Ποιο κανάλι λέει το καλύτερο δελτίο ειδήσεων;

Ποιο κανάλι λέει καλύτερες ειδήσεις?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 62)

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ποιο κανάλι λέει το καλύτερο δελτίο ειδήσεων κατα την γνώμη σας?

Να σε διορθώσω....."Ποιο κανάλι λέει το καλύτερο δελτίο προπαγάνδας κατά τη γνώμη σας;" θα έπρεπε να ρωτάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Δεν βλεπω ειδησεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
όλα είναι εξίσου καλά :)

Να σε διορθώσω....."Ποιο κανάλι λέει το καλύτερο δελτίο προπαγάνδας κατά τη γνώμη σας;" θα έπρεπε να ρωτάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Εγώ έχω έρωτα με τη Σία Κοσιώνη. Τη θεωρώ πραγματικά πρότυπο γυναίκας. Κάθομαι και τη χαζεύω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ΣΚΑΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
το ALTER
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εγώ έχω έρωτα με τη Σία Κοσιώνη. Τη θεωρώ πραγματικά πρότυπο γυναίκας. Κάθομαι και τη χαζεύω.:redface:

θα θέλατε να μας απαριθμήσετε μερικά από τα χαρακτηριστικά της που αυτήν την άποψη -σεβαστή κατά τα λοιπά- σας έχουν χτίσει;


θα αποτελούσε κατακριτέα διαφήμιση να αναφέρεις τον αποκωδικοποιητή σου; Η δική μου τιβί αδυνατεί στο άλτερ να συντονιστεί, ψευτοπράματα τελικά, ελ τζί κι αηδίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γιατι καποιος να βλεπει δελτιο ειδησεων εν ετει 2018; Ιντερνετ ολοι εχετε σπιτια σας, αλλιως δε θα γραφατε εδω μεσα. Μπειτε σε 5 διαφορετικα ενημερωτικα σαιτς, διαβαστε τα νεα και κρινετε τι ειναι σωστο και τι οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
θα θέλατε να μας απαριθμήσετε μερικά από τα χαρακτηριστικά της που αυτήν την άποψη -σεβαστή κατά τα λοιπά- σας έχουν χτίσει;

Θα θέλαμε ναι. Είναι δυναμική, έχει πολλές γνώσεις, καλό λέγειν, είναι ετοιμόλογη. Όλα αυτά βέβαια ως παρουσιάστρια ενός δελτίου ειδήσεων, δεν ξέρω πώς είναι στην πραγματική της ζωή. Και ενώ συνήθως δεν με ενδιαφέρει, είναι και πανέμορφη. Δηλαδή χάνομαι στα μάτια της. Πολύ σπάνια μού αρέσει τόσο πολύ μια γυναίκα. Θεωρώ επίσης ότι είναι σεμνή και μετριόφρων και δεν "διαλαλεί" κανένα από τα προτερήματά της κάτι που εκτιμώ σε έναν άνθρωπο. Φαίνεται επίσης ότι είναι απλή και προσιτή και δεν το παίζει ντίβα. Είναι για μένα η ιδανική γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Θα θέλαμε ναι. Είναι δυναμική, έχει πολλές γνώσεις, καλό λέγειν, είναι ετοιμόλογη. Όλα αυτά βέβαια ως παρουσιάστρια ενός δελτίου ειδήσεων, δεν ξέρω πώς είναι στην πραγματική της ζωή. Και ενώ συνήθως δεν με ενδιαφέρει, είναι και πανέμορφη. Δηλαδή χάνομαι στα μάτια της. Πολύ σπάνια μού αρέσει τόσο πολύ μια γυναίκα. Θεωρώ επίσης ότι είναι σεμνή και μετριόφρων και δεν "διαλαλεί" κανένα από τα προτερήματά της κάτι που εκτιμώ σε έναν άνθρωπο. Φαίνεται επίσης ότι είναι απλή και προσιτή και δεν το παίζει ντίβα. Είναι για μένα η ιδανική γυναίκα.
Τι καλή!! (το εννοώ. Για σας μιλώντας, όχι για την κοσιώνενα).
Η αλήθεια είναι πως τηλεόραση σπίτι ανοίγει κάθε χριστούγεννα και πάσχα και αν, οπότε έχω μείνει σε εντυπώσεις από πολύ παλιά αναφορικά με τα σκιλλσ της σαν εκφωνήτρια ειδήσεων. Στο μυαλό μου την είχα σαν ένα άχρωμο άοσμο άγευστο φερέφωνο, αλλά μετά τα εγκώμιά σας, θα υποβληθώ ίσως στην βάσανο καθήλωσης 3 τετάρτων σε μιά τιβί μπρος με σκοπό να αποκομίσω κλάσμα αυτών που θα κέρδιζα παρακολουθώντας ειδήσεις σε δικαιολογητικά-νοοζ-καθημερινή. Με κάνατε να ανησυχήσω πάντως λίγο που σαν γυναίκα όχι απλά δεν μου λέει τίποτε αλλά εκπροσωπεί κιόλας -για εμένα πάντα- την απωθητική πλειονότητα του χαλβά του συρμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Γιατι καποιος να βλεπει δελτιο ειδησεων εν ετει 2018;

Νοσταλγία και Σια Κοσιώνη.

Τι καλή!! (το εννοώ. Για σας μιλώντας, όχι για την κοσιώνενα).

:redface:
Πώς προέκυψε το κοπλιμάν;

Η αλήθεια είναι πως τηλεόραση σπίτι ανοίγει κάθε χριστούγεννα και πάσχα και αν, οπότε έχω μείνει σε εντυπώσεις από πολύ παλιά αναφορικά με τα σκιλλσ της σαν εκφωνήτρια ειδήσεων. Στο μυαλό μου την είχα σαν ένα άχρωμο άοσμο άγευστο φερέφωνο, αλλά μετά τα εγκώμιά σας, θα υποβληθώ ίσως στην βάσανο καθήλωσης 3 τετάρτων σε μιά τιβί μπρος με σκοπό να αποκομίσω κλάσμα αυτών που θα κέρδιζα παρακολουθώντας ειδήσεις σε δικαιολογητικά-νοοζ-καθημερινή. Με κάνατε να ανησυχήσω πάντως λίγο που σαν γυναίκα όχι απλά δεν μου λέει τίποτε αλλά εκπροσωπεί κιόλας -για εμένα πάντα- την απωθητική πλειονότητα του χαλβά του συρμού.

Ε καλά, αυτά είναι γούστα. Και ειδικά από γυναίκα προς γυναίκα είναι διαφορετικά αυτά που βλέπω εγώ και διαφορετικά αυτά που ενδεχομένως βλέπετε εσείς. Τη θεωρώ χαρισματική και ζηλεύω (με την καλή έννοια) τους χαρισματικούς ανθρώπους ίσως γιατί εγώ ποτέ δε θα τους φτάσω, τους χαίρομαι όμως. Μπορείτε να δείτε και στο σάιτ του Σκάι το δελτίο της Παρασκευής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
:redface:
Πώς προέκυψε το κοπλιμάν;

μην ελπίζετε σε ΑΕΕ !!!! Όχι ακόμα δλδ αχαχαχχαχαχχχ


Ε καλά, αυτά είναι γούστα. Και ειδικά από γυναίκα προς γυναίκα είναι διαφορετικά αυτά που βλέπω εγώ και διαφορετικά αυτά που ενδεχομένως βλέπετε εσείς. Τη θεωρώ χαρισματική και ζηλεύω (με την καλή έννοια) τους χαρισματικούς ανθρώπους ίσως γιατί εγώ ποτέ δε θα τους φτάσω, τους χαίρομαι όμως. Μπορείτε να δείτε και στο σάιτ του Σκάι το δελτίο της Παρασκευής. :)
συμφωνώ και προσυπογράφω! Η αλήθεια είναι, όπως σας είπα, πως έχω να τηνε δω σε δελτίο ειδήσεων κάτι χρονάκια συναπτά μάνι μάνι. Μπορεί να μεταλλάχτηκε εν τω μεταξύ. Ή να της έφερε τα χαρίσματα στην επιφάνεια ο Ντορίτος, ποιός ξέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εχω καιρό να παρακολουθήσω ειδήσεις. Πιστεύω ότι τις πιο αντικειμενικές ειδήσεις τις είχε το mega με διαφορά. Είχε τους καλύτερους πολιτικούς ανταποκριτές, τους καλύτερος εξωτερικούς ανταποκριτές και τους καλύτερους αθλητικούς δημοσιογράφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατι καποιος να βλεπει δελτιο ειδησεων εν ετει 2018; Ιντερνετ ολοι εχετε σπιτια σας, αλλιως δε θα γραφατε εδω μεσα. Μπειτε σε 5 διαφορετικα ενημερωτικα σαιτς, διαβαστε τα νεα και κρινετε τι ειναι σωστο και τι οχι.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι με την ενημέρωση στο ιντερνετ ο καθένας διαλέγει να βλέπει αυτά που θέλει να βλέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Και με τα δελτια ειδησεων γιατι να ειναι διαφορετικη η κατασταση; Ισα ισα που σε 40λ που κραταει ενα δελτιο (ή τουλαχιστον τοσο θυμαμαι να κραταει), ακουγες μονο μια αποψη. Στον ιδιο χρονο στο ιντερνετ εχεις διαβασει απο Καθημερινη μεχρι Μακελειο.

Νομιζω το εχω ξαναγραψει. Δεν υπαρχει αντικειμενικη ειδηση, ουτε αντικειμενικη ενημερωση. Αντικειμενικα μπορει να πεις μονο νουμερα. Το οτι η αναπτυξη θα ειναι πχ 1.5% ειναι νουμερο, δεν επιδεχεται αμφισβητησης, δεν μπορεις να το αλλαξεις, να το μασκαρεψεις. Ολα τα υπολοιπα ειναι υποκειμενικα και περιεχουν μεσα και σχολιο. Ολα τα δελτια, ολες οι εφημεριδες, ολα τα σαιτς εχουν bias υπερ καποιων αποψεων. Διαβαζοντας ακομα και την ιδια ειδηση μεσα απο 3-4 διαφορετικες πηγες, μπορεις να καταληξεις στο τι ειναι ειδηση, στο τι ειναι σχολιο, στο τι ειναι πραγματικα σωστο και τι φανφαρα κ.ο.κ.

Καλυτερα να διαβαζετε ειδησεις απο πορταλς που δεν φοβουνται να πουν την αποψη τους παρα να διαβαζετε ειδησεις απο αυτους που αυτοπλασαρονται ως αντικειμενικοι, οπως ηταν ο Χατζηνικολαου με τη Real News. Καλυτερα να βλεπεις τον λυκο οπως ειναι παρα να τον βλεπεις με προβια...

Εχω καιρό να παρακολουθήσω ειδήσεις. Πιστεύω ότι τις πιο αντικειμενικές ειδήσεις τις είχε το mega με διαφορά. Είχε τους καλύτερους πολιτικούς ανταποκριτές, τους καλύτερος εξωτερικούς ανταποκριτές και τους καλύτερους αθλητικούς δημοσιογράφους.

Και το 99% οσων ηταν μεσα (για τους πολιτικους συντακτες) ηταν πιο πρασινοι κι απο το avatar σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
+1 με μιά ένσταση σ' αυτό ''Το οτι η αναπτυξη θα ειναι πχ 1.5% ειναι νουμερο, δεν επιδεχεται αμφισβητησης''. Είδηση έγκυρη θεωρείται το ''ήταν'' αντί του ''θα είναι'', δλδ μόνο τα παρελθοντικά γεγονότα με υπό αίρεση τις ερμηνευτικές αναλύσεις . Κι όσο για το μέγκα, ε, ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Με τους μπρίλλιαντ κολοσσούς ευρηματικής δημοσιογραφίας όπως ο καψής ή το πρετεντέρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top