειο της Μαδρίτης αλλά και στο Λονδίνο. Ποιος ευθύνεται ουσιαστικότερα; Η πολιτική. Γενικά. Και η πολιτική της Αμερικής και των χωρών της Μέσης Ανατολής που είναι σε σύγκρουση τις τελευταίες δεκαετίες.

Οι συνομωσιολογίες περί διαβολικού Εβραϊκού δακτύλου μου φαίνονται πολύ μούφα για να τις πιστέψω , γιατί πίσω από κάθε κακό στο 90% των περιπτώσεων ξεφυτρώνει και μια τέτοια συνωμοσία. Ακόμη και για τα τσουνάμι λέγανε ότι ευθύνεται το "Αμερικανοισραηλινό λόμπι" που έκανε τεστ με υπόγειες πυρηνικές βόμβες (ή κάτι τέτοιο... δεν θυμάμαι καλά...). Το ότι οι ΗΠΑ εκμεταλεύτηκαν το χτύπημα και πέρασαν τρομονόμους και άρχισαν ένα κυνήγι μαγισσών ανά το παγκόσμιο υπέρ της "ειρήνης" είναι άλλο θέμα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λακωνικά: τρομοκράτες τα ρίξανε, όπως μας είπαν.

Αυτοι που κανανε την αεροπειρατια ναι, ητανε τρομοκρατες. Ομως πισω απο αυτους, ο αρχηγος του, δουλευε για τα πιστευω του η για τα λευτουδακια των Αμερικανων;

Θελω να πω, τρομοκρατες τα ριξανε που το κανανε για τα πιστευω τους. Ομως τους εσπρωξε καπιος αλλος τρομοκρατης η καπιος συνεργατης των ΗΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν ξέρω, τείνω προς το να πιστέψω ότι ήταν τρομοκρατικό χτύπημα. Τώρα τι κρύβεται από πίσω δεν ξέρω. Το σενάριο να το έκαναν οι αμερικάνοι μου φαίνεται τραβηγμένο μάλλον, αλλά και να μάθαινα ότι αυτοί ευθύνονταν δεν θα μου έκανε εντύπωση. Δυστυχώς.:confused:

Πάντως έχει πολύ ενδιαφέρον όταν τα συζητάς αυτά με μουσουλμάνους. Έχουν μια ξεκάθαρη, αν και απλοϊκή άποψη. Κι αυτές οι συζητήσεις μου δημιούργησαν την άποψη ότι τα τρομοκρατικά χτυπήματα κάθε άλλο παρά για προάσπιση του Ισλάμ έγιναν. Για ποιό λόγο έγιναν δεν ξέρω, πάντως δεν είναι προφανής (για μένα).:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Για μενα η 9/11 ήταν μια απο τις πιο σκοτεινές ημέρες της ανθρωπώτητας!!! Τοσο πολύ που πραγματικά αναρωτιέμαι αν έχουμε βγεί απο τον μεσαίωνα και τα dark ages ή απλά ήταν η είσοδος σε μια τέτοια περίοδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για μενα η 9/11 ήταν μια απο τις πιο σκοτεινές ημέρες της ανθρωπώτητας!!! Τοσο πολύ που πραγματικά αναρωτιέμαι αν έχουμε βγεί απο τον μεσαίωνα και τα dark ages ή απλά ήταν η είσοδος σε μια τέτοια περίοδο...

'Ηταν η έναρξη του Δ'παγκοσμίου πολέμου, αυτό έχει ακουστεί από επίσημα χείλη αξιωματούχων των ΗΠΑ, απλά γίνεται σε δόσεις. Americas new war. Ο Γ' Παγκόσμιος ήταν ο ψυχρός πόλεμος, τώρα ζούμε τον τέατρτο κι έρχεται κι άλλο τσουνάμι μετά. Ο καιρός γαρ εγγύς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Εγώ με τους Αμερικάνους τα'χω χάσει πια..Αισθάνομαι ότι είναι-πολύ ωμά-ηλίθιος λαός!Πως γίνεται να ξαναψήφισαν Μπους?Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση..
Όσο για το χτύπημα,φαντάζομαι πως όντως ήταν τρομοκράτες..Τώρα ποιος κρύβεται ακόμη πιο πίσω δεν το ξέρω..Αυτό που ξέρω και με ανησυχεί είναι ότι έχει χαθεί ο ελεγχος απο όλους...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Εγώ με τους Αμερικάνους τα'χω χάσει πια..Αισθάνομαι ότι είναι-πολύ ωμά-ηλίθιος λαός!Πως γίνεται να ξαναψήφισαν Μπους?Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση..
Όσο για το χτύπημα,φαντάζομαι πως όντως ήταν τρομοκράτες..Τώρα ποιος κρύβεται ακόμη πιο πίσω δεν το ξέρω..Αυτό που ξέρω και με ανησυχεί είναι ότι έχει χαθεί ο ελεγχος απο όλους...:/:

δεν ψηφίζουν όλοι οι αμερικάνοι.
νομίζω δεν είναι υποχρεωτικό όπως ο δικός μας ψήφος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χαζομαρες λεει. Πολλα ατομα εχουν πει οτι η κυβενρηση εχει αναμειχτει. Αν αρχιζαν εντελως συμπτωματικα να παθαινουν ατυχηματα, θα ηταν σαν αποδοχη ενοχης απο την κυβερνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ με τους Αμερικάνους τα'χω χάσει πια..Αισθάνομαι ότι είναι-πολύ ωμά-ηλίθιος λαός!Πως γίνεται να ξαναψήφισαν Μπους?Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση..
Όσο για το χτύπημα,φαντάζομαι πως όντως ήταν τρομοκράτες..Τώρα ποιος κρύβεται ακόμη πιο πίσω δεν το ξέρω..Αυτό που ξέρω και με ανησυχεί είναι ότι έχει χαθεί ο ελεγχος απο όλους...:/:

Νομίζεις οτι οι Αμερικάνοι πολίτες γνωρίζουν οτι υπάρχει έξω κόσμος πέρα απο τα σύνορά τους? ΧΑ! Έχουν μαύρα μεσάνυχτα στο τι συμβαίνει στον υπόλοιπο κόσμο και η πληροφόρηση που έχουν περνάει απο 10 φίλτρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στις τελευταιες εκλογες ειχαν προσελευση περιπου 50% αν θυμαμαι καλα. σκεψου δλδ οτι αποφασισαν οι μισοι , για ολους. Και εγινε και κομπινα στην καταμετρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
δεν ψηφίζουν όλοι οι αμερικάνοι.
νομίζω δεν είναι υποχρεωτικό όπως ο δικός μας ψήφος.

Οσοι κι αν ψηφίζουν,πως γίνεται ένας λαός να "υπνωτίζεται" τόσο φανερά??!!
Και στο κάτω κάτω κι αυτοί που απέχουν απο την ψηφοφορία για μενα πάλι φταίνε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
[offtopic]
είναι η ψηφος :)

συγνωμη για τη διακοπη :)
[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Οσοι κι αν ψηφίζουν,πως γίνεται ένας λαός να "υπνωτίζεται" τόσο φανερά??!!
Και στο κάτω κάτω κι αυτοί που απέχουν απο την ψηφοφορία για μενα πάλι φταίνε!!
Μην πας πολύ μακρυά. Πάρε παράδειγμα τον τόπο μας. Πρόσφατα διάβασα και ένα βιβλίο για την ιστορία του έθνους από το 1800 μέχρι σήμερα. Πολιτική και κοινωνική ανάλυση. Προσωπικά επιβεβαίωσα ότι στο θέμα πολιτικής ηγεσίας και κράτους είμαι για τα μπάζα.
Η μόνες δύο διαφορές είναι
1)Με κράτη υπερδυνάμεων ότι δεν είμαστε υπερδύναμη
2)Τουλάχιστον έξω οι αυτοί που εκλέγονταιν προσφέρουν και κάτι στην πατρίδα τους, πέρα από όλα τα άλλα.

Αν δεν κατάλαβες που πάνε οι αντιστοιχίες περί υπνωτισμού στείλε πμ να σου πω γιατί δεν θέλω να πολιτικοποιηθεί το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Show των ηπα για να το παιζουν θυματα...τιποτα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Οσοι κι αν ψηφίζουν,πως γίνεται ένας λαός να "υπνωτίζεται" τόσο φανερά??!!
Και στο κάτω κάτω κι αυτοί που απέχουν απο την ψηφοφορία για μενα πάλι φταίνε!!

αυτοί είναι υπνωτισμένοι και εμείς δεν είμαστε καθόλου ε? Κούνια που μας κούναγε...

Στο θέμα μας τώρα, δύσκολο να ήταν πραγματική η επίθεση. Ο χειρισμός των συγκεκριμένων αεροπλάνων είναι εξαιρετικά δύσκολος και μια τρομοκρατική οργάνωση δεν πιστεύω ότι έχει την τεχνογνωσία αλλά κυρίως τον εξοπλισμό για να εκπαιδεύσει ανθρώπους να πιλοτάρουν με τέτοια ακρίβεια και εκτός πορείας τόσο μεγάλα αεροσκάφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
αυτοί είναι υπνωτισμένοι και εμείς δεν είμαστε καθόλου ε? Κούνια που μας κούναγε...

Στο θέμα μας τώρα, δύσκολο να ήταν πραγματική η επίθεση. Ο χειρισμός των συγκεκριμένων αεροπλάνων είναι εξαιρετικά δύσκολος και μια τρομοκρατική οργάνωση δεν πιστεύω ότι έχει την τεχνογνωσία αλλά κυρίως τον εξοπλισμό για να εκπαιδεύσει ανθρώπους να πιλοτάρουν με τέτοια ακρίβεια και εκτός πορείας τόσο μεγάλα αεροσκάφη.
δεν μπορεις να φανταστεις τι υεχνολογια εχουν αυτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top